مهاجرت به کشور سریلانکا

مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج

مهاجرت به کشور سریلانکا از طریق ازدواج

همانطور که می دانید گرفتن اقامت از طریق ازدواج بهه صورت قانونی می باشد و امروزه افراد زیادی از این طریق اقامت کشور مورد نظر را اخذ می کنند. مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج نیز امکان پذیر می باشد. پس ازدواج با شخصی از تبعه کشور دیگر در دنیا با توجه به شرایطی می تواند باعث اخذ اقامت شود.

کشور سریلانکا دارای حکومت سوسیالیستی می باشد و گردشگران بسیار زیادی را به سوی خود جذب کرده است. این کشور جزیره ای است که در جنوب کشور هند قرار گرفته است ومرکز کشور سریلانکا شهر کلمبو می باشد. کشور سریلانکا در بخش کشاورزی خود به تولید کردن چای معروف می باشد. اسلام، بودا، هندو و مسیحیت از ادیان این کشور می باشد.

مشاورین و کارشناسان خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان در زمینه مهاجرت می باشند.

شرایط ازدواج تبعه خارجی با فرد سریلانکایی

گردشگران بسیاری این کشور را جهت گردشگری انتخاب می کنند. مردم کشور سریلانکا به زبان سینهالی صحبت می کنند اما از آنجایی که این کشور مورد توجه بسیاری از گردشگران است مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند. اگر چنانچه شخصی بخواهد با یک تبعه از کشور سریلانکا ازدواج کند و از این طریق مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج را بگیرد باید شهروند سریلانکایی را معرفی کند.

این درخواست پس از بررسی به امور مهاجرت سریلانکا فرستاده می شود. اداره امور مهاجرت این کشور اطلاعات شخص را به طور کامل می خواهد. شخص متقاضی باید به اثبات تمکن مالی بپردازد. سپس توسط شخص متقاضی و شهروند سریلانکایی به بررسی موضوع پرداخته می شود.

کشور سریلانکا دارای نژاد و اقوام گوناگونی می باشد. از جمله این نژاد ها می توان به نژاد سینهالی، تامیلی ها، برگرها، اوراسیانها، چینی ها و مالای ها اشاره کرد. مهمترین نژاد در کشور سریلانکا نژاد سینهالی می باشد که این نژاد از مردمان آریایی هستند که از قسمت شمالی هند به کشور سریلانکا مهاجرت کرده اند.

از نژادهای مهم دیگر می توانیم به تامیلی ها اشاره کنیم که به 2 دسته از جمله تامیلی و سیلانی تقسیم بندی می شوند. اگر بخواهیم از زیبایی های کشور سریلانکا بگوییم می توانیم به سواحل، پارک ها و آثار باستانی اشاره کنیم. سواحل بسیار زیبا در کنار طبیعت سبز رنگش که تفریحات آبی بسیاری دارد. همچنین می توان به انبوه پارک های جنگلی اشاره کرد. آثار باستانی و فستیوال هایی که برگزار می شود بهترین است.

مهاجرت به کشور سریلانکا از طریق ازدواج

مدارک لازم برای صدور ویزا در کشور سریلانکا

برای مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج باید شناسنامه و گذرنامه فرد متقاضی ارائه شود. باید فرم مربوطه تکمیل شود. باید گواهی مجرد بودن شخص متقاضی اثبات شود. اگر چنانچه شخص متقاضی قبلا ازدواج کرده باشد گواهی طلاق را ارائه دهد و اگر چنانچه همسر سابق وی فوت کرده باشد، گواهی فوت را ارائه دهد.

باید گواهی ارائه دهد که مبنی بر تمکن مالی شخص متقاضی با میانگین تقریبی 10000$ باشد. در سفارت سریلانکا حضور شخص و یا وکیل رسمی برای امضا فرم ها الزامی می باشد. بعد از اینکه تمامی مدارک مشاهده و سپس تائید شد ویزای نامزدی برای شخص متقاضی صادر می شود.

پس از صدور ویزا نامزدی اگر بلافاصله فرد متقاضی وارد کشور سریلانکا شود و عقد میان شخص و شهروند سریلانکایی صورت پذیرد ویزا یک ساله برای اقامت یک ساله برای شخص متقاضی صادر می شود. لازم به ذکر است که این عقد باید طبق قوانین و عرف کشور سریلانکا مطابق با یکی از ادیان در قانون اساسی کشور سریلانکا ثبت شود.

برای مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج در صورتی که این زوج بتوانند به مدت 3 سال بدون درخواست کمک مالی از سوی کشور با یکدیگر زندگی کنند اقامت دائم کشور سریلانکا را به شخص متقاضی خواهند داد. و پس از آنکه 5 سال از زندگی مشترک گذشت طبق رعایت کردن قوانین امور مهاجرت فرد می تواند تقاضای تابعیت کشور سریلانکا را دهد. پس از این درخواست باید سوگند بخورد و سپس به عنوان شهروند سریلانکایی محسوب می شود.

ازدواج در سریلانکا

لازم به ذکر است که دین بودایسم دین رسمی کشور سریلانکا است زیرا که 70% جمعیت کشور سریلانکا را بودایی ها تشکیل می دهند. همچنین 16% از مردم کشور دارای مذهب هندو می باشند و 7 % دارای دین مسیحیت هستند و 7 % مابقی مسلمان می باشند. افراد متقاضی تنها می توانند با افرادی که دارای سن بالای 18 سال هستند ازدواج کنند .

برای مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج باید ثابت کنید که سن شما و همسر سریلانکایی که برای خود انتخاب کرده اید هر دو بالای 18 سال است. سپس به اثبات اینکه جشن مراسم ازدواج شما در مکان مورد تائید دولت و منطبق با قوانین یکی از ادیان صورت گرفته است. همانطور که گفتیم پس از اثبات تمامی این موارد و صدور گواهی نامزدی این مدارک به امور مهاجرت در شهر کلمبو که در مرکز کشور سریلانکا وجود دارد فرستاده می شود.

در کل مدت زمان اخذ اقامت از طریق ازدواج با شهروند سریلانکایی در شرایطی مشخص کوتاهتر از بقیه روش ها می شود. اگر چنانچه شما دارای فرزندی زیر 18 سال وابسته داشتید می توانید در صورت داشتن تمکن مالی و پرداخت هزینه های وی اقامت سریلانکا را برای فرزندتان نیز بگیرید.

برای اخذ اقامت سریلانکا فقط نشان دادن مدرک ازدواج کافی نیست و باید ثابت کنید که زندگی مشترک در کنار هم داشته اید. اگر چنانچه شما با یک فرد از تبعه سریلانکا ازدواج کرده باشید اما این ازدواج در خارج از کشور سریلانکا اتفاق افتاده باشد مشمول شرایط نخواهید شد.

اطلاعاتی از کشور سریلانکا

کشور سریلانکا کشور بسیار زیبایی است که در جنوب کشور هند قرار گرفته است. پایتخت سیاسی کشور سریلانکا شهر سری جایاواردنپورا کوته می باشد. این کشور دارای جمعیت 20 میلیونی می باشد. اقتصاد این کشور از طریق کشاورزی تامین می شود. این کشور به سبب جذب توریست ویزای یک ماهه صادر میکند.

شما عزیزان می توانید اگر قصد اقامت گرفتن از طریق ازدواج را دارید به مطالعه مقاله اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج بپردازید. و اگر چنانچه قصد تحصیل و دانستن هزینه های زندگی در آلمان را دارید به مطالعه مقاله  تحصیل و هزینه زندگی در آلمان بپردازید.

مشاورین و کارشناسان ما جهت پاسخ گویی به هر گونه سوال در زمینه مهاجرت به سریلانکا از طریق ازدواج یا هر گونه سوال دیگر در زمینه مهاجرت در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت حضور دارند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *