مهاجرت سرمایه گذاری در مالزی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالزی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالزی

در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است به بررسی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالزی خواهیم پرداخت. با توجه به اقتصاد مالزی و هم چنین میزان درآمد متوسط رو به رشد این کشور منجر به این شده که مالزی به عنوان یکی از کشور های مناسب برای ثبت شرکت به شمار رود هم چنین این کشور دارای ثبات اقتصادی قوی است که با رشد بیش از 7%، آمار فوق العاده­ای در اقتصاد دنیا داشته است.

متقاضیان ثبت شرکت در کشور مالزی، نیاز به یک منشی شرکت برای تکمیل نمودن کلیه مراحل ثبت شرکت خواهند داشت. با این توضیح که هر شرکتی احتیاج به حداقل یک منشی در هئیت مدیره خود خواهد داشت و هم چنین منشی باید به عضویت هیئت مدیره درآید و یا از سازمان SSM این کشور اقدام به در یافت مجوز نماید. متقاضیان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالزی ملزم می باشند که حداقل میزان سرمایه، مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور را بررسی نمایند.

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در مالزی

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور مالزی دارای معایب و مزایایی می باشد و کلیه متقاضیانی که خواهان فعالیت اقتصادی در این کشور می ­باشند، روش ثبت شرکت روش مناسبی برای این اشخاص می باشد. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالزی مزایایی دارد که مهمترین آنها به شرح زیر می­باشد:

 • متقاضیان این امر پس از انجام این کار می توانند برای افتتاح حساب بانکی بین المللی اقدام نمایند.
 • متقاضیان این امر پس از انجام این کار می توانند برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت اقدام نمایند.

با این توضیح که فرایند ثبت شرکت در کشورهای مختلف باعث اخذ اقامت و هم چنین مهاجرت به کشور مورد نظر برای متقاضیان می شود و حتی در برخی از کشورهای اروپایی در زمینه مهاجرت ممکن است مجبور به سرمایه گذاری در این کشور شوند و با هزینه کمتر و صرف زمان کمتر موفق شوند که برای همسر و فرزندان خود اقامت این کشور را اخذ نمایند.

بررسی فرآیند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالزی

مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور بدین صورت است که ابتدا منشی شرکت بایستی مدارک را دریافت نماید برخی از این مدارک عبارتند از:

 • ارائه نام جدید شرکت مورد نظر
 • ارائه نا مه ای که بیان گر فعالیت­ های تجاری جدید در شرکت باشد.
 • ارائه کارت شناسایی و یا گذرنامه دارای اعتبار از 2 مدیر و 2 سهام دار شرکت
 • ارائه آدرس محل سکونت مدیران و سهام داران این کشور
 • وجود ساختار سهام

لازم به ذکر می باشد که منشی شرکت ملزم به دریافت فرم A13 یا به عبارتی فرم درخواست برای بررسی اسم شرکت را به سازمان SSM مالزی برای تأیید نام شرکت می باشد و هم چنین وی ملزم به آماده نمودن کلیه اسناد ثبت بعد از تأیید نامه از جانب شرکت می باشند.

برای متقاضیان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالزی بهتر است که برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام نمایند، زیرا داشتن حساب ارزی در این کشور، اقدام راحتی می­ باشد. برای افتتاح نمودن حساب بانکی، مدارک زیر مورد نیاز می­ باشند:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • به همراه داشتن مدرکی که بیانگر ثبت شرکت در مالزی باشد.
 • اساس نامه دارای اعتبار شرکت
 • به همراه داشتن مدرکی که مبنی بر سکونت داشتن در کشور مالزی باشد.

فرآیند تکمیلی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالزی

بعد از انجام کلیه مراحل ذکر شده، منشی شرکت ملزم به ارائه مدارک زیر برای سازمان کشور SSM جهت فرآیند ثبت مالزی شرکت می باشند.

 • ارائه فرم A48 یا بیانیه ای که مختص به مدیران و سهام داران این شرکت باشد.
 • ارائه فرم 6 یا بیانیه از جانب منشی شرکت
 • ارائه فرم M & A که در بر گیرنده یادداشت و اساس نامه همکاری در این شرکت باشد.
 • ارائه کارت شناسایی و یا گذرنامه از جانب مدیران و سهام داران موجود در این شرکت
 • اقدام به تهیه نمودن پیش نویس دارای اعتبار از جانب بانک مورد نظر ، مبلغ قابل پرداخت 1.000RM (رینگیت مالزی) و برای ثبت شرکت 400.000RM (رینگیت مالزی)

فرآیند تکمیلی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مالزی

شرح برنامه تجاری در سرمایه گذاری مالزی

به محض شروع کار، سازمان SSM کشور مالزی اقدام به صدور فرم 9 یا گواهی ثبت شرکت برای افتتاح شرکت برای متقاضی خواهد کرد با این توضیح که فرایند صدور فرم 9 به معنای موفقیت و ثبت شرکت از جانب سازمان SSM کشور مالزی می­ باشد. در راستای آغاز تجارت در این کشور متقاضیان در ابتدا ملزم به داشتن یک بیزینس پلن می باشند با این توضیح که برای نوشتن یک برنامه تجاری یا همان بیزینس پلن برای ثبت شرکت در این کشور، ملزم به توجه داشتن به کلیه موارد زیر می باشند:

 • ارائه خلاصه عملیات اجرایی اولیه به انضمام داشتن اهداف کسب و کار
 • داشتن انتظارات از تولید محصولات و خدمات
 • اقدام به مشخص نمودن تیم مدیریت
 • مشخص کردن نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام شرکت در مالزی

نحوه افتتاح حساب در کشور مالزی

افتتاح نمودن یک حساب بانکی در این کشور بسیار ساده می­ باشد و حساب­ های بانکی، فقط به ساکنان این کشور محدودنمی شود با این توضیح که کلیه اشخاصی که دارای تابعیت خارجی می باشند و دارای این مجوز می باشند می توانند با رعایت نمودن کلیه قوانین این کشور برای خود حساب بانکی باز نمایند.

متقاضیان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور برای افتتاح یک حساب بانکی در این کشور احتیاج به ارائه مجوز اقامت در این کشور دارند اما قوانین بانکی این کشور اصلا قوانین سخت گیرانه ای نمی باشند و حتی می توانند در بعضی از بانک­ ها، بدون اقدام به افتتاح حساب بانکی نمایند. با توجه به اتمام مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت دراین کشور در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعاتی در زمینه سایر روش های اخذ اقامت این کشور هستید با مراجعه نمودن به مقالاتی نظیر موسسات کاریابی در مالزی و یا سرمایه گذاری در مالزی در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات جامعی دست یابید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *