مهاجرت به کشور آمریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا مسئله ای است که بسیاری از متقاضیان مهاجرت در پیآن هستند. همانطور که می دانید سیاستهای دولت امریکا و روابط آنها بادیگر کشورها به شدت در امر مهاجرت به این کشور تاثیر گذار است و تا حدودی این امر را ناممکن و دشوار می سازد.

ولی مهاجرت به امریکا ناممکن نمی باشد و برای مهاجرت به این کشور میتوان از طرق مختلف از قبیل: تحصیل و پژوهش، نامزدی و ازدواج، کاریابی و شغلی، و سرمایه گذاری اشاره نمود. این نکته شایان ذکر است که برای  مهاجرت به امریکا، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه دهنده امور مربوطه می باشد.

درباره اوضاع اقتصادی آمریکا

 همانطور که می دانید امریکا یکی ازقطب های اقتصادی دنیا می باشد سرمایه گذاری در این کشور دارای امتیازات فراوانی است که در ذیل می توان به برخی از آنها اشاره کرد. امریکا در تولید ناخالص جهانی دارای رتبه نخست در جهان است با این توضیح که حدود 20% تولید نا خالص جهان که بیش از 13 ترلیون (13 ملییارد دلار) درامد این کشور از حیث معاملات اقتصادی می باشد و همچنین این کشور در عین حال که بزرگترین وارد کننده جهان است، پس از المان و چین سومین صادر کننده بزرگ جهان می باشد.

ازجمله کشورهایی که بیشترین مراوده تجاری با امریکا را دارند و جز شرکای تجاری این کشور بشمار می روند، میتوان به کشورهای کانادا، چین ، ژاپن، مکزیک و المان اشاره کرد شرط اصلی برای اخذ اقامت دائم امریکا پنج سال اقامت پس از مهاجرت به این کشور توام با تامین پیش نیازهای لازم می باشد.

شرایط مهاجرت به آمریکا

به تازگی و به مانند کشورهایی مثل کانادا و استرلیا، طرح گزینش اقامتی توسط پرزیدنت ترامپ ریس جمهور حال حاضر کشور امریکا مورد برسی قرار گرفت که بر اساس این طرح هر سال تعداد محدودی (یکصدو چهل هزار نفر) می توانند بر اساس امتیاز بندی و گزینش نهایی موفق به اخذ پاسپورت امریکا گردند. از جمله آیتم ها و ملاک های امتیاز بندی برای این طرح میتوان به مواردی مانند: مدرک تحصیلی، شرایط سنی، داشتن پیشنهاد کاری، حداقل سرمایه و دیگر امتیازات اشاره نمود. قابل ذکر است که این موارد به تفصیل توضیح داده خواهد شد.

مدرک تحصیلی

 • دیپلم یا معادل این مدرک 1: امتیاز
 • لیسانس(کارشناسی)از اامریکا:6 امتیاز-خارج از امریکا: 5 امتیاز
 • فوق لیسانس(کارشناسی ارشد) از امریکا 8 امتیاز- خارج از امریکا:7 امتیاز
 • Phdدکتری تخصصی از امریکا:13 امتیاز-خارج از امریکا:10 امتیاز

شرایط سنی

 • زیر 18 سال:0 امتیاز
 • 18 الی 21 سال:6 امتیاز
 • 22 الی 25 سال:8 امتیاز
 • 26 الی 30 سال:10 امتیاز
 • 31الی35 سال:8 امتیاز
 • 36الی40 سال:6 امتیاز
 • 41الی45 سال:4 امتیاز
 • 46 الی 50 سال:2 امتیاز
 • بیشتر از 50 سال:0 امتیاز

داشتن پیشنهاد کاری

 • ملاک اصلی برای امتیاز دهی برای ایتمِ داشتن پیشنهاد کاری، میزان دستمزد و حقوق ماهیانه می باشد:
 • داشتن درامد به میزان 3 برابر میانگین درامد شهروندان امریکا:13 امتیاز
 • داشتن درامد به میزان 2 برابر میانگین در امد شهروندان امریکا:8 امتیاز
 • داشتن درامد به میزان1.5 برابرمیانگین درامد شهروندان امریکا:5 امتیاز

حداقل سرمایه

 • در این آیتم امتیاز بندی بر اساس میزان سرمایه گذاری و میزان سپرده شخص متقاضی میباشد.
 • اگر متقاضی 1.350.000 دلار برای حداقل 3 سال در شرکت تجاری امریکا سرمایه گذاری کند، شش امتیاز اخذ می کند.
 • و اگرحد اقل مبلغ سرمایه گذاری خود را یک ملیون و هشتصد هزار دلار برساند، 12 امتیاز اخذ خواهد نمود.

لاتاری امریکا

لاتاری یک سیستم قرعه کشی و بخت آزمایی است که هر ساله در کشور آمریکا بین افراد مقاضی اقامت و دریافت گرین کارت کشور امریکا که در خارج از این کشور زندگی می کنند برگزار می شود البته شایان ذکر است که مردم چند کشور جهان در این بخت آزمایی نمی توانند شرکت کنند که خوشبختانه شامل کشور ما نمی شود.

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به امریکا از این طریق متقاضی باید حداقل به میزان یک ملیون دلار در امریکا سرمایه گذاری کند. و می توان میزان این مبلغ رابه 500 هزار دلار کاهش داد به این شرط که سرمایه گذاری در مناطق خاصی باشد که دولت امریکا تعین می کند. البته سرمایه گذاری دراین کشور مستلزم شرایط خاصی می باشد.

از جمله اینکه از طریق سرمایه گذاری باید حداقل ده شغل تمام وقت برای حداقل به مدت دو سال برای ساکنین امریکا ایجاد کرد. نکته شایان ذکر دیگر در مورد تعداد سرمایه گذاران در کشور امریکا می باشد؛ طبق سیاست های کشور امریکا حداکثر تعداد سرمایه گذاران ده هزار نفر می باشد که باید نیمی از این تعداد یعنی پنج هزار نفر در مناطق روستایی سرمایه گذاری کنند. نکته مهم و کاربردی دیگر که ذکر ان خالی از ضرر نمی باشد، این هست که میزان سرمایه و سرمایه گذاری خطرناک و نبود ضامن برای برگشت سرمایه و نبود سابقه کیفری حتما باید جز شرایط اولیه در سرمایه گذاری اولیه باشد.

شرایط ویزای سرمایه گذاری (EB5)

 1. حد اقل سرمایه به میزان یک ملیون دلار(سرمایه گذاری ازاد) یا پانصد هزار دلار(سرمایه گذاری تحت کنترل دولت امریکا)
 2. سرمایه گذار باید خطر پذیر باشد و خواهان هیچ گونه ضممانتی برای برگشت سرمایه اش نخواهد
 3. ایجاد اشتغال برای حد اقل ده نفر از شهروندان امریکا
 4. داشتن کارت سبز امریکا هخذ اقامت دائم
 5. قبول حق شهروندی امریکا بعد از پنج سال
 6. حد اقل شش ماه اقامت سالیانه برای متقاضی اصلی
 7. داشتن امکانات لازم برای زندگی و اشتغال در هر کجای امریکا
 8. اخذ حقوق شهروندی کامل برای تمامی افراد خانواده

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق کار

در گذشته و قبل از دولت پرزیدنت ترامپ در امریکا، امکان اخذ ویزای کاری EB3 برای ایرانیان وجود داشت متاسفانه هم اکنون با توجه به دوره ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ و سیاست های سخت گیرانه ایشان در امر مهاجرت به این کشور، امکان اخذ ویزا برای ایرانیان و چند کشور دیگر وجود ندارد.

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق دعوت نامه و خویشاوندی

هر شخص غیر امریکایی که یک نفر پذیرنده در کشور امریکا دارد، می تواند از روش رابطه خانوادگی و دعوت شخص پذیرنده شرایط مهاجرت را برای  اقوام خود مهیا کند مثلا شخصی که دارای گرین کارت امریکا هست می تواند فرزندان خود را به امریکا دعوت کند البته در صورت داشتن دو شرط:

 1. یکی اینکه فرزندانش مجرد باشند و دوم اینکه زیر بیست و یک سال سن داشته باشند
 2. در صورتی که یک تبعه امریکایی باشد، می تواند تمامی فرزندان خود اعم از مجرد و متاهل و با هر شرایط سنی و حتی کل خانواده درجه یک خود را به امریکا منتقل کند.

Related Posts

6 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت به آمریکا

 1. ترانه گفت:

  سلام بسیار متشکرم از جزئیات دقیق مقالتون ولی فکر میکنم بر اساس سختی ویزا آمریکا برای ایرانی ها رفتن به کانادا آسانتر باشد که رمز ورودی به آمریکا باشد

 2. عادل گفت:

  عااااالی بوودمرسی

 3. هما گفت:

  حيف كه آمريكا دگ ويزا نميده…

 4. اسماعیل گفت:

  مقاله خوبی بود تشکر

 5. ماندانا گفت:

  امیدوارم زودتر شرایط مهاجرت به آمریکا برای ایرانی ها فراهم بشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *