مهاجرت به کشور اتریش

درباره اتریش و مهاجرت به اتریش

درباره اتریش و مهاجرت به اتریش

قصد داریم تا درباره اتریش و مهاجرت به اتریش در سال 2020 مطالب مفیدی را به شما ارائه دهیم. اتریش کشوری واقع در غرب اروپا با آب وهوای نسبتاً معتدل و دارای طبیعتی زیبا و دلپذیر می­باشد. کشور اتریش دارای 8500000 جمعیت، و در همسایگی کشورهای آلمان، سوئیس، جمهوری چک، ایتالیا، اسلووانی و لیخنشتاین قرار دارد. پایتخت این کشور شهر زیبا و دیدنی وین است. از همه عزیزانی که می­خواهند درباره اتریش و مهاجرت به اتریش اطلاعات کافی بدست آورند، دعوت می­نماییم تا این مقاله را که در موسسه سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده را تا پایان مطالعه نمایند.

آب و هوای کشور اتریش

کشور اتریش دارای کوه های فراوانی است. با اینکه در این کشور اکثر روزهای سال بارانی است اما آب و هوا در اتریش سرد نیست، سردترین ماه در کشور اتریش ژانویه معرفی شده است. همانطور که قبلا گفته شد جمعیت کشور اتریش 8500000 نفر می­باشد که حدود 2 میلیون نفر از این جمعیت در شهر بزرگ و پایتخت این کشور، شهر وین زندگی می کنند. شهر وین از جمله شهرهای پرجمعیت در اتحادیه اروپا بشمار می­رود. اکثر مردم این کشور اتریشی تبار هستند و باقی از کشورهای اروپایی به این کشور مهاجرت نموده اند. مردم کشور اتریش به زبان آلمانی صحبت می­کنند اگرچه بسیاری از مردم در این کشور دو یا سه زبانه هستند.

مردم کشورهای سوئیس، آلمان و اتریش از لحاظ فرهنگی بسیار شبیه به هم هستند و این بدلیل اتحادهای قدیمی این سه کشور با یکدیگر است. زبان مردم کشور اتریش آلمانی است اما در گویش ها و تلفظ برخی از کلمات با کشورهای آلمان وسوئیس متفاوت است.

اتریش هشتمین مقصد گردشگری در دنیا

اتریش به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری در دنیا جاذبه های فراوانی دارد که برخی از آنها شامل:

  • اتریش دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری زیادی است
  • این کشور دارای دریاچه ها و رودخانه های بسیاری است
  • همچنین این کشور بخصوص شهر وین دارای معماری های تاریخی بسیاری می­باشد
  • از این رو گردشگران زیادی در طول سال به این کشور سفر می­نمایند
  • شهر هالستات در این کشور معروف به بهشت زمین دارای زیبایی های فراوانی است
  • به همین دلیل اکثر گردشگران به هنگام سفر به این کشور از این شهر نیز حتما دیدن می­کنند

شرایط اقتصادی اتریش

اتریش پس از پایان جنگ جهانی دوم از اقتصاد بسیار ضعیفی برخوردار بود اما کم کم توانست خود را به ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل نماید. این کشور پس از جنگ جهانی دوم دیگر در منازعات بین المللی شرکت نمی­کند. بیشترین اقتصاد این کشور را شرکت های بزرگ و کوچک تشکیل می­دهد. از این رو دولت اتریش از استارت آپ ها استقبال گرمی می­نماید. صنعت توریسم نقش بالایی در اقتصاد اتریش دارد. از آنجائیکه کشور اتریش دارای مواهب طبیعی زیبا و جاذبه های گردشگری بسیاری می­باشد، اکثر گردشگران به این کشور مسافرت می­کنند. از این رو پیشنهاد اقتصاددانان این کشور سرمایه گذاری در صنعت توریسم می­باشد. از مهمترین مناطق اقتصادی کشور اتریش می­توان وین، اوبراسترایش، فورآلبرگ، کرنتن، سالزبورگ و تیرل را نام برد.

درآمد در اتریش

در کشور اتریش فرصت های شغلی مناسبی برای افراد وجود دارد. بطوریکه شرایط کار در این کشور در مقایسه با کشور آلمان مناسبب تر می­باشد. از آنجائیکه کشور اتریش با کمبود نیرو در بازارهای کاری خود روبرو است، مجبور به ایجاد ویزای کار برای کارگران خارجی شده است.

افراد با تحصیلات دانشگاهی می­­توانند جهت ویزای کاری کشور اتریش اقدام نمایند و پس از ورود به این کشور ویافتن شغل مورد نظر مجوز کار به این افراد اعطا خواهد شد. کشور اتریش با3/5 نرخ بیکاری عنوان کمترین نرخ بیکاری در جهان را بخود اختصاص داده است. بدلیل کمبود نیروی کار در این کشور کارفرمایان مجبور به پرداخت دستمزدهای بالا برای یافتن نیروی کار می­شوند.

درباره اتریش و مهاجرت به اتریش از طرق مختلف

کشور اتریش در کنار داشتن تمام مواهب زیبای طبیعی و جاذبه های گردشگری زیادی که در این کشور وجود دارد، زندگی آرام و مرفه و با امنیتی را برای مردم کشور خود فراهم آورده است. درباره اتریش و مهاجرت به اتریش باید گفته شود که این کشور راههای زیادی را برای مهاجرت به کشور برای افراد خارجی قرار داده است.

افراد با دریافت انواع ویزاهای این کشور از جمله ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای ثبت شرکت می­توانند به این کشور سفر نموده و پس از گذشت چند سال موفق به کسب اقامت دائم در این کشور شوند. همچنین افراد پس از پایان تحصیلات خود می­توانند اقدام به دریافت اقامت از طریق ازدواج، اقامت از طریق کار، اقامت از طریق سرمایه گذاری نمایند.

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای تحصیلی

کشور اتریش از جمله کشورهایی است که تحصیل برای همه­ی افراد به صورت رایگان می­باشد. و از آنجائیکه این کشور از سیستم آموزشی با کیفیتی برخوردار است، بیشتر افراد برای ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می­نمایند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور می­توانند به مدت 6 الی یکسال به جستجوی شغل مردم نظر خود باشند. در صورتیکه دانشجو شغل مورد نظر خود را بیابد اقامت تحصیلی خود را بایستی به اقامت کاری در کشور اتریش تبدیل نماید.

هنگامی که افراد با ویزای کاری به این کشور وارد می­شوند پس از گذشت یکسال، در صورتیکه فرد تمایل به انجام کار در این کشور را داشته باشد، دولت اتریش ویزای کار فرد را به مدت دو سال تمدید خواهد نمود. همچنان بعد از گذشتن سه دوره تمدیدویزای کاری فرد می­تواند اقامت دائم کشور اتریش را بدست آورد.

مهاجرت به اتریش از طریق کار

آن دسته از افرادی که با ویزای کاری به کشور اتریش وارد شده اند، در صورت یافتن کار مورد نظر خود می­توانند در دو دوره این ویزا را تمدید نماید که بار اول بمدت 2 سال و دومین بار به مدت5 سال تمدید خواهد شد. در این صورت فرد مجاز به دریافت کارت قرمز سفید قرمز کشور اتریش خواهد شد. کارت قرمز سفید قرمز اتریش در واقع یک کارت بانکی است که بیانگر مجوز کار و اقامت فرد در اتریش است.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری به گونه ای است که فرد ابتدا بایستی سرمایه ایی حداقل 30000 الی 35000€ (یورو) در حساب بانکی خود داشته باشد. در این هنگام فرد به سفارت کشور اتریش در تهران مراجعه نموده و در مورد برنامه تجاری خود در کشور اتریش توضیحات لازم را خواهد داد. در صورتیکه کشور اتریش با برنامه های تجاری فرد موافقت نماید، وی بایستی سرمایه خود را به حساب بانکی خود در کشور اتریش انتقال دهد. پس از سرمایه گذاری در کشور اتریش در صورتیکه این سرمایه گذاری موفق باشد، فرد بعد از طی دو دوره تمدید اعتبار ویزای خود می­تواند اقدام به دریافت اقامت دائم کشور اتریش نماید.

افراد به دلیل عدم آگاهی درباره اتریش و مهاجرت به اتریش با سوالات زیادی از جمله آیا با دریافت ویزای توریستی اتریش می­توان اقدام به دریافت اقامت دائم در کشور اتریش نمود یا با دریافت ویزای کاری می­توان به همراه سایر اعضای خانواده به این کشور سفر نمود؟ موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به همه عزیزانی که قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارند، می­باشد. همچنین افراد می­توانند جهت دریافت اطلاعات کامل درباره اتریش و مهاجرت به اتریش با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

یک دیدگاه برای “درباره اتریش و مهاجرت به اتریش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *