مهاجرت تحصیلی یونان

معرفی دانشگاه های یونان

دانشگاه های یونان

هدف اصلی ارائه مقاله معرفی دانشگاه های یونان ، آشنایی با کشور یونان و دانشگا های موجود در آن است. در ابتدا لازم است مختصری درباره کشور یونان بدانیم. کشور یونان یک کشور اروپایی بوده که در جنوب شرقی قاره اروپا واقع گردیده است. کشورهای ترکیه، مقدونیه، بلغارستان و آلبانی از کشورهای همسایه یونان می باشند. شهر آتن به عنوان پایتخت یونان شناخته شده است و از شهرهای بزرگ یونان می توان به پاتراس، هراکلیون و سالونیک اشاره نمود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارد دانشگاه های یونان را بررسی نموده و به معرفی دانشگاه های یونان بپردازد.

اسامی دانشگاه های مهم یونان

کشور یونان دارای دانشگاه های زیادی است که در سطح جهانی بسیار معتبر هستند. در معرفی دانشگاه های یونان به ذکر اسامی برخی از آنها می پردازیم که عبارتند از:

 • دانشگاه فنی ملی آتن
 • دانشگاه ملی آتن
 • دانشگاه ارسطو
 • دانشگاهACG
 • دانشگاه کرت
 • دانشگاه اقتصاد و کسب و کار آتن
 • دانشگاه صنعتی ملی آتن

برای آشنایی بیشتر به صورت اختصار برخی از این دانشگاه ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

معرفی دانشگاه های یونان

به طور کلی دوره های تحصیلی در دانشگاه های کشور یونان به صورت ترمی بوده که در هر سال 2 ترم ارائه می گردد. دو ترم شامل 13 هفته می شود که 3 هفته آن مختص آزمون های مربوطه است. هزینه های تحصیل در یونان در رشته ها و مقاطع مختلف به صورت رایگان می باشد.

دانشگاه ملی آتن (Kapodistrian)

در معرفی دانشگاه های یونان ، دانشگاه ملی آتن از جمله دانشگاه های معتبر کشور یونان بوده که در شهر آتن و در لیست 700 دانشگاه برتر در سطح جهانی قرار گرفته است. دانشگاه ملی آتن در سال 1837 میلادی به تاسیس رسیده است که در رشته های تحصیلی ذیل ارائه خدمات آموزشی می نماید:

 • فلسفه
 • حقوق
 • علوم سیاسی
 • زبان
 • علوم سلامت
 • علوم طبیعی

دانشگاه فنی ملی آتن

دانشگاه فنی ملی آتن دارای بالاترین رتبه از میان “دانشگاه های کشور یونان” است. در سال 1837 میلادی تاسیس گردیده است. زبان های تحصیلی در این دانشگاه، انگلیسی و یونانی است. رنکینگ دانشگاه فنی ملی آتن در سطح جهانی در سال 2017 میلادی، رتبه 395 بوده است.

دانشگاه ارسطو (Aristotle University of Thessaloniki)

بزرگ ترین دانشگاه در یونان و جنوبی شرقی اروپا، دانشگاه ارسطو است که در سال 1925 میلادی در شهر تسالونیکی به تاسیس رسیده است. از آنجا که این دانشگاه در نزدیکی شهر زادگاه ارسطو قرار گرفته، لذا نام ارسطو بر روی این دانشگاه نهاده شده است.

بنای زیبا و تاریخی این دانشگاه از جمله جاذبه های گردشگری دانشگاه ارسطو در یونان است. سطح علمی این دانشگاه در بالاترین رتبه قرار دارد. دانشگاه ارسطو در سطح جهانی دارای رتبه 491 الی 500 است.  آگاهی های بیشتر در این خصوص دانشگاه های این کشور در دست موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است که می توانید جویا شوید.

دانشگاه کرت (University of Crete)

دانشگاه کرت در سال 1973 میلادی در بزرگ ترین جزیره کشور یونان به تاسیس رسیده است که دارای دو پردیس می باشد. فهرست دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

 • فلسفه
 • علوم اجتماعی
 • آموزش و پرورش
 • علوم سیاسی
 • علوم اقتصادی

از لحاظ رتبه بندی در رتبه چهارم دانشگاه های کشور یونان قرار گرفته است و به دلیل تحقیقات قوی بین المللی که در حوزه تولید دارد، از اهمیت ویژه ای در سطح جهان برخوردار شده است.

دانشگاه اقتصاد و کسب و کار (AUEB)

دانشگاه اقتصاد و کسب و کار آتن در سال 1920 میلادی با نام مدرسه آتنی مطالعات تجاری به تاسیس رسید. بنابراین در رده دانشگاه های قدیمی قرار گرفته است که دارای رتبه سوم می باشد. رشته های تحصیلی در این دانشگاه به مطالعات اقتصادی و تجارت و زیر شاخه آن می باشد. به طور کلی این دانشگاه دارای 8 دپارتمان در زمینه های مختلف است.

دانشگاه صنعتی ملی آتن (National Metsovian Polytechnic)

دانشگاه صنعتی ملی آتن در سال 1837 میلادی در آتن به تاسیس رسید که به عنوان برترین دانشگاه ملی صنعتی یونان شناخته شده است. همچنین از لحاظ آموزش عالی در سطح دنیا دارای اعتبار ویژه ای است. دوره های مختلف آموزشی در رشته های مهندسی در این دانشگاه تدریس می گردد.

درباره دانشگاه ACG چه می دانید؟

دانشگاه ACG یک کالج آمریکایی است که در کشور یونان قرار گرفته است. چراکه در سال 1875 میلادی از سوی مبلغانی از بوستون و ماساچوست آمریکا به تاسیس رسیده است. انواع رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس در این دانشگاه ارائه می گردد. رشته های مقطع فوق لیسانس نیز متنوع بوده که رشته هایی مانند روانشناسی کاربردی آموزشی، مشاوره و روان درمانی، ارتباطات دیجیتال و رسانه و همچنین روان شناسی ارتباطات استراتژیک و روابط عمومی در این دانشگاه تدریس می گردد.

تحصیل درمقطع کارشناسی‌ارشد چه شرایطی دارد؟

دانشجویی که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس را دارد، می بایست مدرک لیسانس را داشته باشد. اکثریت رشته های تحصیلی در این مقطع به زبان یونانی است که زبان رسمی مردم این کشور است. اما در معدود رشته هایی، به زبان انگلیسی نیز تدریس می گردد. مدت زمانی تحصیل در این دوره به مدت 2 سال خواهد بود.

تحصیل در مقطع دکترا چگونه است؟

لازمه تحصیل در مقطع دکترا در یونان، ارائه مدرک کارشناسی ارشد است. دروس به دو زبان انگلیسی و یونانی برای دانشجویان این مقطع تدریس می شود. داوطلبان مقطع دکترا می بایست قبل از پذیرش در دانشگاه، موضوع پایان نامه خود را ارائه نمایند و در زمان فارغ التحصیلی این موضوع در پایان نامه خود دفاع نمایند.

مدت زمان تحصیل در این مقطع بر حسب رشته انتخابی دانشجو، متغیر بوده و بین 3 الی 5 سال طول می کشد. اکنون که با مطالعه مقاله معرفی دانشگاه های یونان نسبت به دانشگاه های این کشور آشنایی لازم را به دست آوردید، می توانید با شرایط و ذهنیت مناسب تری درخصصوص مهاجرت به اروپا از جمله مهاجرت تحصیلی به یونان تصمیم گیری نمایید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز این تضمین را می دهد که با در دست گرفتن پرونده مهاجرت شما، در کمترین زمان این امر حقوقی را انجام دهد. همچنین مشاوره های تخصصی برای شما عزیزان وجود دارد که می توانید با بهره گیری از مشاوره های کارشناسان ما شرایط فعلی خود و تحصیل در یونان را بهتر بسنجید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *