مهاجرت سرمایه گذاری در اتریش

کارت قرمز سفید قرمز

کارت قرمز سفید قرمز

دریافت کارت قرمز سفید قرمز یا همان ویزای کار یکی از طرق مهاجرت متقاضیان کار از سراسر دنیاست. این کارت جهت اجازه کار در کشور اتریش صادر می‌گردد. افرادی که به تحصیل در اتریش راغب هستند، پس از فارغ‌التحصیلی در جستجوی کار می‌روند. پس از یافتن شغل موردنظر می‌توانند برای اخذ کارت درخواست نمایند. دارا بودن این کار، به فرد این اجازه را می‌دهد که همزمان با اقامت، مشغول کار شود و از مزایای آن بهره‌مند گردد. در ادامه مقاله به توضیحات کامل‌تری می‌پردازیم.

اقامت از طریق کارت قرمز سفید قرمز

کارت قرمز سفید قرمز اتریش مشابه گرین کارت کشور آمریکا بود و رنگ‌های پرچم اتریش، دلیل نام‌گذاری این کارت می‌باشد. ظاهر این کارت همانند کارت بانکی است. ارائه کارت مذکور به صورت امتیازبندی است. شرایط سنی، تحصیلات، تجارب شغلی و تسلط به زبان آلمانی از جمله امتیازاتی که می‌تواند مهاجران را طبقه‌بندی نماید.

توسط این کارت می‌توان اقامت‌های طولانی‌مدت و اقامت دائم اتریش را دریافت نمود. کشور اتریش به طور سالانه تعداد 8000 عدد کارت به مهاجران اعطا می‌کند. از تعداد 35000 مهاجری که جهت اقامت دائم به این کشور می‌آید، دو سوم آنها همراه با خانواده هستند.

شرایط لازم اخذ کارت قرمزسفیدقرمز چیست؟

از مهمترین شرایطی که جهت اخذ کارت قرمز سفید قرمز لازم است می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • فرد متقاضی می‌بایست دارای صلاحیت تحصیلی باشد
 • متقاضی مستلزم دارا بودن تجارب کاری است
 • شرایط سنی در اخذ این کارت مهم است
 • این که فرد به چه زبان‌هایی مسلط است در انجام این قضیه اهمیت دارد
 • ارائه پیشنهاد کاری در صورتی که حداقل دستمزد در آن رعایت گردیده باشد

مدارک موردنیاز کارت قرمزسفیدقرمز چیست؟

مدارک لازم جهت اخذ کارت قرمزسفیدقرمز اتریش عبارتند از:

 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار توسط متقاضی
 • گواهی تولد متقاضی
 • ارائه سند و یا مدرکی که ثابت نماید متقاضی محل اقامت خود را یافته است.
 • ارائه بیمه نامه درمانی

روش‌های اخذ کارت قرمز سفید قرمز چیست؟

 1. ثبت شرکت در اتریش
 2. افراد فارغ التحصیل در اتریش
 3. از طریق ویزای کار
 4. استخدام از طریق ثبت شرکت
 5. اقامت خود حمایتی اتریش
 6. خرید ملک در اتریش

روش اول: ثبت شرکت در اتریش

متقاضی قصد ثبت شرکت در کشور اتریش را دارد. در قدم اول می‌بایست یک طرح تجاری و اقتصادی که همان پلان یا برنامه فعالیت‌های شرکت است، ارائه نماید. این طرح می‌بایستی توسط اداره کار اتریش (AMS) تایید گردد. طرحی که هدفمند بوده و درحوزه اقتصادی باعث پیشرفت و سوددهی برای اتریش باشد، موردتایید اداره کار اتریش قرار می‌گیرد.

بنابراین دقت بفرمایید که طرح تجاری شما در سطح بالا و قدرتمند تهیه و ارائه شود. فرد متقاضی در صورت تایید طرح توجیهی می‌تواند نسبت به اخذ اقامت کار اقدام نماید. ناگفته نماند طبق آمارها، در این روش تنها 10 درصد از شرکت‌ها جهت ثبت مورد تایید اتریش قرار می‌گیرند. در واقع تنها 10 درصد از افراد متقاضی ثبت شرکت موفق به ثبت شرکت پیشنهادی خود می‌گردند. جهت ثبت شرکت، مبلغ 35 هزار یورو به عنوان سرمایه‌ اولیه تعیین گردد.

تبصره: در صورتی که فرد توان پرداخت این مبلغ را نداشته باشد، می‌تواند نصف این مبلغ (17500 یورو) را پرداخت نماید. با این شرط که می‌بایست نسبت به نصف دیگر مبلغ (17500 یورو) تعهد به پرداخت نماید.

روش دوم: افراد فارغ‌التحصیل در اتریش

متقاضیانی که از دانشگاه‌های اتریش فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند می‌توانند تصمیم به اقامت در اتریش را بگیرند. آنها پس از تحصیل اجازه کار در اتریش را دارند و زمانی که استخدام شوند، مجاز به دریافت این کارت می‌شوند. با دارا بودن این کارت می‌توانند به طور دائم در این کشور بمانند. همچنین در صورتی که به مدت 5 سال از اقامت آنها سپری گردد، مجاز به اقدام جهت اخذ پاسپورت هستند.

روش سوم: از طریق ویزای کار

ویزای در جستجوی کار مختص افراد ماهر و حرفه‌ای است. ویزای جستجوی کار به مدت 6 ماه است. بنابراین در این مدت می‌توانید به جستجوی کار بپردازید. در صورت یافتن شغل، مجاز هستید نسبت به درخواست اخذ این کارت اقدام نمایید. امتیازهای مورد نیاز جهت اخذ این کارت به تخصص شما بستگی دارد که می‌بایست از 100 امتیاز، حداقل امتیاز 70 را کسب نمایند. چنانچه مدت 6 سال از فعالیت شغلی شما بگذرد و مدرک زبان آلمانی سطح B2 را نیز داشته باشید، می‌توانید اخذ پاسپورت کنید.

روش چهارم: استخدام ازطریق ثبت شرکت

این روش بدین صورت است که مثلا همسر شما در اتریش شرکت ثبت می‌نماید و قصد استخدام شما را دارد. در این صورت شما می‌توانید با استخدام در آن شرکت، موفق به اخذ کارت قرمزسفیدقرمز شوید. در واقع شما از طریق اقامت همسرتان مجاز به دریافت اقامت و اخذ این کارت خواهید بود. امتیازات شما در انجام این روش بسیار موثر است. چراکه همان‌طور که می‌دانید اولویت استخدام با اتریشی‌هاست. پس می‌بایست حد نصاب امتیازهای لازم را کسب نمایید تا بتوانید موفق شوید.

اگر امتیاز شما به 50 برسد، می‌بایست با درنظر گرفتن شرایط دیگر، اداره کار استخدام شما را تایید نماید. اما چنانچه امتیاز شما به 70 برسد، در این صورت نیازی به اخذ تاییدیه اداره کار ندارید و مستقیما استخدام می‌شوید. البته داشتن یک وکیل متبحر در این حالت بسیار مثمرثمر خواهد بود. چراکه ممکن است اداره کار برخی امتیازات شما را نادیده بگیرد.

روش پنجم: اقامت خود حمایتی دراتریش

این روش مختص اشخاصی است که تمکن مالی مطلوبی دارند. در این صورت بدون هیچ محدودیت سنی می‌توانند اخذ اقامت نموده و درنهایت کارت قرمز سفید قرمز را دریافت کنند. ارائه نامه تمکن مالی و اسنادی که پرداخت هزینه‌های زندگی او را در اتریش ثابت کند، الزامی است. این مبلغ 22000 یورو برای هریک از افراد خانواده و فرزندان سن کمتر از 18 است.

همچنین متقاضی می‌بایست ثابت نماید که درآمد او در کشور ایران مبلغی بین 2500 تا 3000 یورو است. در این حالت اجازه کار کردن وی با شخص ثالث به او داده نمی‌شود. اما مجاز به فعالیت‌های ثبت شرکت، کارآفرینی و اشتغالزایی و ادامه تحصیل می‌باشد.

بدین شکل می‌توانند تابعیت اتریش را گرفته و از کلیه مزایای شهروندی این کشور استفاده نماید. مدت اعتبار این نوع اقامت، اول به صورت یکساله است. جهت تمدید، مجددا یکساله صادر می‌گردد. سپس جهت تمدید، می‌تواند آن را به‌صورت 3 ساله دریافت نماید. و درنهایت می‌تواند با 6سال اقامت درخواست پاسپورت کند.

روش ششم: خرید ملک در اتریش

افرادی ایرانی مجاز به خرید ملک در اتریش هستند، اما نه فقط با خرید یک ملک. بلکه این روش به کسانی پیشنهاد می‌گردد که با مبلغی مشخص تمایل به سرمایه‌گذاری در زمینه ملک را دارند. بدین معنا که چندین ملک در اتریش خریداری نموده و شخص یا اشخاصی را جهت مدیریت املاک استخدام نمایند. در نتیجه به دولت اتریش ثابت می‌گردد که شما تاثیر اقتصادی مطلوبی دارید که باعث سوددهی این کشور است.

بنابراین به میزان 80 درصد اقامت این کشور را به شما خواهند داد. انجام فرآیند اخذ کارت قرمز سفید قرمز اتریش از طرق مختلف، به دلیل اینکه مراحل پیچیده‌ای داشته و حقوق بین‌الملل در آن دخیل است، به مشاوره‌های تخصصی یک وکیل آگاه به قوانین و خبره نیاز دارید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می‌تواند با ارائه این مشاوره‌های حرفه‌ای و راهنمایی شما در این زمینه، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صورت تلفنی یا حضوری با موسسه تماس گرفته تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *