مهاجرت تحصیلی آمریکا

لاتاری در آمریکا

لاتاری در آمریکا یکی از بزرگترین بخت آزمایی های موجود در جهان است که هر ساله و در تاریخ مشخصی برگزار می شود. همه افرادی که قصد دارند در کشور آمریکا اقامت داشته باشند، می توانند از طریق همین بخت آزمایی، گرین کارت آمریکا را بدست آورده و راهی این کشور شوند.

با روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ، شرایط لاتاری برای شهروندان بسیاری از کشور های جهان  از جمله ایران دچار تغییر شده است و محدودیت هایی در رابطه با صدور آن اعمال شده است اما هنوز افراد زیادی از ایران از طریق لاتاری راهی کشور آمریکا می شوند.

رواج شرکت در این بخت آزمایی بزرگ در سال های اخیر، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را بر آن داشته است تا توضیحات تکمیلی در رابطه با لاتاری در آمریکا را در قالب این مقاله در اختیار شما قرار دهند.

لاتاری آمریکا

در سال 1990 قانونی در کشور آمریکا به تصویب رسید که بر اساس آن، وزارت امور خارجه کشور آمریکا وظیفه دارد به منظور حفظ تنوع نژادی در کشور آمریکا، سالیانه و از طریق یک قرعه کشی جهانی، نسبت به پذیرش شهروندان خارجی در خاک آمریکا اقدامات قانونی را انجام دهد.

هر ساله لیست کشورهایی که شهروندان آن ها می توانند از طریق لاتاری در آمریکا راهی این کشور شوند در اختیار وزارت امور خارجه قرار می گیرد تا آن ها مراحل پذیرش آن ها را مورد بررسی قرار دهند.

برای آن که بتوانید به برنده لاتاری در آمریکا تبدیل شوید باید به صورت آنلاین در سامانه الکترونیکی لاتاری ثبت نام کنید. فرصت ثبت نام شما در سایت به صورت تقریبی از اواسط مهر تا آبان هر سال است و نتیجه نهایی قرعه کشی نیز در میانه اردیبهشت هر سال به صورت آنلاین ارائه می شود.

در رابطه با ثبت نام در لاتاری باید توجه بسیار ویژه ای در ورود اطلاعات خود در سامانه داشته باشید و شانس خود را برای دریافت گرین کارت آمریکا کاهش ندهید.

واجدین شرایط دریافت لاتاری در آمریکا

برای تبدیل شدن به یکی از واجدین شرایط دریافت لاتاری در آمریکا، مراحل 16 گانه ای تنظیم شده است که رعایت نکات مربوط به هر یک از آن ها برای دریافت گرین کارت آمریکا الزامی است و کمبود در اجرای هر کدام موجب حذف نام شما از قرعه کشی خواهد شد. در ادامه این مقاله توضیحاتی را در رابطه با این شرایط ارائه می کنیم اما پیش از آن توصیه می کنیم که مقاله اخذ گرین کارت آمریکا را نیز مطالعه بفرمایید.

در ادامه این مقاله، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط تبدیل شدن به یکی از واجدین شرایط خواهند پرداخت.

مرحله اول: ثبت نام آنلاین

سایت ثبت نام لاتاری به گونه ای طراحی شده است که افرادی که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند می توانند در مدت زمان کوتاهی مراحل ثبت نام را انجام دهند.

مرحله دوم: انتخاب طرح لاتاری و پرداخت هزینه

در این مرحله شما باید مشخص کنید که یک شهروند مجرد هستید یا یک شهروند متاهل، همچنین شما مشخص می کنید که قصد دارید در لاتاری سال جاری شرکت کنید، یا با پرداخت نیمی از هزینه در لاتاری سال آینده نیز نام نویسی کنید.

مرحله سوم: بارگذاری عکس شخصی

در این مرحله شما باید تصویر شخصی خود را مطابق با مشخصاتی که در سایت اعلام شده است بارگزاری کنید. زنانی که قصد استفاده از پوشش اسلامی را دارند، باید حتما شرایط مربوط به حجاب را در سایت مطالعه کنند.

مرحله چهارم: تایید تصویر

در این مرحله شما باید منتظر بمانید تا پس از یک فاصله زمانی کوتاه مدت، از طرف سایت تاییدیه کامل در خصوص مناسب بودن تصویر خود را دریافت کنید.

مرحله پنجم: تکمیل فرم درخواست

یکی از مهم ترین مراحل موجود در ثبت نام لاتاری در آمریکا، تکمیل فرم درخواست است که موارد مربوط به آن باید با دقت تمام تکمیل شود.

مرحله ششم: ثبت نهایی درخواست

در این مرحله شما باید منتظر بمانید تا اطلاعات درج شده شما به صورت کامل ثبت سامانه شود.

مرحله هفتم: دریافت کد رهگیری

شما باید منتظر بمانید تا پس از گذشت مدتی، اطلاعات شما در اختیار وزارت امور خارجه کشور آمریکا قرار بگیرد. به محض تایید ورود اطلاعات، شما یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که باید آن را نزد خود نگه دارید.

مرحله هشتم: به لاتاری خوش آمدید

در صورتی که کد رهگیری دریافت کنید قطعا در قرعه کشی شرکت داده خواهید شد و قرعه کشی به صورت 100% شانسی برگزار می شود.

مرحله نهم: معرفی برندگان

در این مرحله 100000 نفر یا کمی بیش از آن به عنوان برندگان لاتاری معرفی می شوند و زمان تکمیل مراحل دریافت ویزا فرا می رسد. توجه داشته باشید که این پایان کار نیست چرا که تنها 50000 نفر می توانند از این طریق راهی کشور آمریکا شوند.

مرحله دهم: تکمیل فرم ویزا

یکی از مهم ترین مراحل مربوط به لاتاری در آمریکا تکمیل فرم ویزای آمریکا است. در صورتی که فرم ها را به درستی تکمیل نکنید یا آن ها را به موقع ارسال نکنید، شانسی برای مهاجرت به آمریکا نخواهید داشت.

مرحله یازدهم: دریافت ایمیل

زمانی که فرم خود را به مرکز کنسولی کنتاکی تحویل می دهید باید منتظر باشید تا ایمیلی دریافت کنید که به شما اعلام می کند برای تاریخ مشخصی به مصاحبه دعوت شده اید.

مرحله دوازدهم: آمادگی مصاحبه

پیش از آنکه به مصاحبه دعوت شوید بهتر است خود را برای مصاحبه آماده کنید. مشاورین ما می توانند شما را در این زمینه یاری کنند.

مرحله سیزدهم: شرکت در مصاحبه

پلیس مهاجرت مدارک و مستندات شما را مورد بررسی قرار خواهد داد و سوالاتی در رابطه با مسائل مختلف از شما پرسیده خواهد شد.

مرحله چهاردهم: آمادگی سفر

در صورت موفقیت در مصاحبه شما می توانید راهی کشور آمریکا شوید. توجه داشته باشید که پاسپورت شما یک مهر اجازه ورود به کشور آمریکا را خواهد داشت. اجازه اقامت شما در کشور آمریکا موقتی خواهد بود.

مرحله پانزدهم: بلیت سفر

پس از دریافت مهر اجازه ورود به آمریکا، نسبت به تهیه بلیت سفر به این کشور اقدامات لازم را انجام دهید.

مرحله شانزدهم: گرین کارت اصلی را دریافت کنید

پس از ورود شما به کشور آمریکا در حدود دو تا سه هفته زمان لازم است تا گرین کارت اصلی خود را دریافت کنید.

کلام پایانی

در این مقاله آن چه که در رابطه با لاتاری در آمریکا و مراحل مربوط به دریافت آن ضروری بود را در اختیار شما قرار داده ایم. حال به این نکته نیز اشاره می کنیم که در این مسیر بهتر است از افراد آگاه به شرایط مهاجرت و مسائل حقوقی نیز یاری بخواهید. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در مسیر دستیابی به گیرین کارت آمریکا، در کنار شما قرار گرفته و شما را یاری دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *