مهاجرت کاری رومانی

مهاجرت به رومانی از طریق کار

مهاجرت به رومانی از طریق کار

مهاجرت به رومانی از طریق کار یکی از روش های محبوب مهاجرت به این کشور می باشد. این روش یکی تاز راه های اقامت قانونی است. از این رو می توان گفت که کشور رومانی را می توان یکی از کشور های مقصد مهاجران کاری اروپا تلقی کرد. شایان ذکر است که این کشور با توجه به وضعیت اقتصادی اخیر آن، نرخ بیکاری مطلوبی داشته و می تواند شانس مناسبی را برای یافتن کار در این کشور در اختیار متقاضیان خارجی قرار دهد. متقاضیان برای دریافت مشاوره می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

بازار کار در رومانی

کار در کشور رومانی را می توان یکی از فرصت های مطلوب برای اقامت در اروپا دانست. این کشور یکی از کشور های در حال توسعه در جنوب شرقی اروپا می باشد. کشور رومانی دارای بخش های مختلف فعال در صنعت است که همواره نیازمند استخدام نیرو برای گسترش سهم خود از بازار های داخلی و خارجی می باشند. شایان ذکر است که بسیاری از متقاضیان کار در این کشور را پلی برای اخذ اقامت در این کشور و کسب منابع مالی در آن تلقی می کنند. اما برخی نیز به اقامت دائم این کشور می اندیشند و خواهان ماندگار شدن در این کشور زیبای اروپایی هستند.

مهاجرت کاری به رومانی را می توان پل بهره مندی از مزایایی دانست که برخی از آن ها عبارت اند از:

 • بهره مندی از مزایای اجتماعی
 • اقامت در اروپا
 • رفاه مطلوب
 • درآمد کافی

کار در رومانی را می توان با فاکتور های مختلفی سنجید، این معیارها بخشی هایی در اقتصاد کشور هستند که بر کار در رومانی اثر منفی یا مثبت می گذارند. گفتنی است که کار در این کشور می تواند برای متقاضیان مزایای زیادی داشته باشد اما علاوه بر آن نیز دارای دشواری ها و محدودیت های مختص به خود است. شایان ذکر است که متقاضیان کار در کشور رومانی ملزم به رعایت شرایط و قوانین وضع شده توسط دولت این کشور می باشند تا از بروز مشکلات حقوقی در روند مهاجرت و پس از مهاجرت جلو گیری نمایند. نا گفته نماند که متقاضیان می توانند از طریق کار در این کشور، منابع مالی لازم را جهت اخذ اقامت دائم رومانی کسب نمایند.

بررسی مهاجرت به رومانی از طریق کار

بازار کار در کشور رومانی دارای رونق مطلوبی است که متقاضیان می توانند نسبت به آن شانس خود را برای یافتن کار در رومانی محاسبه نمایند. شایان ذکر است که متقاضیان کار در این کشور با توجه به نرخ بیکاری در بازار کار آن می توانند موانع مهم، بر سر راه خود را نیز تا حدودی تشخیص دهند. گفتنی است که هر چه نرخ بیکاری در این کشور پایین تر باشد، شانس متقاضیان برای یافتن شغل بیشتر خواهد شد و هر چه نرخ بیکاری افزایش یابد، شانس یافتن شغل برای متقاضیان در این کشور به مراتب کاهش می یابد.

نرخ بیکاری در کشور رومانی به شرح زیر می باشد:

مهاجرت به رومانی از طریق کار، مستلزم بررسی نرخ بیکاری در این کشور می باشد. چرا که با این روش می توان مهاجرتی آگاهانه را به کشور رومانی تجربه نمود. به عبارتی متقاضیان با این کار، به خوبی می دانند که چرا و چگونه قرار است به یافتن شغل در کشور رومانی بپردازند و مهاجرت خود را به ثمر می رسانند. گفتنی است که نرخ بیکاری در هر کشوری بیانگر وضعیت کار کنان در آن کشور است که متقاضیان به لطف آن می توانند وضعیت آینده شغلی خود را نیز مورد بررسی قرار دهند.

ویزای کاری کشور رومانیآن

اخذ ویزای کاری رومانی برای متقاضیان مهاجرت به ابن کشور از طریق کار، یکی از شروط مهم به شمار می آید. متقاضیان ملزم به اخذ ویزای کاری رومانی برای دریافت اجازه کار تمام وقت در این کشور می باشند. گفتنی است که کار در رومانی و ویزای کار این کشور مشروط به یافتن شغل در این کشور و اخذ پذیرش از طرف کارفرما می باشد. به عبارتی این کشور تنها پذیرای نیرو هایی است که توسط کارفرمایان درخواست شده باشند و منابع انسانی اضافه را نمی پذیرد.

گفتنی است که اخذ پذیرش کاری در این کشور مستلزم وجود شرایط و مدارکی است که برخی از آن ها عبارت اند از:

 • ویزای کاری رومانی
 • پاسپورت
 • رزومه کاری
 • رزومه علمی

شایان ذکر است که اخذ ویزای کار این کشور نیز مستلزم وجود برخی مدارک خاص می باشد که خود بیانگر شایستگی متقاضیان برای کار در کشور رومانی هستند. متقاضیان باید به این نکته توجه کنند که اخذ ویزای کار برای دفاع از حقوق آنان در کشور رومانی امری ضروری است که باید همواره به آن توجه شود و اعتبار آن نیز پس از اتمام، تمدید گردد. گفتنی است که برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار رومانی را با صرف زمان می توان تهیه نمود.

برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری رومانی عبارت اند از:

 • مدارک هویتی
 • پاسپورت
 • CV
 • نامه پذیرش از طرف کارفرما
 • انگیزه نامه

شرح مهاجرت به رومانی از طریق کار

شرح مهاجرت به رومانی از طریق کار

مهاجرت کاری به کشور رومانی دارای نکات خاصی می باشد که برای بهینه سازی شرایط متقاضیان در این کشور، توجه به آ« ها ضروری می باشد. گفتنی استن که متقاضیان می توانند همواره با توجه به این نکات موانع حقوقی را نیز از پیش پای خود حذف نمایند. شایان ذکر است که متقاضیان می توانند همواره در مسائل مختلف خود از این نکات استفاده کرده و امور خود را پیش ببرند. برخی از این نکات عبارت اند از:

 • ویزای کاری از جهت مهاجرت قانونی و دفاع از حقوق کارکنان خارجی ضرورت دارد.
 • اخذ پذیرش از کارفرمایان از طریق سایت های کاریابی آسان تر می باشد.
 • کار در رومانی منابع مالی کافی را در اختیارز متقاضیان قرار می دهد.

توصیه می شود تا متقاضیان جهت سهولت در روند امور مهاجرت و مدیریت بهینه آن از وکلای مهاجرتی مشاوره در یافت نموده و با آن ها همکاری نمایند. به عبارتی حضور وکلا خطای حقوقی را در امور مهاجرتی به صفر می رساند و متقاضیان در این خصوص می توانند اطمینان خاطر حاصل فرمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از موسسات مجرب در زمینه مهاجرت بوده و آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. متقاضیان می توانند برای همکاری با موسسه با کارشناسان تماس حاصل فرموده و مشاوره های لازم را دریافت نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *