مهاجرت سرمایه گذاری در صربستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در صربستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در صربستان

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در صربستان یک روش شناخته شده و محبوب برای کسب اقامت و تابعیت این کشور می باشد که در این مقاله بررسی می گردد. در این مقاله، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات گسترده خود را در زمینه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور با شما عزیزان به اشتراک می گذارند. به طور کلی، این کشور یک کشور اروپایی می باشد اما این کشور عضو اتحادیه اروپا (EU) نیست. با این حال، شرایط و قوانین سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور با اکثر کشورهای اروپایی شباهت دارد.

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در صربستان

نهاد حقوقی در صربستان می تواند توسط هر شخصی بدون در نظر گرفتن شهروندی و تابعیت تأسیس شود. شرایط ایجاد نهاد تجاری، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در صربستان برای همه یکسان است، بدون محدودیت و یا شرایط ویژه در مورد کشور مبدا. شایان ذکر است که سهامداران یک شرکت یا کمپانی در این کشور می توانند از کشورهای مختلف دنیا باشند و حتی نماینده قانونی شرکت نیز برای ثبت شرکت در صربستان نیازی به شهروندی و تابعیت صربستان ندارد. بنابراین، چندین تغییر ساختاری ممکن وجود دارد.

این تغییرات عبارتند از:

ردیف تغییرات ساختاری
1 سهامدار و مدیر هر دو خارجی
2 سهامدار غیر مقیم و مدیر مقیم صربستان
3 سهامدار مقیم صربستان و مدیر به عنوان غیر مقیم

از این رو، انتخاب مدیر شرکت و اعطای نقش ها به افراد مختلف توسط سرمایه گذاران بین المللی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در صربستان را دارند، بدون هیچ محدودیتی امکان پذیر می باشد. با این وجود، بسته به مبنای قانونی که این افراد مشغول به کار هستند، ممکن است آنها مجبور به اخذ اجازه اقامت موقت در صربستان و همچنین اجازه کار شوند.

مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در صربستان

مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در صربستان عبارتند از:

علاوه بر موارد ذکر شده، متقاضیان باید پس از ثبت شرکت خود، سایر امور مربوطه را نیز انجام دهند. این امور عبارتند از:

  • تهیه تمبر شرکت
  • درخواست برنامه مالیاتی در اداره امور مالیاتی پس از ثبت شرکت
  • تهیه امضای الکترونیکی مناسب
  • ورود به سیستم مالیات بر ارزش افزوده
  • انتخاب حسابدار برای شرکت

انتخاب فرم قانونی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در صربستان

قانون ثبت شرکت و تاسیس کمپانی در صربستان تصریح می کند که فرم ها و اشکال موجود برای ثبت شرکت در کشور صربستان عبارتند از:

  • شرکت با مسئولیت محدود (LLC)
  • شرکت سهامی
  • شرکت مشارکت عمومی
  • شرکت مشارکت محدود

تفاوت بین این فرم ها قابل توجه است، بنابراین مهم است که سرمایه گذاران درباره این فرم ها اطلاعات کافی داشته باشند تا بتوانند برای ثبت شرکت یا تاسیس کمپانی در کشور صربستان تصمیم گیری کنند. در ادامه به اطلاعات بسیار مفیدی درباره سرمایه گذاری در صربستان از طریق ثبت شرکت در این کشور اشاره شده است.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت LLC در صربستان

طبق قانون شرکت های صربستان، LLC شرکتی می باشد که در آن 1 یا چند عضو شرکت در آن شرکت دارای سهام می باشند. به طور کلی، اعضای شرکت هیچ مسئولیتی در قبال تعهدات شرکت ندارند. به طور دقیق تر، آنها فقط با توجه به سهام خود در شرکت مسئولیت دارند. به یاد داشته باشید که در صورت سوء استفاده از قوانین شرکت، اعضا در قبال تعهدات شرکت پاسخگو خواهند بود. در اکثر موارد، LLC شرکتی است که دارای تعداد اعضا و میزان سرمایه کم است.

بر اساس سهم خود در شرکت، اعضای شرکت می توانند سود شرکت را مدیریت کنند و تصمیم بگیرند که آیا می خواهند آن را بین خود توزیع کنند یا نه. LCC معمولاً شرکتی است که دارای مقدار کمی سرمایه مشترک و تعداد اندک عضو یا سهامدار است. این شکل از نهاد حقوقی برای مشاغل متوسط ​​و کوچک مناسب است. اگر قصد دارید کسب و کار کوچک خود را در صربستان شروع کنید و اقدام به اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در صربستان کنید، ثبت یک شرکت LLC می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت LLC در صربستان

معرفی شرکت های سهامی در صربستان

سرمایه شرکت سهامی خاص به سهام تقسیم می شود و سرمایه شرکت باید حداقل 25000€ (یورو) باشد. شایان ذکر است که در برخی موارد ممکن است برای راه اندازی مشاغل خاص، حداقل سرمایه مورد نیاز بیشتر از مبلغ ذکر شده باشد. سهام شرکت سهامی خاص می تواند متعلق به 1 یا چند نفر باشد و اظهارات عمومی در مورد آنها در ثبت احوال اوراق بهادار، سپرده گذاری و ترخیص کالا از گمرک ثبت می شود. در شرکت های سهامی سهامداران به عنوان مجمع عمومی شرکت فعالیت می کنند، جایی که تعداد آرا برابر است با تعداد سهمی که در اختیار دارند.

تاسیس شرکت مشارکت محدود و عمومی در صربستان

شرکت مشارکت محدود نمایانگر نوعی ترکیبی از یک شرکت با سرمایه مشترک و شرکت مشارکتی عمومی است به این معنا که برخی از اعضای این شرکت دارای مسئولیت های محدود هستند در حالی که سایر اعضای دارای مسئولیت نامحدود هستند و با بر اساس دارایی های خود در شرکت مسئول هستند. با اینکه شرکت مشارکت محدود یکی از اشکال قانونی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور صربستان می باشد، اما افرادی بسیار کمی برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در صربستان اقدام به تاسیس شرکت مشارکت محدود می کنند. در مقابل، اعضای شرکت مشارکتی عمومی در تمام امور شرکت مسئول هستند و همه آنها کاملاً مسئولیت تعهدات شرکت می باشند. این شکل از شرکت فقط در صورتی قابل تاسیس می باشد که حداقل 2 شریک به عنوان مؤسس ثبت شده باشند. شرکای این نوع شرکت مسئول انجام تمام تصمیم گیری ها در شرکت هستند.

شایان ذکر است که علاوه بر تاسیس شرکت در کشور صربستان، متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی می توانند یک شرکت آماده را در این کشور خریداری کنند. برای کسانی که می خواهند به سرعت فعالیت خود را در کشور صربستان شروع کنند، جالب ترین فرصت خرید شرکتی است که از قبل تأسیس شده و برای آن منظور تنظیم شده است. حتی اگر این امر گزینه ای محبوب به شمار نرود، اما برای سرمایه گذاران خارجی ترفندی است تا از امور تاسیس شرکت و امور بانکی پیچیده و وقت گیر ثبت شرکت در صربستان جلوگیری کنند و از آن به نفع خود استفاده کنند. اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت شرکت در کشور صربستان دارید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.