مهاجرت کاری نروژ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

تمام آنچه که در خصوص مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ باید بدانید کاملا وابسته به کشور متبوع متقاضی است. پیش از استخدام در کشور نروژ با موسسه سفیران سروش سعادت و کارشناسان بین المللی این موسسه مشورت نمایید. اخذ ویزای کار در نروژ مشمول دسته ای از اقدامات است که ممکن است کمی پیچیده گی داشته باشد. این موسسه می تواند روند گرفتن ویزای کار در نروژ رابرای شما تسریع کند.

درخواست برای اجازه کار در نروژ

به طور کلی، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی EEA از جمله انگلستان نیازی به مجوز کار ندارند. این شهروندان برای اقامت کوتاه در نروژ اما باید مجوز کار دریافت نمایند. اطلاعات مربوط به مجوز کار و مقررات مربوط به هر دو ساکنان EEA و غیرEEAرا می توانید به یکی از 2 روش زیر بیابید:

  1. به طور مستقیم از وب سایت اداره مهاجرت نروژ UDI دریافت کنید
  2. با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

این موسسه تمام اطلاعات منجمله اطلاعات مربوط به مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ را در اختیارتان می گذارد. اداره کار و رفاه نروژیNAV همچنین اطلاعات مربوط به مجوز کار برای کشورهای مختلف را ارائه می دهد. NAV همه مسائل مربوط به کار را مدیریت می کند و در هنگام جستجو یک منبع خوب و قابل اعتماد محسوب می شود.

مجوز کار برای شهروندان اتحادیه اروپا

کشورهای عضو EEA با یک کارت شناسائی معتبر یا گذرنامه می توانند به طور قانونی به نروژ سفر کنند. این شهروندان می توانند برای شغل بدون اجازه کار به مدت شش ماه در نروژ کار کنند. آنها باید در طول سه ماه اول ورود خود، حضور خود را در این کشور به عنوان یک شاغل به اداره کار اطلاع دهند. این شهروندان اگر بعد از گذشت شش ماه شغلی پیدا نکنند، باید نروژ را ترک کنند. آنها می توانند خیلی زود بازگردند و دوباره شروع به کار کنند.

اجازه کار برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا

متقاضیان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و EEA فرایندهای مختلفی را باید طی کنند. بر اساس نوع کاری که متقاضی طلب می کند مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ می تواند متنوع و متفاوت باشد. به طور کلی، مهاجرانی که برای دریافت مجوز کار درخواست میدهند، باید دعوتنامه از سوی کارفرما ارائه دهند.

کارگران ماهر در نروژ

کارگران ماهر باید طبق حرفه خود مدارک تحصیلات حرفه اییا مدرک تحصیلی را تکمیل کنند. در نروژ در این خصوص معیارهای خاص مربوط به هر شغل وجود دارد. مجوزها تنها بر اساس تجربه در شرایط استثنایی اعطا می شوند. بعضی از کارگران ماهر نیز مجبور خواهند شد که مدارک تحصیلی خود را به تایید برسانند. این تایید می تواند از طریق یک سازمان دولتی، از قبیل، اداره ثبت اختراعات نروژ SAFH  صورت گیرد. پزشکان و پرستاران نیز می توانند بدین طریق مدارک خود را مورد تأییدقرار دهند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ باید از عنفوان اقدام، جستجو استخدام و پر کردن فرم ها مد نظر متقاضی کار در نروژ باشد.

اعتبار مجوز کار

متقاضیان موفق می توانند اجازه نامه ای دریافت کنند که برای مدتیک تا سه سال معتبر است. پس از سه سال، یک کارمند ماهر باید سه سال صبر کند و سپس درخواست اخذ اقامت دائم خود را مطرح نماید. تا پیش از سپری کردن این موعد مجوز اقامت دائم صادر نخواهد شد. معمولا خانواده وی نیز می تواند همراه با متقاضی اصلی برای اقامت دائم در نروژ درخواست دهد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ شامل دعوت نامه شرکت یا کارفرما می شود. اگر کار را برای کارفرمای نروژی انجام دهید، نباید کارمندی با مشخصات شما در نروژ موجود باشد. البته این امر را نباید به مثابه یک مانع بنگرید چرا که جمعیت نروژ بسیار اندک است و نیاز به نیروی کار بالا است. حتی در صورتی که کارمندی مشابه با توانایی های شما در نروژ وجود داشت می توانید فرم درخواست شغل دیگری را پر کنید.

چارچوب های الزامی

تنها در صورتی که کارفرما درخواست صدور ویزای کار دهد اجازه زندگی و کار در نروژ به متقاضی اعطا خواهد شد. دو نوع اجازه کار برای متقاضیان خارجی وجود دارد:

  1. مجوز کار 12 ماهه
  2. اجازه کار فصلی. (اجازه کار فصلی اجازه می دهد یک کارگر سه ماه در نروژ اقامت و اشتغال داشته باشد.)

ادارات مربوطه

اداره مهاجرت نروژ به عنوان هیئت حاکم نظارت بر صدور مجوز کار و ویزای شینگن به نروژ عمل می کند. متقاضیان باید از شرایط لازم برای به دست آوردن ویزای شغلی نروژ پیش از استخدام آگاهی یابند. این الزامات خاص عبارتند از:

  1. افراد 18 تا 30 ساله
  2. یک گذرنامه معتبر
  3. بلیط سفر بازگشت به کشور مبدا

این متقاضیان باید تمکن مالی خود را در زمینه تامین مالی روزهای اقامت در نروژ و بلیط برگشت ثابت نمایند. ویزای کار در تعطیلات در نروژ تنها برای شهروندان نیوزیلند و استرالیا صادر می شود.مقررات و الزامات دیگری نیزدر این خصوص مورد نیاز است. برای مثال نروژ حق دارد در هر زمان، مجوز کار را رد، تعلیق یا ملغی کند.

نکات قابل توجه

متقاضیان ویزا برای کار در نروژ بایدمجوز اقامت در این کشور را نیز دریافت کنند و کشور نروژ از متقاضیان معیارهایی خاص برای درخواست مجوز اقامت دائم طلب می کند. از جمله الزامات واجدین شرایط شامل زندگی مستمردر نروژ برای مدت زمانی طولانی است. همچنین متقاضی نباید هیچگونه سابقه کیفری و ارتکاب جرم داشته باشد. اداره مهاجرت نروژ فهرستی از الزامات تکمیلی را به صورت آنلاین در اختیار متقاضیان گذاشته است.

شهروندی نروژ

افرادی که به دنبال شهروندی هستند ممکن است برای تحصیل در نروژ نیز بخواهند درخواست دهند. چنین متقاضیانی باید حداقل 12 سال سن داشته باشند و حداقل دو سال در کشور نروژ زندگی کرده باشند. پیش نیازهایی نیز برای کسب تابعیت یا همان شهروندی نروژ مورد نیاز است. به عنوان مثال کشور نروژ تابعیت مضاعف را بر نمی تابد. لذا متقاضیان پس از طی فرایند کسب تابعیت نروژ باید تابعیت پیشین خود را از دست بدهند. اطلاعات مربوط به مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ در کنار شرایط اخذ تابعیت این کشور را از وکلای موسسه سفیران سروش سعادت طلب کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *