مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » یونان » بهترین دانشگاههای یونان

بهترین دانشگاههای یونانیونان کشوری اروپایی است که در جنوب شرقی این قاره و جنوب شبه جزیره بالکان قرار دارد. از شرق با ترکیه واز سمت شمال با مقدونیه، آلبانی و بلغارستان همسایه است و مرز مشترک زمینی با این کشورها دارد. بخش اصلی این سرزمین را در جنوب و شرق دریای اژه در بر گرفته است و از جانب غرب به دریای یونان راه دارد. کشور یونان در نقطه اتصال سه قاره اروپا، آفریقا و آسیا قرار دارد و بازمانده و وارث سرزمین باستانی یونان است. این سرزمین مهد تمدن مغرب زمین نام گرفته و خاستگاه فلسفه، دموکراسی، بازی‌های المپیک، نمایشنامه‌نویسی و… است. پایتخت آن آتن است و سالونیک، هراکلیون و پاتراس شهرهای بزرگ یونان هستند. امروز به معرفی بهترین دانشگاه های یونان می پردازیم تا در صورتی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید بهترین ها را انتخاب کنید.

بهترین دانشگاههای یونان

برای تحصیل در آتن در مقطع کارشناسی دانستن زبان یونانی یا انگلیسی ضروری است. در مقطع کارشناسی ارشد هم فرد باید دارای مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر باشد و تحصیل در یونان در این مقطع قاعدتا به زبان یونانی ممکن است اما در بعضی رشته ها به زبان انگلیسی هم امکان پذیر است که البته تعداد محدودی از رشته ها را در بر می گیرد. مدت زمان دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال است. به طور کلی دانشگاه های این کشور مانند دانشگاه های کشورمان در هر سال ۲ ترم دارد که هر ترم در ۱۳ هفته تشکیل می شود و مدت زمان دوره برگزاری امتحانات هم  ۳ هفته است. اما اگر قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارید باید مدرک کارشناسی ارشد شما از یک دانشگاه دارای اعتبار باشد. در این مقطع امکان ادامه تحصیل هم به زبان انگلیسی و هم به زبان یونانی وجود دارد. دانشجوی متقاضی تحصیل در مقطع دکترا باید پروسه دریافت پذیرش، ارسال موضوع پایان نامه یا رساله دکترا به دانشگاه مورد نظر و دریافت تایید و قبولی آن را طی کند و در پایان تحصیلاتش از موضوع ارائه شده در پایان نامه اش دفاع کند تا بتواند مدرک دکترای خود را از دانشگاه مورد نظرش دریافت کند. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در کشور یونان بستگی به رشته تحصیلی دارد و بین ۳ تا ۵ سال متغیر است. ادامه تحصیل در یونان در بیشتر رشته ها و مقاطع تحصیلی رایگان است.

 

مهمترین دانشگاه های یونان:

‏ دانشگاه فنی ملی آتن

دانشگاه ملی آتن

دانشگاه ارسطو‏

ACG   دانشگاه

دانشگاه کرت

دانشگاه اقتصاد و کسب و کار آتن

دانشگاه صنعتی ملی آتن

دانشگاه کرت

 

 

بهترین دانشگاه های یونان:

دو شهر آتن و تسالونیکی  از جمله شهرهایی هستند که بیشترین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور را در خود جای داده اند. وجود بیشتر از ۲۰ دانشگاه در یونان جهت تحصیل، انتخاب نوع دانشگاه و شهر مورد نظر گزینش را برای شما آسان تر می کند. باید گفت به طور کلی تحصیل در یونان به زبان رسمی این کشور یعنی زبان یونانی است، با این حال در بعضی دانشگاه و در تعداد محدودی رشته های تحصیلی امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی هم وجود دارد.

دانشگاه ارسطو

دانشگاه ملی آتن

 

دانشگاه ملی آتن هم از دانشگاه های معتبر آتن است و در میان ۷۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه همچنین با نام های  دانشگاه آتن و دانشگاه ملی نامیده می شود و در سال ۱۸۳۷ بنا شده که از قدیمی ترین دانشگاه های کشور یونان است. رشته هایی مثل فلسفه، علوم سیاسی، حقوق، زبان، علوم سلامت و علوم طبیعی در آن تدریس می شود.

 

دانشگاه فنی ملی آتن

این دانشگاه یونان بالاترین رتبه را در بین دانشگاه های این کشور دارد. در سال ۱۸۳۷ پایه گذاری شده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های یونان است. تدریس در این دانشگاه غالبا به زبان یونانی است. دانشجویان بین المللی هم این امکان را دارند که در بعضی رشته ها و مقاطع به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهند. این دانشگاه در سال ۲۰۱۷ رتبه اش در جهان ۳۹۵ اعلام شد

 

دانشگاه ارسطو

بزرگترین دانشگاه یونان دانشگاه ارسطو است. این دانشگاه همچنین از بزرگترین دانشگاه های جنوب شرقی اروپا به حساب می آید.

دانشگاه ارسطو در دومین شهر مهم یونان یعنی تسالونیکی قرار دارد و در سال ۱۹۲۵ ایجاد شد. علاوه بر مزیت علمی، این دانشگاه جاذبه توریستی هم دارد و به عنوان یک بنای زیبا، جالب و دیدنی  برای بازدید کنندگان و گردشگرانی که به یونان می آیند مورد توجه است. این دانشگاه به این دلیل به نام ارسطو معروف شده است که شهر زادگاه ارسطو در نزدیکی تسالونیکی بوده است، بنابراین در دوره های مختلف به نام دانشگاه ارسطو و یا دانشگاه تسالونیکی معروف شده است. رتبه جهانی دانشگاه ارسطو در جهان بین ۴۹۱ تا ۵۰۰ است.

 

دانشگاه فنی یونان

این دانشگاه که بوسیله مبلغانی از بوستون و ماساچوست آمریکا در سال ۱۸۷۵ تاسیس شد، در واقع یک کالج آمریکایی در یونان است که از بزرگترین و قدیمی ترین دانشکده های معتبر اروپا و آمریکا است. تنوع برنامه آموزشی، درسی و رشته ها در مقطع کارشناسی در این دانشگاه وجود دارد. در مقطع کارشناسی ارشد هم تا حدودی این تنوع وجود دارد و شامل رشته هایی مثل: روان شناسی کاربردی آموزشی، روانشناسی ارتباطات استراتژیک و روابط عمومی، مشاوره و روان درمانی، ارتباطات دیجیتال و رسانه است.

 

دانشگاه کرت

این دانشگاه دو پردیس دارد و در بزرگترین جزیره یونان قرار دارد. سال تاسیس دانشگاه کرت سال ۱۹۷۳ است که پس از تاسیس این دانشگاه به سرعت رشد و توسعه یافته است. دانشکده های فلسفه، علوم اجتماعی، آموزش و پرورش، علوم سیاسی و اقتصادی در آن وجود دارد. این دانشگاه دو پردیس دارد و چهارمین دانشگاه برتر یونان است. اهمیت این دانشگاه در جهان از این نظر است که در زمینه تولید تحقیقات قوی بین المللی دارد.

 

دانشگاه اقتصاد و کسب و کار آتن

این دانشگاه با نام مدرسه آتنی مطالعات تجاری در سال ۱۹۲۰  تاسیس شد. دانشگاه اقتصاد و کسب و کار آتن از قدیمی ترین دانشگاه های دنیا و سومین دانشگاه قدیمی یونان است که در زمینه مطالعات اقتصادی و تجارت رشته های مرتبط در آن تدریس می شود. این دانشگاه ۸ دپارتمان مختلف دارد.

 

دانشگاه صنعتی ملی آتن

 

این دانشگاه در سال ۱۸۳۷ تاسیس شده است و برترین دانشگاه ملی صنعتی و از معتبرترین نهادهای آموزش عالی در یونان محسوب می شود که در رشته های مهندسی، دوره های گوناگون آموزشی را برگزار می کند.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *