مهاجرت به کشور استرالیا

شرایط اقامت استرالیا

اخذ اقامت استرالیا

یکی از کشور های توسعه یافته در دنیا کشور استرالیا می باشد، این کشور در نیمکره جنوبی قرار گرفته است. شرایط اقامت استرالیا به دو صورت اقامت موقت و اقامت دائم اعطا می شود. افرادی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا در سال 2019 را دارند باید از شرایط اقامت در استرالیا آگاه باشند.

مقاله پیش رو توسط موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در رابطه با شرایط اقامت استرالیا نگارش شده تا متقاضیان با آگاهی کامل به این کشور مهاجرت کنند.

کشور استرالیا

همان طور که گفتیم کشور استرالیا در نیمکره جنوبی قرار گرفته است مساحت این کشور 7686850 کیلومتر مربع می باشد، این کشور در بین کشور های پهناور دنیا در رتبه ششم قرار گرفته است. در سال 1901 کشور استرالیا از بریتانیا کبیر استقلال یافت. دو شهر بزرگ در این کشور شهر ملبورن و شهر سیدنی می باشد.

این کشور با هیچ کشوری هم مرز نمی باشد زیرا در اطراف این کشور اقیانوس هند، اقیانوس آرام و اقیانوس منجمد جنوبی قرار دارد. پایتخت کشور استرالیا شهر کانبرا می باشد. مردم این کشور به زبان انگلیسی با لهجه استرالیایی به مکالمه می پردازند. جمعیت این کشور بیش از 25 میلیون نفر می باشد، واحد پول رایج در این کشور دلار استرالیا می باشد. بیشتر مردم این کشور پیرو آیین مسیحیت می باشند و سایر مردم پیرو دین هایی مثل اسلام، بهایی، بودایی و یهودی می باشند.

اقتصاد کشور استرالیا

کشور استرالیا کشور پیشرفته ای می باشد و اقتصاد آن نیز پیشرفته می باشد، اقتصاد کشور استرالیا متکی به کشاورزی و بازرگانی می باشد. محصولاتی مثل: گوشت، نیشکر، پنبه و غلات از محصولات اصلی در این کشور می باشند. این کشور در سال 2006 به عنوان سومین کشور توسعه یافته در سراسر دنیا شناخته شد.

اقامت دائم در کشور استرالیا

متقاضیانی که به کشور استرالیا مهاجرت می کنند باید اقدامات لازم را برای دریافت اقامت دائم انجام دهند. بعضی از ویزای های موقت در این کشور به متقاضی اجازه میدهند که به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشد و بعد از گذشت مدت تعیین شده فرد اگر قصد اقامت در این کشور را دارد باید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدامات لازم را انجام دهد.

برای مثال ویزای اقامت موقت از طریق سرمایه گذاری ویزا 888 نام دارد و ویزا اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در استرالیا ویزا 188 نام دارد. در ادامه مقاله به بررسی انواع روش های مهاجرت به کشور استرالیا می پردازیم.

راه های مهاجرت به استرالیا

متقاضیان می توانند از طریق راه های زیر به کشور استرالیا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را پس از گذشت زمان معین و رعایت قوانین و مقررات وضع شده دریافت نمایند.

  • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به استرالیا از طریق کار
  • مهاجرت و اخذ اقامت از استرالیا از طریق تحصیل
  • مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج
  • مهاجرت به استرالیا از طریق تولد فرزند

تمامی راه ها مهاجرت که ذکر شده قانونی و مجاز می باشند، در سال های اخیر برخی از متقاضیان از طریق راه های غیر قانونی وارد این کشور می شوند و اعلام پناهندگی می کنند. موسسه سفیران سروش سعادت مهاجرت از طریق پناهندگی را به متقاضیان توصیه نمی کند.

مهاجرت از طریق این راه خطرهای جانی و مالی برای فرد دارد و در بیشتر موارد درخواست پناهندگی فرد رد می شود. برای مطالعه بیشتر به مقاله مهاجرت قاچاقی به استرالیا  رجوع نمایید. در ادامه به شرایط اقامت استرالیا از طریق روش های نام برده می پردازیم.

سرمایه گذاری در استرالیا

افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند باید سنشان کمتر از پنجاه و پنج سال باشد. همچنین فرد باید حداقل 3 سال سابقه کار در سمت مدیریت داشته باشد. متقاضی باید موافقت نامه دولت کشور استرالیا را کسب نماید. سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در این کشور مبلغ 750 دلار می باشد.

همچنین متقاضی باید مدرک IELTS 5 را ارائه دهد. این روش از مهاجرت بسیار مطمئن و امن بوده و متقاضی در مدت کمی اقامت دائم این کشور را دریافت می نماید.

کار در کشور استرالیا

در این کشور برای اشخاص فرصت های شغلی بسیار زیادی وجود دارد، هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان برای کار در این کشور به استرالیا مهاجرت می کنند. اگر افراد در لیست مشاغل مورد نیاز در کشور استرالیا مهارت و تخصص دارند می توانند اقدامات لازم را برای دریافت ویزا کار این کشور انجام دهند.

متقاضیان برای دریافت ویزا کار باید مدرک IELTS 6 را ارائه نمایند، همچنین باید مدارک شناسایی، مدرک تحصیلی که حداقل تحصیل در مقطع کارشناسی باشد و دعوت نامه شغلی ارائه شود.

تحصیل در کشور استرالیا

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور استرالیا تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. شرایط اقامت استرالیا از طریق تحصیل به این صورت می باشد که متقاضی باید ثبت نام خود را در دانشگاه انجام داده. سپس گواهی پذیرش از دانشگاه، مدرک معتبر IELTS 6 و سایر مدارک را برای اخذ ویزا ارائه دهد.

در کشور استرالیا 38 دانشگله دولتی وجود دارد، در هر سال دو دوره تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مبلغ 16 هزار تا 35 هزار دلار بپردازند و به مدت 4 سال مشغول به تحصیل باشند. همچنین اجازه کار به مدت 20 ساعت در طول هفته به دانشجویان داده شده است.

مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله می باشد، هزینه تحصیل در این دوره با توجه به رشته تحصیلی مبلغی بین 20 تا 35 دلار می باشد. دانشجویان این مقطع تحصیلی نیز اجازه کار در طول هفته و به مدت 20 ساعت را دارند.

 

اخذ اقامت از طریق ازدواج

طبق قوانین که در سال 2018 برای ازدواج در این کشور وضع شد، افراد بعداز ازدواج با فردی که تابعیت کشور استرالیا را دارد ویزای ازدواج استرالیا را دریافت می نمایند. برای ازدواج در این کشور باید فردی به عنوان ضامن شما انتخاب شود این فرد تعهد می دهد که در طول 2 سال اول زندگی کمک های مالی برای هزینه های زندگی به فرد ارائه می دهد.

تولد فرزند در استرالیا

در کشور استرالیا تابعیت از طریق تولد بر اساس سیستم  خاک و سیستم خون به فرزند اعطا می شود. اگر فرزندی در خاک استرالیا متولد شود بدون در نظر گرفتن تابعیت والدینش به اون تابعیت کشور استرالیا اعطا می گردد. طبق قوانین کشور استرالیا از مادر و پدر از زمان قبل از تولد تا تولد فرزند هزینه ای دریافت نمی شود.

این کشور با توجه به منطقه سکونت فرد، متقاضی را به بیمارستان مربوطه ارچاع می دهد. پس فرد نمی تواند خود بیمارستان را انتخاب نماید. در  این کشور به احتمال بسیار زیاد از طریق تولد فرزند به والدینش نیز تابعیت این کشور اعطا می گردد.

در این مقاله سعی شد اطلاعاتی در رابطه با شرایط اقامت استرالیا در اختیار متقاضیان قرار داده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین راه با توجه به شرایط خود می توانید با کارشناسان و مشاوران مجرب در موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *