مهاجرت به کشور آذربایجان

درباره آذربایجان

درباره آذربایجان

درباره آذربایجان می­توان اینطور بیان نمود که این کشور در طول سالهای متمادی دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفته است. اقلیت ها و گروههای مختلفی در آذربایجان در کنار یکدیگر زندگی می­نمایند از جمله این اقلیت ها لزگی ها- روس ها- تاتارها- ترک ها- اوکراینی ها و گرجی ها را می­توان نام برد. اکثریت مردم آذربایجان مسلمان و شیعه مذهب هستند. تا قبل از سال 1991 کشور آذربایجان یکی از مستعمرات کشور روسیه بود، اما پس از آن توانست استقلال خود را بدست آورد. ناگفته نماند کشور آذربایجان در حدود 200 سال پیش بخشی از ایران محسوب می­شد.  اما پس از جنگ های ایران و روسیه و در طی معاهده های ترکمنچای و گلستان این کشور از ایران جدا و به خاک های روسیه ملحق گردید.

کشور آذربایجان دارای 8/1 میلیون جمعیت است و نرخ رشد جمعیت این کشور 52 درصد گزارش گردیده است. همچنین میانگین تولید ناخالص داخلی این کشور 3400 دلار و رشد اقتصادی آذربایجان 10/2 درصد می­باشد. واحد پول این کشور منات است. دوستانی که علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره آذربایجان هستند می­توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند. کشور آذربایجان در مقایسه با دیگر کشورهایی که به تازگی استقلال یافته است، به دلیل بهره برداری از منابع نفتی و حضور سرمایه گذران در این کشور رشد و توسعه بیشتری داشته است.

درباره آذربایجان

کشور آذربایجان دارای آب و هوای بسیار مناسب و معتدلی می­باشد. این کشور دارای سه ویژگی جغرافیایی فیزیکی زیر می­باشد:

  • خط ساحلی اذربایجان با دریای خزر در شرق
  • سلسله کوههای قفقاز در شمال
  • فلات گسترده در بخش مرکزی کشور آذربایجان

اکثر مناطق آذربایجان دارای آب و هوایی معتدل می­باشد و متوسط دمای این کشور 14-15 درجه سانتیگراد و در زمستان ها متوسط دمای آب و هوای این کشور 9- درجه تخمین زده شده است. در فصول گرم تابستان می­توان از آب و هوا و نسیم های خنک با دمایی برابر با 12 درجه لذت برد. تقربیاً 40% از خاک این کشور را کوهها تشکیل داده است که تأثیر بسزایی در آب و هوای کشور آذربایجان دارد. این کوهها در زمستانها از ورود آب و هوای سرد و قطبی از سوی روسیه به سمت این کشور جلوگیری می­نماید. همچنان نزدیکی دریای خزر به این کشور باعث عدم خشکی و رطوبت در این کشور شده است. در زمستانها بارش برف در کوههای این کشور بسیار شایع است و مناطق جنگلی در این کشور همواره دارای آب و هوایی مرطوب می­باشد. شهر باکو که پایتخت این کشور است دارای آب و هوایی دلچسب و فرح بخش می­باشد. افراد زیادی که علاقمند به ورزش اسکی هستند هر ساله از طریق اخذ ویزای توریستی آذربایجان به این کشور سفر نموده و از شهر تفریحی قبله لذت می­برند.

 

جاذبه های گردشگری آذربایجان

درباره آذربایجان  می­باید بیان نمود که در سالهای اخیر تلاش های فراوانی در حوزه­ی صنعت گردشگری نموده است تا بتواند گردشگران بیشتری را جذب نماید. بطوریکه در سال 2010 توانست بیشترین میزان گردشگران خارجی را بخود اختصاص دهد. معماری های ملی و میراث های فرهنگی این کشور همواره مهمترین عوامل ثبات در این کشور محسوب می­گردد. کشور آذربایجان دومین کشور شیعه در جهان است که از آثار فرهنگی و معماری های اسلامی- پوشاک- صنایع دستی – غذاهای سنتی و چشم اندازهای جغرافیایی و طبیعی بسیاری برخوردار می­باشد که توجه بسیاری از گردشگران را بخود جلب نموده است. این جاذبه های گردشگری تأثیر بسزایی در رشد اقتصادی این کشور خواهد داشت.

