مهاجرت کاری آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری

درخواست ویزای کار در آفریقای جنوبی و مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری یا هر گونه ویزای اقامت موقت چالش برانگیز است؛ به علاوه، مقررات مهاجرت در سال 2014 برای اولین بار در این دهه معرفی شد و در سال ۲۰۱۹ نیز ساری و جاری است و می توانید در این خصوص از موسسه سفیران سروش سعادت کمک بگیرید. این تغییرات به معنای آن است که قوانین آفریقای جنوبی بیشتر با استانداردهای بین المللی مطابقت داشته باشد و زمان درخواست تسریع گردد، اما برای شرکت ها و مردم حرکت به یک سیستم جدید دشوار است.

تجربه اخذ ویزای کاری آفریقای جنوبی

یکی از متخصصان مجرب در زمینه قانون مهاجرت آفریقای جنوبی، توضیح می دهد: “اعطای ویزاهای اقامت موقت (که یکی از این موارد ویزای کار در آفریقای جنوبی است) می تواند با پیچیدگی های فراوان و سرخوردگی زیادی همراه باشد.”برای کاهش اضطراب و سردرگمی که اغلب با درخواست ویزای اقامت موقت در آفریقای جنوبی مطرح می شود، موسسه سفیران سروش سعادت پاسخ هایی را برای برخی از رایج ترین پرسش های مربوط به درخواست ارائه می دهد. هرچند که به یاد داشته باشید، اگر اطلاعات زیر برای کمک به سوالات شما کافی نیست حتما از این موسسه در فرایند کمک بگیرید. تغییرات مقررات مهاجرت سال 2014 همه چیز را از فرایند درخواست تا هزینه های مرتبط با فرآیند درخواست تحت تأثیر می گذارد.

انواع ویزای اقامت موقت در آفریقای جنوبی

در اینجا انواع ویزای اقامت موقت در آفریقای جنوبی را که به نوعی به اجازه اشتغال در این کشور مربوط می شود، با یکدیگر مورد بحث قرار می دهیم. ویزای اقوام آفریقای جنوبی: برای متقاضیانی که به طور جدی اقوام بیولوژیکی شهروند آفریقای جنوبی یا یک خارجی با اجازه اقامت دائم آفریقای جنوبی دارند این نوع ویزا می تواند درخواست شود. کودکانی که از نظر قانونی تبعه شده اند نیز واجد شرایط هستند، مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری به این دست از متقاضیان تعلق نمی گیرد.

ویزای عمومی کار در آفریقای جنوبی

برای متقاضیانی که پیشنهاد شغلی از یک شرکت آفریقای جنوبی دارند که مایل به شرکت در این روند هستند چنین ویزایی کارایی دارد و مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری عمومی امکان پذیر خواهد بود. در این هنگام این شرکت باید توجیه کند که چرا باید این شغل در اختیار یک شخص خارجی به جای یک تبعه داخلی قرار گیرد. لذا اثبات این که شغل را در رسانه های چاپی برای مدت زمان مشخص تبلیغ کرده اید کفایت می کند. برنامه های کاربردی در این گروه تحت تأیید اداره کار آفریقای جنوبی قرار می گیرند، واحدهایی که ضرورتا باید به استخدام شخص خارجی بپردازند قبل از اینکه توسط اداره امور داخلی بررسی شود مورد بررسی قرار می گیرند. توجه داشته باشید، بر خلاف نام این ویزا متقاضیان تنها اجازه دارند که برای شرکت مشخصی کار کنند.

ویزای حرفه ای بحرانی

برای متقاضیانی که در یک صنعتی کار می کنند که دولت آفریقای جنوبی آن را به عنوان کمبود مهارت شناخته است مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری حرفه ای بحرانی راهگشا خواهد بود. همواره لیستی از این صنایع در نشریه دولتی منتشر می شود. برای درخواست ویزا در این دسته، شما نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید، اما در عرض یک سال از دریافت ویزا، لازم است که ثابت کنید که در زمینه خاصی به طور پیوسته اشتغال به کار دارید.

ویزای انتقال کار آفریقای جنوبی

این نوع ویزا برای متقاضیانی که از سوی یک شرکت خارجی مشغول به کار هستند و به شعبه، شرکت تابعه یا وابسته به آن شرکت در آفریقای جنوبی انتقال داده می شوند، مناسب است. اگر ساختار شرکت شما قانونی است، این یک مجوز نسبتا آسان برای اخذ تأییدیه است. به یاد داشته باشید که این نوع ویزا فقط برای چهار سال معتبر است و نکته قابل تامل دیگر این است که این نوع مجوز را نمی توان تجدید کرد.

ویزای کسب و کار آفریقای جنوبی

برای متقاضیانی که در حال برنامه ریزی برای شروع کسب و کار در آفریقای جنوبی هستند این نوع ویزا بسیار پیشنهاد می شود. برای درخواست این مجوز، اداره تجارت و صنعت آفریقای جنوبی باید کسب و کار شما را در لیست ملزومات ملی لحاظ کرده باشد. برای اهذ چنین ویزایی شما باید بتوانید ثابت کنید که 60٪ از نیروی کار شما شامل تابعان آفریقای جنوبی یا صاحبان اجازه اقامت دائم در این کشور است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار

به منظور مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری لازم است مدارک زیر را ارائه دهید:

  • یک عکس گذرنامه
  • یک گواهی پزشکی که بیش از شش ماه از زمان اخذ آن نگذشته باشد
  • یک گواهی رادیولوژیک که بیش از شش ماه از آن نگذشته باشد
  • تضمین های پلیس که بیش از شش ماه از همه کشورهائی که بیش از 12 ماه زندگی کرده اید از زمان اخذ آن نگذشته باشد
  • گواهی تولد
  • گواهی ازدواج، در صورت لزوم
  • گواهی مرگ همسر، اگر شما بیوه هستید
  • گواهی طلاق، در صورت لزوم
  • اسناد واجد شرایط بودن برای شغل مربوطه (بسته به نوع مجوز متفاوت است)

در زمینه گواهی عدم سوء پیشینه باید بیان داشت که به غیر از زمانیکه متقاضی به یک جرم جدی مانند قتل، تجاوز جنسی یا قاچاق مواد مخدر محکوم شده باشد، به طور کلی هنوز هم می تواند به عنوان یک مهاجر موقت آفریقای جنوبی درخواست دهد.با این وجود شما باید قبل از ارسال درخواست با یک شرکت مهاجرتی این امر را چک کنید.

تمدید ویزای کار

تمدید ویزای کار منقضی شده امکان پذیر نیست مگر اینکه کارفرما بار دیگر به اداره امور مهاجرت نامه تقاضای تمدید ویزا ارسال کند. در نظر داشته باشید که در صورت داشتن ویزای کار در آفریقای جنوبی نیازی به حضور تمام مدت در این کشور ندارید. برای تمدید ویزای کار شما نیاز به یک قرارداد جدید که حاکی از تمدید دوره کاری شما است دارید. موسسه سفیران سروش سعادت به غیر از کمک به شما برای جلوگیری از تحمل صف های طولانی و خسته کننده، با استفاده از یک مشاور مهاجرت به شما اطمینان می دهد که می توانید مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری را در نظر بگیرید یا خیر.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *