مهاجرت به کشور برزیل

مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

مهاجرت به برزیل با ازدواج کردن

در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج می باشید با مطالعه نمودن مقاله مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج و هم چنین مراجعه نمودن به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با موضوع اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج به دست آورید.

آشنایی با نظام قانونی مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

در نظام های حقوقی اکثر کشورها، مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج از جمله عمده روش های ممکن مهاجرت محسوب می شود  این بدان معناست که در صورتی که شخصی اقدام به ازدواج که با تبعه این کشور نماید. در این صورت امکان دریافت نمودن حق تابعیت  این کشور را دارد. همانطور که در قانون مدنی کشور ما ذکر شده است در صورتی که یک زن  با تابعیت خارجی با یک مرد که دارای تابعیت کشور ما باشد اقدام به ازدواج  نماید در این صورت جز اتباع کشور ما محسوب می شنود.

هم اکنون این قاعده حقوقی در اکثر کشورها دست خوش اصلاحات قرار گرفته بدین صورت که فرایند گرفتن حق تابعیت کشور خود از روش ازدواج نمودن را نیز دارای ارتباط به درخواست اشخاصی که دارای تابعیت خارجی می باشند کرده اند. در این کشور قانونی وجود دارد که  بیان می دارد اشخاصی که دارای حق تابعیت خارجی باشنداقدام به ازدواج اتباع بیگانه با تبعه ی برزیلی موجب اخذ حق تابعیت این کشور نمی شود.

مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

فرق حق تابعیت با حق اقامت در کشور برزیل

همان طور که مطلع هستیدحق  اقامت با حق تابعیت دارای تفاوت عمده می باشد. با این توضیح که ازدواج شخصی که دارای تابعیت خارجی نمی باشند با یکی از اتباع برزیلی موجب اخذ مستقیم تابعیت نمی شود بلکه فرد بعد از ازدواج کردن ملزم می باشد که مدارک لازم را به اداره ی مهاجرت ارائه نمایند این بدان معنا می باشد که یامکان اخذ تابعیت این کشور به  طور مستقیم امکان و هم چنین این موضوع در طول مدت اخذ اقامت به این بستگی دارد که شخصی که دارای تابعیت  خارجی باشد با شخصی که دارای حق  تابعیت این کشور باشد ازدواج کرده در این صورت می تواند برای داشتن حق  اقامت این کشور اقدام نماید.

شرایط مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

از جمله مهمترین شرایط مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج عبارتند از:

شرط اول

در صورتی که شخص متقاضی مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج با یک تبعه ی برزیلی ازدواج کرده باشد.در این صورت می بایست از مدت زمانی که برای گرفتن حق اقامت این کشور نیاز هست  یعنی مدت زمانی به اندازه سه الی شش ماه گذشته باشد. اما در صورتی که با یک  شخص که دارای حق  اقامت این کشور باشد ازدواج کرده باشد مدت زمان لازم برای انجام این فرایند به صورت تقریبی به میزان چهار سال  ۴ سال افزایش خواهد یافت که این موضوع در مورد  بیشتر کشورها صدق می کند.

شرط دوم

در صورتی که شخص برای مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج اقدام کرده باشد و هم چنین  کلیه این مدارک را به اداره ی مهاجرت این کشور تحویل داده باشد. پس از سپری نمودن این مراحل با درخواست حق تابعیت این کشور به مدت ۳ یا ۵ سال موافقت می شودکه در نهایت  پس از سپری نمودن این مدت این شخص می تواند برای  حق اقامت دائم این کشور اقدام نماید.

شرط سوم

در صورتی که شخص اقدام به ازدواج با یک تابعه این کشور کند  در این صورت ملزم به تحویل دادن گواهی که بیان گر ازدواج و همچنین تحویل دادن یک اظهارنامه از جانب شاهدان واقعه ازدواج به وزارت  خانه دادگستری یا اداره کنسول گری این کشورمی باشد و می تواند تقاضای حق اقامت کند. بیان این نکته حائز اهمیت می باشد که مراسم ازدواج در این کشور نباید به صورت صوری بر گذار شده باشد بلکه این اشخاص ملزم می باشند که فقط به صورت واقعی مراسم ازدواج خود را برگذار کرده باشند.

مدارک لازم برای اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج

مدارک  لازم که در راستای اخذ  تابعیت این کشور از طریق ازدواج عبارتند از:

 • به همراه داشتن ترجمه رسمی از کلیه صفحات شناسنامه هر یک از زوجین
 • به همراه داشتن ترجمه ی رسمی از کارت ملی هر یک از زوجین به انضمام برگه ترجمه شده از گواهی عدم سوء پیشینه که به صورت رسمی باشد.
 • به همراه داشتن اصل گواهی تولد هر دو زوج
 • به همراه داشتن یک رونوشت از مدر گذر نامه که به صورت واضح و خوانا باشد البته با این شرط  که در گذرنامه، صفحاتی که مختص به شناسایی هویت این شخص باشد ، و هم چنین صفحات مختص به تمامی رویداد ها گواهی شده باشد.

با این توضیح که اصل گواهی تولد هر دو زوج که باید طی ۱۸۰ روز گذشته صادر شده باشد وگرنه در برزیل معتبر نخواهد بود.شامل: تولد شما، نام کامل والدینتان، ملیت و … می باشد.گواهی تولد اصلی باید در کنسولگری برزیل در کشور صادر شده به رسمیت شناخته شود و همچنین باید در کنسول گری کشوری که آن را صادر کرده (در برزیل یا دپارتمان امور خارجی ها)به رسمیت شناخته شود.این مرحله امری لازم و ضروری است لذا آن را نادیده نگیرید وگرنه قادر نخواهید بود که در برزیل ازدواج کنید.این کار باید در طول ۱۸۰ روزی که سند معتبر است انجام گیرد.هنگامی که اشخاص متقاضی اخذ تابعیت برزیل از طریق ازدواج به این کشور می آیند ملزم به ترجمه کردن گواهی تولد خود به زبان رسمی پرتغالی می باشند.

مزایای مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

از جمله مزیت های اخذ تابعیت این کشور  عبارتند از:

 • اشخاص متقاضی ازدواج در این کشور امکان خرید نمودن کلیه اموال منقول و همچنین غیر منقول در این کشور را دارند.
 • اشخاص متقاضی ازدواج در این کشور امکان دریافت نمودن یک وام از نوع سرمایه گذاری و همچنین با میزان سود کم را دارند
 • اشخاص متقاضی ازدواج در این کشور امکان اشتغال به کار در میان این کشور خواهند داشت.
 • اشخاص متقاضی ازدواج در این کشور امکان انتقال دادن ارز به این کشور را دارند.
 • اشخاصی که موفق به دریافت نمودن پاسپورت این کشور شوند بدون این که ویزا داشته باشند قادر می باشند که به ۱۵۵ کشور در سرتاسر جهان که عضواتحادیه شنگن باشند سفرنمایند.

توصیه وکلای ما

اگر شما هم پس از مطالعه نمودن مقاله  مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج برای داشتن اطلاعاتی بیشتر در رابطه با موضوع مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج علاقه مند شدید می توانید با مشاوره نمودن با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و هم چنین مراجعه نمودن به لینک هایی نظیر (بورسیه تحصیلی برزیل) و یا (تحصیل و اعزام دانشجو به برزیل) به اطلاعات زیادی دست یابید.

2 دیدگاه برای “مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

 1. Amannullah گفت:

  سلام عرض ادب من یک دوست دختر از برزیل دارم می‌خواهیم باهم ازدواج کنیم. اون مدام از من تقاضا میکند که بیا برازیل باهم از دواج میکنیم آیا من چطوری باید بیرم لطفا رهنمای ام کنید

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب در این خصوص موسسه ما خدماتی ندارد. باتشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *