مهاجرت تحصیلی مالت

رشته معماری در مالتا

رشته معماری در مالتا

رشته معماری در مالتا از صدها سال پیش تا الان در این جزیره وجود داشته است. مالتا جزیره ای کوچک در جنوب ایتالیاست. در طول تاریخ خود از نظر معماری از کشورهای مختلف الهام گرفته است. معماری مالتا در طول زمان از بومیان این جزیره گرفته تا معماران ایتالیایی و برتانیایی تاثیر گرفته است. در وسط دریای مدیترانه 3 جزیره کوچک واقع شده اند که همگی در فاصله یکدیگر قرار دارند. آنها مالتا، گوزو و کومینو هستند و با هم جزایر مالتا را تشکیل می دهند. مالتا بزرگترین و بدون شک مشهورترین جزیره در میان همه جزایر است، اگرچه هر 3 جزیره تا به امروز مسکونی هستند.

برای قرن ها، هزاره ها حتی، یک ماده ساختمانی بر معماری مالتا غالب شده است و این سنگ آهک است. یک دلیل وجود دارد که مردم محلی به مالتا صخره می گویند. جزایر مالتا و تقریباً همه چیز روی آنها، به معنای واقعی کلمه، در سنگ تراشیده شده اند. سنگ آهک در مالتا فراوان است. این دلیل ساده ای است که چرا در طول این سال ها به عنوان مصالح اصلی ساختمان کاربرد زیادی داشته است. مالتا امروز دارای معماری متنوعی است و یکی از جزایر تاریخی برای تحقیق و تحصیل در رشته معماری است. علاقه مندان به رشته معماری در مالتا می توانند در ادامه این مقاله مطالب مفیدی درباره رشته معماری در مالتا بدست آورند. همچنین با استفاده از خدمات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید مهاجرتی مطمئن برای خود رقم بزنید.

تاریخچه رشته معماری در مالتا

سازه های بزرگ معبد سنگی در مالتا از قدیمی ترین این سازه ها در جهان است، مدت ها قبل از ساخت اهرام در مصر ساخته شده اند. این معابد که در حدود 3500 تا 2500 سال قبل از میلاد ساخته شده اند، بازتاب دوره ای از پیشرفت هنری و معماری بزرگ در مالتا و گوزو هستند و بخشی از آن بودند. دوره رومی کف های موزاییکی تزئینی، ستون های مرمر و مجسمه های کلاسیک در معماری مالتا وارد شد بقایای آن به زیبایی حفظ شده است. بسیاری از معماری قرون وسطایی مالتا از زمان گذشته باقی نمانده است و نوسازی و زلزله مسینا در سال 1693 آنها را ویران کرد. هنوز هم، ویژگی های معماری نورمن را می توان در خانه های بزرگ بازمانده ساخته شده و وارد شده از سیسیل مشاهده کرد.

چندین کلیسای کوچک کنار جاده ای که در حومه مالتا یافت می شوند به این دوره باز می گردند. هنگامی که شوالیه های سنت جان این جزایر را در سال 1530 اشغال کردند، مالتا با یک نقطه عطف در تاریخ معماری خود روبرو شد.

  • برای اولین بار، سبک های ساختمانی اروپا در مالتا به طور گسترده ای معرفی شد.
  • سنت جان با کمک مهندسان و معماران ایتالیایی، پایتخت امروز والتا را در سال 1566 تاسیس کرد و استحکامات برجسته ای را در اطراف بندر بزرگ احداث کرد.
  • پس از آن معماری باروک نیز رونق یافت و به دست معماران خارجی بناهایی در این سبک بوجود آمدند.
  • معماری در دوره بریتانیا مالتا موفق شد کلاسیک انگلیسی را با سنگ آهک مالت سازگار کند و ساختمان های عمومی زیبا ایجاد شود.

کار در رشته معماری در مالتا

فرهنگ طراحی مالتا از دریا متولد می شود. این کشور جزیره ای که بین سیسیل و سواحل شمال آفریقا واقع شده است، به دلیل سواحل چشمگیر و مکان های تاریخی شناخته شده است. مالتا که مدتها تحت حاکمیت های مختلف، از رومی ها و مورها گرفته تا فرانسوی ها اداره می شد، استقلال خود را در سال 1964 به دست آورد. این آغاز رونق ساخت و ساز کشور بود، جایی که معماری جدید و پروژه های شهری شتاب می گرفتند. مجمع الجزایر زیبا، مالتا اکنون پنجمین کشور متراکم جهان است. این کشور با داشتن پایتخت والتا در قلب خود، به یک مرکز فرهنگی متنوع در مدیترانه تبدیل شده است. والتا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد و این کشور دارای طیف وسیعی از معماری است که شامل کارهای دفاتر محلی و بین المللی است.

با توضیحات داده شده متوجه خواهید شد که بازار کار رشته معماری در مالتا بسیار فعال است. طبق بررسی های صورت گرفته حقوق ماهیانه کار در مالتا برای یک مهندس معمار به صورت متوسط 4290€ (یورو) است. این در حالی است یک معمار در کشور مالتا ماهیانه در کم ترین حالت 2060€ (یورو) و در بیشترین مقدار 8260€ (یورو) حقوق دریافت می کند.

در نمودار زیر می توانید میزان حقوق کار در مالتا در مشاغل رشته معماری را بررسی کنید:

حقوق مشاغل معماری در مالتا

تحصیل رشته معماری در مالتا

تحصیل در رشته معماری در مالتا در دانشگاه های معتبر این کشور امکان پذیر است. دوره های معماری بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد در مالتا ارائه می شود. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مالتا در رشته معماری یکی از مزایای آن است. البته هزینه تحصیل در مالتا بالاست و دانشجویان باید برای تحصیل رشته معماری هزینه بالا و در حدود 13000€ (یورو) در سال در نظر بگیرند. این بدین جهت است که دوره های معماری و سایر دوره ها در این کشور ظرفیت محدودی دارند و کیفیت آموز نیز بالاست.

در جدول زیر می توانید از جمله دانشگاه های ارائه کننده رشته معماری در کشور مالتا را ببینید:

ردیف نام دانشگاه شهر
1 دانشگاه مالتا والتا

تحصیل معماری در دانشگاه مالتا

گروه معماری و طراحی شهری دانشگاه مالتا مسئول رسیدگی به مسائل معماری و طراحی شهری با دانشجویان، در حال حاضر در سطح لیسانس، و ارتقا فعالیت تحقیقاتی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در موضوعات مرتبط است. در سال های اخیر تجارب یادگیری و تحقیقاتی که توسط افراد مقیم و کارمندان دپارتمان ارائه شده است، افراد حرفه ای مجهز به آموزش معماری یا مطالعات شهری را فراهم کرده اند. ساختار جدید این دوره، یک سیستم آموزشی 3 سطحی است که دوره های کارشناسی ارشد حرفه ای مبتنی بر پروژه را در معماری و طراحی شهری ارائه می دهد. این برنامه منجر به بهبود کاربردها در زمینه های معماری و شهری شده است، در عین حال، بستر محکمی برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه مالتا یا سایر دانشگاه های خارج از کشور، در جنبه های مختلف معماری یا طراحی شهری فراهم می کند.

در حال حاضر، علایق اصلی تحقیقاتی این دانشکده زمینه های:

  • تاریخ معماری
  • نظریه معماری
  • و طراحی شهری را پوشش می دهد.

این گروه همکاری نزدیک با موسسه بین المللی مطالعات باروک دارد، در حالی که در سایر زمینه ها کارکنان در پروژه های مشترک با همتایان خود در واحدهای عملیاتی دانشگاه های خارج از کشور شرکت می کنند.

تحصیل معماری در دانشگاه مالتا

کارشناسی ارشد Architecture در دانشگاه مالتا

برنامه های کارشناسی ارشد معماری در دانشگاه مالتا یک مدرک سطح دوم است که همراه با برنامه های مکمل قبلی شامل دیپلم 1 ساله در مطالعات بنیاد طراحی و 3 سال مطالعات کارشناسی محیط را ارائه می دهد که شرایط علمی حرفه معمار را برآورده می کند. ساختار دوره 1 + 3 + 2 مطابق با روند بولونیا است. برنامه های مکمل، به عنوان یک کلیت، و همچنین به ویژه، دوره های 2 ساله کارشناسی ارشد، با توجه به الزامات ماده 46 دستورالعمل اتحادیه اروپا در مورد آموزش معماران است. برنامه دوره تعادل بین دانش نظری، در موضوعات مرتبط با معماری و کارگاه های عملی طراحی معماری را حفظ می کند، که در پروژه نهایی به اوج خود می رسد. این دوره همچنین شامل یک مولفه تحقیقاتی فردی و مستقل قابل توجه است که در نهایت با نوشتن پایان نامه به پایان می رسد.

Architecture مدرن مالتا

معماری امروزی در مالتا با درجات مختلفی از موفقیت سعی در تلفیق سبک بومی و محلی با مدرن دارد. سنگ آهک مالتا هنوز هم مصالح ساختمانی مطلوب در جزایر است و به ساختمان ها رنگ عسلی می بخشد. علاوه بر این، ساختمان های قدیمی در حال تبدیل شدن به اهداف مختلف هستند، مانند ساختمان Biagio Steps، بخشی از استحکامات شوالیه ها، که به یک موزه تعاملی سازی تبدیل شده است. در سال 1964 مالتا استقلال خود را به دست آورد و این جزیره شاهد چیزی بود که رونق ساخت و ساز نامیده می شد. از آن زمان به بعد، این رونق دادمه یافت و باعث تخریب بسیاری از خانه های منسوخ شد که برای زندگی مدرن بیش از حد ابتدایی قلمداد می شدند. امروز معماری مدرن در اقصی نقاط شهرهای مالتا به خصوص والتا دیده می شود.

با بررسی شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا می توانید در طول تحصیل رشته معماری تجربه کسب کنید. جهت اقدام به مهاجرت می توانید از مشاورین زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *