مهاجرت به کشور سوئیس

راه‌های اخذ اقامت سوئیس

راه‌های اخذ اقامت سوئیس

راه‌های اخذ اقامت سوئیس در سال 2018 از مسائل مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت می باشد. اگر به دنبال مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت در سوئیس هستید، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا تمامی اطلاعات لازم در زمینه راه‌های اخذ اقامت سوئیس در سال 2018 را برای شما متقاضیان عزیز بازگو نماییم. برای دسترسی به راه‌های اخذ اقامت سوئیس ،متقاضیان باید تمامی هزینه‌های زندگی در سوئیس را تامین نمایند و به صورت مستمر به مدت چند سال در سوئیس زندگی نمایند تا بتوانند اقامت آن و متعاقبا شهروندی سوئیس را به دست آورند .

درباره اقامت سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس بسته به شرایط و سبک زندگی افراد دارد اما به هر حال این هزینه‌ها بالا می‌باشد. با اخذ شهروندی سوئیس که یکی از سخت‌ترین مراحل در بین همه کشورهای اروپایی‌ و البته یک از قوی ترین ویزا ها را دارا می‌باشد، می‌توانند به صد و پنجاه و پنج کشور جهان بدون ویزا سفر نمایند .

آنچه که بین کشور سوئیس و دیگر کشورهای قدرتمند جهان تمایز ایجاد نموده است، استاندارد بالای زندگی و رفاه حال شهروندان می باشد. کشور سوئیس از جمله کشورهایی می‌باشد که نه دستخوش تغییرات و نه دستخوش تورم بازار می‌شود و جالب می‌باشد کشورهایی همچون کانادا و امریکا که به سختی ویزا صادر می‌نمایند، برای متقاضیانی که ویزای سوئیس در پاسپورت آن‌ها وجود دارد، به راحتی ویزاهای بلند مدت را صادر می نمایند.

سوئیس و اقامت در اروپا

لازم به ذکر می باشد که خانواده‌هایی و یا افرادی که موفق به اخذ اقامت سوئیس می‌شوند به راحتی می‌توانند در کشورهای اروپایی زندگی و در بازار اقتصادی آنها فعالیت داشته باشند. البته در کشور سوئیس زمانی که متقاضی موفق به اخذ تابعیت سوئیس گردید،  باید حکم شهروندی متقاضی در قسمت اداره ثبت احوال به ثبت رسیده باشد.

به طور کلی نوزادانی که پدر یا مادر سوئیسی تبار دارند، خود نوزاد نیز تابعیت سوئیس را به دست می آورد. پس اخذ تابعیت سوئیس از طریق تولد بر اصل خون می‌باشد و اصل خاک در سوئیس مورد پذیرش نمی‌باشد.

اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت سوئیس ازدواج با یکی از اتباع این کشور است. اخذ تابعیت سوئیس  برای متقاضیانی که قصد ازدواج با یک تبعه سوئیسی را دارند نیز به این صورت می‌باشد که به هنگام ازدواج با یک شهروند سوئیسی، متقاضی، اقامت سوئیس از طریق ازدواج را کسب می‌نماید.همچنین به نکات زیر نیز توجه کنید.

  • بعد از گذشت مدت زمان حداقل پنج سال از زندگی قانونی و مشترک و مستمر زوجین در سوئیس،  تابعیت سوئیس از طریق ازدواج را به دست می‌آورد.
  • متقاضیانی که با هدف اخذ اقامت سوئیس و متعاقبا اخذ تابعیت سوئیس به این کشور مهاجرت می‌نمایند، باید به یکی از زبان‌های آلمانی، انگلیسی، ایتالیایی و یا فرانسوی تسلط داشته باشند.
  • برای کاریابی در سوئیس و زندگی در این کشور، تسلط بر زبان یکی از شروط اصلی می‌باشد.

اخذ اقامت سوئیس از طریق محل اقامت مبنا

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت سوئیس تولد است. به طور کلی متقاضیان بین ‌المللی خارجی با دوازده سال زندگی به طور مستمر در سوئیس می توانند برای اخذ تابعیت سوئیس اقدام نمایند البته بعد از ده سال زندگی در سوئیس، اگر متقاضیان بین ده تا بیست سال اقامت در سوئیس داشته باشند شرایط اقامت برای متقاضیان بین‌المللی خارجی دو برابر خواهد شد.

متقاضیان بین‌المللی خارجی، همچنین باید نشان دهند که به شیوۀ زندگی در سوئیس کاملاً واقف هستند و از تمامی قوانینی که مربوط به این کشور که مطابق با آداب و رسوم سوئیس می‌باشد، پیروی می‌نماید، و در امنیت سوئیس خللی ایجاد نمی‌نمایند.

بدین جهت از این طریق می‌توانند برای اخذ شهروندی سوئیس یا اخذ اقامت سوئیس که بر مبنای محل اقامت متقاضی می‌باشد، و یکی از  راه‌های اخذ اقامت سوئیس می‌باشد، اقدام نمایند. اخذ اقامت سوئیس برای متقاضیانی اتفاق می‌افتد که الزامات کانتون‌ها و کامون‌های محل اقامت خود را رعایت نمایند .

کانتون و کامون در سوئیس چیست؟

سوئیس یک کشور فدرال سیاسی است که متشکل از سه سطح می‌باشد، کانتون‌ها یا همان استان‌ها، کامون‌ها یا همان منطقه‌های داخل استان‌ها و دولت محلی یا دولت فدرال. به طور کلی پروسه اخذ شهروندی سوئیس یا اخذ اقامت سوئیس به صورت دائم، در هر یک از استان‌های سوئیس و یا کانتون‌ها در سوئیس متفاوت و هزینه‌های خاص خود را دارد و معمولاً این هزینه‌ها چند صد فرانک، می‌باشد.

اخذ اقامت سوئیس از طریق پناهندگی

سوئیس عضو معاهده ژنو در حمایت از حقوق پناهندگان است ولی آن چه که در عمل شاهد آن هستیم این می باشد که این کشور، چندان به این تعهد خویش پایبند نیست. آمار بیان گر این است که سوئیس درخواست های بسیاری از پناهندگان را بدون دلیل کافی رد می کند و در کل، نظر مثبتی به آن ندارد.

اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل

با اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزش عالی این کشور می توان اقامت آن را به دست آورد. ولی باید به یاد داشت که اقامت تحصیلی، جزء اقامت های موقت است و بخودی خود به اقامت دائم منجر نمی شود.

اخذ اقامت سوئیس از طریق کار

داشتن اشتغال قانونی در سوئیس، با اخذ اقامت این کشور همراه خواهد بود. حال یا باید از یک کارفرمای سوئیسی دعوت نامه کاری داشت که این امر بسیار بعید است. و یا می توان از فرصت پس از تحصیل در این کشور استفاده کرد و به کار و نهایتا اقامت در این کشور رسید.

اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

با سرمایه گذاری در یکی از گزینه هایی که توسط دولت سوئیس مشخص و معرفی شده است، می توان به صورت خانوادگی (اعضای تحت تکفل) به اقامت این کشور رسید. متقاضیانی که موفق به اخذ اقامت سوئیس به صورت دائم می‌شوند از تمامی مزایای کشور سوئیس از جمله موارد زیر بهره‌مند می‌شوند.

  • توانایی خرید ملک و سرمایه‌گذاری
  • حق آموزش و تحصیل در مدارس و یا دانشگاه‌های سوئیسی
  • دسترسی آزاد به اشتغال و اخذ مشاغل در نهادهای دولتی
  • کارآفرینی در سوئیس
  • توانایی زندگی در هر نقطه از سوئیس

اما لازم به ذکر می‌باشد که با اخذ اقامت سوئیس به صورت دائم و اخذ شهروندی سوئیس، متقاضیان بین 18 تا 34 سال موظف به انجام خدمت سربازی خواهند بود . شما عزیزان می‌توانید  با موسسه سفیران سروش سعادت ارتباط گرفته و سؤالات خود را در باب راه‌های اخذ اقامت سوئیس مطرح نموده و پاسخ دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *