مهاجرت تحصیلی بلاروس

معرفی دانشگاه های بلاروس

معرفی دانشگاه های بلاروس

تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش مهاجرتی خود مفتخر به معرفی دانشگاه های بلاروس برای اشخاص متقاضی می باشد. همکاران ما قصد دارند به چهار دانشگاه اصلی این کشور که بهترین دانشگاه های کشور بلاروس می باشد، اشاره کنند. معرفی دانشگاههای بلاروس برای مطلع سازی هموطنان و متقاضیان از شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور بلاروس انجام می شود و متقاضیان می توانند پس از معرفی دانشگاههای بلاروس با توجه به شرایط و میزان تحصیلات خود اقدام به ورود به دانشگاه مورد نظر کنند.

دانشگاه دولتی در معرفی دانشگاه های بلاروس

دانشگاه دولتی بلاروس یک مرکز برجسته علمی، آموزشی، نوآوری و فرهنگی در جمهوری بلاروس می باشد. این مرکز از پتانسیل های خود استفاده می کند که مبتنی بر بهترین تجربه داخلی و بین المللی برای رعایت خواسته ها و علایق فکری، فرهنگی و اجتماعی فرد، جامعه و دولت و تسهیل توسعه پایدار کشور است. طبق رتبه بندی بین المللی QS در سال 2018 دانشگاه دولتی بلاروس جزء 354 دانشگاه برتر جهان می باشد. هسته اصلی BSU از جامعه دانشگاهی تشکیل شده است که اتحادیه خلاق معلمان، پژوهش ها، دانشجویان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. امروز در BSU وظایف مختلف خود را تقریباً 8000 کارمند انجام داده و 3200 نفر از آنها مشاغل تمام وقت را در دانشکده ها و مؤسسات اصلی دانشگاه مشغول به کار هستند.

کیفیت تحصیلات با صلاحیت بالای کادر آموزشی BSU تضمین می شود که می توان به اعضای زیر اشاره نمود:

 • 12 عضو دانشگاهی
 • 14 عضو مسئول آکادمی ملی علوم بلاروس
 • 400 عضو دکترای علوم
 • 1600 دارندگان مدرک دکترا

700 کارمند تحقیقاتی در زمینه انجام تحقیقات دانشگاهی، فعالیت آزمایشی و طراحی، فعالیت های نوآورانه و تولیدی برای حل واقعی ترین مشکلات علمی، فناوری و تولید صنعتی درگیر هستند. پس از معرفی دانشگاههای بلاروس و کسب اطلاعات درباره شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور، می توانید برای مطلع شدن از شرایط اعزام دانشجو به کشور بلاروس به مقاله اعزام دانشجو به بلاروس مراجعه کنید.

دانشگاه علوم پزشکی در معرفی دانشگاه های بلاروس

دانشگاه علوم پزشکی بلاروس به عنوان یک موسسه برتر آموزش عالی پزشکی در جمهوری بلاروس، به دلیل کیفیت تدریس و تحقیق خود، شهرت و اعتبار بین المللی را به دست آورده است. قدمت آن به سال 1921 باز می گردد، زمانی که دانشکده پزشکی بر اساس دانشگاه دولتی بلاروس تاسیس شد. در سال 1930 میلادی دانشکده در موسسه پزشکی مینسک سازماندهی مجدد شد. BSMU دارای امکانات عالی تحقیقاتی است که شامل آزمایشگاه تحقیقاتی مرکزی می باشد که از سال 1954 فعالیت خود را شروع کرده اند.

در سال 2012 میلادی با 6 آزمایشگاه تحقیقاتی و 8 گروه علمی با یک گروه آزمایش حدوداً 100 پژوهشگر و متخصص فنی در یک بخش تحقیق مجددا سازماندهی شد. از نظر حجم و دامنه تحقیق، سطح تجهیزات مادی و فنی و درگیری پرسنل که بخش تحقیقات با کل پژوهشکده مراقبت های بهداشتی قابل مقایسه می باشد. همراه با تکالیف فردی در برنامه های دولت، کارکنان دانشگاه پروژه ها و برنامه های نوآورانه ای را تأمین می کنند که توسط بنیاد بلاروس برای تحقیقات بنیادی تأمین می شود. سالهاست که BSMU تنها موسسه آموزشی جمهوری بلاروس به عنوان اصلی ترین سازمان که دو برنامه علمی و فنی دولتی را دنبال می کند، بوده است.

دانشگاه علوم پزشکی در معرفی دانشگاه های بلاروس

دانشگاه فنی ملی بلاروس

دانشگاه ملی فنی بلاروس یکی از دانشگاه های برتر فنی بلاروس و CIS است. این دانشگاه از سال 1920 به متقاضیان و دانشجویان در زمینه های مختلف برنامه های تحصیلی گوناگون ارائه می دهد. دانشگاه ملی فنی بلاروس شامل 16 دانشکده جهت ارائه آموزش با کیفیت بالا در 134 برنامه تحصیلی و تخصصی می باشد و در این دانشگاه بیش از 35000 دانش آموز در برنامه های پیشرفته لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل می باشند. بیش از 2100 مدرس و متخصص بسیار ماهر در این دانشگاه پیشرفته در زمینه تدریس و تحقیق شرکت می کنند. دانشگاه فنی ملی بلاروس دارای 35 آزمایشگاه تحقیقاتی برای ایجاد نوآوری، انتقال فن آوری و همکاری با تولید می باشد. لازم به ذکر است که این دانشگاه دارای 10 انستیتو می باشد که که دوره های تازه سازی را در جدیدترین حوزه های فناوری و اقتصاد ارائه می کنند.

علاوه بر این، BNTU امکانات مختلفی را برای رشد و تفریح ​​شخصی دانشجویان فراهم می کند که شامل زمین های ورزشی، مراکز فرهنگی، کتابخانه ها، کلوپ های دانشجویی و غیره می شود. BNTU با چالش های قرن 21 ترکیب سنت های کلاسیک دانشگاه با رویکردها و فن آوری های مدرن مواجه است. براساس Webometrics ،BNTU در بین 25% از بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد.

دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس

فعالیت این دانشگاه که به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کشور بلاروس به شمار می رود در سال 1964 میلادی شروع شد. دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس در مینسک واقع شده و دارای 725 نفر کارمند و 17000 دانشجو است که از این تعداد 15000 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و 2،000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی از جمله 500 نفر دانشجوی بین المللی هستند. این موسسه آموزش عالی دارای بیش از 100 دوره درجه و غیرکارشناسی، متخصص در رشته کامپیوتر، رادیو الکترونیک و ارتباطات از راه دور می باشد. دانشکده های دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس عبارتند از:

 • دانشکده سیستم ها و شبکه های رایانه ای
 • دانشکده طراحی به کمک رایانه
 • دانشکده آموزش مداوم و از راه دور
 • دانشکده مهندسی و اقتصاد
 • دانشکده آموزش فوق العاده
 • دانشکده فن آوری اطلاعات و کنترل
 • دانشکده آمادگی و پیشگیری از دانشگاه قبل از دانشگاه
 • دانشکده رادیو مهندسی و الکترونیک
 • دانشکده مخابرات
 • دانشکده نظامی

دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس به واسطه ارتباطات با مشاغل مستقر در بلاروس و با چند ملیتی مانند SAP، مایکروسافت و سیسکو و بسیاری از آزمایشگاههای تحقیقاتی، بسیار گسترده است. دانشگاه دولتی انفورماتیک و رادیو الکترونیک بلاروس همچنین دارای پیوندهای رسمی با دانشگاه های سراسر جهان، از جمله چین، لهستان و انگلیس است.

برای مطلع شدن از شرایط و هزینه تحصیل و زندگی در بلاروس و مهاجرت به این کشور از روش های مختلف مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، تاسیس کمپانی و همچنین ازدواج می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *