مهاجرت تحصیلی ترکیه

دانشگاه گالاتاسرای ترکیه

معرفی دانشگاه گالاتاسرای ترکیه

یکی از دانشگاههای معتبر و معروف ترکیه در سطح بین المللی، دانشگاه گالاتاسرای ترکیه می باشد. دانشگاه گالاتاسرای ترکیه در سال 1992 در طی مراسمی در دبیرستان گالاتاسرای پس از قرارداد امضاء شده در حضور ریس جمهور فرانسه فرانسوا میتران و ریس جمهور ترکیه تورگات اوزال تاسیس شد. به همین دلیل، دانشگاه گالاتاسرای ترکیه تنها دانشگاه فرانسوی زبان ترکیه می باشد. دانشگاه گالاتاسرای ترکیه دارای5 دانشکده (اقتصاد،  علوم اداری، حقوق، ارتباطات، علوم طبیعی و ادبیات، مهندسی و فناوری) و نیز2 موسسه (علوم اجتماعی و علوم کاربردی) می باشد. این دانشکده دارای 200 استاد و 2500 دانشجو می باشد.

یکی از امتیازات مهم این دانشگاه، امکان انتقال به کشور فرانسه می باشد. بر این اساس، همه ساله در حدود 100 دانشجوی دانشگاه گالاتاسرای در قالب برنامه های تبادل دانشجوی Erasmus به فرانسه اعزام می شوند. اگر شما نیز به دنبال تحصیل در یکی از معتبرترین دانشگاههای ترکیه هستید، شاید تحصیل در دانشگاه گالاتاسرای ترکیه بتواند بهترین گزینه برای شما یاشد. کارشناسان باتجربه موسسه حقوفی سفیران سروش سعادت می توانند در این زمینه بهترین مشاوره ها را ارائه دهند.

امکانات دانشگاه گالاتاسرای

دانشگاه گالاتاسرای ترکیه دارای رتبه 76 ملی و رتبه جهانی 4548 می باشد. این دانشگاه در سال 1994، به عنوان یک موسسه آموزش عالی خصوصی غیرانتفاعی در ناحیه شهری و پرجمعیت متروپل استانبول تاسیس گردید. این دانشگاه نیز به عنوان یک موسسه آموزش عالی معتبر در کشور ترکیه عمل می کند. چراکه دانشگاه گالاتاسرای دارای مجوز رسمی از شورای آموزش عالی ترکیه Yӧksek ӧgeretim Kurul (YӧK) میباشد. در حال حاضر، بیش از 4000 دانشجو در دانشگاه گالاتاسرای مشغول به تحصیل می باشند.

دانشگاه گالاتاسرای در منطقه Orta kӧy از محله Beşiktaş استانبول قرار دارد، که بخش مرکزی استانبول اروپایی محسوب می گردد. اصولا ساختمان دانشگاه گالاتاسرای ترکیه در کاخ فریه، کاخ تابستانی ساحلی در بسفر قرار دارد که در سال 1871 بنا شده است. دانشجویان با تحصیل در دانشگاه گالاتاسرای از امتیازات و امکانات مختلفی برخوردار خواهند شد. امکانات مختلف دانشگاه گالاتاسرای در جدول زیر نمایش داده می شود:

دانشکده ها  موسسات علمی امکانات دانشگاه 
دانشکده هنر و علوم مرکز تحقیقاتی مدیریت کتابخانه
علوم اقتصادی و اجرایی مرکز تحقیقات حقوق کیفری و جرم شناسی مرکز اسناد
دانشکده مهندسی و فناوری مرکز تحقیقات استراتژیک باشگاه ورزشی
دانشکده حقوق مرکز تحقیقات و اسناد اروپا تالار سخنرانی
دانشکده ارتباطات مرکز تحقیقات اصلاحات کمالیست خوابگاه
MEDIAR- مرکز تحقیقات، مطالعات و کاربردهای رسانه ها اداره روایط بین الملل
GiAM- مرکز تحقیقات اقتصاد اروپایی گالاتاسرای

برنامه های تحصیلی دانشگاه گالاتاسرای

تحصیل در دانشگاه گالاتاسرای به 3 زبان فرانسوی، انگلیسی و ترکی امکانپذیر می باشد. از شرایط تحصیل در این دانشگاه این است که علاوه بر تسلط دانشجویان در زبان فرانسوی، تسلط کافی به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم دانشگاه نیز الزامی است. متقاضیان توجه داشته باشند که گذراندن دوره های آمادگی شامل 1 سال آموزش زبان در دانشکده مهندسی اجباری است. همانطوریکه مشاهده می شود، دانشگاه گالاتاسرای فقط در مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد:

برنامه های تحصیلی در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد :

  • رشته های هنر و علوم
  • علوم بازرگانی و اجتماعی
  • زبان و مطالعات فرهنگی
  • علوم پزشکی
  • علوم مهندسی
  • علوم پایه و کشاورزی

فرآیند پذیرش دانشگاه گالاتاسرای 2020-2019

سیاست پذیرش و میزان پذیرش دانشگاه گالاتاسرای به مقطع تحصیلی، ملیت یا اقامت دانشجو و غیره بستگی دارد. دانشگاه گالاتاسرای ترکیه دارای معیارهای پذیرش خاص خود می باشد: متقاضیان بایست دارای مدرک دیپلم متوسطه باشند. همچنین، معدل متقاضیان در پایه 12 می بایست از 100 نمره، 60 باشد. جهت پذیرش تحصیلی، متقاضیان ابتدا با تکمیل فرم پذیرش نسبت به تحویل آن با مدرک معادل یا دیپلم متوسطه خود از دبیرستان ترکیه ای، پاسپورت معتبر و مدرک تمکن مالی خود اقدام نمایند.

در ادامه، دانشگاه گالاتاسرای آزمون SAT را برای دانشجویان متقاضی دوره لیسانس و آزمون GMAT را برای دانشجویان فوق لیسانس مدیریت (MBA و BBA) و آزمون GRE را برای دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس غیر از مدیریت برگزار می کند. دوره آموزش زبان ترکی برای اخذ مدرک مربوطه نیز همراه این آزمون ها برگزار می شود. لازم به یادآوری است که دوره های زبان ترکی معمولا تحت نظر سفارت ترکیه در تهران نیز برگزار می شود و متقاضیان می توانند با استعلام از سفارت ترکیه در این دوره ها ثبت نام نموده و سپس در آزمون TӧMER شرکت نمایند.

هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه گالاتاسرای

همانطوریکه مطلع می باشید هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا ارزان است. میانگین هزینه ماهیانه تحصیل در ترکیه بین 400$- 500$ می باشد. تحصیل در دانشگاه گالاتاسرای ترکیه نیز مشروط به پرداخت شهریه توسط دانشجویان خارجی می باشد. شهریه دانشجویان نیز با توجه به ملیت، مقطع تحصیلی و زبان آموزشی آنها از همدیگر متفاوت است. رنج شهریه های دانشگاه گالاتاسرای بین 500-3000$ متغییر می باشد.

علاوه بر هزینه های تحصیلی، دانشجویان مخارج دیگری نیز دارند که مربوط به امور جاری و روزمره آنها می باشد. هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی در شهر استانبول در حدود $382-764 USD می باشد که بخش کثیری از این مبلغ نیز هزینه اجاره منزل و خورد و خوراک دانشجویان می شود.

اقلام  هزینه ها به TL (لیر ترکیه)
یک وعده غذا در رستوان معمولی 25.00
غذا برای 2 نفر در رستوران معمولی 90.00
McMeal در McDonalds 20.00
کاپوچینو 10.58
کوکا / پپسی (بطری 0.33 لیتر) 3.89
آب (0.33 لیتر بطری) 1.35
شیر، (1 لیتر) 15.80
یک قرص نان 500گرمی 2.18
1کیلو گرم برنج سفید 3.87
تخم مرغ 12 عدد 8.87
1کیلوگرم پنیر محلی 14.46
1کیلوگرم سینه مرغ 9.80
1کیلوگرم گوشت گاو 28.08
1کیلوگرم سیب زمینی 1.65
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1,362.90
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر 866.99
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 2,337.53
آپارتمان سه خوابه خارج مرکز شهر 1,453.29

بورسیه تحصیلی دانشگاه گالاتاسرای

همه ساله، دانشگاه گالاتاسرای به دانشجویان خارجی خود در کلیه مقاطع تحصیلی سهمیه های بورسیه تحصیلی همانند بورسیه پزشکی ترکیه اختصاص می دهد. اخذ بورسیه های تحصیلی از دانشگاه گالاتاسرای کشور ترکیه منوط به ارائه موفقیت تحصیلی همانند کسب رتبه در المپیادهای علمی بین المللی، معدل تحصیلی بالا، مقالات پژوهشی و … می باشد. بر این اساس، دانشجویان خارجی که حداقل 2 ترم تحصیلی خود را در این دانشگاه گذرانده و معدل کل آنها 3.5 از 4 می باشد، می توانند از 1 اکتبر تا 15 اکتبر درخواست بورسیه خود را به دانشگاه تحویل دهند.

دانشگاه گالاتاسرای دانشگاه معروفی در سطح بین المللی محسوب می شود که دارای امکانات رفاهی، آزمایشگاهی و تحصیلی مختلف برای دانشحویان مختلف می باشد. فلسفه، جامعه شناسی، حقوق، اقتصاد، مدیریت، علوم سیاسی، مهندسی کامپیوتر و غیره از جمله رشته های تحصیلی در این دانشگاه می باشد. اگر شما نیز خواستار اخذ ویزای تحصیلی ترکیه و حضور در دانشگاه گالاتاسرای ترکیه می باشید، از طریق مشاوره های حضوری و تلفنی رایگان با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا در این مورد راهنمائی های لازم را اخذ نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *