مهاجرت به کشور آمریکا

مهاجرت به امریکا

مهاجرت به امریکا

اگر قصد مهاجرت بهامریکا را در سر می پرورانید به شما پیشنهاد می کنیم تا مقاله پیش رو را مطالعه نمایید تا در مورد سیاست های سال های اخیر ایالات متحده و نحوه مهاجرت به امریکا بیشتر بدانید. همچنین با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و اطلاعات خود ا کامل کنید.

شرایط مهاجرت به امریکا

مهاجرت به امریکا از سال های 1960 به عنوان مهم ترین مقصد مهاجرین بین المللی مطرح بوده است. در حدود یک پنجم مهاجران جهان از سال 2017 در آنجا زندگی می کنند. این خود نشان دهنده سیاست های جذب مهاجر در سال های گذشته توسط امریکا بوده است. اما علیرغم تاریخ طولانی مهاجرت، ایالات متحده در این مورد مردد است که آیا مهاجرت به امریکا را به چشم یک فرصت نگاه کند یا به عنوان یک چالش بزرگ به آن بنگرد.

با انتخابات سال 2016 امریکا و سیاست هایی که پرزیدنت دونالد ترامپ در مهاجرت به امریکا در پیش گرفته است، این موضوع را بیش از پیش در بحث های سیاسی و عمومی مطرح کرده است که به مهاجرت به امریکا نگاهی منتقدانه دارد. در حال حاضر نزدیک به 44 میلیون مهاجر در ایالات متحده امریکا زندگی می کنند اما در سال های اخیر سیاست های جذب مهاجرت به امریکا رو به تغییر است. از میان این مهاجرین، شهروندان مکزیکی به عنوان بیشترین پناهنده از کشور های جهان در امریکا حضور دارند.

مهاجرت به امریکا از طریق خانواده

 • یک شهروند ایالات متحده می تواند درخواست ویزا را برای همسر، فرزند، والدین و برادر یا خواهر خود ارائه دهد
 • همچنین فردی که اقامت دائم امریکا را دارد نیز می تواند برای همسر و فرزندان مجرد خود درخواست ویزا دهد.
 • شخصی با اقامت دائم امریکا فردی است که دارای امتیاز زندگی دائمی و کار در ایالات متحده است.
 • برای بدست آوردن اقامت دائم امریکا، یکی از اقوام متقاضی که شهروند امریکا است یا اقامت دائم آن را دارد،
 • باید به عنوان حامی نشان دهد که درآمد و دارایی کافی برای حمایت از آن شخص را دارد.

ویزای امریکا

بسته به هدفی که یک فرد از مسافرت به امریکا دارد نوع ویزای مورد نیاز وی مشخص خواهد شد. آمریکا ویزاهای متعددی دارد که به دو دسته مهاجرتی و غیرمهاجرتی تقسیم می شوند. بعنوان یک متقاضی، باید تایید کنید که تمام شرایط لازم برای پذیرش ویزایی که درخواست می کنید را خواهید داشت. هنگامی که در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده درخواست ویزا می کنید، یک مامور کنسول بر اساس قوانین تعیین می کند که آیا واجد شرایط دریافت ویزا هستید یا خیر و اگر چنین باشد، کدام نوع ویزا مناسب است.

ویزای سفر به  امریکا با اهداف غیر مهاجرتی عبارتند از:

هدف از مسافرت نوع ویزا
ورزشکار آماتور یا حرفه ای برای شرکت در مسابقات B-1
تخصص حرفه ای یک استرالیایی E-3
کارت عبور مرزی مکزیک BCC
بازدید کننده کسب و کار و تجارت B-1
کارگر موقت و فصلی CW-1
دیپلمات یا مقامات دولتی خارجی A
کارمند داخلی یا پرستار بچه B-1
کارمند یک سازمان بین المللی یا عضو ناتو G1-G5
پرسنل نظامی خارجی مستقر در ایالت متحده A-2
بازدید کننده بین المللی تبادل فرهنگی Q
روزنامه نگار و اصحاب رسانه I
کارگر حرفه ای از مکزیک و کانادا TN/TD

ویزای سفر به امریکا با اهداف مهاجرتی عبارتند از:

ویزای حمایت خانواده نوع ویزا
همسر یک شهروند امریکایی IR1
ازدواج شهروند ایالات متحده و زندگی در امریکا K-3
پذیرش بین المللی کودکان یتیم K-1
برخی از اعضای خانواده شهروندان امریکایی IR3
برخی از اعضای خانواده دارای اقامت دائم قانونی F2A

مهاجرت به امریکا از طریق کار

برای مهاجرت به امریکا از طریق کار، کارفرمای امریکایی می تواند از یک کارگر ماهر حمایت کند تا در این کشور به اشتغال برسد و استخدام شود. در مورد برخی از مشاغل تخصصی که در فهرست مشاغل امریکا آمده است به آنها اجازه خود حمایتی می دهد تا خود را در مورد مسائل مالی حمایت کنند. هر ساله تقریبا 140 هزار ویزای کار برای مهاجرت به امریکا تحت قوانین ایالات متحده صادر می شود.

این نوع ویزا به 3 دسته تقسیم می شود؛ شما ممکن است بعنوان متقاضی واجد شرایط دریافت گرین کارت امریکا شوید اگر یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 1. افراد دارای توانایی فوق العاده در علوم، هنر، کسب و کار و یا ورزش
 2. به عنوان یک محقق یا استاد برجسته
 3. مدیر یک موسسه چند ملیتی برای با معیارهای خاص

سخن پایانی

در این مقاله مطالبی در خصوص مهاجرت به امریکا و اقامت کاری را برایتان مطرح کردیم اما باید خاطر نشان کرد که در این سال ها با توجه به سیاست هایی که دولت این کشور در قبال اتباع ایران در پیش گرفته است مهاجرت به این کشور را دچار مشکلات فراوانی ساخته و اگر نگوییم غیرممکن عملا با سختی های فراوانی همراه ساخته که نتیجه این تغییرات عدم توانایی  ایرانیان عزیز در مهاجرت به امریکا است.

اما در این خصوص شاید بتوان کشورهایی به مراتب سهل تر برای مهاجرت با امکانات کشورهایی چون امریکا مانند کانادا را برای اقامت انتخاب نمود کما اینکه کشوری چون کانادا با طولانی ترین مرز خاکی با امریکا برای کسانی که اقامت آن را دارند توانایی مسافرت زمینی به این کشور را نیز خواهند داشت. و در پایان امیدواریم تا در آینده ای نزدیک با تغییر سیاست های دولت ایالات متحده بتوانیم با فراغ بال بیشتری برای شما عزیزان از مهاجرت به امریکا بگوییم.

نهایتا ضمن تشکر از مطالعه مقاله پیش رو صمیمانه از شما دعوت می نماییم تا در صورت نیاز به کسب مشاوره بیشتر در زمینه مهاجرت با مجرب ترین کادر وکلای مهاجرت در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Related Posts

یک دیدگاه برای “مهاجرت به امریکا

 1. نازنین گفت:

  آیا مهاجرت به آمریکا بهتره یا کانادا؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *