مهاجرت کاری کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا

در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید. ازجمله مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا عبارتند از:

مجوز کار کانادا (ویزا)

جالب است که بدانید که مجوز کار در کانادا قابلیت انتقال به شخص دیگری را دارد که در این صورت حق شهروندی کانادا یا یک مجوز اقامت دائم کانادا (برای یک کار مشخص و مدت زمان مشخص ) لازم نیست. هم چنین لازم است که شخص دارای یک کارفرمای قانونی در کانادا باشد برای درخواست مجوز کار در دفتر ویزا، باید به طور قانونی به حق شهروندی یک کشور که توسط این دفتر ویزا خدمت کرده  باشدپذیرفته شود.

لازم به ذکر می باشد که گرفتن مجوز کار مستلزم زندگی کردن دائمی در این کشور نمی باشد. بلکه برای  زندگی کردن در این کشور و به صورت دائمی متقاضیان  باید تحت یک گروه مهاجرت  برای در یافت اقامت دائم این کشوراقدام نمایند.
هم چنین همسر یا شریک زندگی مشترک و فرزندان وابسته  این اشخاص می توانند به همراه متقاضیان  به کانادا بروند و اگر بخواهند درخواست تحصیل یا اجازه کار را درخواست کنند.می توانند برای در یافت حق اقامت دائم در کانادا اقدام نمایند.

نحوه دریافت ویزای کاری کانادا

متقاضیان کار در کانادا در اغلب موارد، و قبل از درخواست مجوز کار، به یک پیشنهاد شغلی یا قرارداد کاری از کارفرمای خود در کانادا نیاز دارند.
ممکن است کارفرمای  این اشخاص نیاز به ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) برای استخدام مختص به این اشخاص داشته باشد. این یک سند از جانب دولت کانادا است که برای کارفرمای این اشخاص مجوز استخدام یک کارگر خارجی را می دهد.
متقاضیان کار در کانادا مستلزم ارائه شواهدی  هستند که منجر به پیشنهاد شغلی با شرایط مناسب باشند.
البته در صورتی که این اشخاص برای در یافت کار مجدد درخواست می دهند، دیگر نیازی به ارائه یک پیشنهاد شغلی با درخواست خود ندارند.

برخی از مشاغل کشور نیازی به مجوز کاری ندارند. اگر متقاضیان دارای حق شهروندی یک کشور هستند که برای دریافت ویزای کانادا نیاز به اقامت موقت در ورود به کانادا دارند.

محل صدورمجوز کار در کانادا

معمولا متقاضیان کار در کانادا باید برای دریافت مجوز کار در این کشور در خارج از کانادا درخواست خود را ارائه دهند. هم چنین گاهی اوقات این اشخاص می توانند در بدو ورود به کانادا یا داخل کشور کانادا  برای انجام این کار اقدام نمایند ، اما بسیاری از الزامات در این کشور یکسان می باشد البته نحوه درخواست و مدت زمان لازم برای پردازش درخواست  این اشخاص بستگی به نوع کار این اشخاص در هنگام ورود به کانادا دارد.

شرایط در یافت مجوز کاری کانادا در خارج از کشور

در صورتی متقاضیان کار در کانادا باید برای اجازه کار در خارج از کانادا درخواست دهند که دارای شرایط زیر باشند:
در صورتی که این اشخاص و یا وابسته های همراه این اشخاص نیاز به دریافت ویزای اقامت موقت دارند.
فرزندان همراه این اشخاص بین سنین 6-18 سال باشند و نیاز به مجوز تحصیلی داشته باشند
وابسته های همراه این اشخاص دارای مدرک معاینه پزشکی  باشند.
در صورتی که این اشخاص دارای تجربه بین المللی باشند
در صورتی که این اشخاص به عنوان یک شخص حامی در این کشور زندگی کنند و یا به عنوان یک کارگر کشاورزی فصلی  در این کشور زندگی کنند.
در صورتی که این اشخاص و یا وابستگان همراه این اشخاص به جرم جنایی محکوم شده باشند.

الزامات و مراحل مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کانادا

از جمله مراحلی که متقاضیان ویزای کار کانادا ملزم به گذراندن آنها می باشد عبارتند از:

 • اقدام به وارد کشور کانادا شدن
 • داشتن سابقه اقامت در کانادابه اندازه کافی
 • در یافت نمودن مجوز دارای اعتبارکار دراین کشور
 • در یافت نمودن ویزای توریستی در گاهی از اوقات برای ورود به این کشور

شرایط زبان اسناد و مستندات برای اخذ ویزای کار کانادا

مدارک ارسال شده باید به زبان انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی باشد. اسناد به زبان های دیگر باید به انضمام  یک ترجمه گواهی شده باشد هم چنین در صورت عدم ارائه تمام مستندات مورد نیاز ممکن است منجر به تاخیر درخواست این اشخاص شود. لازم به ذکر می باشد که اظهارات دروغ یا ارائه اسناد جعلی منجر به واکنش فوری و اقدامات قانونی در این کشور می شود.

بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا

از جمله مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا عبارتند از:

 • ارائه فرم درخواست مجوز کار در خارج از کانادا.
 • ارائه فرم مربوط به اطلاعات خانواده (IMM 5645).
 • ارائه دو عکس با شرایط پاسپورتی.
 • ارائه مدرکی که بیان گر پرداخت نمودن هزینه پردازش در قالب قابل قبول باشد.
 • ارائه گذرنامه معتبر که باید یک صفحه کاملا خالی به غیر از آخرین صفحه داشته باشد. و هم چنین مدت اعتبار ویزا با اعتبار مجوز کار یا اعتبار گذرنامه همخوانی داشته باشد.
 • ارائه یک کپی از جانب بازار کارکشور کانادا (LMO) که برای استخدام و توسعه اجتماعی کانادا صادر شده باشد. داشتن یک پیشنهاد شغلی یا قراردادی از کارفرمای آینده شخص که در بر گیرنده عنوان شغلی، دست مزد و هم چنین شرایط کاری دراین کشور باشد.
  بیان این نکته حائز اهمیت می باشد که  متقاضیان کار در کانادا نیازبه مواردی  از قبیل  شرایط استخدام با توجه به شغل های قبلی و وظایف شغلی، کپی از مدارک تحصیلی مربوطه، مدارک تحصیلی حرفه ای خواهند داشت.
  ارائه مدارکی که اثبات کننده حمایت مالی اشخاص برای  تامین نمودن هزینه های مدت زمان زندگی در این کشور باشد.

با توجه به اتمام مقاله مدارک لازم برای اخذ ویزای کار کانادا در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعات بیشتری در رابطه کار کردن در این کشور هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات کاری موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر اسکیل ورکر کانادا می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *