مهاجرت سرمایه گذاری در مالزی

ثبت شرکت در مالزی

ثبت شرکت در مالزی

با وجود فرصت های بسیار زیاد موجود در مالزی، ثبت شرکت در مالزی به یکی از مهم ترین روش های سرمایه گذاری در قاره آسیا تبدیل شده است. دولت مالزی به سرمایه داران اجازه می دهد که 100% سهام یک شرکت را در دست داشته باشند. سازمان SSM در کشور مالزی در برخی از امور مربوط به شرکت ها دخالت خواهد کرد. برای مثال شما را ناچار می کند تا یکی از اعضای هیئت مدیره خود را به عنوان منشی استخدام کنید. بهترین گزینه برای ثبت شرکت در مالزی می تواند افتتاح یک Sdn Bhd باشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر همین شرکت ها در رابطه با ثبت شرکت در مالزی توضیحات کافی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

بررسی ثبت شرکت در مالزی

برای اینکه بتوانید در کشور مالزی یک شرکت مستقل داشته باشید بهتر است پیش از هرچیز به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. شما برای ثبت شرکت در مالزی باید بتوانید به این 7 پرسش پاسخ دهید:

 1. قصد دارید در چه تجارتی ورود کنید؟
 2. برنامه اقتصادی خود را آماده کرده اید؟
 3. چه گزینه هایی برای ورود به تجارت در کشور مالزی فراهم است؟
 4. برای ثبت شرکت، به چه مدارکی نیاز خواهید داشت؟
 5. آیا می توانید هزینه های ثبت شرکت در مالزی را پرداخت کنید؟
 6. چه مشکلاتی برای ثبت شرکت در کشور مالزی برای افراد خارجی وجود دارد؟

انواع شرکت در مالزی

در مالزی گونه های مختلفی از شرکت های بین المللی وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • شرکت های مشارکت یگانه
 • شرکت های مشارکتی
 • شرکت های Sdn Bhd

برترین نوع شرکت در کشور مالزی برای افراد خارجی شرکت های Sdn Bhd است چرا که این شرکت ها در حقیقت همان شرکت های مسئولیت محدود هستند و شما شخصا هیچ گونه زیان مالی را متحمل نخواهید شد.

مزایای ثبت شرکت در مالزی

اولین نکته ای که باید در رابطه با ثبت شرکت در مالزی به آن توجه داشته باشید، مزایایی است که ثبت یک شرکت در این کشور می تواند برای شما به ارمغان آورد. در زیر برخی از مهم ترین مزایای این امر را ذکر خواهیم کرد.

 • هجدمین کشور برتر جهان از نظر بانک جهانی در رده بندی ساده بودن انجام تجارت
 • موقعیت استراتژیک کشور مالزی در آسیا
 • هزینه های کم مربوط به اجاره یا خرید ملک
 • هزینه کم افتتاح شرکت
 • نبود محدودیت در رابطه با بازپرداخت سرمایه، سود، حق امتیاز و سود سهام
 • امضای قرارداد مالیات دوگانه میان مالزی و 68 کشور جهان
 • وجود مسئولیت محدود
 • تداوم کار یک شرکت Sdn Bhd هرگز به پایان نمی رسد.
 • امکان دریافت وام بلند مدت
 • مالیات بسیار کم بر درآمد
 • امتیاز جداگانه قانونی برای شرکت

ثبت شرکت در این کشور همچنین به عنوان یکی از راه های مهاجرت به مالزی شناخته می شود. توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به مالزی را نیز مطالعه بفرمایید.

قدم اول در ثبت شرکت در مالزی

برای اینکه بتوانید ثبت شرکت در مالزی را تجربه کنید، باید حتما نام مناسبی برای شرکت خود انتخاب کنید. این مرحله خود دارای یک پروسه پیچیده است که باید با دقت انجام شود. کلماتی که شما در نام شرکت خود از آن یاد می کنید نشان دهنده نوع فعالیتی است که قصد دارید انجام دهید.

همین مسئله سبب خواهد شد که شما نیاز به مراجعه به ادارات مختلف را نیز داشته باشد. توصیه ما به شما این است که از نام هایی که به امور بانکی و رسانه ای اشاره دارد جدا خودداری کنید تا مسیر اخذ مجوز برای شما ساده تر شود. شما باید نام انتخابی شرکت خود که تشابهی با شرکت های دیگر ندارد، را در یک سامانه مشخص اینترنتی به ثبت برسانید. توجه داشته باشید که نام انتخابی شما تا 3 ماه اعتبار قانونی خواهد داشت و شما می توانید آن را برای خود ذخیره کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مالزی

مدارک لازم برای ثبت شرکت در مالزی

اگرچه نام شرکت برای ثبت آن در این کشور نقش بسیار مهمی را ایفا می کند اما نکات مهمی دیگری نیز وجود دارد که باید به بررسی آن ها بپردازیم. برای ثبت شرکت در این کشور لازم است تا موارد زیر را فراهم کنید:

 • نام شرکت
 • تعیین نوع فعالیت
 • معرفی حداقل 1 مدیر با حداقل 18 سال سن و اجازه اقامت مالزی
 • معرفی حداقل 1 سهامدار
 • معرفی حداقل 1 منشی که عضو هیئت مدیره باشد و همچنین توسط سازمان SSM تایید شده باشد.
 • کپی گذرنامه یا کارت شناسایی کلیه اعضای هیئت مدیره و سهامداران

بر اساس تحقیقات تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یک نکته بسیار مهم در رابطه با مدیر اصلی شرکت وجود دارد و آن هم سابقه عملکرد اوست. در صورتی که او در پرونده خود سابقه ورشکستگی داشته باشد، به هیچ عنوان قادر به مدیریت شرکت شما نخواهد بود. همچنین او باید یک گواهی عدم سوءپیشینه قضایی که مربوط به 5 ساله گذشته می شود را نیز ارائه کند.

پروسه زمانی ثبت شرکت در مالزی

برای اینکه بتوانید شرکت خود را با موفقیت ثبت کنید نیاز دارید تا مراحل اداری را به طور کامل انجام دهید. هر یک از امور مربوط به ثبت شرکت در این کشور ممکن است زمان مشخصی را نیاز داشته باشد که در این بخش به بررسی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

فعالیت زمان مورد نیاز
جستجوی نام شرکت به کمک SSM 1 روز
آمادگی برای ثبت مدارک مورد نیاز ثبت شرکت 2 الی 3 روز
امضای همه مدارک توسط سهامداران و مدیران 1 روز
ثبت شرکت در SSM 3 الی 5 روز
تکمیل فرم های آنلاین مورد نیاز SSM 1 روز
تکمیل فرم های 24، 44 و 49 1 روز
دریافت کد ثبت نام شرکت 8 الی 11 روز

بنا بر جدول فوق شما می توانید در یک بازه زمانی که حدودا 23 روز کاری به طول خواهد انجامید شرکت خود را در این کشور به ثبت برسانید.

اقامت سرمایه گذاری مالزی

ثبت شرکت در مالزی یکی از برترین گزینه های ممکن برای ثبت شرکت در قاره آسیا شناخته می شود. سهولت انجام کار و هزینه های کم شروع از جمله مهم ترین مواردی است که در این زمینه می توان به آن اشاره داشت. چنانچه گفتیم بهترین نوع شرکت در این کشور برای افراد خارجی شرکت های Sdn Bhd هستند که در حقیقت در سایر کشور ها به عنوان شرکت های مسئولیت محدود شناخته می شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از همین طریق به همه کسانی که قصد دارند در این کشور شرکت خود را افتتاح کنند اعلام می دارد که قادر است تا مرحله ثبت نهایی آن در کنار آنان باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *