مهاجرت به کشور ایرلند

شرایط مهاجرت به ایرلند

شرایط مهاجرت به ایرلند

شرایط مهاجرت به ایرلند برای اشخاص مختلف با توجه به پارامترهای حائز اهمیت در باب طرق مهاجرت به این کشور ایده آل متغیر می باشد. به بیان ساده تر، این که یک فرد خارجی چه نوع روشی را برای مهاجرت به ایرلند انتخاب می نماید، شرایط مهاجرت وی را تغییر می دهد. به طور مثال اگر قصد مهاجرت کاری به ایرلند را داشته باشید، می بایست ویزای کار این کشور را اخذ کنید و برای گرفتن ویزای کار شرایط خاصی وجود دارد.

روش تحصیلی نیز به همین صورت خواهد بود و برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند باید مدارک و اسناد خاصی را در دست داشته باشید. بخش های مختلفی در این مقاله وجود دارد که به بررسی هر یک از این موضوعات پرداخته است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که تهیه کننده و ارائه دهنده این مقاله می‌باشد، پیشنهاد و توصیه می نماید آن را به دقت مطالعه نموده و چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با کارشناسان این موسسه در ارتباط باشید.

مهاجرت به کشور ایرلند

ایرلند یک کشور اروپایی است که جزو کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می گردد. اما این نکته حائز اهمیت است که ایرلند در فهرست کشورهای عضو منطقه شنگن قرار ندارد. همان طور که مطلع هستید روش های گوناگونی برای مهاجرت به ایرلند وجود دارد و افراد خارجی با توجه به این که شرایط فعلی،‌ شخصی و خانوادگی آنها به چه صورت است و از همه مهم تر با چه انگیزه و هدفی راهی این کشور اروپایی می شوند، مجاز به انتخاب یکی از روش ها هستند. به طور کلی شرایط مهاجرت به ایرلند مختلف بوده و روش های گوناگونی برای ورود به خاک این کشور وجود دارد که عبارتند از:

 • کار در کشور ایرلند
 • سرمایه گذاری در ایرلند
 • ازدواج با تبعه ایرلندی
 • تحصیل در دانشگاه های معتبر ایرلند
 • مهاجرت به ایرلند از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به ایرلند از طریق پناهندگی به دلایل مختلف

سرمایه گذاری در ایرلند

یکی از دلایل مهم سرمایه گذاری و کار در ایرلند ، علاوه بر وضعیت اقتصادی پیشرفته، اخذ مالیات های کم توسط دولت ایرلند است. سرمایه گذاران بین المللی که با هدف راه اندازی کسب و کار و تجارت وارد این کشور شده و اقدام به ثبت شرکت های مختلف می نمایند، انگیزه های مختلفی برای این امر دارند که یکی از آنها پرداخت مالیات در حد پایین است. اگرچه کشور ایرلند در فهرست کشورهای حوزه شنگن وجود ندارد، اما جزو کشورهای اتحادیه اروپا محسوب شده و از پیشرفت اقتصادی بالایی برخوردار است.

زبان های ایرلندی و انگلیسی،‌ دو زبان رسمی مردمان ایرلند است که البته اکثریت آنها به زبان ایرلندی صحبت می کنند. اما از آنجا که زبان انگلیسی نیز در این کشور رایج است، لذا فعالیت های شغلی و ارتباط با مردمان ایرلند به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر بوده و این موضوع باعث جذب سرمایه گذاران خارجی شده است. همانند سایر راه های مهاجرت به ایرلند، آگاهی از شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری امری ضروری تلقی می گردد.

شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه‌گذاری

ویزای همراه برای فرد سرمایه گذار در ایرلند وجود دارد و وی می تواند خانواده خود را همراه ببرد. اعتبار اولیه برای ویزای سرمایه گذاری شخص خارجی ابتدا به صورت یک ساله بوده و تمدید آن مشروط بر پیشرفت روند اقتصادی، گردش مالی قوی در راستای سوددهی به اقتصاد ایرلند انجام پذیر است. اقامت دائم ایرلند نیز با گذشت 5 سال کار و گردش مالی قوی در ایرلند قابل دستیابی است. سرمایه گذاری در ایرلند از روش های مختلفی میسر است که برخی از زمینه های آن عبارتند از:

 • سرمایه گذاری بنیادی
 • سرمایه گذاری اقتصادی
 • سرمایه گذاری اوراق قرضه
 • صندوق سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (REIT)

شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور ایرلند همواره در سطح جهانی مورد توجه بوده است. چراکه سطح آموزش و پرورش در این کشور بالاست و مدارکی که در پایان تحصیلات به دانشجویان اعطا می گردد، از درجه و اعتبار خاصی در سطح بین المللی برخوردار است. لذا تحصیل در ایرلند از دیگر گزینه های پرطرفدار و پر متقاضی در این کشور محسوب می شود. تحصیل کارشناسی در ایرلند به صورت 3 ساله است و صرفا در برخی رشته ها بایستی به مدت 4 سال وقت صرف کرد. مدرک آیلتس با نمره 6 از الزامات پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. 10 ساعت کار هفتگی نیز برای دانشجویان این مقطع مجاز است.

آیلتس 6.5 برای مقطع کارشناسی ارشد مورد نیاز است که به صورت 2 ساله است و در برخی رشته‌ها نیز به صورت یک ساله ارائه می شود. 20 ساعت کار هفتگی برای دانشجویان این مقطع در نظر گرفته شده است. مقطع دکترا برای دانشجویان در مدت زمان 3 سال ارائه می شود و به پایان می رسد که از الزامات آن ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 7 است. دانستن شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیلی از اقدامات اولیه این امر محسوب می‌گردد.

شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل

هزینه زندگی در ایرلند

برای این که مهاجرت موفقیت آمیزی به کشور ایرلند داشته باشید و بتوانید با خیالی آسوده و بدون دغدغه در این کشور اقامت کنید،‌ ابتدا باید از هزینه زندگی در ایرلند و شهرهای مختلف آن مطلع باشید. برای اقامت در این کشور لازم است مسکن مورد نظر خود را در شهری که تمایل به اقامت در آن دارید، انتخاب نموده و نسبت به خرید یا اجاره آن اقدام نمایید. در صورتی که دانشجوی دانشگاه های ایرلندی هستید نیز می توانید از گزینه اقامت در خوابگاه دانشگاه مورد نظر بهره بگیرید.

آیتم هزینه € (یورو)
اجاره مسکن ماهیانه 427
امکانات رفاهی ماهیانه 28
خوراک و غذا نیز به طور متوسط 160 الی 170
پوشاک و لباس 40 الی 50
زندگی دانشجویی 1300 الی 1500

کلیاتی درباره شرایط مهاجرت به ایرلند

با مطالعه این مقاله دریافتید که برای اخذ اقامت کشور ایرلند،‌ باید شرایط مهاجرتی و انواع طرقی که این امر را ممکن می سازد را بشناسید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی خود را جهت پذیرفتن پرونده های مهاجرتی افراد متقاضی به کشورهای مختلف از جمله کانادا اعلام می دارد و برای جزئیات شرایط مهاجرت به کشور ایرلند و نحوه و چگونگی انجام این امر، مشاوره هایی تخصصی و حرفه ای ارائه می دهد که از طریق مشاوران و کارشناسان این موسسه قابل دریافت و دسترسی است. مشاوره ها به صورت تلفنی و یا حضوری انجام می پذیرد. بنابراین چنانچه جزو افراد مهاجر هستید، در اسرع وقت با این موسسه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *