مهاجرت به کشور آمریکا

عدم مهاجرت به آمریکا در صورت قبولی در لاتاری

عدم مهاجرت به آمریکا در صورت قبولی در لاتاری

امکان عدم مهاجرت به آمریکا در صورت قبولی در لاتاری وجود دارد. دلایل مختلفی برای عدم صدور ویزای لاتاری در صورت قبولی وجود دارد. در ادامه این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بحث شده است. بردن لاتاری به هیچ عنوان به منزله کسب ویزا و اقامت آمریکا نیست. اما راه را برای کسب گرین کارت آمریکا فراهم می کند. در صورت برنده شدن در لاتاری بایستی فرم DS-260 را پر کنید و آماده مصاحبه شوید. در صورت انجام مصاحبه موفقیت آمیز می توانید منتظر صادر شدن ویزای مهاجرتی به آمریکا باشید. در ادامه این مقاله درباره عدم مهاجرت به آمریکا در صورت قبولی در لاتاری توضیحات لازم ارائه شده است.

دلایل عدم مهاجرت به آمریکا در صورت قبولی در لاتاری

در حالی که قرعه کشی گرین کارت صدها هزار نفر از سراسر جهان را قادر می سازد تا رویاهای آمریکایی خود را در ایالات متحده دنبال کنند، این امر منجر به دلشکستگی، ناامیدی، لغو ویزا و عدم مهاجرت به آمریکا برای افراد بی شماری شده است. هر سال، کمتر از 1% از شرکت کنندگان در قرعه کشی برای درخواست ویزای تنوع نژادی انتخاب می شوند، که تنها 55000 نفر از 80000 تا 100000 برنده انتخاب شده در واقع گرین کارت دریافت می کنند. چرا سالانه هزاران نفر از ویزای تنوع نژادی رد می شوند؟ و مهم تر از آن، برای به چالش کشیدن این گونه موارد چه می توان کرد؟ به طور کلی، رد لاتاری را می توان به 5 بخش دسته بندی کرد:

دسته بندی شرح
1 اتمام مهلت پردازش اداری
2 فقدان صلاحیت
3 معیارهای عدم پذیرش
4 عدم پذیرش خاص قرعه کشی
5 عدم رعایت دستورالعمل های قرعه کشی

بررسی عدم مهاجرت به آمریکا در صورت قبولی در لاتاری

همانطور که در جاهای دیگر مورد بحث قرار گرفته است، قانون 221 (g) می تواند توسط یک افسر کنسولی مورد استناد قرار گیرد در صورتی که متقاضی مدارک لازم را نیاورد (به عنوان مثال، گواهی پلیس از کشور دیگر). کنسولگری مایل است صحت مدارک متقاضی (مثلاً دیپلم) یا روابط با حسن نیت (مانند ازدواج یا والدین) را بررسی کند. یا یک بررسی امنیتی، جنایی، فنی یا بررسی دیگری وجود دارد که توسط یک آژانس دولتی ایالات متحده آغاز می شود. مشکل این چک ها این است که باید تا 30 سپتامبر تکمیل شده و ویزا صادر شود. در غیر این صورت، “بلیت برنده لاتاری” باطل می شود.

سالانه قربانیان زیادی به دلیل اتمام مهلت 30 سپتامبر وجود دارد که شامل کسانی است که در کشورهای با تقلب زیاد زندگی می کنند و مراحل تأیید سند طولانی مدت توسط کنسولگری ها آغاز شده است. متقاضیانی که در ماه اوت یا سپتامبر مصاحبه کرده اند و افراد از خاورمیانه تحت کنترل های امنیتی شدید قرار دارند بعضا دچار این مشکل می شوند.

بررسی عدم مهاجرت به آمریکا در صورت قبولی در لاتاری

عدم مهاجرت به آمریکا در لاتاری به دلیل فقدان صلاحیت

در این مورد الزامات لاتاری در آمریکا برای صلاحیت کافی نیست. می توان با معادل تحصیلات عالی ایالات متحده یا داشتن 2 سال سابقه کار در یک شغل در 5 سال گذشته واجد شرایط شد. که به حداقل 2 سال آموزش یا تجربه نیاز دارد. اما یک افیسر می تواند تحصیلات و تجربه کاری متقاضی را به طرق مختلف به چالش بکشد. برای مثال، یک افیسر ممکن است تحصیلات متقاضی را با این نتیجه گیری زیر سوال ببرد که:

 • الف) در حالی که گواهی دبیرستان معتبر است، با اتمام یک دبیرستان آمریکایی برابری نمی کند.
 • ب) گواهی فارغ التحصیلی از دبیرستان معتبر نیست (یعنی تقلبی است)
 • ج) متقاضی واقعاً در دوره های مورد نیاز شرکت نکرده یا آن را تکمیل نکرده باشد.

به عنوان مثال، یکی از افیسرها مشکوک شد که متقاضی در مدرسه حضور نداشته است و تصمیم گرفت یک آزمون زبان روسی (زبان سوم خود) را برای متقاضی برگزار کند که منجر به رد شدن شد. در عصر ترامپ، وزارت امور خارجه اخیرا به کنسولگری ها اجازه داده است که چنین آزمایش ‌هایی را برای برندگان لاتاری انجام دهند. در حالی که ظاهراً ابزاری برای مبارزه با کلاهبرداری است، این ابزار بدیهی است که مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

معیارهای عدم پذیرش برای مهاجرت آمریکا از طریق Lottery

در قوانین مهاجرت آمریکا معیارهای عدم پذیرش، از جمله معیارهای عمومی همان معیارهای عدم پذیرش که برای سایر مهاجران اعمال می شود، برای برندگان قرعه کشی نیز اعمال می شود:

معیارهای عدم پذیرش برای سایر مهاجرین در آمریکا

با اجرای عمومی جدید قوانین برندگان قرعه کشی به ویژه در معرض رد شدن به این دلایل آسیب پذیر هستند. در میان برندگان قرعه‌کشی، افراد زیر ممکن است به احتمال زیاد خود را به عنوان این معیارها رده شده ببینند:

 • برندگان مسن بیش از 50 سال سن.
 • کسانی که دارایی محدودی دارند.
 • کسانی که انگلیسی نمی دانند.
 • کسانی که دارای مهارت های کاری کمی هستند یا تجربه کاری محدودی دارند.
 • کسانی که بستگان یا حامی در ایالات متحده ندارند.
 • کسانی که در ایالات متحده پیشنهاد شغلی ندارند.

ازدواج پس از ثبت نام Lottery ایالات متحده و رد صلاحیت

بنابراین اگر در زمان ثبت نام ازدواج نکرده باشید، و پس از بنده شدن خواهان آوردن محبوب خود هستید باید قبل از مصاحبه ویزا ازدواج کنید تا همسر نیز بتواند مهاجرت کند. این نیز زمینه مناسبی برای کلاهبرداری است، با برندگان مجردی که برای پول و امکان مهاجرت وارد ازدواج های جعلی می شوند. این دسته از ازدواج‌ها «ازدواج‌های پاپ‌آپ» نامیده می‌شوند، زیرا پس از انتخاب در قرعه‌کشی به وجود می‌آیند، تحت بررسی شدید کنسولی و گاهی اوقات نتیجه‌گیری‌های اشتباه هستند. غیر معمول نیست که کنسولگری با زن و شوهر مصاحبه جداگانه انجام دهد و سوالاتی از این دست کند:

 • غذای مورد علاقه او چیست؟
 • عادات بد همسر چیست؟
 • کلید آپارتمان خود را نشان دهید.
 • یا بازرسانی برای مصاحبه با همسایگان اعزام شود.

اگر کنسولگری تصمیم بگیرد که این ازدواج ساختگی است، برنده قرعه کشی به عنوان فرد فریبکار برای همیشه منع می شود و همسر به دلیل اظهار نادرست مادی برای همیشه منع می شود. توجه داشته باشید همچنین عدم رعایت دستورالعمل های قرعه کشی لاتاری مانند عکس مناسب، هجی غلط و مواردی از این دست باعث عدم مهاجرت به آمریکا در صورت قبولی در لاتاری می شود. با بررسی شرایط تابعیت آمریکا از طریق خاک و خون می توانید تابعیت آمریکا را بدست آورید. این مقاله به زحمت همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.