مهاجرت تحصیلی کلمبیا

رشته هوافضا در کلمبیا

رشته هوافضا در کلمبیا

با وجود رشد صنعت هوافضا در کلمبیا، دانشجویان بین المللی خواهان تحصیل رشته هوافضا در کلمبیا به خصوص در سال جاری شده اند. این کشور واقع در آمریکای جنوبی، محل زندگی کمتر از 50 میلیون نفر است. می توان گفت که این کشور یکی از متنوع ترین کشورها از نظر قومی و زبانی در جهان می باشد. این کشور با 5 کشور دیگر مرز مشترک دارد و دارای 2 خط ساحلی است. این خطوط ساحلی در اقیانوس آرام و دریای کارائیب قرار دارند. میراث فرهنگی غنی این کشور نشان دهنده تأثیرات اروپایی، خاورمیانه، آفریقایی و بومی آن است.

با داشتن شهرهای شلوغ، جنگل های بارانی سرسبز و سواحل کلاس جهانی، همیشه دلایلی برای آمدن به این کشور وجود دارد. زمانی که در این کشور تحصیل می کنید، می توانید از فرهنگ و طبیعت این کشور نیز بهره مند شوید. این کشور کاملا برای دانشجویان در نظر گرفته شده است تا در اوقات فراغت خود بقیه کشورهای آمریکای لاتین را کشف کنند. در ادامه مقاله کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درباره رشته هوافضا در کلمبیا اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار داده اند

معرفی رشته هوافضا در کلمبیا

رشته هوافضا در کلمبیا برای تأمین نه تنها نیازهای علاقه مندان در زمینه مهندسی هوافضا بلکه همچنین صنعت هواپیمایی این کشور طراحی شده است. ضمن اینکه مجددا بر تعهد دانشگاه برای کمک به توسعه کشور و صنعت هواپیمایی محلی تأکید می کند. از طرف دیگر، آویانکا، بزرگترین شرکت هواپیمایی این کشور، در نظر دارد مرکز جدیدی برای تعمیر و نگهداری هواپیما در کلاس جهانی در شهرداری ریونگرو، شرق مدلین، نزدیک پردیس منطقه ای UdeA که برنامه در آن ارائه می شود، افتتاح کند. فارغ التحصیلان برنامه مهندسی هوافضا از افتتاح امکانات جدید آویانکا بهره مند خواهند شد. زیرا، آن ها قادر خواهند بود تقاضای شرکت هواپیمایی را برای نیروی ماهر و متخصصان در زمینه، که مسئول تعمیر و نگهداری و تعمیر هواپیما هستند، برآورده کنند.

معرفی دانشگاه های رشته هوافضا در کلمبیا

در این کشور فقط 2 نوع موسسات عالی وجود دارد که عبارتند از:

2 نوع موسسات عالی در کلمبیااین موسسات آموزش عالی برای آماده سازی دانشجویان برای یک حرفه خاص، دیپلم حرفه ای، فنی یا فنی ارائه می دهند. برنامه های کارشناسی برای اکثر برنامه ها تا 5 سال طول می کشد. موسسات فنی و فناوری فقط مقاطع کارشناسی را ارائه می دهند، در حالی که دانشگاه ها هر 2 دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و مقطع دکترا را ارائه می دهند. تعداد دانشگاه های معتبر و موسسات آموزشی دولتی و خصوصی در این کشور 20 دانشگاه است. مدارک کارشناسی ارشد در طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی، ارائه می شوند. توجه داشته باشید که تقریباً همه برنامه ها به زبان اسپانیایی تدریس می شوند.

رشته هوافضا در کلمبیا که یکی از برترین رشته های این کشور است، در دانشگاه های زیر تدریس می شود:

  • Universidad Del Valle
  • دانشگاه سان بواناونتورا
  • دانشگاه بولیواری پاپی
  • دانشگاه لوس لیبرتادورس
  • دانشگاه Antioquia

جدول زیر شهرهای هر کدام از دانشگاه های بالا را نشان داده است:

نام دانشگاه شهر
Universidad Del Valle کالی
دانشگاه سان بواناونتورا بوگوتا
دانشگاه بولیواری پاپی مدلین
دانشگاه لوس لیبرتادورس بوگوتا دی سی
دانشگاه Antioquia مدلین

بازارکار رشته هوافضا در کلمبیا

بازارکار رشته هوافضا در کلمبیا

صنعت هوافضا جایگاه قابل توجهی در اقتصاد این کشور دارد. جدا از اینکه بخشی است که در 5 سال گذشته رشد 2 رقمی داشته و در گروه کشورهای آمریکای لاتین با سومین نرخ رشد ترافیک هوایی جهان قرار دارد، طبق مطالعات انجام شده یکی از 9 شهر بزرگ هواپیمایی آمریکای لاتین توسط ایرباس خواهد بود. این یک صنعت است که علاوه بر پیشرفت در مناطق دور افتاده این کشور، بخش های دیگری را که از فعالیت های آن پشتیبانی می کنند تولید و تحریک می کند.

کسانی که فارغ التحصیل رشته هوافضا در کلمبیا هستند، می توانند به عنوان مهندس هوافضا در این صنعت مشغول به کار شوند. نمودار زیر حقوق ماهیانه کار در کلمبیا برای مهندسان هوافضا آورده شده است:

حقوق ماهیانه کار در کلمبیا برای مهندسان هوافضا

هزینه تحصیل در کلمبیا

شهریه در دانشگاه های این کشور حدود 6000$ (دلار) در سال است. اما برای برخی از رشته ها می تواند تا 14000$ (دلار) در سال باشد. تکمیل اکثر برنامه های کارشناسی ارشد 2 سال طول می کشد ، اما برخی از آن ها را می توان در کمتر از 1 سال به پایان رساند.

عواملی که روی شهریه شما تاثیر می گذارد عبارتند از:

  • تابعیت شما
  • شهری که در آن قصد تحصیل دارید.
  • مقطعی که قصد تحصیل دارید.

جدول زیر هزینه تحصیل در این کشور را در دانشگاه های مختلف آورده است:

نوع دانشگاه شهریه هر ترم به دلار
دانشگاه دولتی 630$
دانشگاه خصوصی بین 630$ تا 3450$

برخی از موسسات آموزش عالی برای دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی به دانشجویان ممتاز ارائه می دهد. هزینه زندگی شما به محل زندگی خود در این کشور بستگی خواهد داشت. به طور متوسط باید حدود 1000$ (دلار) در ماه بودجه در نظر بگیرید. این محل اقامت، مواد غذایی و مسافرت را شامل می شود.

ویزای تحصیلی کلمبیا

دانشجویان بین المللی برای ثبت نام به یک برنامه تحصیلی که حداقل 10 ساعت در هفته ن و ویزای موقت دانشجویی (TE) نیاز دارند. دانشجو می تواند ویزای تحصیلی کلمبیا را از سفارت این کشور در کشور خود دریافت کند. ویزا برای مدت حداکثر 1 سال اعطاءمی شود و ممکن است تمدید شود. برای دریافت ویزا، دانشجو باید مدارک پذیرش در یک موسسه آموزش حقوقی در این کشور، اثبات توانایی پرداخت مالی و اثبات اینکه برنامه تحصیلی حداقل به 10 ساعت در هفته دارد، ارائه دهد. دانشجو باید ویزا را شخصا در سفارت دریافت کند و کلیه اسناد ارسالی اگر به زبان دیگری باشد باید به اسپانیایی ترجمه شود.

سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور تحت سلطه بیمه های خصوصی است. دانشجویان باید بیمه ای را در کشور خود دریافت کنند که در این کشور معتبر باشد. حتی در صورت بیمه، بسیاری از پزشکان و بیمارستان ها همچنان به پرداخت نقدی پیش پرداخت نیاز دارند، اگرچه برخی از آن ها کارت اعتباری را می پذیرند. متقاضیان می توانند با تماس به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سوالات خود را درباره مهاجرت به کلمبیا یا سایر کشورها با کارشناسان این موسسه مطرح نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *