مهاجرت به کشور دانمارک

روش های مهاجرت به دانمارک

راههای مهاجرت به دانمارک

دانمارک کشوری در همسایگی آلمان است که  مردم این کشور از شرایط و بهترین امکانات زندگی برخوردار می ­باشند. ما در مقاله پیش رو قصد براین داریم تا روش های مهاجرت به دانمارک را معرفی نمائیم. اختلاف طبقاتی در سطح زندگی مردم دانمارک بسیار پایین است. بطوریکه این کشور در جایگاه نخست کمترین اختلاف طبقاتی در میان کشورهای جهان قرار دارد.

کپنهاک پایتخت این کشور است و مردم این کشور به زبان اسکاندیناوی و یا دانمارکی صحبت می­ نمایند و به شادترین مردم جهان معروف هستند. دانمارک دارای اقتصادی پر رونق است و کمترین فساد اقتصادی مربوط به این کشور می­باشد. کشور دانمارک دارای اب و هوایی چهار فصل است. فوریه را سردترین و اگوست گرمترین ماه در طول سال است. دانشگاه های کشور دانمارک با ارائه آموزش های با کیفیت در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. تدریس به زبان های انگلیسی و دانمارکی صورت می­گیرد و دانشجویان با ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس می­توانند از مزایای تحصیل رایگان در این کشور برخوردار گردند.

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

یکی از روش های مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل است. همانطور که اشاره شد دانشگاه های دانمارک از جمله بهترین دانشگاه های جهان هستند که هر ساله رنکینگ های بالایی را بخود اختصاص می­دهند. از مهمترین جذابیت های تحصیل در دانشگاه های دانمارک ارائه رشته های متنوع و نوظهوری است که در دانشگاه های دیگر کشورها کمتر ارائه داده می ­شود. تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور بمدت 3 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکترا 3 سال می ­باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور انگلیسی است و دانشجویان جهت پذیرش می­بایست دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس باشند. با توجه به هزینه های تحصیل در کشور دانمارک، اکثر دانشجویان به انجام کار ضمن تحصیل می­پردازند و از این طریق سعی می­کنند برخی از هزینه های تحصیل و یا زندگی خود در این کشور را تأمین نمایند. نا گفته نماند دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان امکان تبدیل ویزای تحصیلی دانمارک به ویزای کاری این کشور را خواهند داشت.

روش های مهاجرت به دانمارک

مهاجرت کاری به دانمارک

از دیگر روش های مهاجرت به دانمارک مهاجرت کاری به کشور دانمارک است. کشور دانمارک با کمبود نیروی حرفه ای در بخشهای مختلف خود روبرو است از همین رو دولت این کشور با صدور ویزای کاری سعی بر این دارد تا نیروهای مورد نیاز کشور خود را از دیگر کشورها تأمین نماید. بطور کلی افراد به دو طریق می­توانند ویزای کاری دانمارک را دریافت نمایند. از طریق طرح فهرست مثبت و از طریق پیشنهاد کاری. منظور  از فهرست مثبت، لیست مشاغل مورد نیاز کشور دانمارک است. افرادی که دارای تخصص های حرفه ای در یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور هستند، می­ توانند درخواست اقامت خود را به سفارت این کشور بنمایند و از این طریق به دانمارک مهاجرت نموده و به انجام کار در این کشور بپردازد.

همچنین برخی از افراد با اخذ پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در دانمارک می­توانند ویزای کاری این کشور را دریافت و به دانمارک مهاجرت بنمایند. افرادی که به هریک از روشهای فوق به این کشور مهاجرت می ­نمایند، علاوه بر اخذ ویزای کاری این کشور می ­بایست مجوز کار دانمارک را نیز دریافت نمایند. دولت دانمارک در ابتدا مجوز کاری که دارای 4 سال اعتبار است صادر می­ نمایند. پس از پایان اعتبار مجوز فرد مورد نظر در صورت تمایل انجام کار در این کشور اکان تمدید مجوز کاری و اقامت کاری خود در دانمارک را خواهد داشت. ناگفته نماند افرادی که تخصص آنها در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور است، بهمراه همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود می­توانند به دانمارک مهاجرت نمایند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک

با توجه به شرایط بسیار مناسب اقتصادی و عدم وجود فساد اداری در این کشور، سرمایه گذاران خارجی دانمارک را از گزینه های بسیار مناسب سرمایه گذاری محسوب می­نمایند. اکثر سرمایه گذاران با ایجاد کسب و کار و فعالیت های تجاری در این کشور بدنبال اخذ کارت سبز دانمارک هستند. کارت سبز این کشور بمعنای اقامت دائم افراد در دانمارک است. دولت دانمارک با تابعیت دوگانه مخالفتی ندارد، از همین رو اکثر سرمایه گذاران با انجام فعالیت های تجاری در این کشور سعی بر این دارند تا تابعیت کشوری امن را که از سطح بالای زندگی برخوردار است، کسب نمایند. ناگفته نماند دولت دانمارک پس از بررسی پروژه ها و طرح های تجاری سرمایه گذاران اجاز سرمایه گذاری به آنان را خواهد داد.

پناهندگی در دانمارک

مهاجرت قاچاقی به دانمارک و یا پناهندگی از جمله روش های مهاجرت به دانمارک است. می­توان گفت پناهندگی یکی از دشوارترین راههای مهاجرتی محسوب می­شود. زیرا اکثر کشورها با مهاجرت از طریق پناهندگی مخالف هستند و قوانین سخت گیرانه ای بر افراد اعمال می­گردد. دولت دانمارک نیز طبق کنوانسیون ژنو تنها با پناهندگی افرادی که بدلایلی همچون امنیت- نژاد- ملیت و یا عضویت در گروههای سیاسی به این کشور مهاجرت نموده اند، موافقت می­نماید. متقاضیان مهاجرت به دانمارک بهتر است قبل از هر گونه تصمیم گیری در این زمینه با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و از تجربیات آنان در امر مهاجرت بهره­مند گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *