مهاجرت به کشور آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

در سال 1990 برنامه مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری جهت حفظ تنوع نژادی در این کشور توسط جورج بوش امضاء شد. هر ساله 55000 حدود نفر از طریق قرعه کشی گرین کارت این کشور را اخذ می نمایند، بدین ترتیب بسیاری از متقاضیان امکان ورود آمریکا را خواهند داشت. از مهمترین شرایط ثبت نام در این قرعه کشی برخورداری از مدرک دیپلم و یا 2 سال سابقه کاری در طی 5 سال اخیر می باشد. متقاضیان می توانند همسر و فرزندان کمتر از 21 سال خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند. در صورت برنده شدن نیز به همراه اعضاء خانواده خود می توانند به این کشور مهاجرت نمایند.

ثبت نام در لاتاری تنها با تکمیل کردن فرم ثبت نام و ارسال عکس پرسنلی و بدون پرداخت هیچ وجه امکان پذیر است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه متقاضیان عزیز را راهنمایی می نمایند. قرعه کشی در لاتاری توسط یک برنامه کامپیوتری انجام می گردد. اسامی شرکت کنندگان به صورت رندوم و تصادفی انتخاب می شود. افرادی که در یک دوره چندین بار ثبت نام نموده اند، ثبت نام آنها غیرقانونی اعلام شده و موجب حذف شدن نام آنها می گردد. مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری یکی از ارزان ترین و سریعترین راه های مهاجرتی به این کشور است. متقاضی پس از ورود به آمریکا از تمامی مزایای انجام کار، تحصیل و برخورداری از سایر امکانات زندگی در آمریکا بهره مند خواهد گردید.

بررسی لاتاری کشور آمریکا

مهاجرت به کشور آمریکا به طرق مختلف انجام می گیرد. معمولا اکثر روش ها پیچیده و زمانبر می باشد. در کنار تمامی روش های مهاجرتی دولت آمریکا راهی را برای مهاجرت به این کشور ایجاد نموده است. افراد براحتی بتوانند به این کشور مراجعت می نمایند. لاتاری روشی مهاجرتی به این کشور است که افراد خوش شانسی که در این قرعه کشی برنده شده اند از همان ابتدا اقامت دائم را دریافت می نمایند. این قانون در سال 1990 در کنگره آمریکا مطرح و به تصویب رسید. ثبت نام در این برنامه در ماه اکتبر آغاز و تا ماه نوامبر ادامه می یابد. نتایج 6 ماه پس از پایان ثبت نام از طریق سایت مربوطه اطلاع رسانی می گردد.

شرایط لازم برای مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

یکی از مهمترین شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری این است. متقاضیان می باید از شهروندان کشورهایی باشند که در لیست کشورهای مجاز به ثبت نام در لاتاری باشند. شهروندان کشورهای چین، بریتانیا و روسیه در این لیست قرار ندارند. شرایط مهاجرتی شهروندان این کشورها با سایر کشورها متفاوت است. البته افرادی که همسر آنها دارای تابعیت کشورهای مجاز به ثبت نام در لاتاری هستند. امکان ثبت نام از طریق همسر خود در لاتاری را دارند. از دیگر شرایط داشتن حداقل مدرک دیپلم و یا مدرک فنی و حرفه ای از مرکزی معتبر است.

از این رو میانگین مهاجرت متقاضیان به این کشور طبق نمودار زیر خواهد بود:

میانگین مهاجرت متقاضیان به کشور آمریکا

ناگفته نماند مدارک فنی و حرفه ای موسسات آموزشی در کشور ایران مورد تأیید دولت آمریکا نمی باشد. آن دسته از افرادی که سطح تحصیلات کمتر از دیپلم است. در صورتیکه دارای حداقل 2 سال سابقه کار در طی 5 سال گذشته (مهارت های خاصی که لیست آنها از طریق سایت لاتاری آمریکا منتشر می گردد) باشند نیز امکان ثبت نام در این طرح را خواهند داشت. بیشترین تنوع نژادی را می توان مشاهده نمود. از همین رو دولت آمریکا جهت نگه داشتن این تنوع نژادی هر ساله با بررسی آمارهای نژادی موجود در کشور خود لیستی از کشورها را برای جذب مهاجرین و اعطاء گرین کارت از طریق لاتاری انتخاب می نماید. بطوریکه در سال جاری (2019) شهروندان کشورهای هندف بنگلادش، برزیل، کانادا و پاکستان حق شرکت در ثبت نام لاتاری آمریکا را نداشتند. جهت اخذ اقامت این کشور مقاله اقامت‌ آمریکا را مطالعه بفرمائید.

مزایای مهاجرت به کشور آمریکا از طریق لاتاری

کشور آمریکا یکی از کشورهای قدتمند در جهان بشمار می رود. از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی در جهان برخوردار است. این کشور سومین کشور بزرگ صادر کننده در جهان است که نرخ بیکاری در این کشور 4% می باشد. افراد زیادی علاقمند مهاجرت به ایالات متحده و اخذ گرین کارت این کشور هستند. لاتاری یکی از ساده ترین روش های مهاجرتی به این کشور است. مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری مزایای زیر را به همراه دارد:

  • اخذ گرین کارت
  • امکان تحصیل رایگان و انجام کار
  • امکان مهاجرت به‌ همراه همسر و فرزندان کمتر از 21 سال
  • امکان زندگی در تمامی ایالت های آمریکا
  • امکان مهاجرت به آمریکا بدون مدرک زبان
  • بهره مندی از تمامی مزایای شهروندی آمریکا
  • دریافت اقامت دائم و پس از گذشت 5 سال اخذ پاسپورت آمریکا

مراحل مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

مراحل مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

بهتر است افراد قبل از هر گونه تصمیم گیری برای ثبت نام در طرح مهاجرتی این کشور یک نیاز سنجی نمایند. همچنین ببیند آیا تمایلی به مهاجرت به آمریکا دارند؟ آیا پس از برنده شدن در این قرعه کشی می توانند شرایط عزیمت به این کشور را فراهم نمایند. در جدول زیر مراحل ثبت نام تا مهاجرت از طریق لاتاری نشان داده شده است.

مرحله توضیح
1 ثبت نام در طرح مهاجرتی لاتاری، در این مرحله ثبت نام می باید طبق استانداردهای تعریف شده انجام گیرد.
2 دریافت کانفرمیشن نامبر (کد تأیید ثبت نام)
3 اعلام نتایج لاتاری و بررسی آن توسط کد رهگیری
4 در صورت قبولی افراد ملزم به تکمیل فرم DS-260 و آماده سازی مدارک و ارائه آن به سفارت آمریکا
5 مراجعه به سفارت، پرداخت هزینه ها، ارائه مدارک و انجام مصاحبه با آفیسر سفارت
6 با تأیید مدارک ویزای فرد صادر می گردد. در صودرت عدم تأیید فرد می باید نسبت به رفع نواقص بوجود آمده اقدام نماید.
7 واریز صدور هزینه گرین کارت و سپس مراجعت به کشور آمریکا

از دیگر راه های مهاجرتی به کشور آمریکا عبارتند از:

در تمامی مسیرهای مهاجرت به آمریکا و دیگر کشورها، کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره سعی در یاری رساندن به متقاضیان را دارند. موسسه حقوقی ما با سابقه ای درخشان در باب اخذ ویزا تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری مفتخر به راهنمایی شما متقاضیان نیز می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.