مهاجرت سرمایه گذاری در فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

امروزه افراد راههای مختلفی را جهت مهاجرت به کشور فنلاند انتخاب می­کنند. مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک راهی برای اخذ اقامت دائم این کشور محسوب نمی­شود. کشور فنلاند از جمله کشورهای اتحادیه اروپا می­باشد، که مردم این کشور از کیفیت آموزشی بالا، امکانات رفاهی مناسب در این کشور برخوردار هستند.

از این رو افراد از راههای مختلف از جمله: مهاجرت از طریق تحصیل- مهاجرت از طریق کار- مهاجرت از طریق ازدواج- مهاجرت از طریق تولد و مهاجرت از طریق پناهندگی به این کشور سفر می­نمایند. ما در این مقاله به بررسی مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک می­پردازیم. از این رو افرادی که قصد مهاجرت به کشور فنلاند را از این طریق دارند دعوت می­کنیم تا مقاله را تا پایان مطالعه نمایند.

درباره کشور فنلاند

کشور فنلاند از سال 2000 به بعد اجازه خرید ملک را به مهاجرانی که به این کشور سفر می­نمودند اعطا نمود. از آن پس مهاجران در این کشور همانند شهروندان فنلاندی حق خرید ملک را دارند و همچنان این افراد بایستی همانند شهروندان فنلاند مالیات پرداخت نمایند.

مسکن با حق سکونت دائمی در کشور فنلاند

خرید ملک در کشور فنلاند به این گونه است که افراد مبلغی را جهت خرید ملک به دولت می­پردازد، سپس باقیمانده هزینه خرید ملک به صورت ماهانه به دولت پرداخت می­شود. خرید ملک دائمی در این کشور به صورت مستقیم امکانپذیر نمی­باشد و دولت براساس نوبتی که افراد جهت خرید ملک اخذ می­نمایند ملک را در اختیارشان قرار می­دهد. افراد با خرید مسکن بصورت دائمی می­توانند در صورت تمایل پس از مدتی ملک خود را تعویض نمایند.

خرید مسکن با مالکیت شخصی در کشور فنلاند

افراد در کشور فنلاند در صورت داشتن سرمایه اولیه قادر به خرید ملک شخصی خواهند بود. از آنجائیکه قیمت مسکن در کشور فنلاند بسیار بالا می­باشد، این دولت به خریداران ملک وام بانکی اعطا می­نماید. البته باید افراد توجه داشته باشند که بایستی فرد سرمایه اولیه برای خرید ملک را خود داشته باشد. در کشور فنلاند روشهای متفاوتی در اعطای وام به افراد وجود دارد. بطور مثال اعطای وام به افراد با توجه به سن آنها و همچنان میزان سرمایه اولیه و بانک وام دهنده با یکدیگر متفاوت می­باشد.

کمک بهره دریافت بانک مسکن در کشور فنلاند

کشور فنلاند در مقابل اعطای وام به افراد کمک بهره و ضمانت می­گیرد. کمک بهره در این کشور توسط سیستم های جداگانه ای که دولت قرار داده است پرداخت می­شود. بطور نمونه در این کشور سیستمی به نام آ اس پی وجود دارد که به جوانانی که برای اولین بار قصد خرید مسکن را دارند کمک هزینه پرداخت می­نماید. نکته قابل توجه در این سیستم اینست که افراد دارای محدودیت سنی بین 18-30 سال را دارند.

منظور ازمسکن تحت مالکیت نیمه شخصی در کشور فنلاند چیست؟

افرادی که در کشور فنلاند توانایی خرید خانه را ندارند می­توانند از طریق خرید خانه بصورت نیمه شخصی اقدام نمایند. این نوع خرید خانه توسط شرکت های ساختمانی انجام می­گیرد، بطوری که فرد مبلغی از قیمت خانه را به شرکت های ساختمانی ­ می­پردازد و بیشترین سهم خانه مربوط به شرکت های ساختمانی است.

شرکت های ساختمانی خانه ها را در اختیار افراد بعنوان مستأجر قرار می­دهد و پس از آنکه فرد تمامی مبلغ قیمت خانه را پرداخت نمود مالکیت بصورت کامل در اختیار فرد قرار می­گیرد.

مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

همانطور که پیش تر گفته شد قبل از سال 2000 میلادی افرادی که از راههای گوناگون به کشور فنلاند مهاجرت نموده بودند بدون کارت اقامت حق خرید ملک در این کشور را نداشتند. همچنان افراد دارای کارت اقامت فنلاند برای خرید ملک بایستی مجوزهای زیادی از دولت فنلاند کسب می­نمودند تا بتوانند ملکی را خریداری نمایند.

به دلیل مراحل طولانی اخد مجوز برای خرید مسکن افراد تمایل چندانی برای خرید ملک نداشتند. اما پس از سال 2000 قوانین خرید خانه توسط مهاجرین همانند شهروندان فنلاندی اعلام شد. طبق قوانین کشور فنلاند خرید خانه برای همه­ی افراد در همه­­ی نقاط این کشور قوانین یکسانی دارد، تنها خرید خانه در منطقهAland نیازمند مجوزهایی از سوی این دولت می­باشد.

مهاجرین برای خرید خانه در این کشور نیاز به وکیل ندارند و خود افراد براحتی می­توانند تمامی مراحل خرید خانه را انجام دهند. البته ناگفته نماند مهاجرین جهت آگاهی از قوانین خرید ملک در کشور فنلاند می­توانند با وکلای این کشور مشاوره نمایند. مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک منجر به دریافت اقامت دائم این کشور برای افراد نخواهد شد.

 جستجو برای خرید ملک در فنلاند چگونه است؟

در کشور فنلاند افراد برای یافتن و خرید خانه از سرویس جستجوی آنلاین استفاده می­کنند. از آنجائیکه موتورهای جستجو به زبان انگلیسی هستند افراد براحتی می­توانند گزینه های خود را جهت خرید خانه در اختیار موتورهای جستجو قرار دهند.موتورهای جستجو نیز با توجه به گزینه های درخواستی فرد خانه هایی را در اختیار افراد می­دهند. از جمله مهمترین موتورهای جستجوی ملک در کشور فنلاند عبارتند از:

افراد تنها با خرید ملک در کشور فنلاند نمی­توانند اقدام به دریافت اقامت دائم این کشور را نمایند. بلکه افرادی که از طرق مختلف از جمله کار، تحصیل، ازدواج و سایر راهها به این کشور مهاجرت نموده اند می­توانند همانند شهروندان فنلاندی اقدام به خرید ملک نمایند.

خرید مسکن با امتیاز دائمی در فنلاند چگونه است؟

افراد بسیاری اینطور فکر می­کنند که با خرید ملک در کشور فنلاند می­توانند در جهت دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمود. در صورتی که این موضوع ارتباطی به اقامت فرد در این کشور ندارد و تنها اجازه خرید ملک برای مهاجران امتیازی است که دولت فنلاند به آنها داده است.

افراد تنها با مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق کار و ازدواج و … امکان دریافت اقامت این کشور را خواهند داشت. افراد در زمینه مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک با سوالات زیادی روبرو می­شوند از جمله:

  1. با چه مقدار سرمایه افراد می­­توانند برای خرید ملک در کشور فنلاند اقدام نمایند؟
  2. آیا می­توان با خرید ملک در کشور فنلاند به سرمایه گذاری در این کشور نیز اقدام نمود؟
  3. برای خرید ملک در کشور فنلاند چه نوع ویزایی برای ورود به این کشور باید اخذ نمود؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی همه عزیزان در زمینه مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک می­باشد. افراد جهت مشاوره و راهنمایی می­توانند با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *