مهاجرت تحصیلی بلاروس

دانشگاه های بلاروس

دانشگاه های بلاروس

در این مقاله سعی بر این داریم دانشگاه های بلاروس را توضیح دهیم. کشور بلاروس به دلیل آرام بودن و امن بودن کشور مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در مورد رشته های معتبر داروسازی و پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاهها به زبان انگلیسی هم تدریس میشوند.

پذیرش سال یک پزشکی عمومی و دندانپزشکی در بلاروس 

دانشجویان باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در رشته تجربی و ریاضی را دارا باشند.و دارای معدل بالا باشند. دانشجویان باید مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا ارائه دهند. هزینه تحصیل در کشور بلاروس از کشورهای اروپایی دیگر پایین تر می باشد. و برای تحصیل در دانشگاه های بلاروس ابتدا باید پذیرش دانشگاه مورد نظر را دریافت کنید و سپس بعد برای دریافت ویزا اقدام کنید.

مقطع پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس

دانشجویانی که تمایل ادامه تحصیل در کشور بلاروس در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی، دندان پزشکی به زبان انگلیسی و داروسازی به زبان انگلیسی تدریس می شود. برای شروع به دانشگاه می بایست دوره پیش دانشگاهی را سپری کنید و نکته مهم این است که این دوره به زبان انگلیسی آموزش داده می شود. نمره آزمون ورودی در دانشگاه در این رشته ها بسیار با اهمیت است. رشته دندان پزشکی به زبان انگلیسی آموزش داده می شود.

دانشگاه دولتی علوم پزشکی مینسک بلاروس به زبان انگلیسی و به زبان روسی

در دانشگاه مطالب و شرایط تحصیل در بلاروس در رشته های پزشکی و در دانشگاه های علوم پزشکی مینسک باید مورد تایید وزارت بهداشت باشد.

  • دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس

در این دانشگاه به رشته های علوم پزشکی پرداخته می شود.

  • دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

در این دانشگاه به رشته های علوم پزشکی گومل و هومل بلاروس پرداخته می شود.

  • دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس

تخصصا به آن پرداخته ایم.

  • دانشگاه های مهندسی بلاروس برای تحصیل به زبان انگلیسی و روسی

در این دانشگاه مهندسی بلاروس، تمامی رشته های مهندسی به انگلیسی زبان تدریس داده می شود، رشته مهندسی ژنتیک و بیو تکنولوژی و معماری آموزش داده می شود.

  • آکادمی دولتی دام پزشکی ویتبسک بلاروس

رشته های دام و دامپزشکی و ژنتیک و مهندسی… میپردازد.

  • دانشگاه دولتی برست کشور بلاروس

در این دانشگاه دولتی به رشته های مهندسی و عمران و برق پرداخته می شود.

دانشگاه دولتی مهندسی شیمی و مواد

تحصیل در دانشگاه مهندسی شیمی و بلاروس، بیو شیمی، شیمی، تحصیل در تمامی رشته های زیر شاخه شیمی در دانشگاه مهندسی شیمی و مواد، که در این دانشگاه هر سه دوره یعنی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا به زبان انگلیسی تدریس می شود.

دانشگاه ملی دولتی بلاروس

 تخصص این مرکز اموزشی در موارد  معماری، عمران، بیوتکنولوژی، بیوفیزیک، بیو شیمی، آی تی و حقوق میباشد.

دانشگاه تکنولوژی و فن آوری بلاروس

 این موارد به زبان روسی و انگلیسی هم تدریس میشود که این دانشگاه به رشته های تکنولوژی و فن آوری مربوط میباشد.

دانشگاه فنی مهندسی ویتبسک

مشخصا تخصص این دانشگاه رشته های فنی و مهندسی میباشد.

دانشگاه انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس

در این دانشگاه به رشته های مهندسی و انفورماتیک و رادیو الترونیک پرداخته می شود و همچنین رشته های برق هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی تدریس داده می شود. دانشگاه دولتی فنی مهندسی کشاورزی بلاروس : تحصیل در تمامی رشته های مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی، مهندسی ژنتیک، دانشگاه دولتی در دوره لیسانس، فوق لیسانس، دکترا انجام می شود.

دانشگاه فنی ملی دولتی بلاروسی

تحصیل در بلاروس دانشگاه های مهندسی بلاروس، تمامی رشته های فنی و مهندسی به زبان انگلیسی و به زبان روسی بدون آزمون ورودی

تحصیل در دانشگاه های علوم کشور بلاروس

در سال 1932 بنیان نهاد و 9 دانشگاه در تمامی رشته ها دارد و رشته ها در سه دوره لیسانس، فوق لیسانس، دکترا تدریس می شود. رشته موزیک در بلاروس بیشتر از 70 درصد استاد دارد که تمامی مدرک دکترای موسیقی دارند. رشته موزیک بلاروس بیشتر از 2000 دانشجو دارد که یکی از افتخارات کشور بلاروس در زمینه موسیقی می باشد. یکی از شرایط وارد شدن به رشته موسیقی این است که به یکی از ساز های موسیقی مسلط باشید و بتوانید کار کنید.

دانشگاه زبان خارجی مینسک

دانشگاه زبان خارجی مینسک یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های کشور بلاروس می باشد. که دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسه، ایتالیایی، چینی، ژاپنی، عربی، ترکی، بلاروسی، روسی، فارسی و چکی می باشد.

دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس

این دانشگاه زیر نظر حکومت و دولت به صنعت توریسم و ورزش میپردازد.

دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس

اقتصاد و مدیریت و بیزینس از امور مهم این دانشگاه میباشد. دانشگاه های بلاروس، همان طور که در این مقاله گفته شد دانشگاه های بلاروس ابتدا باید رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس از دانشگاه مورد نظر پذیرش دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. مشاوران حرفه ای ما با توجه به شرایط شما بهترین راه مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *