مهاجرت به کشور نروژ

قوانین نروژ

قوانین نروژ

قوانین نروژ قوانین جدیدی می باشند که به چندین بخش تقسیم شده اند، هر یک از این قوانین در پیشبرد پروسه اقامت مهم است. لازم به ذکر است که قوانین نروژ از اول ژانویه سال 2023 میلادی در این کشور توسط شهرداری ها و مقامات این کشور اجرا شده اند. در ادامه توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با جدیدترین قوانین نروژ در بخش های مختلف مانند مالیات، واردات، اجاره خانه، تقسیمات کشوری و سایر موارد آشنا خواهید شد.

درباره قوانین نروژ

در سال جدید، قوانین جدیدی در زمینه های مختلفی مانند تابعیت مضاعف، سرپرستی والدین و مالیات بر املاک در این کشور تعیین شده است. قوانین این کشور به بخش های مختلفی تقسیم می شوند. متقاضیان برای مهاجرت به این کشور حتما باید با قوانین این کشور آشنا باشند. افرادی که اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند باید علاوه بر زبان انگلیسی، با زبان نروژی نیز آشنا باشند. در این صورت می توانند با مردم این کشور ارتباط برقرار کنند. اکثر ساکنین این کشور به زبان های انگلیسی و نروژی مسلط هستند. برای اشتغال در کشور نروژ متقاضیانی که زبان نروژی را بلد هستند. از این رو شانس بیشتری برای استخدام در شرکت های مختلف خواهند داشت. همچنین برخی از شهرستان ها و شهرداری های این کشور ادغام شده اند.

تابعیت مضاعف و قوانین نروژ

تابعیت مضاعف در حال حاضر در نروژ قانونی است. به این معنی که ساکنین خارجی که واجد شرایط کسب تابعیت در این کشور هستند می توانند بدون ترک تابعیت قبلی خود و تغییر گذرنامه خود اقدام به کسب تابعیت و شهروندی این کشور کنند. نروژی ها می توانند بدون ترک کردن تابعیت نروژی خود اقدام به کسب تابعیت در یک کشور دیگر کنند. این قانون تمامی متفاضیان کشورهای مختلف را تحت پوشش قرار می دهد.

تعداد مهاجرینی که از طریق روش های مختلف به این کشور مهاجرت کرده اند در نمودار زیر شرح داده شده است:

تعداد مهاجرین به کشور نروژ

کمک به مبتلایان اختلالات عصبی و قوانین نروژ

از اول ژانویه، شهرداری های این کشور باید به بیماران كمک كنند. متقاضیان می باید به افراد مبتلا به اختلالات عصبی كمك كنند تا وقت بیشتری را در خارج از خانه خود مانند کافه ها، پیاده روی در پارک ها و یا فعالیت های دیگر بگذرانند. ماهیت دقیق کمک روزانه توسط شهرداری های خاص تعیین شده است. فعالیت و کمک های عصرانه نیز به این افراد ارائه شود. شهرداری ها همچنین تصمیم می گیرند که چه کسی واجد شرایط کمک باشد. برای کسانی که به اختلالات عصبی مبتلا شده اند و در خانه زندگی می کنند، طراحی شده است. جهت مهاجرت به این کشور مقاله مهاجرت به نروژ را بررسی بفرمائید.

عمل جراحی و قوانین نروژ

اکنون شهرداری های این کشور براساس قانون موظف هستند به افراد نیازمند عمل جراحی را ارائه دهند. به کسانی که به آن احتیاج دارند. برای تسکین دردهای خود و همچنین جلوگیری از آسیب دیدگی های مختلف کمک کنند. قانون تصویب شده در سال 2018 در این کشور می باشد که ارائه خدمات فیزیوتراپی توسط شهرداری معرفی شده است. به طور افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند باید در نظر داشته باشند که سیستم درمانی و پزشکی این کشور بسیار پیشرفته و مجهز است. جهت تحصیل پزشکی در نروژ مقاله تحصیل دندانپزشکی در نروژ را مطالعه بفرمائید.

عمل جراحی و قوانین نروژ

مالیات بر املاک و قوانین نروژ

محدودیتی که در آن شهرداری ها می توانند از املاک تفریحی یا مسکونی مالیات بگیرند. از 7% به 5% از ارزش ملک کاهش یافته است. متقاضیان این کشور برای خرید خانه در این کشور می باید 7% مالیت بر ارزش املاک پرداخت می کردند. تمامی افراد می باید 5% مالیت بر ارزش املاک در این کشور پرداخت کنند. جهت اطلاع از شرایط اقامت این کشور مقاله اقامت نروژ را مطالعه بفرمائید.

کالاهای وارداتی به این کشور که زیر NOK350 (کرون) قبل از مالیات بر ارزش افزوده و انواع دیگر عوارض و مالیات مربوط به واردات معاف شده بودند. اما هم اکنون از اولین کرونی که واردکنندگان کالا پرداخت می کنند. اجرای این قانون به تدریج صورت می گیرد. مواد غذایی و آشامیدنی در میان کالاهای موجود از اول ژانویه و سایر موارد مانند لباس، کفش و وسیله های الکترونیک موارد دیگری هستند که بعدا به لیست مربوطه اضافه خواهند شد.

شرکت هایی که اطلاعاتی درباره خدمات مانند اجاره محل اقامت و خدمات املاک و مستغلات منتشر می کنند. از این رو موظفند اطلاعاتی را به مقامات مالیاتی ارائه دهند. این اطلاعات شامل اطلاعات مربوط به قیمت روزانه اجاره ملک و مدت زمان سکونت مربوطه می شود. این بدان معناست که وقتی مردم ملک خود را از طریق سیستم عامل هایی مانند Airbnb اجاره دهند، محاسبه بدهی های مالیاتی آنها آسان تر خواهد شد.

نقشه کشور نروژ

اکنون در نروژ کمتر شهرداری و ایالت کمتری وجود دارد. زیرا برنامه ای برای ادغام چندین نوع از مقامات محلی و منطقه ای اجرا شده است. 119 شهرداری در 47 شهرداری ادغام شده اند. 356 شهرداری در کل کشور باقی مانده است. مطلع بودن از قوانین نروژ و شرایط کار در نروژ برای افرادی که قصد دارند در آینده وارد خاک این کشور شوند امری ضروری محسوب می شود. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط زندگی، تحصیل، کار و سایر امور در این کشور پیشرفته به سایر مقالات تهیه شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *