مهاجرت سرمایه گذاری در آمریکا

مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا

مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا

مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا یکی از راه های مهاجرت به کشور آمریکا است. آیا رویای کسب اقامت دائم آمریکا را در سر دارید؟ آیا به سرمایه گذاری در آمریکا فکر کرده اید؟ آیا اخذ اقامت دائم آمریکا از روش سرمایه گذاری آمریکا امکان پذیر است؟ امروزه افراد بسیاری به فکر سرمایه گذاری و اخذ اقامت امریکا هستند اما آیا سرمایه گذاری امریکا امن است؟ آیا مهاجرت به امریکا از روش سرمایه گذاری امکان پذیر است؟ با چه میزان سرمایه گذاری در امریکا میتوان اقامت دایم امریکا را کسب کرد. در باب مهاجرت به امریکا از روش سرمایه گذاری با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و با وکلای حقوقی در این باب مشاوره نمایید.

مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا

درباره کشور آمریکا

آمریکا سومین کشوره بزرگ دنیاست و از لحاظ گوناگونی نژادی متنوع‌ترین کشور جهان محسوب می شود. پایتخت این کشور واشنگتن دی سی‌ است. جمعیت آمریکا ۳۱۴،۷۲۴،۰۰۰ است. کشور آمریکا سومین کشور پر جمعیت دنیا است. کشور آمریکا از غرب با اقیانوس آرام، از شرق با اقیانوس اطلس، از شمال با کشور کانادا و از جنوب با کشور مکزیک هم مرز است. همچنین از دریای گوانتانامو و آلاسکا مرز اندکی‌ با کوبا و روسیه دارد. از پر جمعیت‌ترین شهر‌های آمریکا می‌توان نیویورک، لوس آنجلس، شیکاگو، هیوستن، فیلدلفیا و فینیکس را نام برد. از ویژگی‌‌های بارز اقتصاد ایالت متحده آمریکا می‌توان منابع طبیعی فراوان، تولید انبوه، زیربنای توسعه یافته و مصرف زیاد را نام برد. ایالت متحده آمریکا با تولید ناخالص بیش از ۱۳،۰۰۰ میلیارد دلار، یعنی‌ حدود %۲۰ از تولید ناخالص کل جهان، اولین اقتصاد بزرک دنیا می‌باشد.

ایالت متحده آمریکا اولین کشور وارد کننده و پس از چین و آلمان سومین کشور صادر کننده در جهان است. بیشترین محصولات تولیدی آمریکا عبارتند از: مواد شیمیایی، تولیدات نفتی‌، فولاد، صنایع و تجهیزات هوایی، ماهواره، تولیدات غذایی و مواد خوراکی، صنایع معدن و چوب هستند. با وجود اینکه تولیدات کشاورزی ایالت متحده آمریکا تنها %۱ از تولیدات ناخالص ملی‌ این کشور است، همین سطح حدود %۶۰ از کل تولیدات کشاورزی در دنیا را تشکیل میدهد.

شاخص‌های اقتصادی ایالت متحده آمریکا:

 • % ۷/۳ = نرخ بیکاری
 • % ۴/۶ = رشد تولید ناخالص داخلی‌
 • %۰/۱ = تورم شاخص بهائ مصرف کنند
 • ۱۶% ۱۵ = میزان فقر
 • ۷% هزار میلیارد دلار = بدهی

مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا

از بهترین روش‌های مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا عبارتند از:

 1. مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا – EB5
 2. مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا – E2

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5

یکی‌ از روش‌های مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری در آمریکا می‌باشد. این نوع سرمایه گذاری ممکن است ۱۸-۱۲ ماه به طول بیا‌نجامد. از ویژگی‌‌های دیگر این روش عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی‌، تحصیلات عالی‌، سابقه مدیریت و بازگشت سرمایه است. این بازگشت سرمایه، با سودی که به آن تعلق می‌گیرد پس از ۵ سال می‌باشد. چه کسانی‌ واجد شرایط برای برای اخذ اقامت از طریق این نوع سرمایه گذاری در آمریکا هستند؟ کسانی‌ که نشان بدهند مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلار را از راه قانونی به دست آورده اند . تعهد به سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا در یک یا چند پروژه تجاری، بازرگانی و یا عمرانی در یکی‌ از شهرهای آمریکا. این مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ دلار پس از ۵ سال با سودی که به آن تعلق گرفته است با متقاضی باز گردانده خواهد شد.

چگونگی ثبت نام و شرح مراحل آن:

 • بررسی بیزینس‌های موجود و گزینش کم ریسک‌ترین و پر سود‌ترین بیزینس‌ها در میان آنها.
 • پرداخت مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ دلار برای بیزینس انتخاب شده.
 • تولید پرونده و فایل نامبر از روش سرمایه گذاری
 • دادن تست‌های پزشکی‌ مربوطه
 • مصاحبه و اخذ اقامت موقت آمریکا
 • داخل شدن به کشور آمریکا و انتخاب شهر دلخواه برای زندگی‌
 • دریافت اقامت دائم آمریکا پس از ۲ سال
 • دریافت مبلغ ۵۰۰،۰۰۰ دلار با سود آن به متقاضی
 • اخذ تابیعت آمریکا در پی‌ درخواست پس از ۵ سال
 • مهاجرت به آمریکا از طریق خرید بیزینس موجود (E2)

یکی‌ از سریعترین روش‌های اخذ اقامت موقت آمریکا خرید بیزینس در آمریکا است. لازم به ذکر است این اقامت موقت قابل تبدیل به اقامت دائم نیز هست. ویزای مهاجرت به ایالت متحده آمریکا از روش خرید بیزینس بسیار آسان و سریع است. این ویزا غالباً در مدت ۴-۲ ماه برای متقاضی اصلی‌ و همراهان صادر می شود. همراه در اینجا با معنی همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال می‌باشد. ویزای E2 تا هنگامی که فرد متقاضی در آمریکا بیزینس داشته باشد برای وی قابل تمدید است. ویزای E2 ویزای طولانی مدت ولی‌ موقت است که قابلیت تبدیل به اقامت دائم را برای متقاضی اصلی‌ و همراهان دارا می‌باشد.

شروط لازم:

 1. داشتن حداقل دارایی برابر با ۳۰۰،۰۰۰ دلار.
 2. سرمایه گذاری به مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ دلار در بیزینس هایی که واجد شرایط برای آن نوع مهاجرت هستند.

ویژگیهای مهاجرت از روش ویزای E2:

پر سرعت‌ترین راه اخذ اقامت موقت طولانی مدت.

 1. نبودن نیاز به مدرک تحصیلی‌ بالا.
 2. نداشتن شرایط سنّی.
 3. عدم نیاز به مدرک زبان.
 4. قابلیت دریافت اقامت دائم و امکان دریافت سیتیزنشیپ.
 5. دریافت ویزا برای فرزندان زیر ۲۱ سال و همسر.
 6. ارزانترین روش از طریق سرمایه گذاری.

شیوه اقدام برای این نوع ویزا همانند EB5 می‌باشد که در بالا شرح داده شده است.

مهاجرت به آمریکا از روش کاری (EB3)

مهاجرت از این طریق به ایالت متحده آمریکا بسیار کم دردسر و آسان است. متقاضیان می توانند از این شیوه برای خود، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال اقامت دائم آمریکا را کسب کنند. ای‌ EB3 برنامه ای‌ نسبتا جدید در اداره مهاجرت آمریکا می‌باشد و تنها شرط آن داشتن پیشنهاد کاری از یک شرکت قانونی‌ و معتبر در آمریکا است. این شرکت می‌بایست به تایید وزارت مهاجرت آمریکا رسیده باشد. این گونه شغلها معمولا نیاز به تخصص ندارند. شایان ذکر است اخذ اقامت دائم آمریکا از این طریق ساده‌ترین راه ممکن برای دریافت اقامت دائم آمریکا برای متقاضیان و خانواده آنها می‌باشد. متقاضیان نیزی به داشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل ندارند. برخلاف دیگر ویزا‌های کاری آمریکا که ۱ ساله هستند برنامه مهاجرتی ای‌ بی‌ ۳ EB3 کارت سبز دائم می‌باشد. متقاضیان به محض ورود به آمریکا گرین کارت خود را دریافت میکنند. در این برنامه فقط متقاضی اصلی‌ تعهد انجام کار دارد و نه همراهان.

مراحل مهاجرت به آمریکا از طریق ای‌ بی‌ ۳: EB3

 • تهیه پرونده و ارسال آن به وزارت کار آمریکا.
 • دریافت شماره پرونده از وزارت کار آمریکا.
 • دریافت مجوز کار .( labour certificate )
 • ارسال پرونده به وزارت کار در آمریکا.
 • صدور نامه زمان مصاحبه.
 • انجام مصاحبه و دریافت کارت سبز.
 • ورود به آمریکا و کار برای کارفرما.

در باب مهاجرت به آمریکا و سرمایه گذاری امن با موسسه ما و کارشناسان متخصص این موسسات تماس گرفته و قبل از هرگونه ضرر دلاری و یورویی از مشاوره تلفنی رایگان وکلای حقوقی بهره مند شوید .

Related Posts

یک دیدگاه برای “مهاجرت به آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا

 1. مهرداد رضویان گفت:

  آیا الان امکان مهاجرت در آمریکا از روش سرمایه گذاری در آمریکا وجود دارد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *