دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در دانمارک

دانمارک از جمله کشورهایی است که افراد زیادی مهاجرت به این کشور را انتخاب می­کنند. همچنین سرمایه گذاری در دانمارک باعث شده است تا سرمایه گذاران از تمامی نقاط جهان به این کشور روی آورند. دانمارک کشوری در شمال قاره­ی اروپاست که پایتخت این کشور شهر کپنهاک می­باشد. این کشور در همسایگی کشورهای آلمان، نروژ و سوئد قرار دارد. مردم این کشور از بهترین شرایط آموزشی و رفاهی برخوردارند. زمینه سرمایه گذاری برای افراد در کشور دانمارک بسیار مساعد است.

بگونه ای که این کشور در زمینه تولیدات دارویی بیشترین سرمایه گذاری را در حوزه اسکاندیناوی به خود اختصاص داده است. افراد از روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در دانمارک استفاده می­کنند. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت- سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و یا سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در  دانمارک از جمله روشهای سرمایه گذاری در این کشور محسوب می­گردد. ما در این مقاله به بررسی سرمایه گذاری در دانمارک خواهیم پرداخت. از عزیزانی که قصد سرمایه گذاری در کشور دانمارک را دارند دعوت می­نمائیم تا این مقاله را تا پایان مطالعه فرمایند.

دلایل انتخاب کشور دانمارک برای سرمایه گذاری

همانطور که می­دانید اکثر سرمایه گذاران کشور دانمارک را برای سرمایه گذاری انتخاب می­نمایند. از جمله دلایل این دسته از افراد برای سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

 • کشوری دور از فساد اداری

دانمارک کشوری است که می­توان به یقین گفت فساد اداری در این کشور وجود ندارد. رشوه خواری در این کشور جایگاهی ندارد و این کشور دارای بالاترین رتبه در شاخص شفافیت بین المللی در جهان است.

 • دسترسی داشتن به بازار های سود آور

افراد با سرمایه گذاری در کشور دانمارک براحتی می­توانند به تمامی بازارهای اروپا دسترسی داشته باشند. از طرفی هم کشور دانمارک از ثروتمندترین مصرف کنندگان جهان محسوب می­گردد.

 • بازار کار منعطف

بازار کار در کشور دانمارک بسیار منعطف و امن می­باشد. بازارهای کاری این کشور در مورد استخدام و اخراج نیروهایی با شیوه های غیراخلاقی بسیار منعطف عمل می­نماید. همچنین کارگران در کشور دانمارک برای انجام اضافه کاری دارای محدودیتی نمی­باشند و آنها اجازه انجام کار بصورت 24 ساعت در 365 روز سال را خواهند داشت.

 • کسب و کار و عرضه آسان

کشور دانمارک از جمله کشورهایی است که انجام مراحل اداری برای ایجاد کسب و کار در دانمارک به سرعت انجام می­گیرد. افرادی که جهت ایجاد کسب و کار به این کشور مهاجرت می­کنند جهت دریافت اقامت این کشور تنها 1 روز و برای دریافت مجوز کار در این کشور 5 روز زمان احتیاج خواهند داشت. از دیگر دلایل سرمایه گذاری افراد در کشور دانمارک بهترین بازار تست جهان- کیفیت بالای زندگی در این کشور- رهبری جهان در فناوری پاک و … می­باشد.

سرمایه گذاری در دانمارک

افرادی که برای سرمایه گذاری به کشور دانمارک مهاجرت نموده اند می­توانند از روشهای مختلفی به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند.

ما در زیر به انواع سرمایه گذاری در کشور دانمارک اشاره نموده ایم:

 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک مسکونی
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوارق قرضه
 • سرمایه گذاری از طریق خرید املاک تجاری
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دانمارک

سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه دولتی در دانمارک

یکی از روشهای سرمایه گذاری در کشور دانمارک خرید اوراق قرضه دولتی در این کشور می­باشد. افراد با خرید اوراق قرضه دولتی می­توانند اقامت کشور دانمارک را دریافت کنند. افراد به دو گونه می­توانند اوراق قرضه دولتی در دانمارک را خریداری نمایند: سرمایه گذاری قابل برگشت- سرمایه گذاری غیر قابل برگشت.

افراد با سرمایه گذاری قابل برگشت پس از گذشت مدت زمانی دولت دانمارک سرمایه وی را برمی­گرداند.اما در سرمایه گذاری غیر قابل برگشت فرد با خرید اوراق قرضه دولتی انتظار برگشت سرمایه خود را ندارد. افراد با سرمایه گذاری قابل برگشت، سرمایه ایی را به مدت 5 سال در کشور دانمارک سپرده گذاری می­نمایند. از دولت دانمارک بلافاصله اقامت این کشور را به وی اعطا خواهد نمود.

سرمایه فرد پس از 5 سال بدون سود به وی برگردانده خواهد شد. اما با سرمایه گذاری غیر قابل برگشت فرد سرمایه ای را که دولت دانمارک تعیین نموده پرداخت می­نماید و اقامت این کشور را به سرعت اخذ خواهد نمود. اما سرمایه اینگونه افراد برگردانده نخواهد شد. افراد با خرید اوراق قرضه دولتی می­توانند بدون سپری نمودن زمان لازم برای اقامت این کشور بلافاصله اقامت دائم و مادام العمر این کشور را اخذ نمایند.

سرمایه گذاری با خرید املاک تجاری در دانمارک چگونه است؟

افراد با خرید املاک تجاری همانند هتل، مغازه، رستوران… نیز می­توانند به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند. اگرچه خرید املاک تجاری همانند ثبت شرکت در این کشور می­باشد. اما در ثبت شرکت گردش مالی سرمایه گذار توسط دولت مشاهده می­گردد. افراد با سرمایه گذاری از طریق خرید املاک تجاری می­توانند نسبت به اقامت این کشور مبادرت ورزند.

اما پروسه دریافت اقامت دانمارک زمان بر است. بدین صورت که افراد با خرید املاک تجاری ابتدا اقامت موقت این کشوررا اخذ می­نمایند. در صورت تداوم کسب و کار تجاری فرد به مدت 5 سال می­توانند اقامت د ائم این کشور را بدست آورند.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در دانمارک چگونه است؟

افراد می­توانند با خرید املاک مسکونی به دریافت اقامت کشور دانمارک دست یابند. در کشور دانمارک اتباع خارجی براحتی می­توانند ملکی را خریداری نمایند. اما تنها کسانی که از کشورهای اسپانیا، یونان و پرتغال به این کشور مهاجرت نموده اند می­توانند برای دریافت کارت اقامت این کشور اقدام نمایند. همه­ ی افراد اجازه­ی خرید ملک در این کشور را دارند و می­توانند به روشهای مختلف نسبت به اقامت این کشور اقدام نمایند. بدین معنا که طبق قوانین مهاجرتی کشور دانمارک تنها برخی از کشور ها می­توانند اقامت با خرید ملک در این کشور را بدست آورند.

مزایای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک چیست؟

از جمله مهمترین مزایای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور دانمارک عبارتند از:

 • افراد می­توانند با استفاده از روشهای سریع و ارزان ومقرون به صرفه براحتی سرمایه گذاری نمایند.
 • کشور دانمارک مالیات های کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دریافت می­کنند.
 • افراد با دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک براحتی می­توانند در تمامی اتحادیه اروپا و حوزه شینگن تردد نمایند.
 • افراد با سرمایه گذاری در کشور دانمارک از تمامی امکانات رفاهی، آموزشی و بهداشتی نه تنها در کشور دانمارک بلکه در تمامی حوزه شینگن برخوردار می­شوند.

افراد در رابطه با سرمایه گذاری در دانمارک با سوالات متعددی روبرو می­شوند از جمله:

افراد برای سرمایه گذاری در کشور دانمارک نیازمند حداقل چقدر سرمایه می­باشند؟

در خرید اوراق قرضه دولتی با چه مقدار هزینه ای می­توان در این کشور سپرده گذاری نمود؟

آیا با دریافت ویزای دانمارک می­توان با اعضای خانواده به این کشور سفر نمود؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به تمامی عزیزان در زمینه سرمایه گذاری در دانمارک می­باشد. افرا جهت مشاوره و راهنمایی می­توانند با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *