مهاجرت به کشور لهستان

شرایط مهاجرت به لهستان

شرایط مهاجرت به لهستان

شرایط مهاجرت به لهستان بگونه ای است که افراد پس از 5 سال اقامت قانونی و دائم در این کشور امکان دریافت اقامت دائم این کشور را خواهند داشت. لهستان کشوری اروپایی و ارزان قیمت است که سالانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت می­ نمایند. این کشور در شرق قاره­ اروپا واقع شده است و در همسایگی کشورهای آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، لیتوانی، روسیه، اوکراین و بلاروس است. جمعیت این کشور برابر با 38 میلیون نفر است و می­توان گفت یکی از پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی بشمار می­ رود. زبان رسمی مردم این کشور لهستانی است، و اکثر مردم این کشور از مهارت زبان های روسی و آلمانی و انگلیسی نیز برخوردار هستند. تدریس در مراکز آموزشی به زبان لهستانی است و دانش ­آموزان در مدارس ملزم به یادگیری زبان روسی هستند.

لهستان در گذشته از اقتصاد بسیار ضعیفی برخوردار بود. اما در طی سال های اخیر به رشد بسیار خوبی دست یافته، بطوریکه هم اکنون جایگاه دوم اقتصاد قدرتمند اروپا مربوط به این کشور است. اقتصاد این کشور متکی بر صادرات تجهیزات حمل و نقل، خوار وبار، محصولات کشاورزی و حیوانات زنده می­ باشد. یکی از مهمترین شرایط مهاجرت به لهستان اخذ ویزای این کشور است. افراد با توجه به هدف سفر خود می­ توانند یکی از ویزاهای لهستان (تجاری، تحصیلی، کاری و توریستی و …) را اخذ نمایند. متقاضیان مهاجرت به این  کشور می­ توانند ارتباط و مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از راهنمائی های مفید این مجموعه بهره­ مند گردند.

مهاجرت به لهستان

راه های مختلفی برای مهاجرت به لهستان وجود دارد. با توجه به نیاز بازارهای کاری این کشور به نیروی متخصص و حرفه ای متقاضیان انجام کار می­ توانند با اخذ بلوکارت و یا ویزای کاری لهستان به این کشور مهاجرت نمایند. دانشگاه های این کشور از جزء معتبرترین دانشگاه های جهان هستند و دانشجویان با اخذ پذیرش تحصیلی امکان ادامه تحصیل در این کشور را خواهند داشت. سرمایه گذاری و ثبت شرکت از بهترین راه های مهاجرتی به لهستان بشمار می­ رود. اگرچه دیگر راه های مهاجرتی به لهستان پس از 5 سال زندگی مداوم در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می­ گردد، اما افراد با ثبت شرکت و پرداخت مالیات به این کشور امکان اخذ اقامت دائم لهستان را در مدت زمان کمتری خواهند داشت.

شرایط مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل

نظام آموزشی لهستان بدین گونه است که دانش ­آموزان از سن 7 سالگی شروع به تحصیل می ­نمایند و تا سن 18 سالگی تحصیل بصورت اجباری می ­باشد. در لهستان مدارس بصورت دولتی، بین المللی و خصوصی در دسترس است و تحصیل در مدارس دولتی بصورت رایگان است و تمامی اتباع خارجی اجازه تحصیل رایگان در این مدارس را دارند. تدریس در مدارس دولتی به زبان لهستانی است و از همین رو اکثر مهاجرین تحصیل در مدارس بین المللی را برمی­ گزینند. اما تدریس در دانشگاه های لهستان به زبان انگلیسی ارائه داده می­ شود و یکی از دلایل انتخاب دانشگاه های لهستان همین موضوع می­ باشد. بطور کلی در لهستان 400 دانشگاه وجود دارد که بصورت دولتی و خصوصی فعالیت می­ نمایند.

شرایط مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل به تنهایی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور نمی ­گردد اما دانشجویان پس از اتمام تحصیلات می­ توانند به جست و جوی شغل مورد نظر خود پرداخته و پس از یافتن و 5 سال کار مداوم اقامت دائم لهستان را دریافت خواهند نمود. تحصیل در لهستان در دانشگاه های این کشور رایگان نیست. شهریه های تحصیل در لهستان بدین صورت می باشد:

مقطع تحصیلی شهریه به € (یورو)
کارشناسی 2.000 الی 6.000
کارشناسی ارشد 4.000 الی 12.000

دانشجویان جهت تحصیل در مقطع دکترا در لهستان می بایست دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 5/6 باشند و دارای مقاله های علمی و تأییدیه استاد راهنما باشند.

شرایط مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل

سرمایه گذاری در لهستان

یکی از جذاب ترین راه های مهاجرتی به لهستان از طریق سرمایه گذاری است. شرایط مهاجرت به لهستان از طریق سرمایه گذاری به طرق مختلف از جمله ثبت شرکت، خرید ملک و خرید اوراق قرضه دولتی انجام می­ پذیرد. ثبت شرکت در لهستان با مسئولیت محدود یکی از پر طرفدارترین روش های سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذاران با حداقل سرمایه ای برابر 1400 € (یورو) امکان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در این کشور را خواهند داشت. البته ثبت شرکت های سهامی عام  با 100.000 € (یورو) سرمایه اولیه و سرکت های سهامی خاص با 14.000.000 € (یورو) سرمایه اولیه امکان پذیر است.

علاوه بر سرمایه اولیه، سرمایه گذران می­ بایست دارای بیزینس پلنی باشند که ثابت نمایند، طرح تجاری موجب رشد اقتصادی در لهستان خواهد شد. درصورتیکه اداره بازرگانی این کشور با طرح تجاری سرمایه گذاران موافقت نماید، اقامتی یکساله به آنان داده خواهد شد. پس از پایان اعتبار اقامت امکان تمدید آن به مدت 3 سال وجود دارد و در نهایت پس از گذشت 5 سال زندگی در این کشور اقامت دائم و تابعیت لهستان به شخص مورد نظر اعطا خواهد شد.

شرایط مهاجرت به لهستان از طریق کار

انجام کار در لهستان از دیگر راه هایی است که افراد می­ توانند با اخذ ویزای کاری لهستان به این کشور مهاجرت نموده و پس از 5 سال انجام کار و پرداخت مالیات اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. شرایط مهاجرت به لهستان از طریق کار تنها با ارائه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در لهستان امکان پذیر است. دریافت مجوز کار از دیگر ملزومات انجام کار در این کشور محسوب می ­شود. البته شهروندان کشورهای ایرلند و سوئد نیازی به اخذ مجوز کار لهستان نداشته و براحتی می ­توانند به انجام کار در این کشور بپردازند. اقامت کاری لهستان دارای اعتباری یکساله است و پس از پایان اعتبار قابلیت تمدید آن وجود دارد.

پس از 3 سال تمدید اقامت موقت کاری اقامت دائم لهستان به فرد مورد نظر داده خواهد شد و در نهایت پس از گذشت 5 سال فرد می­تواند جهت اخذ تابعیت و پاسپورت کشور لهستان اقدام نماید. نرخ بیکاری در لهستان در طی سال های اخیر تنها 3.3% بوده است و این میزان نرخ بیکاری بسیار مناسب است. همانطور که می­دانید فرایند دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در لهستان نسبتاً دشوار است. از همین رو افراد می­توانند با مراجعه به سایت های کاریابی در لهستان از فرصت های شغلی در این کشور آگاهی یابند و به جستجوی کارفرمایی در این کشور بپردازند. علاوه بر این مشاورین و کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهادات مفیدی در این زمینه به متقاضیان ارائه می­ نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *