مهاجرت به کشور استرالیا

شرایط اقامت استرالیا

شرایط اقامت استرالیا

یکی از کشورهای توسعه یافته استرالیا است که در نیمکره جنوبی بوده، بدین ترتیب شرایط اقامت استرالیا به 2 صورت اقامت موقت و دائم اعطاء می شود. افرادی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند باید از شرایط اقامت در استرالیا آگاه باشند. مقاله پیش رو توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با شرایط اقامت استرالیا نگارش شده تا متقاضیان با آگاهی کامل به این کشور مهاجرت کنند.

آشنایی با شرایط اقامت استرالیا

کشور استرالیا در نیمکره جنوبی قرار گرفته است. مساحت این کشور 7686850 کیلومتر مربع می باشد. این کشور در بین کشورهای پهناور دنیا در رتبه ششم قرار گرفته است. در سال 1901 کشور استرالیا از بریتانیا کبیر استقلال یافت. 2 شهر بزرگ در این کشور ملبورن و سیدنی است. این کشور با هیچ کشوری هم مرز نیست. زیرا در اطراف این کشور اقیانوس هند، اقیانوس آرام و اقیانوس منجمد جنوبی قرار دارد. پایتخت کشور استرالیا شهر کانبرا است. مردم این کشور به زبان انگلیسی با لهجه استرالیایی به مکالمه می پردازند. جمعیت این کشور بیش از 25 میلیون نفر می باشد. واحد پول رایج در این کشور دلار استرالیا با نماد A$ است. بیشتر مردم این کشور پیرو آیین مسیحیت و سایر مردم پیرو ادیانی مثل اسلام، بهایی، بودایی و یهودی می باشند.

شرایط اقامت و اقتصاد استرالیا

شرایط اقتصادی یک کشور به عنوان کشور مقصد، برای مهاجران بسیار حائز اهمیت است. کشور استرالیا از نظر اقتصادی بسیار پیشرفته است. اقتصاد کشور استرالیا متکی به کشاورزی و بازرگانی می باشد. این کشور در سال 2006 به عنوان سومین کشور توسعه یافته در سراسر دنیا شناخته شد.

موارد زیر از محصولات اصلی در این کشور است:

 • گوشت
 • نیشکر
 • پنبه
 • غلات

در باب اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در استرالیا، مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

شرایط اقامت استرالیا به طور دائم

متقاضیانی که به کشور استرالیا مهاجرت می کنند باید اقدامات لازم را برای دریافت اقامت دائم انجام دهند. بعضی از ویزاهای موقت در این کشور به متقاضی اجازه می دهند که به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشد. بعد از گذشت مدت تعیین شده فرد اگر قصد اقامت در این کشور را دارد باید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدامات لازم را انجام دهد. برای مثال ویزای اقامت موقت از طریق سرمایه گذاری ویزا 888 نام دارد. ویزا اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در استرالیا ویزا 188 نام دارد.

شرایط اقامت استرالیا به طور دائم

طرق مهاجرت به کشور استرالیا

اقامت کشور استرالیا، پس از گذشت زمان معین و رعایت قوانین و مقررات وضع شده برای مهاجرین ایجاد می شود. متقاضیان می توانند از طریق راه های زیر به کشور استرالیا مهاجرت کنند:

 • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به استرالیا از طریق کار
 • مهاجرت و اخذ اقامت از استرالیا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند

تمامی راه ها مهاجرت که ذکر شده قانونی و مجاز می باشند. در سال های اخیر برخی از متقاضیان از طریق راه های غیر قانونی وارد این کشور می شوند و اعلام پناهندگی می کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مهاجرت از طریق پناهندگی را به متقاضیان توصیه نمی کند. مهاجرت از طریق این راه خطرات جانی و مالی برای فرد به دنبال دارد. در بیشتر موارد درخواست پناهندگی افراد نیز رد می شود. برای مطالعه بیشتر به مقاله مهاجرت قاچاقی به استرالیا رجوع نمایید. در ادامه به شرایط اقامت استرالیا از طریق روش های نام برده می پردازیم.

شرایط اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

افرادی که قصد سرمایه گذاری در استرالیا را دارند باید سن آنها کمتر از 55 سال باشد. همچنین فرد باید حداقل 3 سال سابقه کار در سمت مدیریت داشته باشد. متقاضی باید موافقت نامه دولت کشور استرالیا را کسب نماید. سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در این کشور مبلغ A$75000 (دلار استرالیا) می باشد. همچنین متقاضی باید مدرک آیلتس 5 را ارائه دهد. این روش از مهاجرت بسیار مطمئن و امن بوده و متقاضی در مدت کمی اقامت دائم این کشور را دریافت می نماید.

شرایط اقامت استرالیا از طریق کار

در این کشور برای اشخاص فرصت های شغلی بسیار زیادی وجود دارد، هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان برای کار در این کشور به استرالیا مهاجرت می کنند. اگر افراد در لیست مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا مهارت و تخصص دارند می توانند اقدامات لازم را برای دریافت ویزا کار این کشور انجام دهند. متقاضیان برای دریافت ویزا کار باید مدرک آیلتس 6 را ارائه نمایند. همچنین باید مدارک شناسایی، مدرک تحصیلی که حداقل تحصیل در مقطع کارشناسی باشد و دعوت نامه شغلی ارائه شود.

اقامت استرالیا از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور استرالیا مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل است. تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار از لحاظ علمی ارزشمند است.

 • ثبت نام در دانشگاه
 • ارائه گواهی پذیرش از دانشگاه
 • ارائه مدرک معتبر IELTS 6

در استرالیا 38 دانشگاه دولتی وجود دارد. در هر سال 2 دوره تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مبلغ A$16000 الی A$35000 (دلار استرالیا) بپردازند. دانشجو به مدت 4 سال مشغول به تحصیل باشند. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله است.

در باب تحصیل در استرالیا:

آیتم شرح ساعت و هزینه به دلار استرالیا
مجوز کار حین تحصیل 20 ساعت در هفته
میزان حقوق به ازای هر ساعت A$20

ازدواج و تولد در استرالیا

طبق قوانین که در سال 2018 برای ازدواج در این کشور وضع شد، افراد بعد از ازدواج با فردی که تابعیت کشور استرالیا را دارد ویزای ازدواج را دریافت می نمایند. برای ازدواج در این کشور باید فردی به عنوان ضامن شما انتخاب شود این فرد تعهد می دهد که در طول 2 سال اول زندگی کمک های مالی برای هزینه های زندگی به فرد ارائه می دهد.

در کشور استرالیا تابعیت از طریق تولد بر اساس سیستم خاک و سیستم خون به فرزند اعطاء می شود. اگر فرزندی در خاک استرالیا متولد شود بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین، تابعیت کشور استرالیا اعطاء می گردد. طبق قوانین کشور استرالیا از مادر و پدر از زمان قبل از تولد تا تولد فرزند هزینه ای دریافت نمی شود. این کشور با توجه به منطقه سکونت فرد، متقاضی را به بیمارستان مربوطه ارجاع می دهد. در این مقاله سعی شد اطلاعاتی در رابطه با شرایط اقامت استرالیا در اختیار متقاضیان قرار داده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *