مهاجرت سرمایه گذاری در نروژ

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نروژ

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نروژ

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نروژ یکی از بهترین و سریع ترین روش های کسب اقامت و سپس کسب تابعیت در این کشور اروپایی رو به رشد می باشد، شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور نروژ برای تمامی متقاضیان خارجی و داخلی یکسان خواهد بود. هموطنان عزیز با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند از مراحل و شرایط سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک در کشور نروژ به صورت کامل آگاه شوند. به دلیل بالا بودن کیفیت زندگی در کشور نروژ، متقاضیان بی شماری از سراسر دنیا اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند.

علاوه بر املاک و مستغلات، سرمایه گذاران خارجی می توانند در زمینه های مختلفی در کشور نروژ سرمایه گذاری کنند و کسب و کار خود را گسترش دهند. زیرا این کشور دارای اقتصاد با ثبات و پایدار است. یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا به شمار می رود.

شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نروژ

پس از تقریبا 8 سال رشد بی وقفه، بازار مسکن، قوانین رهن سخت وام برای خرید ملک، یکی از با ثبات ترین و پرتقاضاترین بازارهای مسکن در دنیا به شمار می رود. در این کشور قیمت کل خانه ها 2.35% افزایش یافته است. در کشور نروژ اشخاص و افراد از هر نوع ملیت و تابعیت دارای حق قانونی برای تملک، خرید و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هستند. در این کشور، نماینده املاک و مستغلات نماینده فروشنده و خریدار در مراحل معاملات است. لازم به ذکر است که فردی که قصد سرمایه گذاری از طریق خرید املاک را دارد. هزینه های مربوط به نماینده املاک و مستغلات را پرداخت کند. اولین قدم سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نروژ که قرارداد خرید می باشد. مهمترین قدم به شمار می رود.

معاملات در بازار املاک نروژ به طور کلی نسبت به سایر کشورها خیلی سریع انجام می شوند. به طور کلی در نروژ سرمایه گذاران داخلی هنگام سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به دلیل آشنایی با فرآیند سرمایه گذاری در املاک در کشور نروژ و کوتاه بودن روند سرمایه گذاری (برای سرمایه گذاران داخلی) از مزایای بیشتری نسبت به سرمایه گذاران خارجی بهره مند می شوند. این بدان معناست که سرمایه گذاران خارجی که قصد سرمایه گذاری در نروژ را دارند باید برای انجام این کار کاملاً آماده شوند.

قرارداد و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نروژ

همچنین در صورت نقض قرارداد از حقوق هر 2 طرف یعنی فروشنده و خریدار محافظت می کند. این سند توسط نماینده تهیه و بعدا نگهداری می شود. در حین امضاء قرارداد، فروشنده اسناد و مدارک مربوطه را به خریدار واگذار می کند. این عمل توسط نماینده املاک و مستغلات تا آخرین مرحله سرمایه گذاری حفظ می شود. پس از ثبت نام، یک نسخه معتبر از سند ثبت زمین توسط مراجع ثبت نام صادر می شود. این سند نشان دهنده نام صاحب عنوان و هرگونه موارد مرتبط به آن می باشد. تکمیل پروسه مورد نیاز برای ثبت املاک در نروژ، حدود 3 روز طول می کشد.

رشد آمار خرید ملک در این کشور از طریق نمودار زیر بدین شرح می یاشد:

رشد آمار خرید ملک در نروژ

مالیات سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نروژ

قوانین مالیاتی نروژ ساده و قابل پیش بینی است. درمورد املاک و مستغلات 3 زمینه اصلی مالیات بر املاک و مستغلات در نروژ وجود دارد. با تصمیم شهرداری محلی مالیات بر دارایی قابل پرداخت است. صاحب ملک متعهد به پرداخت چنین مالیاتی خواهد بود. نرخ مالیات می تواند از در شهرداری های مختلف کشور نروژ متفاوت باشد. اما میزان حداکثر آن 0.07% در سال می باشد. لازم به ذکر است که مبنای مالیات ارزش تخمینی بازار است. مالیات بر دارایی در اکثر موارد در هزینه مشترک گنجانده شده است. به این معنی که مستاجر هزینه های واقعی را پرداخت می کند.

هزینه های معاملات رفت و برگشت شامل کلیه هزینه های خرید و فروش مجدد یک ملک، حق الزحمه وکلا، هزینه دفتر اسناد رسمی، هزینه ثبت نام، مالیات، کارگزاران و غیره است. حقوق و دستمزد نماینده املاک و مستغلات متفاوت است. بستگی به پیچیدگی، قابلیت عرضه در بازار و اندازه آن دارد. برای املاک با ارزش حداکثر 7142857€ (یورو)، کمیسیون عادی حدود 1% تا 2.5% می باشد. قیمت خرید ملک، به علاوه 25% مالیات بر ارزش افزوده خواهد بود. جهت اخذ اقامت این کشور از طریق روش مهاجرتی خرید ملک مقاله اقامت نروژ را مطالعه بفرمائید.

مالیات سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نروژ

آخرین مرحله قانونی خرید ملک در نروژ

با این وجود، خریداران باید بدانند که این توافق تا حدودی نسبت به منافع فروشندگان مغرض است. تعداد مشخصی از اصلاحات به دلیل این امر در توافق انجام می شود. در اصل توافق نامه خرید و فروش منوط به مذاکره بین طرفین است. با این حال، تعدادی از بندها به طور عمده توسط قوانین بازار تنظیم می شود. جهت سرمایه گذاری در این کشور مقاله سرمایه گذاری در نروژ را مطالعه بفرمائید.

تمامی مراحل سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نروژ با پرداخت هزینه خرید ملک از فروشنده به خریدار منتقل می شوند. برای بسته شدن پرونده خرید ملک، آخرین بخش اسناد مربوطه در طول جلسه امضاء می شوند. قیمت خرید از طریق پرداخت مستقیم منتقل می شود. سرمایه گذاران خارجی قبل از مرحله آخر باید سرمایه مورد نیاز را به حساب بانکی خود منتقل کنند. برای کسب اطلاعت دقیق درباره شرایط و هزینه های خرید ملک در نروژ و شرایط کسب اقامت این کشور از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.