مهاجرت به کشور جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک

مهاجرت به جمهوری چک جزو روش هایی است که ممکن است مد نظر بسیاری از افراد باشد از همین رو قصد توضیح در این خصوص را داریم.

در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش زبان خود و طبق قوانین حقوق بین الملل به ارائه اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به جمهوری چک پرداخته اند.

مهاجرت به هر کشوری از جمله چک به شش روش صورت می گیرد:

 

در ادامه توضیحات مختصری د ر این خصوص ارائه می دهیم.

مهاجرت به چک از طریق کار

شما با در دست داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کشور جمهوری چک می توانید جهت اخذ ویزای کاری چک درخواست نمایید. کارفرمای مربوطه می بایست آن فرصت شغلی را سه ماه رد کشور چک و سرانجام سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کند تا بتواند در نهایت به شما به عنوان فردی خارج از حوزه اتحادیه اروپا پیشنهاد شغلی دهد.

مهاجرت به چک از طریق تحصیل

متقاضی تحصیل در جمهوری چک می تواند از یکی از موسسات آموزشی چک پذیرش بگیرد و در نهایت با در دست داشتن پذیرش خود به سفارت چک رود و به منظور اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام نماید.

مهاجرت به چک از طریق سرمایه گذاری

راههای متفاوتی برای اخذ اقامت و مهاجرت نمودن به جمهوری چک وجود دارد که می توان از آن جمله سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور را نام برد.

 

چگونگی اخذ اقامت و مهاجرت به جمهوری چک از طریق سرمایه گذاری

هر شخصی برای ورود به کشور چک نیاز به ویزای این کشور را دارد. اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید، با سرمایه گذاری در این کشور می­توانید اقامت خود را در این کشور اخذ نمایید.

در جمهوری چک افراد با استفاده از ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود و یا خریدن ملک می­توانند سرمایه گذاری کنند. شخص سرمایه گذاری کننده بایستی حداقل مبلغ 8200 یورو برای سرمایه گذاری داشته و حداقل نیمی از این سرمایه برای فرد سرمایه گذار باشد.

معرفی اطلاعات کلی برای سرمایه گذاری

از آنجایی که جمهوری چک یکی از اعضای اتحادیه اروپا (شنگن) می­باشد وهمچنین پایتخت این کشور (پراگ) یکی از شهرهای بزرگ و مهم برای سرمایه گذاری است.

واحد پول این کشور کرون چک بوده و مردم این کشور به زبان چکی صحبت می­کنند که این زبان ریشه در زبان اسلاوی دارد. جمعیت این کشور بیش از 10500000 می­باشد. بنا به گزارش بانک جهانی جمهوری چک را در زمره کشورهای توسعه یافته دسته بندی می­کنند.

جمهوری چک یکی از موفق ترین کشورهای عضو CEE (اصطلاح اروپای مرکزی و شرقی) در جذب سرمایه گذاران خارجی بطور مستقیم می­باشد و بیش از 173 هزار شرکت در جمهوری چک توسط سرمایه گذاران خارجی پشتیبانی می­شود.

در سال 2004 جمهوری چک به اتحادیه اروپا پیوست و همین امر باعث اشتیاق هرچه بیشتر سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در این کشور را سبب نمود.

 جمهوری چک و هزینه ها

هزینه ها برای زندگی کردن در جمهوری چک مناسب است هرچند که هزینه های زندگی برای افراد با سطح زندگی شان متفاوت است. لازم است بدانیدزندگی کردن در جمهوری چک از لحاظ هزینه ها نسبت به هزینه های زندگی درسایر کشورهای اتحادیه اروپا مناسب تر است.

از آنجائیکه املاک مسکونی و تجاری قیمت های مناسبی دارند باعث شده است که بسیاری از سرمایه گذاران این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

اخذ اقامت در جمهوری چک

ویزا برای سرمایه گذاران خارجی در ابتدا به مدت 6 ماه صادر می­شود و بعد از اتمام 6 ماه آن را به مدت 2 سال تمدید می­کنند و بعد از آن می­توان آن را در سال یک بار تمدید نمود. یکی از مزیت های این ویزا این است که شخص سرمایه گذار به راحتی می­تواند در حوزه شنگن و کشورهای هم مرز از جمله آلمان و اتریش تردد نماید و به مدت 3 الی 6 ماه می تواند اقامت گزیند. ناگفته نماند افرادی که قصد دارند بیش از 90 روز در این کشور اقامت گزینند بایستی اقدام به گرفتن ویزای بلند مدت نمایند. برای کسب اقامت بلند مدت شخص مورد نظر بایستی به عنوان مدیر و یا کارفرما فعالیت نماید که در این صورت به راحتی می­توان ویزای بلند مدت را کسب نمود.

هم چنین سرمایه گذارانی که بیش از 5 سال در این کشور اقامت دارند می توانند برای کسب اقامت دائم در کشور چک اقدام نمایند و پس از گذشت 10 سال می­توان از حقوق شهروندی نیز بهره مند گردند.

 

مواردی که برای کسب اقامت در جمهوری چک مورد بررسی قرار می­گیرند

1- سابقه کیفری

2- انجام تمامی تعهدات در رابطه با بیمه های درمانی، مالیات، بازنشستگی و سایر هزینه ها

3- مصاحبه نمودن با یک مقام دولتی در جمهوری چک برای نشان دادن تسلط کافی به زبان این کشور

 

امتیازهای سرمایه گذاری نمودن در جمهوری چک

1- عضویت در اتحادیه اروپا

2- قرار گرفتن در مرکز اروپا برای جذب نیروی کار ماهر

3- گرد هم آیی سرمایه گذاران خارجی در آموزشهای متوسطه و عالی

4-نیروهای کار با دستمزد های مناسب و ثبات دستمزد

5- زیرساخت های اقتصادی بالا

6- روش های زندگی مناسب

7- دسترسی آسان برای تأمین نیازها

7- سیستم های شفاف برای سرمایه گذاری

همچنان همسر و فرزندان شخص سرمایه گذار می­توانند همراه خود شخص در این کشور اقامت گزینند.

 

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در جمهوری چک

شخص سرمایه گذار ابتدا بایستی مستندات مربوط به ثبت شرکت خود را با مسئولیت محدود در جمهوری چک را به همراه تکمیل فرم SRO ارائه دهد.همچنان محل اقامت خود در جمهوری چک را مشخص نموده و سپرده برای اجاره آن را پرداخت نموده باشد همچنان دو ماه اجاره آن را قبل از ویزا باید پرداخت نموده باشد.

هر فردی که قصد زندگی و یا اقامت در جمهوری چک را دارد ابتدا بایستی اثبات نماید که توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و همسر و فرزندان زیر 18 سال خویش را دارد حال چه از طریق حقوق و دستمزد شرکت یا تمکن مالی خود فرد.

هزینه بیمه بهداشتی و درمانی در کشور چک حداقل 6000یورو و میزان تمکن مالی برای پوشش دهی هزینه های زندگی 10000 تا12000 یورو برآورد می­شود.

 

چگونگی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور چک

ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود یکی از محبوب ترین نوع شرکت ها برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می­شود. ثبت این نوع شرکت ها به گونه ای است که شخص سرمایه گذار به همراه شرکای خود اقدام به تأسیس شرکتی می­کنند که حداقل باید 8200 یورو برای سرمایه گذاری داشته باشند که حداقل 50% این سرمایه بایستی متعلق به خود شخص سرمایه گذار خارجی باشد.

افرادی که می­خواهند در جمهوری چک سرمایه گذاری کنند محدودیتی از لحاظ سابقه کسب و کار و سن و یا تجربه ندارند. هرچند که آشنایی به زبان های انگلیسی و یا چکی و همچنین تجربه های کاری برای دریافت ویزا امتیاز محسوب می­شود.

 

خرید ملک در جمهوری چک

یکی دیگر از روشهای سرمایه گذاری در جمهوری چک خرید ملک و مستغلات در این کشور می­باشد. هرگونه املاک مانند خرید املاک مسکونی، ویلا و یا حتی ملک های تجاری نیز به نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود همچنان با خرید املاک هزینه پرداخت مالیات نیز کاهش می­یابد.

مهاجرت به چک از طریق ازدواج

با ازدواج با یک فردی که تبعه کشور چک است ابتدائا به شما اقامت این کشور داده می شود و در نهایت در صورت با دوام بودن ازدواج می توانید پس از چندین سال اقامت در این کشور درخواست اخذ پاسپورت چک را دهید.

مهاجرت به چک از طریق تولد

کشور چک تابع سیستم خون است در نتیجه فرزندی که در این کشور به دنیا آید تنها در صورتی تابعیت چک را می گیرد که پدر یا مادرش تبعه چک باشند.

مهاجرت به چک از طریق پناهندگی

پروسه های پناهندگی روش های غیر قانونی مهاجرت هستند و کشور چک نیز تمایلی به جذب پناهنده ندارد در نتیجه پرونده های پناهندگی را نمی پذیرد.

 

کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت براساس شرایط اشخاص روش ها و گزینه های مناسبی را برای مهاجرت به جمهوری چک یا سایر کشور های دنیا را ارائه می­دهند که جهت اطلاعات بیشتر و هرگونه سوال می توانید با آن ها تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *