مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه

بیش از 50% افراد سرمایه گذار به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه می اندیشند زیرا خرید ملک موجب گسترش سرمایه، تجربه زندگی در کشوری مدرن است. این کشور در طی 20 سال اخیر به عنوان یک مقصد عالی برای سرمایه گذاری در زمینه املاک شناخته شده است. امروزه تعداد سرمایه گذارانی که در این در زمینه املاک سرمایه گذاری کرده اند به طور چشمگیری افزایش یافته است. راهنمای زیر برای مطلع سازی هموطنان گرامی از شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور توسط متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است.

درباره سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه

با داشتن یکی از منظم ترین بازارهای املاک در جهان، این کشور همیشه مکانی عالی برای سرمایه گذاری در زمینه املاک و مستغلات بوده است. این کشور یکی از بزرگترین بازارهای سرمایه گذاری در قاره اروپا است. اقتصاد پایدار و سیستم حقوقی، تاریخ و فرهنگ و همچنین سایر موارد این کشور را برای سرمایه گذاران املاک به یک کشور جذاب تبدیل می کند. در مقایسه با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در اکثر کشورها، خرید یک آپارتمان در این کشور یک سرمایه گذاری است. عملا هیچگونه خطر برای متقاضیان به همراه ندارد. در این کشور، بازار املاک و مستغلات پایدار است. قانون سهم افراد در مالکیت طبقه های اصلی ساختمان، دیوارها و سقف ها را تضمین می کند. سرمایه گذاری در آپارتمان و اجاره نیز راهی عالی برای افزایش درآمد ماهانه متقاضیان است.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه

هیچ محدودیت قانونی در مالکیت خارجی املاک و مستغلات این کشور وجود ندارد. در این کشور اروپایی، خرید ملک چه به صورت فردی و چه به عنوان یک شرکت امکان پذیر است. در صورت خرید ملک در کشور فرانسه به عنوان یک شرکت، توصیه می شود متقاضیان از مشاوره های حقوقی و حسابداری در مورد قانون و پیامدهای مالیاتی مشورت و صحبت کنند. از امور مربوطه آگاه شوند. اسناد حقوقی که مالکیت مستقیم فرانسوی را منتقل می کنند باید توسط یک دفتر اسناد رسمی تهیه و در ثبت زمین ارائه شود. برای فروش غیر مستقیم (سهام)، سرمایه گذاران خارجی می توانند از طریق یک مشاور حقوقی اقدام کنند. در بخش هایی از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور که ساخت و ساز یا نوسازی اتفاق می افتد. از این رو داشتن مجوز ساختمان یا تخریب لازم است.

رشد سرمایه گذاری در این کشور اروپایی طبق نمودار زیر خواهد بود:

در صورت اجاره ملک در این کشور، قراردادها باید توسط یک متخصص حقوقی تهیه شود. محدودیت هایی در افزایش اجاره بها وجود دارد. برخی از مقررات قانونی الزامی است. به نوع اجاره نامه بستگی دارد. علاوه بر پرداخت اجاره، مستاجران باید هزینه های خدمات را بپردازند تا محل اجاره شده در وضعیت مطلوبی باشد. آنها همچنین باید ملک و محتویات آن را بیمه کنند. در مورد سرمایه گذاران خارج از کشور، یک ملک ممکن است مستقیماً توسط افراد غیر مقیم یا از طریق شرکتی ایجاد شود که به طور خاص برای این منظور ایجاد شده باشد. این شرکت طبق قانون فرانسه یک نهاد غیرتجاری خواهد بود. با این حال، برای درآمد اجاره، سهامداران می توانند از پرداخت مالیات بر درآمد شخصی یا تغییر مالیات بر شرکت استفاده کنند. جهت اطلاع از شرایط اقامت این کشور مقاله اقامت فرانسه را مطالعه بفرمائید.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه

مالیات خرید ملک در فرانسه

صاحبان املاک در این کشور مالیات را برای خرید، اجاره و فروش ملک پرداخت می کنند. جهت روشن سازی اطلاعات بیشتر در باب سرمایه گذاری در این کشور مقاله سرمایه گذاری در فرانسه را مطالعه بفرمائید.

بخش های مختلف مالیات سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور عبارتند از:

  • مالیات بر اکتساب: فروش املاک بسته به قدمت و نوع ملک تحت تأثیر مالیات بر ارزش افزوده با 20% و یا مالیات انتقال 5.8% است. مالیات بر ارزش افزوده در کسب می تواند در بعضی موارد از درآمد اجاره کسر شود.
  • مالیات بر درآمد اجاره: برای افراد غیر مقیم، نرخ پایه 30% مالیات بر درآمد خالص اجاره وجود دارد. 7.5% اضافی در هزینه های اجتماعی نیز پرداخت می شود. 17.2% در صورتی که مالیات دهندگان ساکن اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نباشند. اگرچه درآمد اجاره از دارایی های غیرمجاز از مالیات بر ارزش افزوده معاف است. مالکان می توانند مالیات بر ارزش افزوده را در درآمد اجاره انتخاب کنند. این می تواند گزینه ای مفید باشد که در آن مالک بتواند هزینه های مالیات بر ارزش افزوده متصل به ملک مانند مواردی که ناشی از ساخت و ساز و یا نوسازی است را کاهش دهد.

در مواردی یک ملک متعلق به یک شرکت خارجی باشد، مالیات بر درآمد شرکت ها به صورت زیر خواهد بود:

درآمد شرکت ها مالیات بر درآمد شرکت ها
درآمد زیر 3812€ (یورو) 15%
درآمد بین 38121€ الی 500000€ (یورو) 28%
درآمد بیش از 500000€ (یورو) 33.33%

کسب وام سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه

در واقع هیچ محدودیتی برای مهاجران که امیدوار به خرید ملک در این کشور هستند وجود ندارد. این شامل گرفتن وام گرفتن برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور نیز می شود. در حالی که قوانین دقیق و مالیات پیرامون دریافت وام ممکن است برای افراد خارجی کمی متفاوت باشد. اما در کل مراحل کسب وام برای انجام امور مربوطه مشابه هستند. به دلیل اینکه خرید ملک و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور توسط مهاجران خارجی رایج است. بیشتر بانک های ملی و بین المللی به اکثر متقاضیان وام های مختلفی برای انجام امور مرتبط ارائه می دهند.

وام برای خرید ملک یا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور درآمد افراد است. بنابراین، در حالی که بانک ها مایل به پوشش %70 الی 80% از هزینه خانه یا ملک جدید متقاضیان هستند. حقوق و بودجه افراد ممکن است یک محدودیت به شمار رود. اکثر بانک های این کشور نماینده انگلیسی زبان دارند تا بتوانند به متقاضیان کمک کنند اما به هر حال ممکن است ایده خوبی باشد. افراد برای انجام امور مربوطه یک مترجم حرفه ای را نیز استخدام کنند. زیرا دریافت وام مسکن فرآیندی نیست که سرمایه گذاران بخواهند در آن مرتکب اشتباه شوند. اگر به دنبال مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و خرید ملک در این کشور هستید، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در طول کل پروژه آماده همراهی شما عیزیزان می باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *