مهاجرت به کشور آمریکا

لاتاری در آمریکا

لاتاری در آمریکا

لاتاری در آمریکا یکی از بزرگترین بخت آزمایی های موجود در سراسر جهان می باشد که هر ساله و در تاریخ مشخصی برگزار می گردد. افرادی که قصد دارند در کشور آمریکا اقامت داشته باشند، می توانند از این طریق، گرین کارت را بدست آورده و راهی این کشور شوند. با روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ، شرایط لاتاری در آمریکا برای شهروندان بسیاری از کشور های جهان از جمله ایران دچار تغییر شده است. محدودیت هایی در رابطه با صدور آن اعمال شده است اما هنوز افراد زیادی از ایران از طریق لاتاری راهی کشور آمریکا می شوند. رواج شرکت در این بخت آزمایی بزرگ در سال های اخیر، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را بر آن داشته است تا توضیحات تکمیلی در رابطه با لاتاری در آمریکا را در قالب این مقاله در اختیار شما قرار دهند.

درباره لاتاری در آمریکا

در سال 1990 قانونی در کشور آمریکا به تصویب رسید. وزارت امور خارجه کشور آمریکا وظیفه دارد به منظور حفظ تنوع نژادی در کشور آمریکا، سالیانه و از طریق یک قرعه کشی جهانی، نسبت به پذیرش شهروندان خارجی در خاک آمریکا اقدامات قانونی را انجام دهد. هر ساله لیست کشورهایی که شهروندان آن ها می توانند از طریق لاتاری در آمریکا راهی این کشور شوند در اختیار وزارت امور خارجه قرار می گیرد. بدین ترتیب آن ها مراحل پذیرش آن ها را مورد بررسی قرار دهند.

برای آن که بتوانید به برنده لاتاری در آمریکا تبدیل شوید باید به صورت آنلاین در سامانه الکترونیکی لاتاری ثبت نام کنید. فرصت ثبت نام شما در سایت به صورت تقریبی از اواسط مهر تا آبان هر سال است. نتیجه نهایی قرعه کشی نیز در میانه اردیبهشت هر سال به صورت آنلاین ارائه می شود. در رابطه با ثبت نام در لاتاری باید توجه بسیار ویژه ای در ورود اطلاعات خود در سامانه داشته باشید. شانس خود را برای دریافت گرین کارت آمریکا کاهش ندهید.

واجدین شرایط دریافت لاتاری در آمریکا

برای تبدیل شدن به یکی از واجدین شرایط دریافت لاتاری در آمریکا، مراحل 16 گانه تنظیم شده است. از این رو رعایت نکات مربوط به هر یک از آن ها برای دریافت گرین کارت آمریکا الزامی است. کمبود در اجرای هر کدام موجب حذف نام شما از قرعه کشی خواهد شد. همچنین می توانید مقاله اخذ گرین کارت آمریکا را نیز مطالعه بفرمائید. در ادامه این مقاله، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط تبدیل شدن به یکی از واجدین شرایط خواهند پرداخت.

تعداد متقاضیانی که از طریق روش های مختلف این کشور را برای زندگی انتخاب نموده اند در نمودار زیر شرح داده شده است:

میانگین مهاجرت متقاضیان به کشور آمریکا

مراحل لاتاری آمریکا

در این بخش از مقاله به بررسی مراحل 16 گانه لاتاری نیز پرداخته می شود که به شرح زیر است:

مراحل (به ترتیب) شرح
ثبت نام آنلاین تسلط به زبان انگلیسی
انتخاب طرح و پرداخت هزینه مشخص نمودن تاهل

پرداخت هزینه با توجه با سال پیش بینی

بارگذاری عکس عکس متقاضی با توجه به قوانین بارگذاری گردد.
تائید تصویر تائیده عکس توسط سایت در کوتاه ترین زمان
تکمیل فرم درخواست یکی از مهم ترین مراحل موجود، تکمیل فرم درخواست است. موارد مربوط به آن باید با دقت تمام تکمیل شود.
ثبت نهایی درخواست
دریافت کد رهگیری در صورت تائید افراد کد رهگیری دریافت می کنند.

کد رهگیری لاتاری در آمریکا

کد رهگیری لاتاری در آمریکا

در صورتی که کد رهگیری دریافت کنید قطعا در قرعه کشی شرکت داده خواهید شد. قرعه کشی به صورت 100% شانسی برگزار می شود. در مرحله نهم 100000 نفر یا کمی بیش از آن به عنوان برندگان لاتاری معرفی می شوند. زمان تکمیل مراحل دریافت ویزا فرا می رسد. توجه داشته باشید که این پایان کار نیست. چرا که تنها 50000 نفر می توانند از این طریق راهی این کشور شوند.

سپس مابقی مراحل به شرح زیر است:

  • تکمیل فرم ویزا: یکی از مهم ترین مراحل مربوط به لاتاری در آمریکا تکمیل فرم ویزا است. در صورتی که فرم ها را به درستی تکمیل نکنید یا آن ها را به موقع ارسال نکنید. شانسی برای مهاجرت به آمریکا نخواهید داشت.
  • دریافت ایمیل: زمانی که فرم خود را به مرکز کنسولی کنتاکی تحویل می دهید باید منتظر باشید تا ایمیلی دریافت کنید که به شما اعلام می کند برای تاریخ مشخصی به مصاحبه دعوت شده اید.
  • آمادگی مصاحبه: پیش از آنکه به مصاحبه دعوت شوید بهتر است خود را برای مصاحبه آماده کنید.
  • شرکت در مصاحبه: پلیس مهاجرت مدارک و مستندات شما را مورد بررسی قرار خواهد داد و سوالاتی در رابطه با مسائل مختلف از شما پرسیده خواهد شد.

در صورت موفقیت در مصاحبه شما می توانید راهی کشور آمریکا شوید. توجه داشته باشید که پاسپورت شما یک مهر اجازه ورود به کشور آمریکا را خواهد داشت. اجازه اقامت شما در کشور آمریکا موقتی خواهد بود. پس از دریافت مهر اجازه ورود به آمریکا، نسبت به تهیه بلیت سفر به این کشور اقدامات لازم را انجام دهید. پس از ورود شما به کشور آمریکا در حدود 2 تا 3 هفته زمان لازم است تا گرین کارت اصلی خود را دریافت کنید. اقامت آمریکا را از طریق مقاله مذکور مطالعه بفرمائید.

مهاجرت به آمریکا

مطابق با آخرین قوانینی که در باب مهاجرت برای شهروندان ایرانی توسط ریاست جمهوری این کشور در نظر گرفته شده است. اخذ ویزا از این کشور کلا اتفاقی می باشد. در این میان می توان به ویزای تحصیلی در آمریکا اشاره کرده که در مجموع با 26% افراد در خصوص ویزای تحصیلی این کشور موافقت شده است. پیشنهاد می گردد که در خصوص مهاجرت به آمریکا یا بررسی شرایط سایر کشورهای انگلیسی زبان با شانس ویزای بالای با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز در ارتباط باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.