مهاجرت به کشور روسیه

قیمت پوشاک در روسیه

قیمت پوشاک در کشور روسیه

یکی از بزرگترین کشورهای جهان روسیه است که جمعیت این کشور بیش از 146 میلیون می­باشد. سالانه افراد زیادی با اهداف مختلف تصمیم مهاجرت به این کشور را می­گیرند. قیمت پوشاک در روسیه موضوعی است که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. بازار خرده فروشان در روسیه رابطه مستقیم با ارزش روبل در روسیه دارند. خرده فروشان البسه و پوشاک در روسیه با کاهش ارزش روبل خود شروع به افزایش قیمت پوشاک می­نمایند. در روسیه فروشگاه های زنجیره ای بسیاری که دارای مارک های محبوبی هستند، وجود دارد. قیمت لباس ها در این مراکز نسبت به هزینه های پوشاک در دیگر کشورهای اروپایی بسیار زیاد است. اما مراکز و فروشگاه هایی نیز وجود دارد که مردم بتوانند با هزینه های پایین تری خرید نمایند.

افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند و بدنبال آگاهی از قیمت پوشاک در روسیه هستند، می­توانند با کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از جزئیات تمامی اجناس و پوشاک در این کشور آگاهی یابند. در روسیه فروشگاه های مختلفی وجود دارد، اما اکثر جوانان روسی تمایل به خرید برند های محبوب و معروف دارند. اکثر لباس های خارجی که برندهای معروفی دارند گران هستند. البته قیمت پوشاک و البسه های مارک روسی نیز ارزان نیستند. قیمت این اجناس و پوشاک ها مستقیما با ارزش واحد پولی کشور روسیه ( روبل) تعیین می­گردد. اکثر خرده فروشان خود با کاهش ارزش روبل شروع به بالابردن قیمت احناس خود می­نمایند.

خرید و قیمت پوشاک در روسیه

از آنجائیکه لباس های خارجی داراری هزینه های گمرکی بالایی هستند، قیمت این پوشاک در روسیه بسیار گران است. از طرفی جوانان در روسیه از اجناس و پوشاک های برند استقبال خوبی می­نمایند. متوسط قیمت کالاهای کوچک مانند کلاه و دستکش در این کشور 500 روبل و قیمت شلوار و تی شرت های ساده بدون هیچگونه طراحی 1000-1500 روبل و قیمت لباس های گرم زمستانی 5000-7000 روبل برآورد شده است. افراد برای خرید پوشاک در فروشگاه های بزرگ می­توانند از کارت های اعتباری استفاده نمایند. اما در مغازه های کوچک اکثراً می­باید خریداران دارای پول نقد کافی باشند. با کاهش ارزش روبل قیمت اجناس 20% افزایش قیمت داشته اند.

قیمت پوشاک در روسیه

افزایش قیمت پوشاک در روسیه

در سال های اخیر بدلیل کاهش ارزش واحد پولی روسیه تقاضای خریدارن کاهش یافته و این باعث شده است که اکثر خرده فروشان قیمت کالاهای خود را تا 20% افزایش دهند. به تازگی مدیر عامل یکی از شرکت های فشن کانسلتینگ اعلام نمود از آنجائیکه خرده فروشان روسیه دارای امکانات تولیدی در این کشور نمی­باشند، مجبور هستند قیمت پوشاک در روسیه را افزایش دهند. یکی دیگر از مشاورین مد و لباس در روسیه نیز بیان نموده است که قیمت پوشاک در این کشور نه تنها در فروشگاه های کوچک بلکه در فروشگاه ها و مغازه های متوسط نیز با افزایش قیمت مواجه بوده است. این افزایش قیمت نه تنها بر کالاهایی که به تازگی تولید شده اند، تأثیر داشته بلکه بر کالاهایی که در گذشته نیز تولید شده بوده اند نیز تأثیرات خود را گذاشته است. از طرفی اگر خرده فروشان کیفیت محصولات خود را پایین بیاورند، مشتریان خود را از دست خواهند داد. این بحران اقتصادی باعث شده است که اکثر خرده فروشان طرح های توسعه فعالیت های خود را در این کشور متوقف نمایند.

همانطور که بیان نمودیم قیمت پوشاک در روسیه بطور مستقیم تحت تأثیر قیمت روبل در این کشور است. در نیمه اول سال گذشته افزایش قیمت روبل در این کشور مشاهده می­شد، اما کاهش قیمت نفت در روسیه باعث شد تا ارزش روبل بطور قابل توجهی افت نماید و این از جمله مهمترین دلایل افزایش قیمت پوشاک در این کشور می­باشد.

پوشاک و کفش در روسیه

همانطور که در بخش های قبل بیان نمودیم در طی سالهای گذشته ارزش روبل بصورت قابل توجهی کاهش یافته است و از پیامدهای این مسئله می­توان به کاهش تقاضای مصرف کنندگن اشاره نمود که گریبانگیر خرده فروشان در روسیه شده است. با توجه به شرایط کار در روسیه خرده فروشان با مشاهده کاهش قیمت ارز و کاهش تقاضای مصرف کنندگان مجبور به افزایش قیمت پوشاک در روسیه شده اند. ما در جدول زیر قیمت از محصولات در روسیه را نشان داده ایم.

یک جفت جین لویس 491631
یک دست لباس تابستانه 263890
یک جفت کفش ورزشی نایک 510969
یک جفت کفش بیزنسی چرم مردانه 642835

شرایط زندگی مردم در روسیه بگونه ای است که اکثر مردم این کشور تمایل به خرید برندهای مشهور خارجی دارند و کمتر می­توان برندهای محلی را در فروشگاههای این کشور مشاهده نمود. اکثر جوانان روسی طرح ها و محصولات لوکس خارجی را می­پسندند، از همین رو می­توان اینطور بیان نمود که در بازارهای این کشور برندها و محصولات خارجی حکمفرماست. در مقابل محصولات و تولیدات کشور روسیه در مکان های دور و خارج از انتظار مشاهده می­شوند. محصولات این کشور بیشتر در فروشگاه های پایین و یا مغازه هایی که به سرعت جابجا می­شوند به فروش برسند. بطور کلی می­توان گفت یافتن محصولات کشور روسیه در این کشور نوعی شانس بحساب می­آید.

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه

هر ساله دانشجویان خارجی بسیاری جهت ادامه تحصیل به کشور روسیه مهاجرت می­کنند. هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه بستگی به محل سکونت افراد و شهری که وی اقامت نموده است بستگی دارد. هزینه زندگی در روسیه نیز همانند مطالب بیان شده در بخش های قبل ارتباط نزدیکی با ارزش پول این کشور دارد. همزمان با کاهش ارزش روبل در این کشور تمامی هزینه های زندگی در این کشور نیز تحت تأثیر قرار گرفته و با افزایش قیمت تمامی محصولات روبرو می­شویم. اما بطور متوسط هزینه های زندگی در این کشور را برای یک زندگی دانشجویی 400-500 دلار در ماه تخمین زد.

ناگفته نماند دولت روسیه جهت تسهیل حال دانشجویان با صدور کارت دانشجویی، آنان می­توانند از تخفیفات ویژه ای بهره­مند گردند. این تخفیفات شامل هزینه های حمل و نقل در روسیه- اینترنت های رایگان- خوابگاه های دانشجویی- تخفیفات ویژه در رستوران ها و مکان های تفریحی می­گردد. همچنین دانشجویان در روسیه اجازه انجام کار در حین تحصیل را نیز خواهند داشت و از این طریق می­توانند برخی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را در این کشور تأمین نمایند. ما به دوستان عزیز پیشنهاد می­نمائیم قبل از مهاجرت به روسیه ابتدا از مشاوره های مفید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند شده و از جزئیات زندگی در این کشور مطلع گردند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *