مهاجرت سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک

دانمارک از جمله کشورهای پرطرفدار میباشد. همچنین سرمایه گذاری در دانمارک باعث شده است تا سرمایه گذاران از تمامی نقاط جهان به این کشور روی آورند. دانمارک کشوری در شمال قاره­ اروپا است. پایتخت این کشور شهر کپنهاک می ­باشد. این کشور در همسایگی کشورهای آلمان، نروژ و سوئد قرار دارد. مردم این کشور از بهترین شرایط آموزشی و رفاهی برخوردارند. زمینه سرمایه گذاری برای افراد در کشور دانمارک بسیار مساعد است.

به گونه ای که این کشور در زمینه تولیدات دارویی بیشترین سرمایه گذاری را در حوزه اسکاندیناوی به خود اختصاص داده است. افراد از روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در دانمارک استفاده می ­کنند. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و یا سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در دانمارک از جمله روش های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می­ گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی سرمایه گذاری در دانمارک در سال 2020 خواهد پرداخت. از عزیزانی که قصد سرمایه گذاری در کشور دانمارک را دارند دعوت می ­نمائیم تا این مقاله را تا پایان مطالعه فرمایند.

دلایل سرمایه گذاری در دانمارک

همانطور که می ­دانید اکثر سرمایه گذاران کشور دانمارک را برای سرمایه گذاری انتخاب می ­نمایند. از جمله دلایل این دسته از افراد برای سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

آیتم شرح
کشوری دور از فساد اداری عدم فساد اداری، عدم رشوه خواری و دارای رتبه بالا سفافیت بین المللی
دسترسی به بازارهای سود آور برخوداری از بازار سودآور اروپا
بازار کار منعطف رفتار منعطف با نیروی کار و کار بدون محدودیت در سال

کشور دانمارک از جمله کشورهایی است که انجام مراحل اداری برای ایجاد کسب و کار در دانمارک به سرعت انجام می­ گیرد. افرادی که جهت ایجاد کسب و کار به این کشور مهاجرت می­ کنند. جهت دریافت اقامت این کشور تنها 1 روز و برای دریافت مجوز کار در این کشور 5 روز زمان احتیاج خواهند داشت.

از دیگر دلایل سرمایه گذاری افراد در کشور دانمارکمی تواند عوامل زیر باشد:

 • بهترین بازار تست جهان
 • کیفیت بالای زندگی در این کشور
 • رهبری جهان در فناوری پاک
 • و …

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک

افرادی که برای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت نموده اند می­ توانند از روش های مختلفی به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند.

ما در زیر به انواع سرمایه گذاری در این کشور اشاره نموده ایم:

 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک مسکونی
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوارق قرضه
 • سرمایه گذاری از طریق خرید املاک تجاری
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

خرید اوراق قرضه دولتی و سرمایه گذاری در دانمارک

یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور خرید اوراق قرضه دولتی در این کشور می­ باشد. افراد با خرید اوراق قرضه دولتی می­ توانند اقامت این کشور را دریافت کنند.

افراد به 2 گونه می­ توانند اوراق قرضه دولتی را خریداری نمایند:

 • سرمایه گذاری قابل برگشت
 • سرمایه گذاری غیر قابل برگشت

افراد با سرمایه گذاری قابل برگشت پس از گذشت مدت زمانی دولت این کشور سرمایه وی را برمی­ گرداند. اما در سرمایه گذاری غیر قابل برگشت فرد با خرید اوراق قرضه دولتی انتظار برگشت سرمایه خود را ندارد.

 • افراد با سرمایه گذاری قابل برگشت، سرمایه ایی را به مدت 5 سال در این کشور سپرده گذاری می­ نمایند.
 • از دولت این کشور بلافاصله اقامت این کشور را به وی اعطا خواهد نمود.
 • سرمایه فرد پس از 5 سال بدون سود به وی برگردانده خواهد شد.
 • اما با سرمایه گذاری غیر قابل برگشت فرد سرمایه ای را که دولت این کشور تعیین نموده پرداخت می­ نماید.
 • اقامت این کشور را به سرعت اخذ خواهد نمود اما سرمایه این گونه افراد برگردانده نخواهد شد.
 • افراد با خرید اوراق قرضه دولتی می­ توانند بدون سپری نمودن زمان لازم برای اقامت این کشور بلافاصله اقامت دائم و مادام العمر این کشور را اخذ نمایند.

خرید اوراق قرضه دولتی و سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک از طریق خرید املاک تجاری

افراد با خرید املاک تجاری همانند هتل، مغازه، رستوران… نیز می­ توانند به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند. اگرچه خرید املاک تجاری همانند ثبت شرکت در این کشور می­ باشد. اما در ثبت شرکت گردش مالی سرمایه گذار توسط دولت مشاهده می­ گردد. افراد با سرمایه گذاری از طریق خرید املاک تجاری می ­توانند نسبت به اقامت این کشور مبادرت ورزند. اما پروسه دریافت اقامت این کشور زمان بر است. بدین صورت که افراد با خرید املاک تجاری ابتدا اقامت موقت این کشور را اخذ می­ نمایند. در صورت تداوم کسب و کار تجاری فرد به مدت 5 سال می ­توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

افراد می­ توانند با خرید املاک مسکونی به دریافت اقامت این کشور دست یابند. در کشور دانمارک اتباع خارجی براحتی می توانند ملکی را خریداری نمایند. اما تنها کسانی که از کشورهای اسپانیا، یونان و پرتغال به این کشور مهاجرت نموده اند می توانند برای دریافت کارت اقامت این کشور اقدام نمایند. همه­ افراد اجازه­ خرید ملک در این کشور را دارند و می­ توانند به روش های مختلف نسبت به اقامت این کشور اقدام نمایند. بدین معنا که طبق قوانین مهاجرتی این کشور تنها برخی از کشور ها می ­توانند اقامت دانمارک از طریق خرید ملک در این کشور را به دست آورند.

مزایای سرمایه گذاری در دانمارک

از جمله مهمترین مزایای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

 • افراد می ­توانند با استفاده از روش های سریع و ارزان ومقرون به صرفه براحتی سرمایه گذاری نمایند.
 • این کشور مالیات های کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دریافت می­ کنند.
 • افراد با دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور براحتی می ­توانند در تمامی اتحادیه اروپا و حوزه شنگن تردد نمایند.
 • افراد با سرمایه گذاری در این کشور از تمامی امکانات رفاهی، آموزشی و بهداشتی نه تنها در کشور دانمارک بلکه در تمامی حوزه شنگن برخوردار می­ شوند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به تمامی عزیزان در زمینه سرمایه گذاری در دانمارک می ­باشد. افراد جهت مشاوره و راهنمایی می ­توانند با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *