ویزای مسافرتی آلمان

راهنمای ویزای توریستی آلمان

راهنمای ویزای توریستی آلمان

با ویزای توریستی آلمان نمیتوان شرایط کار و یا شروع به تحصیل  در این کشور پیشرفته و صنعتی را محیا نمود.ویزای توریستی آلمان فقط برای دیدار با اعضای خانواده و اقوام و دوستان وآشنایان  ویا برای سفرهای تفریحی آنهم از نوع کوتاه مدت مناسب است.مدت اعتبار این نوع از ویزا وابسته به چگونگی درخواست شما و تصمیم اخذ شده از سفارت خانه  مربوطه میباشد. بعد از اینکه سفارت خانه  مربوطه اقدام به صدور  ویزای شما کرد سفارت اقدام به چسباندن برچسبی که نشان دهنده اعتبار ویزای شماست میکند.

همانطور که در سایر مقاله ها شرایط اخذ ویزای کشور های دیگر را مطالعه کردید نحوه اخذ ویزای کشور آلمان هم این شرایط را دارا میباشد. با توجه به اهمیت این شرایط بر خود واجب دیدیم که دوباره و به صورت مختصر این شرایط را یاد آوری کنیم.

شرایط و شروط ویزای توریستی المان

اولین شرط برای اخذ ویزای کشور آلمان تکمیل نمودن فرم مربوطه تقاضای ویزای کشور آلمان میباشد. این فرم را میتوان از سایت سفارت خانه کشور آلمان که در شهر تهران واقع شده است بارگیری کنید یا با مراجعه به سفارت خانه کشور آلمان  به صورت حضوری  اقدام به تحویل فرم مربوطه کرد.

متقاضیان محترم که قصد مراجعه به کشور آلمان را دارند .بی ضرر نیست که بدانند که در حال حاضر سفارت خانه کشور آلمان فقط به صورت لحظه ای و آنلاین اقدام به تعین وقت ملاقات میکند  مراجعین محترم باید توجه داشته باشند که باید در همان زمان مقرر شده از سوی سفار خانه  اقدام به تحویل مدارک و مصاحبه نمایند . لازم به ذکر است که مقررات شنگن حاکم بر ویزای کشور آلمان میباشد.

ادامه ی راهنمای ویزای توریستی المان

چگونگی نحوه اخذ تصمیم سفارت در مورد ویزای مربوط به شما وابسته به عوامل مختلفی نظیر کیفیت مصاحبه شما  و تکمیل بودن فرم مربوطه شما دارد. برای آن دسته از دوستانی که قصد مراجعه به سایت سفارت خانه کشور آلمان  ویا قصد مراجعه حضوری به سفارت خانه کشور آلمان را دارند. آدرس سایت و سفار خانه مربوطه را در ذیل قرار داده ایم.

 • آدرس مربوط به  سفارت خانه کشور  آلمان در تهران : خیابان فردوسی، شماره ٣٢٤– ٣٢٠
 • تلفن سفارت خانه کشور آلمان : ٣٩٩٩١٢٦٠ـ٠٢١
 • آدرس سایت سفارت خانه کشور آلمان: www.teheran.diplo.de

چه مدارکی برای اخذ ویزای آلمان لازم میباشد؟

از جمله دیگر مدارکی که در زمان وقت ملاقات و انجام مصاحبه لازم میباشد  میتوان به مدارک زیر اشاره نمود فراموش نشود که از تمامی اسناد و  مدارک  میبایست یک رونوشت گرفته شود .مدارک  اصلی متقاضی پس از انطباق برگردانده می‌شود و رونوشت مدارک شخص متقاضی در پرونده‌ شما در سفارت آلمان  بایگانی میشود.

شرح این مدارک به صورت تفصیلی بدین صورت میباشد

 1. شناسنامه ایرانی شخص متقاضی به همراه دو عدد رونوشت از برگه های اول و دوم شناسنامه
 2. گذر نامه شخص متقاضی که حتما باید دارای اعتبار باشد به این صورت که در زمانی که در زمانی که اعتبار ویزا میشود گذرنامه شخص متقاضی حد اقل تا شش ماه بعد دارای اعتبار باشد.
 3. به همراه داشتن سه قطعه عکس رنگی: مشخصات عکس مربوطه بدین صورت میباشد:عکسها حتما به صورت رنگی باشد ،کامل و به صورت تمام رخ باشند،رنگ زمینه عکس مربوطه تماما به رنگ سفید باشد این که از تاریخ گرفته شدن عکس بیش از سه ماه نگذشته باشد به صورتی که عکس نمایانگر ظواهر فعلی شخص  باشد.طبق قوانین شینگن این عکس مربوطه در روی برچسب مربوط به ویزا حک خواهد شد .

مدارک و اسنادی که  نشان دهنده وضعیت شغلی شخص متقاضی میباشد

 • مدارک ویژه کارمندان دولت:  داشتن ترجمه‌ی آخرین و به روز ترین  حکم کارگزینی
 • مدارک ویژه کارمندان بخش خصوصی‌: داشتن  گواهی مبنی بر  اشتغال به کار
 • مدارک ویژه صاحبان و  مالکان شرکت‌های خصوصی:  داشتن ترجمه‌ی ارائه شده از  روزنامه رسمی متعلق به شرکت  همراه  با ضمیمه رزومه‌ی شرکت مربوطه که  به زبان انگلیسی باشد ،  به همراه داشتن رونوشت به تعداد دو عدد  از مدارک اصلی که به زبان فارسی باشند .
 • مدارک ویژه دانشجویان و اعضای عضو  هیئت علمی دانشگاه‌ها:  به همراه داشتن کارت شناسایی دانشجویی بین المللی  یا کارت شناسایی  عضویت در  هیئت علمی.
 • مدارک ویژه مربوط به مشاغل آزاد: ارائه جواز کسب ترجمه شده یا به همراه داشتن کارت بازرگانی

شرح روز به روز و  جز به جز حسابهای  شخصی در بانک: پرینت حساب بانکی شخص میبایست  در  روی سربرگ رسمی ارائه شده از بانک که میبایست به زبان انگلیسی باشد  و مهرشده به سفارت داده شود. ترجمه‌ رسمی سند مالکیت  و به همراه داشتن دو رونوشت کامل از این اسناد ارائه شده است.

ارائه  بیمه مسافرتی

اشخاص متقاضی ویزا میبایست چه به صورت فردی و چه به صورت جمعی اقدام به بیمه نمودن خود نمایند.شرایط بیمه بدین صورت میباشد که باید متضمن مخارج احتمالی  برای برگشت به کشور زیر نظر مراقبت های ویژه پزشکی ،و هزینه های اورزانسی بیمارستانی مخارج محتمل که نیاز به درمان وجود دارد را شامل میشود کمترین مقدار هزینه بیمه برای هر شخص به مقدار سی هزار یورو میباشد شرط اصلی برای متصدی شرکت بیمه این میباشد که در کشور آلمان  نماینده معتبر داشته باشد.

 • به همراه داشتن بلیط هواپیما یا یا مدارک مبتنی قطعی  بررفت و برگشت به یکی از شهرهای کشور  آلمان
 • گرفتن قطعی اتاق در هتل های  در یک یا چند شهر  کشورآلمان برای کل مدت اقامت

راه نمای ویزای توریستی آلمان-نکات مهم و ضروری

اگر به صورت دسته جمعی و  خانوادگی به آلمان سفر میکنید ، لازمه این کار این میباشد که برای هر یک از اعضا باید به صورت  مجزا و جدا گانه  فرم مربوطه را تکمیل نماید  . و دیگر مدارک ذکر شده  باقیمانده را  را تا حد امکان برای هر شخص به صورت جداگانهآماده کنید.  لازم به ذکر اشت که همه افراد بالای ۱۲ سال ملزم به انگشت نگاری میباشند. از تمامی مدارک یک سری  رونوشت به همراه داشته باشید. همانطور که ذکر شد مدارک اصلی به شما عودت داده خواهد شد .و رونوشت آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزای سفارت آلمان بایگانی میشود.

وقت مورد  نیاز برای صادر کردن و  میزان مخارج برای اخذ ویزای کشور آلمان

اولین برسی مدارک برای صادر کردن ویزا به طور معمول دو هفته زمان می‌برد. در طول  این زمان گذرنامه  متقاضی  نزد سفارت خانه  بایگانی میشود . سفارت خانه  بعد از اخذ مدارک به متقاضی  رسید می‌دهد و در این رسید زمان  حضور در سفارت برای آخرین  پاسخ دهی ذکر میشود. در زمان حضور دو باره لازم است که این رسید را همراه داشته باشیدنرخ ویزای کشور آلمان حدود شصت یورو میباشد که هنگام  تحویل مدارک به صورت نقد در سفارت خانه  پرداخت شود . پرداخت این وجه  از بابت بررسی درخواست و  تضمین در تحویل مدارک شما میباشد . و امکان بازگشت وجه در هیچ صورتی از جانب سفارت خانه وجود ندارد.

اگر شما هم با خواندن این مقاله علاقه مند به  راه نمای ویزای توریستی آلمان شدید و مایل به اخذ اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید میتوانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت وبا مشاوره حضوری و غبر حضوری با وکلا ومشاورین زبده ومجرب ما از اطلاعات بیشتری در این زمینه بهره من شوید.

Related Posts

7 دیدگاه برای “راهنمای ویزای توریستی آلمان

 1. hiva گفت:

  hazine kharidemelk dar alman b che soorati mibashad?

 2. خسروی گفت:

  داشتن اين ويزا به اخذ ویزای کاری آلمان کمک میکنه ؟

 3. پیام گفت:

  آیا رفع ریجیکتی هم میکنید؟

 4. بیژن مرتضوی گفت:

  آیا داشتن سند ملکی الزامیه؟

 5. مهسا شهبازی گفت:

  با تشکر از سایت شما

 6. فهیمه گفت:

  آیا وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی هم طولانی هست؟ من در مقاله ویزای جستجوگر آلمان خوندم که الان بهترین نوع ویزای آلمان هست

 7. هامون گفت:

  میشه ویزای توریستی رو به ویزای کار تبدیل کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *