مهاجرت به کشور گرجستان

قوانین تولد در گرجستان

قوانین تولد در گرجستان

بر طبق قوانین تولد در گرجستان می توان طی شرایطی، اقامت دائم درکشور گرجستان از طریق تولد را دریافت نمود و در نهایت به اخذ شهروندی این کشور دست یافت. بنابراین می توان از این طریق از کلیه حقوق شهروندی در گرجستان بهره مند شد. برای دستیابی به اطلاعات گسترده تر در این زمینه با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه بوده و مقاله تهیه شده از سوی این موسسه را بخوانید. قوانین تولد در هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است. اما به طور کلی بر اساس قوانین تولد، اعطای تابعیت از طریق تولد در هر کشوری بر دو پایه خون و خاک قرار دارد که به طور کامل تشریح می گردد.

سیستم اعطای تابعیت در کشورها

برای مثال در کشور ایران اعطای تابعیت بر مبنای سیستم خون و آن هم از سمت پدر می باشد. به عبارت دیگر اگر کودکی در هر کجای دنیا متولد گردد که پدر وی ایرانی باشد، به خودی خود تابعیت ایرانی به کودک تعلق می گیرد و یک فرد ایرانی محسوب می شود. این در حالی است که اگر صرفا مادر کودک ایرانی باشد، تابعیت ایرانی شامل فرزند نمی گردد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که در اعطای تابعیت ایرانی محدودیت جنسی وجود دارد و صرفا از سوی پدر می توان اخذ تابعیت نمود.

در سیستم خاک شرایط به صورت دیگری است. این که اگر کودکی در خاک یک کشور به دنیا آمده باشد، صرف نظر از این که پدر یا مادر وی اهل کدام کشور هستند، تابعیت کشور مذکور که در آن به دنیا آمده است به وی تعلق می گیرد. برای مثال اگر کودک در خاک کشور آمریکا متولد شود، حتی اگر پدر و مادر وی آمریکایی نبوده و از اتباع خارجی باشند، تابعیت آمریکایی به کودک اعطا می گردد و کودک از شهروندان آمریکایی محسوب گردیده و کلیه بهره مندی از حق و حقوق شهروندی برای کودک وجود دارد. برزیل و کانادا نیز از جمله این کشورها هستند که برای تابعیت بر پایه خاک قرار دارند.

شرایط تابعیت در کشورها

اعطای تابعیت در کشورهای مختلف، شرایط مختلفی نیز دارد که به شرح ذیل هستند:

 • برخی قوانین تابعیتی این گونه است که کودک در هر کجای دنیا متولد گردد، تابعیت پدر و مادر خود را اخذ می کند.
 • برخی کشورهای اروپایی نیز اعطای تابعیت به فرزند را بر طبق قانون خون از سمت مادر اجرا می نمایند.
 • در کشورهای آسیایی مانند ایران اعطای تابعیت به فرزند بر طبق قانون خون از سمت پدر صورت می گیرد.
 • بعضی از کشورها نیز اعطای تابعیت را بر اساس پدر و مادر در نظر می گیرند. این که هر دوی والدین می بایست تابعیت یک کشور را داشته باشند.

بر اساس قوانین تابعیتی جهانی، هیچ فردی در کشورها نباید فاقد تابعیت باشد. بنابراین از این دسته افراد که پدر و مادر آنها مشخص نبوده و در نتیجه تابعیت هیچ کشوری را ندارند، حمایت به عمل آمده و به آنان تابعیت داده می شود. در قوانین تولد در گرجستان شرایط و قوانین بسیار پیچیده ای وجود دارد که می بایست از یک وکیل ماهر اخذ مشاوره و راهنمایی نمایید. موسسه حقوقی سفیران سروس سعادت آمادگی لازم برای ارائه هر گونه مشاوره های حقوقی را خواهد داشت.کشور گرجستان در حد فاصل قاره اروپا و آسیا قرار دارد. بنابراین موقعیت جغرافیایی آن موجب گردیده افراد بسیار زیادی برای مهاجرت به گرجستان روانه شوند. چراکه از لحاظ اقتصادی و تجارت می تواند بهترین گزینه برای تاجران و سرمایه گذاران باشد.

شهروندی و قوانین تولد در گرجستان

قوانین تولد در گرجستان و شهروندی در این کشور بدین گونه است که فرد متقاضی تابعیت بایستی شرایط ذیل را دارا باشد تا بتوان موفق به اخذ شهروندی گرجستان شود:

 • اولین شرط تابعیت گرجستان اقامت مستمر و بی وقفه فرد در این کشور به مدت دست کم 5 سال پیش از ارائه تقاضای تابعیت است.
 • افرادی که اقامت بی وقفه داشته اند، دارای ویزای بلندمدت، مجوز اقامت یا کارت کوتاه مدت و موقت هستند که ممهور شده و تاریخ ورود و خروج از مرز این کشور در آن مشخص گردیده است.
 • مورد آزمون قرار گرفتن دانش فرد متقاضی تابعیت گرجستان
 • میباید دارای ملک در گرجستان باشد، یا کارآفرین بوده و شغل خاصی را راه اندازی نموده باشد، در شرکت خاصی دارای فعالیت شغلی باشد و یا سهام مالی شرکتی در این کشور را خریداری کرده باشد.

شهروندی و قوانین تولد در گرجستان

شرایط شهروندی و قوانین تولد در گرجستان

بر طبق قوانین تولد در گرجستان تاریخ تولد برای اخذ تابعیت این کشور بسیار حائز اهمیت است. به عبارت دیگر به دلیل این که در سال های گذشته سیستم خاک و خون برای اعطای تابعیت دچار تغییرات شده است، لذا اعطای تابعیت بر اساس تاریخ تولد کودک صورت می گیرد که به شرح ذیل است:

 • افرادی که پیش از تاریخ 31 مارس 1975 میلادی به دنیا آمده اند و دست کم 5 سال در گرجستان اقامت نموده اند. همچنین در تاریخ 31 مارس 1993 در خاک گرجستان حضور داشته و فاقد شهروندی سایر کشورها هستند.
 • افرادی که پس از 31 مارس 1975 به دنیا آمده اند و 31 مارس 1993 بدون این که تابعیت کشوری را داشته باشند، در گرجستان به زندگی پرداخته اند.

شرایط تولد فرزند در گرجستان

در صورتی که فرد متولد شده دارای یکی از شرایط ذیل باشد، بر اساس قوانین تولد در گرجستان تابعیت این کشور به او تعلق می گیرد:

 • چنانچه در هنگام تولد فرزند، پدر یا مادر کودک از شهروندان گرجستان باشد.
 • در صورتی کودک در خاک و قلمروی کشور گرجستان به دنیا آمده است اما تابعیت وی مشخص نیست، زیرا پدر و مادر او مشخص نیستند.

قوانین تولد در گرجستان شامل قوانین کاملا حقوقی است. از این رو چنانچه قصد اخذ اقامت در گرجستان و تابعیت از طریق تولد فرزند را دارید، شایسته از یک وکیل ماهر و کارآمد در این زمینه کمک بگیرید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این افتخار را دارد که در این راه به یاری شما آمده و انجام کلیه مراحل حقوقی را بر عهده بگیرد. بنابراین از طریق تماس تلفنی (رایگان) و یا مراجعه حضوری به دفتر این موسسه با وکلا و کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *