شرایط در آفریقای جنوبی

شرایط زندگی در آفریقای جنوبی

اقامت در آفریقای جنوبی

یکی از  چالشهای مهم مهاجران در سفر به آفریقای جنوبی ،  شرایط زندگی در آفریقای جنوبی  می باشد. اطلاع از شرایط زندگی در آفریقای جنوبی می تواند گام مهمی در شناخت این کشور باشد. معیارهایی همانند فرهنگ مردم آفریقای جنوبی ، کسب و کار در آفریقای جنوبی، هزینه زندگی در آفریقای جنوبی، وضعیت بازارکار در آفریقای جنوبی و تحصیل در این کشور آفریقایی جزو مواردی است که در راستای بررسی شرایط زندگی در آفریقای جنوبی تحلیل میشود.

آفریقای جنوبی جزو کشورهای صنعتی دنیا محسوب می شود و به عنوان بزرگترین اقتصاد قاره آفریقا یاد می شود. این کشور جزو 5 کشور نوظهور اقتصادی دنیا تحت عنوان BRICS قرار دارد. بازار کار آفریقای جنوبی با توجه به کمبود نیروهای ماهر در زمینه هایی مثل IT و مهندسی، از نیروهای کار خارجی استقبال می کند.

همچنین، از آنجایی که هزینه های زندگی و هزینه نیروی کار در آفریقای جنوبی در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار پایین می باشد، شرایط زندگی در آفر یقای جنوبی نسبتا مطلوب می باشد. اگر شما نیز قصد اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی را دارید، فرآیند مهاجرتی خود را با خدمات مشاوره حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تضمین نمائید.

آفریقای جنوبی به عنوان مقصد مهاجران خارجی

زندگی در آفریقای جنوبی می تواند به شهروندان خارجی یک تجربه منحصر به فردی از یک فرهنگ متنوع و غنی ارائه کند. آفریقای جنوبی در راس جنوبی قاره آفریقا قرار دارد و با بوتسوانا، موزامبیک، نامیبیا، سوازیلند و زیمباوه مرز مشترک دارد. آفریقای جنوبی نه استان دارد: کیپ شرقی، فری استیت، گاتنگ، لیمپوپو، پومالانگا، ناتال، کیپ شمالی، کیپ شمال غربی و کیپ غربی.

اما، عمده شهرت آفریقای جنوبی به خاطر شهرهای معروف ش همانند پرتوریا ( پایتخت اداری)، کیپ تاون ( پایتخت قانونگذاری)، ژوهانسبورگ، پورت الیزابت، بلوئم فونتین و ایست لاندن می باشد. با اینکه مردم به هنگام سفر به آفریقا به سافاری و حیوانات وحشی فکر می کنند، اما این تمام آفریقا نیست. آفریقای جنوبی در سال های اخیر جهش خوبی در اقتصاد یافته است و در حال حاضر بخاطر پیشرفت اقتصادی و صنعتی ش جزو 5 کشور نوظهور اقتصادی می باشد. آفریقای جنوبی به عنوان یک ناحیه جهان شهر با مردمانی از سراسر دنیا محسوب می شود. استاندارد بالای زندگی در آفریقای جنوبی هزینه نسبتا پایینی دارد و آندسته از خارجیانی که مقیم آفریقای جنوبی هستند، به زودی متوجه می شوند سرمایه آنها در اینجا به مراتب بیشتر از کشورهای غربی می ماند.

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی 2019

آمارها گویای آن است که هزینه زندگی در آفریقای جنوبی، در مقایسه با بسیاری از کشورهای غربی و حتی در مقایسه با ایران نسبتا ارزان می باشد. هزینه ارزان نیروی کار در آفریقای جنوبی به این معناست که خارجیانی که در آفریقای جنوبی زندگی می کنند، استاندارد زندگی بالایی خواهند داشت. نوشیدنی، غذا در رستوران های محلی و هزینه های خدمات عمومی در اینجا کاملا  پایین می باشد. هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی 2019 به شرح زیر است:

عنوان هزینه عنوان هزینه
شیر (1 لیتر) 0.98 $ خدمات شهری ( برق، آب و …) 85.46 $
قرص نان سفید تازه (500 گرمی) 0.91 $ 1 دقیقه تعرفه موبایل پیش پرداختی 0.12 $
برنج سفید (1 کیلو گرمی) 1.43 $ اینترنت (60Mbps یا بیشتر، دیتای نامحدود، کابل/ADSL) 65.96 $
تخم مرغ 1 شانه (12 عدی) 1.93 $ بلیط یک سره ( حمل و نقل محلی) 1.14 $
پنیر محلی (1 کیلوگرم) 6.97 $ یک مسیر تاکسی 1.42 $
سینه مرغ (1 کیلوگرم) 4.86 $ اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 446.57 $
گوشت گاو (1 کیلو گرم) 6.64 $ اجاره آپارتمان (1 خوابه) در خارج از شهر 377.27 $
سیب (1 کیلوگرم) 1.53 $ اجاره آپارتمان(3 خوابه) در مرکز شهر 924.17 $
گوجه فرنگی 1.28 $ اجاره آپارتمان (3 خوابه) در خارج از شهر 783.72 $

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی 1.16 % ( بدون احتساب اجاره بها) پایین تر از ایران می باشد. اجاره بها در آفریقای جنوبی  5.00% بالاتر از ایران می باشد. در مجموع، می توان نتیجه گرفت که با توجه به شاخص های هزینه زندگی در آفریقای جنوبی، شرایط زندگی در آفریقای جنوبی از حیث مخارج زندگی ارزان و مقرون به صرفه می باشد.

وضعیت کار و بار در آفریقای جنوبی

با توجه به نرخ رشد اقتصادی و سرعت پیشرفت آفریقای جنوبی، بازار کار آفریقای جنوبی در حال حاضر با کمبود کارگران ماهر در بخش های عمده اقتصادی مواجه است و از این روی، این کشور از کارگران ماهر خارجی برای شروع کسب و کارشان در آفریقای جنوبی استقبال می کند. چراکه شروع کسب و کار باعث رونق اقتصادی بیشتر شده و برای شهروندان آفریقایی بیکار شغل ایجاد می کند.

آفریقای جنوبی بعد از نیجریه، دومین اقتصاد بزرگ قاره آفریقا به شمار می رود. این کشور جزو کشورهای بسیار صنعتی و یکی از پیشگامان در صنعت معدن و فرآوری معدن محسوب می شود. از دیگر بخش های کلیدی می توان به تولید خودرو، کشاورزی، خدمات مالی و بانکداری اشاره کرد. خیلی از شرکت های چند ملیتی در آفریقای جنوبی شعبه دارند که عبارتند از:

 • Barclay
 • BMW
 • Dell
 • Deloitte
 • Toyota
 • McDonald,s
 • PepsiCo

درآمد در آفریقای جنوبی در کل قاره آفریقا و در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی نیز نسبتا خوب است و این مقایسه زمانی محسوس می شود که با هزینه زندگی ارزان در آفریقای جنوبی توام در نظر گرفته شود. بر اساس آمارها، میانگین دستمزد خالص ماهانه ( پس از کسر مالیات) در آفریقای جنوبی 1,040.56 $ می باشد.

لیست کمبودهای مهارتی در آفریقای جنوبی

وزارت کشور آفریقای جنوبی مسئول انتشار مجله دولتی Staarskoerant می باشد، که مدرک نشانگر مشاغل مهارت های خاص آفریقای جنوبی می باشد. دولت آفریقای جنوبی از کارگران خارجی دارای دانش و سایقه کار در زمینه های شغلی زیر استقبال می کند:

 1. کشاورزی، عملیات زراعی و علوم مرتبط
 2. کشاورزی و محیط ساخت
 3. بیزینس، اقتصاد و مطالعات مدیریت
 4. IT یا فناوری اطلاعات و تکنولوژی مربوطه
 5. مهندسی
 6. مشاغل بهداشتی و علوم کیلینکی
 7. زیست و علوم زمین
 8. استادکارها و کمک استادکارها
 9. اساتید و محققان دانشگاهی

این فهرست همچنین دانشجویان فارغ التحصیل را به عنوان فیلد کارکنان خارجی شناسایی می کند. بیش از 200 شغل خاص یا مهارت های ویژه در زمینه های فوق الذکر  وجود دارد که از استعاداد بین المللی برخوردار است. اگر شما هم مهارتی دارید، کاریابی در آفریقای جنوبی مشکل نیست.

شرایط زندگی مطلوب برای کارکنان ماهر خارجی

همانطوریکه در این مقاله نیز بیان شد، شرایط زندگی در آفریقای جنوبی به خاطر هزینه زندگی ارزان و مقرون به صرفه در این کشور و نیز بازار کار نیازمند کارگران ماهر و فارغ التحصیلان دانشگاهی یکی از بهترین گزینه ها مخصوصا برای قشر تحصیلکرده و آکادمیک ایرانی محسوب می شود. یکی از شهرهای ایده آل برای مهاجرت کاری یا تحصیلی به آفریقای جنوبی، ” شهر طلا” یا ژوهانسبورگ می باشد.

در طی سالها، شرایط زندگی در آفریقای جنوبی بهتر شده است. بر طبق سرشماری نفوس عمومی 2016 ، اکثر خانوارها  در آفریقای جنوبی به بهداشت، آب شرب، برق، آموزش دولتی و … دسترسی دارند. اگر شما نیز خواستار استاندارد زندگی بالا با هزینه پایین می باشید، بهترین گزینه برای شما مهاجرت به آفریقای جنوبی می باشد و اخذ ویزای مهاجرت شما فقط در تخصص کارشناسان و وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *