مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ترکیه » راه های مهاجرت به ترکیه

راه های مهاجرت به ترکیهراه های مهاجرت به ترکیه با توجه به پایین بودن هزینه ها در این کشور و نزدیک بودنش به ایران، همواره مورد توجه هم وطنان عزیزمان بوده است.

کشور ترکیه که به طور رسمی جمهوری ترکیه نامیده می شود، بخش اعظمش در آسیای غربی بوده و قسمتی از خاکش نیز در قاره اروپا قرار دارد. پایتخت ترکیه شهر آنکارا می باشد هر چند بزرگ ترین شهرش، در حقیقت شهر استانبول است.

این کشور که از همسایه های ایران است و در واقع در قسمت شمال غربی کشور ما واقع گردیده، نزدیک به 70،80 در صد جمعیتش را تورک ها تشکیل می دهند و کورد ها حدود 20 در صد جمعیت آن هستند و مهم ترین و و در واقع پر تعدادترین اقلیت در ترکیه به شمار می آیند.

در مقاله ای که در پیش روی شما قرار دارد تیم ترجمه موسسه سفیران سروش سعادت توضیحاتی را در خصوص راه های مهاجرت به ترکیه و راه  های آن در اختیار شما قرار داده اند هر چند این موضوع یعنی راه های مهاجرت به ترکیه نیاز به توضیحات مفصلی دارد که می توانید برای آگاهی از آن از دانش کارشناسان ارشد و مشاورین ما استفاده کنید.

راه های مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به هر کشوری به شش طریقِ ازدواج، تولد، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و پناهندگی صورت می گیرد و در مقاله ذیل به موارد مذکور به طور خاص درباره ترکیه پرداخته شده است.

مهاجرت به ترکیه از طریق تولد

در ابتدای امر توضیح در این خصوص ضروری به نظر می رسد که نظام حقوقی کشورهای دنیا به لحاظ اعطای تابعیت از طریق تولد به دو گروه مختلف تقسیم می گردد :

کشورهای تابع سیستم خون و کشورهایی که تابع سیستم خاک می باشند.

کشورهایی که از سیستم خاک پیروی می کنند به هر فردی که در کشورشان به دنیا آید تابعیت خود را اهدا می کنند از جمله کانادا و برزیل، و در نقطه مقابل آن دسته از کشورهایی که تابع سیستم خون هستند مثل ایران، آلمان و فرانسه به کسانی تابعیت می دهند که پدر یا مادرشان تابعیت آن کشور را داشته باشند.

می بایست توجه داشته باشید که نظام حقوقی کشور ترکیه نیز از سیستم خون تبعیت می کند و فقط در صورتی فرد تابعیت این کشور را می گیرد که پدر یا مادرش تابعیت ترکیه را داشته باشند.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد تورک در ابتدای امر اقامت و در نهایت تابعیت ترکیه را برای شما به همراه می آورد.

این ازدواج می بایست 3 سال به طول بینجامد و در این سه سال زوجین باید در کنار هم زندگی کنند و شرایط ذیل را نیز داشته باشند :

  • فرد خارجی ای که با یک تبعه تورک ازدواج می کند می بایست بالای 18 سال داشته باشد
  • پیش از درخواست اخذ تابعیت می بایست به مدت 5 سال در ترکیه اقامت داشته باشد
  • قصد ماندن و اقامت در ترکیه از سوی مقامات ترکیه تشخیص داده شود
  • عدم وجود سوءسابقه کیفری و مشکلات اخلاقی
  • نداشتن بیماری های جدی واگیردار که سلامت جامعه ترکیه را تهدید می کنند
  • دانش زبان ترکی
  • داشتن درآمد کافی که تامین کننده هزینه های زندگی فرد باشد

 

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

کشور ترکیه به داشتن دانشگاه های ارزان قیمت معروف می باشد؛ در واقع شهریه آن ها بین 50 دلار درسال تا 5000 دلار در سال بسته به نوع دانشگاه و رشته تغییر می کند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه

برای ورود به هر رشته ای در ترکیه حتی جواهر سازی و فشن، شما می بایست در یکی از آزمون های YOS یا SAT شرکت نمایید منتهی نمره ای که می بایست در این آزمون ها اخذ نمایید مطابق رشته مورد نظر و دانشگاهی که می توانید در نهایت به آن وارد شوید تغییر می کند به عنوان مثال برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه های مطرح ترکیه مثل دانشگاه استانبول یا دانشگاه آنکارا فرد متقاضی می بایست YOS نود به بالا اخذ نماید.

از دلایل پرطرفدار بودن ترکیه میان ایرانیان می توان به مورد تایید بودن تعدادی از دانشگاه های ترکیه از جانب وزارت بهداشت ایران و کشورهای اروپایی اشاره کرد. علاوه بر این در اکثر دانشگاه های ترکیه زبان انگلیسی نیز تدریس می شود. در نتیجه افراد زیادی همه ساله مشتاق تحصیل در رشته های پزشکی، داروسازی، دندان پزسکی و … به زبان انگلیسی در ترکیه هستند؛ پدر و مادرها نیز خیالشان بابت بُعد مسافت و مسائل ویزایی آسوده است.

کارشناسی ارشد در ترکیه

برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد فرد می بایست حتما مدرک زبان انگلیسی بین المللی هم چون آیلتس یا تافل را داشته باشد و در صورتی که متقاضی تحصیل در رشته های مهندسی است، GRE و زمانی که متقاضی تحصیل در رشته های مدیریتی است GMAT داشته باشد.

دکتری در ترکیه

برای تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه همانند سایر کشورهای دنیا فرد نیازمند پیدا کردن سوپروایزر است و نتیجتا آیلتس بالا داشتن و روزمه تحصیلی و کاری قوی شانس این امر را بالاتر می برد.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

کشور ترکیه همانند آلمان، اتریش و آفریقای جنوبی ویزایی تحت عنوان جستجوی کار ندارد و شما در صورتی که بخواهید برای کار به این کشور بروید نیازمند این هستید که از یک کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشید. خوشبختانه ترکیه با ایران قرارداد لغو روادید منعقد کرده اند و شما تا سه ماه بدون نیاز به ویزای خاصی می توانید در این کشور حضور داشته باشید و به دنبال کار بگردید و در نهایت با یافتن کار و انعقاد قرارداد کاری به دنبال اخذ ویزای کار باشید.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

یک راه مهاجرت به ترکیه خریداری کردن ملکی در این کشور می باشد. در واقع شما با خرید یک ملک به ارزش یک میلیون دلار آمریکا در خاک ترکیه می توانید پاسپورت ترکیه را هم برای خود و هم اعضای خانوادتان اخذ نمایید.

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

افرادی که بیان کنند جان و مالشان به دلیل زبان، نژاد، دین و… شان در صورت حضور در کشوری که تبعه آن هستند به خطر می افتد، می توانند پس از ورود به ترکیه درخواست پناهندگی دهند البته با توجه به این که پروسه های پناهندگی غیرقانونی هستند ما اقدام از طریق روش های قانونی را به شما پیشنهاد می کنیم.

در مقاله ای که از نظر گذراندید توضیحاتی در خصوص راه های مهاجرت به ترکیه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در صورتی که می خواهید در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید یا تمایل دارید شرایط کشورهای دیگر نیز برایتان بررسی شود می توانید با کارشناسان مهاجرتی موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و مشاوره شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *