مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ترکیه » شرایط مهاجرت به ترکیه

شرایط مهاجرت به ترکیهشرایط مهاجرت به ترکیه از جمله موضوعاتی است که بسیاری از افراد در پی به دست آوردن اطلاعات در خصوص آن هستند.

در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر اطلاعات مهاجرتی خود به ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط مهاجرت به ترکیه پرداخته اند.

در ابتدای امر به ارائه اطلاعاتی راجع به ترکیه می پردازیم و در نهایت موضوع اصلی که همان شرایط مهاجرت به ترکیه است توضیح داده خواهد شد.

کشور ترکیه با توجه به اشتراک های فرهنگی و هنری در کشور ایران و ترکیه ، یکی از مقصد های تفریحی ایرانی ها ثابت بوده و با توجه به مسیر های ترانزیتی از ترکیه به اروپا و قسمتی از خاورمیانه ، همیشه یکی از همسایه ها موثر در کشور ایران در باب همکاری های حمل و نقل ، صنعت ، کشاورزی ، توریست است . جمیعت کشور ترکیه 80 میلیون نفر است .  دین کشور ترکیه عمدتا اسلامی میباشد . قانون اساسی این کشور ، سکولار شناخته شده و دین مشخصی به رسمیت معرفی نشده است ولی تقریبا 98 درصد مردم ترکیه مسلمان است و دین اسلام را به عنوان دین رسمی خود قبول دارند .راه های بسیاری برای مهاجرت به ترکیه است اما شرایط اخذ اقامت ، تابعیت و… را باید حتما در نظر گرفته شود.

تحولات ناحیه ای و حمایت از همه لحاظ در ترکیه تروسیت های بین الملی ، در سال های اخیر ترکیه درگیر حملات ترویستی شد و از میزان قبول شده تفریحی و گردشگری در کشور ترکیه تا حدودی کم شده است .عمده درآمد ترکیه از فعالیت در صنعت توریست ، صنایع غذایی ، ترانزیت ، … میباشد . کشور ترکیه کشوری آسیایی اروپایی میباشد و سال هاست که مبحث پذیرش الحاق ترکیه به کشور های اروپایی صورت گرفته است که به تازگی نتیجه خاصی را نداشته است .

در کشور ترکیه ممکن است کلاهبرداری راحت و آسانتر صورت بگیرید بیشتر کسانی که دانش حقوقی و تحصیلات و تجربه کافی در رشته حقوق بین الملل خصوصی را ندارند ، با ثبت در شرکت های صوری ، به دلیل تلف شدن  وقت و سرمایه میشود موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما پیشنهاد میکند که قبل از تصمیم گیری در این کشور با کارشناسان ارشد ما مشاوره بگیرید.

 

راه های مهاجرت به ترکیه :

1.مهاجرت به ترکیه از طریق کار

2.مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

3.مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

4.مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

5.مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

6.مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

 

1.شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق کار :

کشور ترکیه شبیه بسیاری از کشورها ، از نیروی کار خارجی نیز استفاده میشود . استخدام نیروی کار خارجی اصول و شرایط خاصی دارد که اولین اصول ویزای کار در ترکیه صادر شود و کار توسط کارفرما در ترکیه وجود داشته باشد و به این صورت یکی از صنعت های خصوصی ، احتیاج به تجربه ، تخصص و مهارت شخص دارد و شما با شناخت کامل به اداره مهاجرت به ترکیه ، وزارت کار در ترکیه ، داشتن شرایط اختصاصی در ترکیه از جمله گواهی سلامت ، گواهی نداشتن سوپیشینه ، محکوم بودت کیفری ، توانایی در انجام کار ، صدور ویزای کار ، استخدام و کار در ترکیه دارید .

 

2.شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل :

راه های مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت موقت به مدت یک سال کشور ترکیه ، تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور ترکیه است . تحصیل در ترکیه ، به زبان ترکی استانبولی است اما ممکن است ادامه تحصیل در ترکیه ، سطح مورد تایید بین المللی قرارداد دارند و تحصیل رایگان در ترکیه ، در مراکز آموزشی دولتی است و دارندگان اقامت دائم  در ترکیه به زبان انگلیسی است و کسانی که تابیعت این کشور را مجوز تحصیل رایگان در ترکیه و فقط مدارس و دانشگاه های دولتی ممکن است ولی در تحصیل رایگان در ترکیه و دانشگاه های خصوصی ممکن نیست . هزینه های تحصیل و اقامت در ترکیه در هر یک سال حدود 15 هزار دلار است و دانشجویان مشغول به تحصیل در ترکیه ، تحصیل و کار همزمان باهم امکان پذیر است ولی اشخاصی که با خرید ملک در ترکیه ، اقامت موقت خود را به مدت یک سال اخذ میکنند و ثبت نام فرزندشان در مدارس یا دانشگاه های دولتی امکان پذیر میباشد .

 

3.شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج :

همه کشور ها یکی از راه های مهاجرت به کشور از طریق ازدواج میباشد و طبق قانون مدنی و اساسی در ترکیه ، هر فرد خارجی در زمان 5 تا 8  سال در ترکیه اگر اقامت داشته باشد و بیمه مالیات را پرداخت کرده باشد ممکن است که اقامت دائم را در ترکیه دریافت کند و این درخواست در اداره مهاجرت مورد بازرسی قرار میگیرد و شرایط کافی و فاقد هر گونه جرمی باشد در این دوره ، باعث میشود که پاسپورت این کشور را دریافت کنید و تحت اصول و شرایط خاص و دشواری میباشد که به شخص پرداخت میشود.

 

4.شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت :

فقط ثبت شرکت در ترکیه باعث دریافت اقامت در کشور ترکیه نمیشود بعد از ثبت شرکت در ترکیه و بیزنس پلان مورد تایید و بیناد های اقتصادی ، مجوز کار برای یک شرکت صدور میشود و میتوانید شرکت را تاسیس کنید و با منتقل دادن مبلغ سرمایه گذاری در ترکیه و بیزنس پلان ها ، خرید ملک و دفتر کار در ترکیه برای صاحب شرکت ممکن است . از راه های کارآفرینی ، سرمایه گذاری ، بعد از ثبت شرکت در ترکیه ، ممکن است که اقامت دائم را در ترکیه بدست آورید.

 

5.شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی:

کشور ترکیه به کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل متحد به کنوانسوین ژنو ، ممکن است و در ترکیه اغلبا برای پناهندگان به اروپا و دیگر کشور ها مقصد آخر است و کشور ترکیه پناهندگان اروپایی به صورت همیشگی قبول میکتندو افراد پناهند در کشور های دیگر به صورت موقت و تا مدت بازرسی پرونده افراد در ترکیه ساکن میشوند و پایگاه پناهندگان در کشور ترکیه آنکارا میباشد . بعد از ورود به ترکیه به پایگاه کمیساریای عالی باید مراجعه کنید و بعد از ثبت نام جهت تهیه پرونده های پناهندگی ، تقاضا این اسناد در دست نماینده کشور های پناهنده میباشد و پرونده مورد توجه قرار گرفت و نماینده کشور اروپایی و کشور های دیگر و برای وقت ، مصاحبه مقدماتی با پناهنده انجام میشود.

 

6.شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک :

دریافت اقامت دائم و یا تابعیت و پاسپورت های ترکیه با خرید ملک امکان پذیر نیست و کشور ترکیه در سال ها قبل فقط به صورت تبع کشور هایی که خرید ملک انجام میشود . قانون جدید ترکیه ، ممکن است برای تبع های خارجی 181 کشور خارجی شامل ایران میباشد و نسبت به خرید ملک و سکونت به صورت موقت در ترکیه انجام میشود و با خرید ملک در ترکیه مجوز اقامت یک ساله را به خریدار و شرکای شخص داده میشود و به هیچ گونه این اقامت ، به اقامت دائم ترکیه و با پاسپورت ترکیه داده نمیشود.

 

برای اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مهاجرت به ترکیه میتوانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ما تماس بگیرید و از کارشناسان ارشد ما سوالات خود را بپرسید و ازشون کمک بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *