مهاجرت تحصیلی سوئد

شرایط تحصیل در سوئد

شرایط تحصیل در سوئد

طی اطلاعاتی که در خصوص شرایط تحصیل در سوئد در سال ۲۰۱۹ با شما به مشارکت خواهیم گذاشت. خواهید دید که ابتدا باید درخواست پذیرش خود را پر کنید و از سفارت یا کنسولگری برای اخذ ویزا وقت بگیرید. سوئد یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که از لحاظ ظاهری، تاریخ و فرهنگی خیره کننده و مشهور است.

چشم اندازهای آن پر از دریاچه ها، کوه ها و جنگل ها و در مناطق شهری بیشتر، معماری باشکوه با نمایش های قابل توجه در سواحل همراه است. گالری های جذاب، موزه ها و پارک تفریحی لیزبورگ،همگی مواردی هستند که شما به عنوان یک دانشجو فرصت کشف آنها را خواهید یافت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

در میان شرایط تحصیل در سوئد همواره به مدارکی نیاز داریم که چه برای اخذ پذیرش و چه برای اخذ ویزای تحصیلی در سوئد مورد نیاز است. این مدارک به شرح زیر می باشد:

  1. حداقل 2 قطعه عکس پاسپورتی
  2. 2 نسخه از کپی گذرنامه، گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه از تاریخ ورود شما به سوئد اعتبار داشته باشد
  3. نامه پذیرش از سوی دانشگاه
  4. دو نسخه از کپی مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان انگلیسی

همه مدارک مالی، از جمله کمک هزینه تحصیلی، وام، و سایر کمک های مالی. این امر می تواند شامل موافقت نامه های مسکن و سایر قراردادها نیز باشد. اظهارات بانکی، بیانیه های اعتباری و سایر صورتهای مالی نیز باید ضمیمه گردد

شروع ترم های تحصیلی در سوئد

مثل بسیاری از نظام های آموزشی در سراسر دنیا، ترم هایتحصیلی در سوئد نیز در پاییز و بهار آغاز می شود. اگر خواستار شروع ترم تحصیلی در پاییز هستید باید درخواست خود را تا اواسط ماه ژانویه تکمیل کنید (این امر ممکن است بسته  دانشگاه مورد نظرتان متفاوت باشد؛ قبل از ارسال هرگونه درخواستی با دانشگاه خود تماس بگیرید). شما اعلامیه های پذیرش را در ماه مارس (ترم پاییز) و یا نوامبر (ترم بهار) دریافت میکنید و می توانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

نکاتی در خصوص تحصیل در سوئد

بعضی از دانشگاه ها خواهان درخواست برنامه تحصیلی شما به طور جداگانه هستند. در صورت لزوم، آنها یک ایمیل حاوی مدارک لازم ارسال می کنند. اگر در مورد این مرحله اطمینان ندارید، می توانیداطلاعات تکمیلی و بیشتر را در وب سایت برنامه کاربردی عمومی یا دانشگاهی که درخواست می کنید دریافت کنید. اگر در حال تلاش برایپذیرش در دانشگاه به عنوان یک مهاجر آزاد هستید، باید اطلاعات مهاجرتی خود را به طور کامل ارسال نمایید.

به خاطر داشته باشید که به دلیل محبوبیت سیستم آموزشی در سوئد و شمار بالای دانشجویان خارجی که هر ساله در برنامه های سوئد قرار پذیرش می کنند،رقابت برای اخذ پذیرش به عنوان دانشجوی آزاد بالا است. شما در کلاس های خود به خوبی کار می کنید و زمانی که به درخواست شما می آید بسیار بالقوه نشان می دهد. شما قطعا باید سخت تلاش کنید تا بتوانید برنامه خود را انتخاب کنید، اما اگر واقعا قصد انجام این کار را دارید، این تلاش ارزش پاداش را خواهد داشت.

بورسیه اراسموس در سوئد

  • بزرگترین برنامه بورسیه که به شما امکان تحصیل در سوئد را می دهد اراسموس است.
  • اراسموس در واقع یک برنامه جالب است، زیرا دانشجویان را از 27 کشور اروپایی همچون، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ، کرواسی، مقدونیه و ترکیه به برنامه های تبادل دانشجو ارجاع می دهد.
  • بیش از 20 دانشگاه سوئدی در این سیستم شرکت می کنند و بدون توجه به جایی که شما در نهایت تحصیل می کنید، می توانید به دانشگاه کشور متبوع خود بازگردید و تمام واحدهای گذرانده خود را به آنجا انتقال دهید.
  • اگر بخواهید می توانید مدرک تحصیلی خود را در سوئد نیز به اخذ کنید.

اراسموس و تحصیلات تکمیلی در سوئد

شرایط تحصیل در سوئدمی تواند شامل تحصیلات تکمیلی باشد، بنابراین حتی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری (مدارج پیشرفته) می توانند با برنامه های اراسموس در دانشگاه های دیگر تحصیل کنند. تا زمانی که سال اول تحصیلات خود را به پایاننرسانیدشما نمی توانید در برنامه تحصیلی اراسموس در خارج از کشور تحصیل کنید. بودجه اراسموس بهتر از اکثر برنامه ها است، زیرا شما می توانید کمک های مالی، کمک هزینه تحصیلی و سایر کمک هایزندگی دریافت کنید. البته هر دانشگاه دارای محدودیت در پذیرش است.

بورسیه تحصیلی در سوئد

تعدادی از بورس های تحصیلی برای کسانی که مایل به تحصیل در سوئد برای هر دوره زمانی هستند وجود دارد. دو منبع اصلی تامین مالیدر شرایط تحصیل در سوئد وجود دارد:

  1. موسسه سوئدی
  2. خود دانشگاه ها

مؤسسه سوئدی

این موسسه یک سازمان دولتی است که برای تشویق دانشجویان بین المللی برای تحصیل در سوئد کار می کند. این موسسه به دلایل متعددی از جمله این واقعیت که می خواهند به تنوع دانشگاه های سوئد کمک کنند فعالیت می کند و به این دلیل که می خواهند به توسعه خلاقیت و نوآوری هایی که کشور بدانها افتخار می کنند به دانشجویان بورسیه می دهند. این

بورسیه فقط برای دانشجویان که از کشورهای خاص هستند، در دسترس است و فقط برای برنامه های خاص کاربرد دارد. شما معمولا باید از  سوم فوریه تا 11 فوریه، که قبل از  شروع برنامه های آموزشی است اقدام به فرستادن درخواست کنید. اگر میخواهید در پاییز یا بهار ۲۰۱۹ به دانشگاه بروید باید در ماه فوریه سال گذشته اش درخواست خود را تکمیل کرده باشید. این اطلاعات در اوایل ماه دسامبر در دسترس است، فقط می توانید در ماه فوریهنسبت به تکمیل آنها اقدام کنید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مؤسسه سوئدی و شرایط تحصیل در سوئدکسب کنید،به وب سایتاین موسسه سر بزنید.

مزایای تحصیل در سوئد

بسیاری از دانشگاه های سراسر سوئد دانشجویان بین المللی را برای ورود به موسسات خود تشویق می کنند. شما باید مستقیما به دانشگاه خود درخواستتان را ارسال کنید،پیگیری ها را می توانید از طریق اداره کمک مالییا از طریق اتحادیه دانشجویی دانشگاه انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه

الزاماتو مدارکی که باید همراه با درخواست ارسال کنید متفاوت خواهد بود، اما میتواند بر اساس مسائلی از جمله کشور مبدأ، زمانی که در مدارک را ارسال می کنید، سال تحصیلی که در آن هستید، برنامه هایی را که در آن ها شرکت کرده اید،نمراتی که در طول زمان تحصیلات متوسطه و فعالیت هایدیگر کسب کرده اید متفاوت باشد.

دانشگاه انتخابی شما دقیقا همان اطلاعاتی را که شما باید در مورد بورس تحصیلی بدانید، از جمله تاریخ درخواست، پرونده درخواست و معیارهای واجد شرایط بودن شما ارائه می دهد. البته نیاز است تحقیقاتاندکیی انجام دهید تا مشخص شود که دانشگاه شما چه گزینه هایی را ارائه می دهد، اما اگر بتوانید از این راه بورسیه دریافت کنید، وقت آن است که تلاش کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل در سوئد می توانید از تجربهکارشناسان حرفه ای و بین المللی موسسه سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *