مهاجرت به کشور سریلانکا

راه های مهاجرت به سریلانکا

راه های مهاجرت به کشور سریلانکا

سریلانکا کشوری آسیایی است که در نزدیکی هندوستان موقعیت دارد. راه های مهاجرت به سریلانکا عبارتند از مهاجرت تحصیلی- مهاجرت کاری- مهاجرت تجاری و یا مهاجرت از طریق ازدواج. نام کشور سریلانکا در کنار سایر کشورهای توریستی جای دارد. این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که بخوبی توانسته است گردشگران زیادی را به خود جذب نماید. در این کشور گروه ها و اقلیت های زیادی با نژادهای مختلف در کنار یکدیگر زندگی می­نمایند. مردم کشور سریلانکا به زبان های مختلفی صحبت می­کنند، اما زبان رسمی این کشور را سینهالی معرفی نموده اند. بیشترین زبان مورد استفاده در این کشور سینهالی و تامیلی است. این کشور دارای دو پایتخت که یکی را پایتخت سیاسی و دیگری را تجاری می­دانند.

شهر زیبای کلمبو پایتخت تجاری سریلانکا و شهر جایاوارداناپورا که در نزدیکی همین شهر واقع شده است، پایتخت سیاسی سریلانکا بحساب می­آید. این کشور محصولاتی همچون چای- منسوجات- پوشاک- نارگیل و سنگ های قیمتی را صادر می­نماید و در مقابل محصولاتی همچون تجهیزات حمل ونقل- کالاهای مصرفی مانند نوشیدنی ها و مواد غذایی را از کشورهای ایران- ژاپن و چین و برخی از کشورهای دیگر وارد می­نماید. با ارتباط با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانید بهترین گزینه ها را برای مهاجرت به دیگر کشورها انتخاب نمائید. در طول سالهای 1991-2013 نرخ بیکاری در این کشور نسبتاً بالا گزارش شده بود، اما با توجه به تلاش های دولت سریلانکا این کشور توانسته نرخ بیکاری را تا حدود زیادی کاهش دهد.

راهها و روشهای مهاجرتی به کشور سریلانکا

سریلانکا کشوری توریستی است و راه های مهاجرت به سریلانکا نیازمند اخذ ویزای این کشور می­باشد. افراد با توجه به اهداف مراجعت شان به این کشور می­باید ویزای مربوطه را اخذ و سپس به این کشور سفر نمایند. انواع ویزاهای کشور سریلانکا عبارتند از: ویزای توریستی- ویزای تجاری- ویزای کاری- ویزای تحصیلی و ویزای ازدواج. نا گفته نماند ویزای توریستی سریلانکا بصورت رایگان است و اکثراً افرادی که قصد انجام کسب و کار در کشور سریلانکا را دارند، ابتدا با اخذ ویزای توریستی سریلانکا به این کشور سفر نموده و با آگاهی از وضعیت و شرایط کاری در این کشور تصمیم برای آغاز کسب و کار در سریلانکا را می­نمایند. ما در ادامه به تفصیل راه های مهاجرت به سریلانکا را معرفی خواهیم نمود.

راه های مهاجرت به سریلانکا

مهاجرت به سریلانکا از طریق ویزای کار

سریلانکا کشوری دموکراتیک است که از اقتصاد ضعیفی در میان کشورهای آسیایی برخوردار می­باشد. واحد پولی این کشور روپیه است. همانطور که در مقدمه بیان نمودیم اکثر مردم این کشور مشغول به انجام کارهای کشاورزی هستند. اگرچه اقتصاد این کشور ضعیف است اما در سالهای اخیر دولت سریلانکا تلاش های زیادی برای بهبود وضعیت اقتصادی و فرصت های شغلی برای شهروندان این کشور نموده است. بطوریکه هم اکنون نرخ بیکاری در سریلانکا 7/4% گزارش شده است. از آنجائیکه کشور سریلانکا کشوری توریستی است این کشور توانسته به رشد قابل توجهی در این صنعت دست یابد و فرصت های شغلی بسیار مناسبی در این حوزه بوجود آمده است. افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند، باید ابتدا سعی در یافتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایانی در سریلانکا نمایند. اخذ پیشنهاد کاری از طریق مراجعه به موسسات کاریابی در سریلانکا امکانپذیر است. بطوریکه اتباع خارجی می­توانند رزومه های کاری و سوابق تحصیلی و کاری خود را به این موسسات بصورت آنلاین ارسال نمایند و پس از یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور و عقد قرارداد کاری با کارفرمایان در این کشور، جهت اخذ ویزای کاری سریلانکا به سفارت این کشور مراجعه نمایند.

مهاجرت به سریلانکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از دیگر راه های مهاجرت به سریلانکا است. سرمایه گذاری در سریلانکا به روشهای گوناگونی امکان پذیر است. ثبت شرکت در سریلانکا- خرید سپرده های بانکی- کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در بخش های ویژه در سریلانکا نیز بگونه ای است که فرد سرمایه گذار می­باید دارای یک میلیون دلار سرمایه اولیه باشد. اتباع خارجی اجازه خرید ملک در این کشور را ندارند و تنها اجازه اجاره نمودن املاک را بصورت 99 ساله در این کشور خواهند داشت.

خارجیان 15% مالیات املاک را به دولت سریلانکا پرداخت نمی­نمایند. اما در صورتیکه اتباع خارجی آپارتمانی را در این کشور خریداری نمایند ملزم به پرداخت مالیات خواهند بود. همچنین خرید آپارتمان هایی با متراژ کمتر از 15 متر نیازی به پرداخت مالیات در سریلانکا ندارد. از دیگر روشهای سرمایه گذاری در سریلانکا خرید سپرده در بانکهای بزرگ این کشور است. افراد با خرید سپرده از بانک های بزرگ در این کشور می­توانند به سرمایه گذاری بپردازند.

مهاجرت تحصیلی به سریلانکا

در سریلانکا دانشگاه های معتبری نیز وجود دارد و دانشجویان می­توانند جهت ادامه تحصیل به دانشگاه های این کشور مراجعه نمایند. جهت پذیرش در دانشگاه های سریلانکا دانشجویان می­باید ابتدا درخواست پذیرش خود را به یکی از دانشگاه های این کشور ارسال و پس از تأیید مدارک متقاضیان برای آنان دعوتنامه تحصیلی ارسال خواهد شد. پس از آن دانشجویان می­توانند با اخذ ویزای تحصیلی سریلانکا به این کشور سفر نموده و به ادامه تحصیل در سریلانکا بپردازند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان در این کشور می­توانند براحتی به انجام کار در این کشور بپرازند. زیرا یافتن کار برای آن دسته از افرادی که تحصیلاتشان را در سریلانکا به اتمام رسانیده اند، آسانتر است. تحصیل در دانشگاههای سریلانکا به زبان انگلیسی صورت می­گیرد و دانشجویان برای ورود نیازمند مهارت زبان انگلیسی با حاقل سطح C می­باشند.

شرایط و هزینه های زندگی در سریلانکا

با توجه به راه های مهاجرت به سریلانکا افراد سعی می­نمایند ابتدا از شرایط و هزینه های زندگی در این کشور آگاهی یابند. هزینه های زندگی در این کشور بسیار ارزان است و این بیشترین درآمد کشور سریلانکا از طریق فروش سنگ های قیمتی به دیگر کشورها بدست می­آید. قیمت محصولات غذایی در این کشور تقریباً برابر با قیمت این محصولات در کشور ایران می­باشد. افراد براحتی می­توانند محصولات و پوشاک مرغوبی را با کمترین قیمت در این کشور بیابند. اگر چه این کشور جزء کشورهای توسعه یافته بحساب نمی­آید اما نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین و تقریباً همه مردم این کشور مشغول به کار هستند. این کشور مقصد کاری و تحصیلی بسیاری از افراد محسوب می­شود. اما ما به دوستان عزیز پیشنهاد می­نمائیم شرایط تحصیل رایگان در اتریش و ویزای کار آلمان را نیز مطالعه نمایند و در صورت نیاز با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و مشاوره نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *