مهاجرت سرمایه گذاری در فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

افراد طرق مختلفی را جهت مهاجرت به فنلاند انتخاب می ­کنند. مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک راهی برای اخذ اقامت دائم محسوب نمی ­شود. کشور فنلاند از جمله کشورهای اتحادیه اروپا می ­باشد که مردم این کشور از کیفیت آموزشی بالا، امکانات رفاهی مناسب در این کشور برخوردار هستند. از این رو افراد از راه های مختلف از جمله مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد و مهاجرت از طریق پناهندگی به این کشور سفر می­ نمایند. نقش مشاور املاک و بانک شما در این کشور در فرآیند خرید ملک بسیار بیشتر از سایر کشورها است. آنها از اکثر موارد قانونی درگیر مراقبت خواهند کرد، به این معنی که نیازی به استخدام وکیل نیست مگر اینکه شما به طور خاص بخواهید.

هم خریدار و هم فروشنده ملک نقش بسیار کمی در فرآیند خرید دارند. هنگامی که خریدار راضی شود که ملک با استانداردهای آنها مطابقت دارد، فقط باید در مورد قیمت فروش با فروشنده توافق کند. تقریبا سایر موارد فنی معامله توسط مشاوران املاک و بانک انجام می شود. وقتی خریدار و فروشنده توافق کردند باید سند فروش را در حضور سردفتر ثبت کنند. ما در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تدوین گردیده است به بررسی مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک در سال 2022 می­ پردازیم. از این رو افرادی که قصد مهاجرت به کشور فنلاند را از این طریق دارند دعوت می­ کنیم تا مقاله را تا پایان مطالعه نمایند.

خرید ملک در فنلاند با حق سکونت دائم

کشور فنلاند از سال 2000 به بعد اجازه خرید ملک را به مهاجرانی که به این کشور سفر می­ نمودند اعطاء نمود. از آن پس مهاجران در این کشور همانند شهروندان فنلاندی حق خرید ملک را دارند و همچنان این افراد بایستی همانند شهروندان فنلاند مالیات پرداخت نمایند.

خرید ملک در کشور فنلاند به این گونه است که:

 • افراد مبلغی را جهت خرید ملک به دولت می ­پردازند.
 • سپس باقیمانده هزینه خرید ملک به صورت ماهانه به دولت پرداخت می­ شود.
 • خرید ملک دائمی در این کشور به صورت مستقیم امکانپذیر نمی ­باشد.
 • دولت براساس نوبتی که افراد جهت خرید ملک اخذ می ­نمایند ملک را در اختیارشان قرار می­ دهد.
 • افراد با خرید مسکن به صورت دائمی می ­توانند در صورت تمایل پس از مدتی ملک خود را تعویض نمایند.
 • افراد در کشور فنلاند در صورت داشتن سرمایه اولیه قادر به خرید ملک شخصی خواهند بود.
 • از آنجایی که قیمت مسکن در کشور فنلاند بسیار بالا می ­باشد، این دولت به خریداران ملک وام بانکی اعطاء می­ نماید.

البته باید افراد توجه داشته باشند که بایستی فرد سرمایه اولیه برای خرید ملک را از منابع شخصی تامین کند. در کشور فنلاند روش های متفاوتی در اعطاء وام به افراد وجود دارد. به طور مثال اعطاء وام به افراد با توجه به سن آنها و همچنان میزان سرمایه اولیه و بانک وام دهنده با یکدیگر متفاوت می­ باشد.

خرید ملک در فنلاند با مالکیت نیمه شخصی

کشور فنلاند در مقابل اعطای وام به افراد کمک بهره و ضمانت می ­گیرد. کمک بهره در این کشور توسط سیستم های جداگانه ای که دولت قرار داده است پرداخت می ­شود. به طور نمونه:

 • در این کشور سیستمی به نام ISP وجود دارد که به جوانانی که برای اولین بار قصد خرید مسکن را دارند کمک هزینه پرداخت می­ نماید.
 • نکته قابل توجه در این سیستم این است که افراد دارای محدودیت سنی بین یک الی 30 سال را دارند.
 • افرادی که در کشور فنلاند توانایی خرید خانه را ندارند می­ توانند از طریق خرید خانه به صورت نیمه شخصی اقدام نمایند
 • این نوع خرید خانه توسط شرکت های ساختمانی انجام می ­گیرد. به طوری که فرد مبلغی از قیمت خانه را به شرکت های ساختمانی­ می ­پردازد.
 • بیشترین سهم خانه مربوط به شرکت های ساختمانی است.
 • شرکت های ساختمانی خانه ها را در اختیار افراد به عنوان مستأجر قرار می ­دهد.
 • پس از آن که فرد تمامی مبلغ قیمت خانه را پرداخت نمود مالکیت به صورت کامل در اختیار فرد قرار می ­گیرد.

بررسی طرق مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

بررسی طرق مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

همان طور که پیش تر گفته شد قبل از سال 2000 میلادی افرادی که از راه های گوناگون به کشور فنلاند مهاجرت نموده بودند بدون کارت اقامت حق خرید ملک در این کشور را نداشتند. همچنان افراد دارای کارت اقامت فنلاند برای خرید ملک بایستی مجوزهای زیادی از دولت فنلاند کسب می ­نمودند تا بتوانند ملکی را خریداری نمایند. به دلیل مراحل طولانی اخد مجوز برای خرید مسکن افراد تمایل چندانی برای خرید ملک نداشتند. اما پس از سال 2000 قوانین خرید خانه توسط مهاجرین همانند شهروندان فنلاندی اعلام شد.

طبق قوانین کشور فنلاند خرید خانه برای همه­ افراد در همه­­ نقاط این کشور قوانین یکسانی دارد. تنها خرید خانه در منطقه Aland نیازمند مجوزهایی از سوی این دولت می ­باشد. مهاجرین برای خرید خانه در این کشور نیاز به وکیل ندارند و خود افراد به راحتی می ­توانند تمامی مراحل خرید خانه را انجام دهند. البته ناگفته نماند مهاجرین جهت آگاهی از قوانین خرید ملک در کشور فنلاند می ­توانند با وکلای این کشور مشاوره نمایند. مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک منجر به دریافت اقامت دائم این کشور برای افراد نخواهد شد.

جستجو مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک

در کشور فنلاند افراد برای یافتن و خرید خانه از سرویس جستجوی آنلاین استفاده می ­کنند. از آنجایی که موتورهای جستجو به زبان انگلیسی هستند، افراد به راحتی می ­توانند گزینه های خود را جهت خرید خانه در اختیار موتورهای جستجو قرار دهند. موتورهای جستجو نیز با توجه به گزینه های درخواستی فرد خانه هایی را در اختیار افراد می­ دهند.

از جمله مهمترین موتورهای جستجوی ملک در کشور فنلاند عبارتند از:

 • www.forenom.com
 • www.codisto.fi
 • www.oikotie.fi
 • www.asuntoverkko.com
 • www.etuovi.com

افراد تنها با خرید ملک در کشور فنلاند نمی­ توانند اقدام به دریافت اقامت دائم این کشور را نمایند. بلکه افرادی که از طرق مختلف از جمله کار، تحصیل، ازدواج و سایر راه ها به این کشور مهاجرت نموده اند، می ­توانند همانند شهروندان فنلاندی اقدام به خرید ملک نمایند. متقاضیان می توانند با بررسی هزینه های خرید ملک در فنلاند و قیمت ملک در این کشور از سود جویی جلوگیری نمایند. همینطور محاسبه قیمت به متقاضیان در بررسی و تعیین بودجه مورد نیاز برای خرید ملک یاری می رساند. جهت اطلاع از هزینه زندگی در فنلاند پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

در نمودار زیر شاهد قیمت خرید ملک در فنلاند می باشید:

قیمت خرید ملک در فنلاند

خرید مسکن با امتیاز دائمی در فنلاند

افراد بسیاری این طور فکر می­ کنند که با مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک می ­توانند در جهت دریافت اقامت دائم فنلاند اقدام نمود. در صورتی که این موضوع ارتباطی به اقامت فرد در این کشور ندارد و تنها اجازه خرید ملک برای مهاجران امتیازی است که دولت فنلاند به آنها داده است. افراد تنها با مهاجرت تحصیلی به فنلاند، مهاجرت از طریق کار و ازدواج و سایر روش ها، امکان دریافت اقامت این کشور را خواهند داشت.

افراد در زمینه مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک با سوالات زیادی روبه رو می ­شوند، از جمله:

 • با چه مقدار سرمایه افراد می­­ توانند برای خرید ملک در کشور فنلاند اقدام نمایند؟
 • آیا می­ توان با خرید ملک در کشور فنلاند به سرمایه گذاری در این کشور نیز اقدام نمود؟
 • برای خرید ملک در کشور فنلاند چه نوع ویزایی برای ورود به این کشور باید اخذ نمود؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی همه عزیزان در زمینه مهاجرت به فنلاند از طریق خرید ملک می­ باشد. افراد جهت مشاوره و راهنمایی می ­توانند با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.