 اقتصاد آذربایجان

کشور آذربایجان از لحاظ اقتصادی به پیشرفت های بسیاری دست یافته است. تولید ناخالص داخلی این کشور تأثیر زیادی بر اقتصاد این کشور دارد. از مهمترین تولیدات داخلی این کشور می­توان به تولید فرش- تولید مشروبات الکلی- تولید فرآورده های لبنی و فرآورده های تولید شده از میوه جات می­باشد. اکثر این میوه ها به دیگر کشورهای اروپایی صادر می­گردد و مهمترین این میوه ها فندق- سیب و گلابی می­باشد. از دیگر تولیدات داخلی کشور آذربایجان که به دیگر کشورها صادر می­گردد فرآورده های نفتی این کشور است. تولید پوشاک و البسه و تولید وسایل پلاستیکی از جمله مهمترین فرآروده های نفتی در آذربایجان است که به دیگر کشورها صادر می­گردد.

درباره آذربایجان

شگفتی های آذربایجان

درباره آذربایجان باید گفت مردم این کشور دارای فرهنگ و آداب و رسوم های جالبی هستند. بطور مثال در مراسم خواستگاری در این کشور در صورتیکه چای را بدون قند برای میهمانان آورده شود می­باید زمان بیشتری را برای مذاکره بگذرانند و در صورتیکه چای با قند آورده شود، عروسی قطعاً انجام خواهد شد. غذای مورد علاقه­ی مردم آذربایجان پنکیک می­باشد که اکثر مردم این کشور این غذا را بهمراه کدو تنبل- سبزیجان و یا گوشت سرو می­نمایند. چای نیز در فرهنگ مردم آذربایجان جایگاه خاصی دارد و همواره در تمامی مراسم و جشن های این کشور بچشم می­خورد.

مراسم و جشن ها در آذربایجان

مردم کشور آذربایجان سالانه جشن های مختلفی را برگزار می­نمایند. از مهمترین جشن ها مردم این کشور جشن نوروز است. هر ساله توریستان در جشن نوروز با شرکت در تور باکو به این کشور سفر می­نمایند. از دیگر جشن های مهمی که در کشور آذربایجان برگزار میگردد جشن میلادی- جشن پیروزی آذربایجان و روز جمهوری آذربایجان می­باشد. عید قربان و عید فطر نیز از دیگر اعیاد بزرگ مردم کشور آذربایجان محسوب می­گردد.

هزینه تحصیل و زندگی در آذربایجان

افرادی که قصد مهاجرت به کشور آذربایجان را دارند، درباره آذربایجان و هزینه های زندگی اولین موضوعی است که به آن می­اندیشند. هزینه های زندگی در کشور آذربایجان نسبت به کشورهای اورپایی مناسب تر می­باشد. هزینه های تحصیل در این کشور نیز بسته به رشته و دانشگاه دانشجویان با یکدیگر متفاوت است. اما با توجه به اینکه در این کشور دانشگاه های معتبری وجود دارد، هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها نسبت به دانشگاه های دیگر کشورها مناسب تر است. از طرفی دانشگاه های آذربایجان امکانات پیشرفته و مدرنی را در اختیار دانشجویان قرار داده است. تحصیل در دانشگاه های آذربایجان به سه زبان انگلیسی- روسی و آذری انکان پذیر است و همین موضوع باعث شده است تا دانشجویان بین المللی زیادی دانشگاه های این کشور را جهت ادامه تحصیل انتخای نمایند. جهت اطلاع از سایر جزئیات زندگی در آذربایجان و هزینه های تحصیل در اتریش می­توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمائید. همچنان می­توانید ویزای کار آلمان را مطالعه نموده و در زمینه مهاجرت به اتریش از طریق کار با کارشناسان مجرب این مجموعه مشاوره نمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *