مهاجرت تحصیلی فرانسه

راهنمای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

کشور فرانسه کشوری زیبا می باشد که گردشگران زیادی وارد این کشور می شوند و به علت برخورداری از دانشگاه های معتبر و برتر مانند دانشگاه سوربن، دانشگا پیرو ماری کوری و … دانشجویان زیادی به فکر ادامه تحصیل در این دانشگاه می باشند. کشور فرانسه هر سال بیشتر از 23 درصد از بودجه کشور را به آموزش اختصاص می دهد و با دقت و کیفیت بالا آموزش صورت می گیرد و مدارک دریافت شده را بررسی می کند.دانشگاه های فرانسه در رتبه بندی های گوناگون در لیست بهترین داتشگاه های جهان قرار دارند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادر مجرب و کارشناسان ارشد در زمینه راهنمای مهاجرت تحصیلی به فرانسه بهترین پیشنهاد ها را به شما سروران ارائه می دهند.

نظام آموزشی و مدت هر دوره تحصیلی در فرانسه

تحصیلات پیش دانشگاهی در فرانسه

سیستم آموزش کودکان با دوره های آمادگی از سن پنج سالگی شروع می شود. تحصیلات دوره ابتدایی از شش سالگی آغاز می شود و به مدت پنج سال در این دوره آموزش می بینند. سپس دانش آموزان به یک دوره چهار ساله وارد می شود. بعد از آم دوره تحصیلات دبیرستان عمومی را شروع می کنند و به مدت سه سال این دوره طول می کشد. مجموع تحصیلات پیش دانشگاهی در این کشور 12 سال می باشد که منجر به دریافت مدرک دیپلم دبیرستان می شود.

تحصیلات دانشگاهی

تحصیلات عالی در این کشور در دانشگاه ها، مدارس عالی مهندسی و موسسه های هنر های زیبا انجام می شود. افراد این امکان را دارند به دانشگاه ها و موسسات عالی راه پیدا کنند که دیپلم دبیرستان را گرفته می شود. بابت ورود به مراکز آموزش عالی دیگری مانند مدارس عالی دولتی، مدارس عالی خصوصی و موسسه هایی که بابت تربیت نیرو های متخصص تاسیس شده اند و از این افراد امتحان تخصصی می گیرند.

در این کشور شرط ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برای افراد بین المللی و قبولی در آزمون ورودی امکان پذیر می باشد. بعد از برگزاری کنفرانس اروپا در سال 1998 که طی آن تصمیم نهایی گرفته می شود. کشور های اروپایی بابت آسانی در مقایسه و تشخیص مدارک تحصیلی در قالب مشخص داده می شود، نظامی جدید بابت دوره های تحصیلی آموزش عالی در این کشور مشهور به LMD می باشد که از سال 2002 این آموزش صورت گرفت.

دوره های تحصیلی در فرانسه

 • دوره اول یا قبل از دوره کارشناسی (لیسانس)
 • ارائه دیپلم تحصیلات عمومی دانشگاهی
 • ارائه گواهی نامه تکنسین عالی
 • ارائه مدرک موسسه های فن آوری دانشگاهی
 • ارائه مدرک دیپلم تحصیلات دانشگاهی علمی و فنی

تمامی دوره ها شامل دو سال تحصیل بعد از مدرک دیپلم دبیرستان می باشد که به موازات سیستم های جدید شامل 120 واحد اروپایی می باشد. به صورت میانگین شش ترم یا سه سال تحصیلات دبیرستان، روش شناختی و کاربردی می باشد که 180 واحد را شامل می شود.

دوره Maitrise

یک سال تحصیل بعد از ما دوره Licence یا چهار سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان می باشد. دوره MSG شامل حداقل چهار سال تحصیل بعد از دیپلم، دو سال تحصیل بعد از آن DEUG و دوره های شبیه به هم یا یک سال تحصیل بعد از Licence است.

دوره تحصیلی دوم یا بعد از کارشناسی (لیسانس)

دوره مستر (Master)

این دوره شامل دو سال (چهار ترم) آموزش و پژوهش، بعد از 120 واحد اروپایی به همراه پایان نامه می باشد و سال اول و دوم آن به این شکل می باشد: Master l  و Master ll دوره Master de Recherche یا پژوهشی به مدت دو سال درس و پژوهش، 120 واحد اروپایی و پایان نامه می باشد. دوره Master Professionel یا حرفه ای، دوسال درس و کار حرفه ای، 120 واحد اروپایی و پایان نامه می باشد.

دوره Diplome Ingenieur

این دوره شامل حداقل پنج سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان یا هنرستان یا سه سال بعد از DEUg یا دوره آمادگی به همراه پایان نامه صورت می گیرد. وکلای حقوقی ما در موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت به شما سروران عالی قدر در زمینه راهنمای مهاجرت تحصیلی به فرانسه بهترین راهنمایی را ارائه می دهند و ابتدا رزومه تحصیلی شما را بررسی می کنند سپس بهترین راه را به شما عزیزان پیشنهاد می کنند و در کنار شما هستند.

راهنمای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

 • ارائه مدارک DEUST ، BTS ، DUT به اخذ کاردانی بررسی می شود
 • ارائه مدرک Licence کارشناسی (لیسانس) بررسی می شود
 • ارائه مدرک Licence Professionnelle کارشناسی حرفه ای بررسی می شود
 • ارائه مدرک Maitrise و مدارک MSG و  MST به اخذ کارشناسی (لیسانس) بررسی می شود
 • ارائه مدرک Master بابت دوره پژوهشی کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) و بابت دوره حرفه ای بررسی می شود
 • ارائه DEA و DESS به اخذ کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) بررسی می شود
 • ارائه مدارک Diplome Ingenieur به اخذ کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) بررسی می شود
 • ارائه مدرک Magstrat به اخذ کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) بررسی می شود
 • ارائه تمامی مدارک Doctorat دوره دکترا بررسی می شود

اصول و شرایط راهنمای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

برای راهنمای مهاجرت تحصیلی به فرانسه باید از ویزا های تحصیلی این کشور اطلاع داشته باشید، کشور فرانسه یکی از کشور های اروپایی که عضو کشور های شنگن می باشد و ویزای تحصیلی نیز دارای شرایط و ضوابط خاصی می باشد:

ویزای شنگن (کوتاه مدت)

اگر مطالعات شخص درخواست کنند کمتر از سه ماه طول بکشد، شخص باید ویزای شنگن دریافت کند. این نوع ویزا ها غیر قابل تمدید می باشد.

ویزای بابت امتحانات ورودی

ویزای مدرک تحصیلی به مدت یک ماه، ویزای دانشجویی موقت می باشد که به دانشجو این امکان را می دهد که تا در این کشور به مدت شش ماه به تحصیل خود ادامه دهد.

ویزای موقت بلند مدت

ویزای مدرک تحصیلی به مدت یک ماه می باشد که به این نوع ویزای دانشجویی موقت می باشد که به دانشجو امکان می دهد تا در فرانسه بابت مدت شش ماه ادامه تحصیل کند. این ویزای دانشجویی فرانسه نیازی به درخواست اجازه اقامت به صورت تفکیکی امکان پذیر نمی باشد.

ویزای طولانی مدت

اگر مدت زمان تحصیل بیشتر از شش ماه در فرانسه طول بکشد باید ویزای طولانی مدت را داشته باشید و این ویزا به عنوان اجازه اقامت عمل می کند و تا پایان مدت تحصیل معتبر می باشد. کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در باب راهنمای مهاجرت تحصیلی به فرانسه بهترین راهنمایی را به شما سروران ارائه می دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *