مهاجرت کاری دانمارک

شرایط کار پزشکان در دانمارک

شرایط کار و زندگی پزشکان در دانمارک

پزشکی از جمله مشاغل حساس در جهان است و پزشکانی که قصد مهاجرت کاری به دانمارک را دارند، باید بدانند از مهمترین شرایط کار پزشکان در دانمارک معادل سازی مدرک تحصیلی آنان می­باشد. بدین منظور پزشکانی که تحصیلاتشان را در خارج از کشور دانمارک به اتمام رسانیده اند، می­بایست در دوره های معدل سازی که همان دوره های کارآموزی در بیمارستان های این کشور است، را گذرانده و سپس نسبت به اخذ پروانه پزشکی خود اقدام نمایند.

پزشکی و دندانپزشکی از جمله مشاغلی مورد نیاز در کشور دانمارک می­باشد و پزشکانی که از طریق ویزای اسکیل ورکر دانمارک به این کشور مهاجرت می­نمایند، براحتی می­توانند با انجام کار در این کشور به درآمدهای مناسبی دست یابند. پزشکان عزیز می­توانند با ارتباط با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کاملی در زمینه پزشکی در دانمارک دریافت نمایند.

دانمارک کشوری اروپایی و عضو اتحادیه اروپا می­باشد که اکثر افراد علاقمند اخذ اقامت این کشور می­باشند. مردم این کشور از کیفیت و استانداردهای بسیار بالای زندگی برخوردارند، بطوریکه این کشور به مرفه ترین مردم جهان معروف هستند. دولت دانمارک برای آن دسته از پزشکان که قصد انجام کار در این کشور را دارند، اقامتی صادر می­نماید، که از آن طریق بتوانند به این کشور سفر نموده و دوره های معادل سازی پزشکی را در این کشور سپری نموده و پس از آن به انجام کار در این کشور بپردازند.

شرایط کار پزشکان در دانمارک

بررسی شرایط کار پزشکان در دانمارک

پزشکانی که تحصیلاتشان را در دیگر کشورها به پایان رسانیده اند و از سابقه کاری برخوردار هستند، می­بایست دوره های زبان دانمارکی را در کشور دانمارک گذرانده و پس از اخذ مهارت زبان دانمارکی در آزمون های تخصصی پزشکی در این کشور شرکت نمایند. در صورتیکه این دسته از پزشکان بتوانند امتیاز لازم را کسب نمایند، اجازه انجام کار و اقامت این کشور به آنان داده خواهد شد. لازم به ذکر است شرایط کار پزشکان در دانمارک بگونه ای است که پس از گذراندن دوره های زبان دانمارکی و معدل سازی می­ بایست جهت اخذ مجوز کار دانمارک اقدام نمایند.

در صورتیکه دولت دانمارک با کار پزشکان مورد نظر در این کشور موافقت نمود، اجازه انجام کار در بیمارستان و مطب های شخصی به آنان و کسب درآمد به آنان داده خواهد شد. پزشکانی که با اخذ اقامت دانمارک جهت سپری نمودن دوره های فوق به این کشور سفر می ­نمایند، اجازه تردد به کشورهای عضو شینگن را نیز خواهند داشت. البته پزشکانی که مجوز کار کشور دانمارک را اخذ نموده اند، تنها اجازه انجام کار در این کشور را خواهند داشت و مجوز کار پزشکی کشور دانمارک در دیگر کشورهای عضو شینگن دارای اعتبار نیست.

اقامت پزشکان در دانمارک

با توجه به شرایط کار پزشکان در دانمارک، اقامت اولیه آنان در ابتدا بمدت 2 سال دارای اعتبار است و امکان تمدید آن بمدت 2 سال دیگر نیز وجود دارد. البته پزشکانی می­توانند نسبت به تمدید اقامت خود در این کشور اقدام نمایند، که بتوانند در عرض 2 سال دوره های زبان دانمارکی را در این کشور گذرانده و مدرک زبان آلمانی خود را اخذ نمایند.

در مجموع پزشکان جهت شرکت در دوره های زبان دانمارکی و دوره های معادل سازی بمدت 4 سال می­توانند در این کشور اقامت گزینند پس از گذراندن دوره های فوق و اخذ پروانه پزشکی می­توانند اقامت کاری دانمارک را دریافت نمایند. پزشکان می­توانند با اخذ ویزای همراه دانمارک بهمراه همسر و فرزندان خود به این کشور مهاجرت نمایند. همراهان پزشک نیز بدون اخذ مجوز کار دانمارک اجازه انجام کار در این کشور را خواهند داشت.

درآمد پزشکان در دانمارک

پزشکانی که مهاجرت به دانمارک را انتخاب و با کسب شرایط کار پزشکان در دانمارک، به انجام کار در این کشور پرداخته اند، از حقوق و دستمزدهای بالایی برخوردار خواهند شد. همچنین دانشجویانی که به تحصیل پزشکی در دانمارک مشغول هستند، با گذراندن دوره های کارآموزی خود حقوق دریافت می­نمایند. در میان کشورهای اروپایی کشور دانمارک دومین کشوری است که بالاترین دستمزدها را پزشکان دریافت می­نمایند. تحصیل و انجام کار در کشورهای اروپایی بهترین مکان برای ادامه زندگی است. زیرا اکثر کشورهای اروپایی بخصوص دانمارک از رفاه کامل برخوردار بوده و بالاترین حقوق و دستمزدها را به پزشکان پرداخت می ­نماید.

قوانین و شرایط کار پزشکان در دانمارک

طبق قوانین این کشور شرایط کار پزشکان در دانمارک بگونه ای است که پزشکان عمومی اجازه 37 ساعت کار در هفته را خواهند داشت. تمامی پزشکان عمومی و خصوصی در دانمارک هزینه ای را بابت ویزیت بیماران دریافت می­نمایند. پزشکان در این کشور ارتباط گرم و صمیمی با بیماران خود برقرار می­نمایند، بطوریکه برخی از بیماران چندین سال به پزشک مشخصی جهت درمان مراجعه می­نماید. با توجه به حقوق و دستمزدهایی که دولت دانمارک برای پزشکان در این کشور در نظر گرفته است، شور و اشتیاق پزشکان برای انجام کار در این کشور دو چندان می­گردد.

طبق گزارشات اخیر حقوق و دستمزد پزشکان در دانمارک بطور متوسط 63000 دلار در سال برآورد شده است. در صورتیکه پزشک مورد نظر بورد تخصصی خود را دریافت نموده باشد، درآمدی بالغ بر 80000 دلار در سال خواهد داشت. ناگفته نماند پزشکان در این کشور ملزم به پرداخت مالیات نیز می­باشند و با توجه به مالیات های بالای کشور دانمارک در برخی موارد تا 50% حقوق پزشکان را در بر خواهد گرفت. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه مفید مفتخر به راهنمائی و پاسخگویی در زمینه های مختلف مهاجرتی می­باشند، همواره می توانید برای اطلاعات دقیق تر برای بررسی راه های مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت دانمارک با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *