مهاجرت تحصیلی ترکیه

دانشگاه بغازچی ترکیه

تحصیل در دانشگاه بغازچی ترکیه

اگر دانشجویان مایل به تحصیل در دانشگاه معتبر ترکیه ای با سیستم آموزش آمریکایی باشند، تحصیل در دانشگاه بغازچی ترکیه می تواند بهترین ایده برای آنها باشد.  دانشگاه بغازچی ترکیه دانشگاه نخبه پرور ترکیه و محل تحصیل استعدادهای دنیا در رشته های فنی و مهندسی می باشد. این دانشگاه بطور متوالی بالاترین رتبه ها و بیشترین افتخارات را از آن خود کرده است و بالاترین تعداد متقاضیان از طریق آزمون های پذیرش دانشگاه ترکیه YGS-LYS متعلق به دانشگاه بغازچی می باشد.

در واقع، دانشگاه بغازچی ترکیه یکی از دانشگاههای دولتی معتبر و پژوهش محور ترکیه در بخش اروپایی استانبول می باشد که بیشترین تعداد دانشجویان معدل بالا را جذب می کند. دانشجویان در دانشگاه بغازچی ترکیه می توانند از امتیاز تحصیل به زبان انگلیسی بهره مند شوند. دانشگاه بغازچی از امکاناتی شامل 4 دانشکده و 2 مدرسه جهت اعطای درجه لیسانس و 6 موسسه  علمی جهت ارائه مدرک فوق لیسانس و دکتری برخوردار می باشد.

دانشگاه بغازچی در سال 1863 به عنوان کالج رابرت، اولین موسسه آموزش عالی آمریکایی خارج از ایالات متحده در کشور ترکیه پایه گذاری شد. ارتباط با دانشگاهها و مراکز علمی بین المللی، امکانات و تجهیزات آموزشی برتر، موسسات پژوهشی، باشگاههای دانشجویی، اساتید معروف و فارغ التحصیلان شاغل از ویژگی های این دانشگاه می باشد. کارشناسان و مشاوران حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخگویی به سوالات دانشجویان عزیز در این زمینه می باشند.

چرا تحصیل در ترکیه

در سال های اخیر، کشور ترکیه جزو مقاصد تحصیلی اصلی دانشجویان ایرانی تبدیل شده است.  سوالی که در اینجا در ذهن هموطنان ایجاد می شود این است که دانشگاه های ترکیه چه امتیازاتی دارند که موجب برتری آنها نسبت به سایر دانشگاه های کشورهای اروپایی می گردد. یکی از دلایل اصلی جذب دانشجویان ایرانی به کشور ترکیه و دانشگاه های این کشور، ارائه کیفیت آموزشی برتر توسط دانشگاههای ترکیه می باشد. در حال حاضر اکثر دانشگاههای کشور ترکیه در جمع رتبه های جهانی 500-1000 قرار دارند.

شما با تحصیل در ترکیه گزینه های دریافت بورسیه های تحصیلی مختلفی در اختیار دارید. همچنین  هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ترکیه نسبتا معقول و مقرون به صرفه می باشد. از امتیازات ویژه دانشگاههای ترکیه ارائه برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی می باشد همچنین، ترکیه عضوی از فرآیند بلونیا است. این بدان معنا است که:

  • اولا، دانشجویان می توانند تحصیلاتشان را در دیگر کشورهای اروپایی دارای ECTS (سیستم انتقال واحد اروپایی) ادامه دهند
  • ثانیا، مدارک تحصیلی دانشجویان از دانشگاههای ترکیه دارای اعتبار بین المللی خواهد بود

دانشگاه بغازچی، دانشگاه سبز ترکیه

دانشگاه بغازچی ترکیه رسما در 10 سپتامبر سال 1971 تاسیس شد. با وجود اینکه به عنوان یک دانشگاه جوان و نوبنیاد در محافل آکادمیک ترکیه شناخته می شود، اما در پشت سر آن تاریخچه طولانی آموزشی از کالج رابرت وجود دارد، که اولین کالج آمریکایی تاسیس شده در خارج  از ایالات متحده بود. این دانشگاه اصولا به عنوان دانشگاه پژوهشی معروف است. رسالت و هدف اصلی دانشگاه بغازچی برتری آکادمیک در سطح ملی و جهانی و نیز پرورش  نخبگان و استعدادهای برتر دانشگاهی می باشد.

دانشگاه  بغازچی متشکل از دانشکده هنر و علوم، دانشکده اقتصاد و بازرگانی، دانشکده مهندسی، دانشکده آموزش و پرورش، دانشکده علوم کاربردی و مدرسه زبانهای خارجی می باشد. عنوانی که دانشگاه برای خود انتخاب کرده است، دانشگاه سبز ترکیه می باشد. دانشگاه بغازچی از دانشگاههای معتبر در سطح ملی و بین المللی محسوب می شود. در  جدول زیر، با رتبه های مختلف بین المللی دانشگاه بغازچی ترکیه در طی سالهای 2019-2018 آشنا می شوید:

رتبه 2017 2018 2019
رتبه بندی آموزش عالی Times 401 401 501
رتبه بندی دانشگاه های جهان QS 471 491 571
رتبه بندی بهترین دانشگاههای جهان توسط U.S.News 190 234

برنامه های تحصیلی دانشگاه بغازچی ترکیه

دانشگاه بغازچی هر دوی برنامه های مقطع لیسانس و مقاطع تحصیلات تکمیلی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. از برنامه های تحصیلی معروف در این دانشگاه می توان به دوره های مدیریت، اقتصاد، حقوق، علوم سیاسی و ارتباطات بین المللی، علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی شیمی، ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، زمین شناسی و … می باشد.

علاوه بر  برنامه های تحصیلی معمولی فوق الذکر، یکی از ویژگی های دانشگاه بغازچی ترکیه بهره مندی از برنامه های تبادل دانشجو شامل برنامه های Erasmus+، Exchange و Mevlana می باشد. هدف از این برنامه ها نیز ارتقای سطح دانش و پیشرفت دانشجویان و خود دانشگاه با تسهیل ادامه تحصیل در دیگر دانشگاه های اروپایی می باشد. بواسطه اعتبار بین المللی این دانشگاه، دانشجویان با اخذ مدرک از این دانشگاه می توانند در شرکتهای خارجی استخدام و به کار مشغول شوند.

شرایط پذیرش تحصیلی از دانشگاه بغازچی

تحصیل در دانشگاه بغازچی ترکیه به دلیل مدارک معتبر تحصیلی و تاکید دانشگاه بر جنبه های کاربردی علوم مدرن، از جمله شانس های ایده آل تحصیلی برای دانشجویان خارجی می باشد. فرآیند پذیرش از دانشگاه بغازچی ترکیه شامل دریافت نامه پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه می باشد. داوطلبان جهت درخواست پذیرش از این دانشگاه، موظف به ارائه مدارک زیر می باشند:

مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانشگاه بغازچی ترکیه

مرحله 1 اخذ پذیرش تحصیلی  مرحله 2 درخواست ویزای تحصیلی ترکیه
فرم درخواست اصل پاسپورت و فوتوکپی از کلیه صفحات آن با اعتبار بیش از 90 روز
مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی فرم درخواست ویزای تحصیلی ترکیه
ریز نمرات مربوطه دو قطعه عکس پاسپورتی با ابعاد 2×2
نمره ӧSYS اصل و کپی نامه پذیرش از دانشگاه  مربوطه
نمره آزمون SAT بیمه سلامت/سوانح معتبر با پوشش بین المللی کامل و حداقل سقف پوشش 30000 EURO
مدرک مهارت زبانی مدرک تمکن مالی کافی جهت اقامت در ترکیه
رسید پرداخت درخواست گواهی عدم سو سابقه کیفری

شرایط پذیرش دانشگاه بغازچی همانند شرایط و مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی ترکیه در سال 2019 می باشد. بر این اساس، داوطلبان دوره های تحصیلی لیسانس بایستی نمرات آزمون SAT را در رشته های ریاضیات و قرائت ارائه دهند. حداقل نمره قبولی از این آزمون  را در رشته های ریاضیات و قرائت ارائه دهند. حداقل نمره قبولی از این آزمون 35.5 امتیاز از 40 امتیاز کل  در آزمون ریاضیات و  65 از 80 در آزمون های ریاضیات و قرائت می باشد. همچنین نمره TOEFL حدود 79 و IELTS در حدود 6.5 از پیش نیازهای ثبت نام دانشگاه بغازچی می باشد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه بغازچی ترکیه

قبل از پرداختن به موضوع شهریه های دانشگاه بغازچی ترکیه، یادآوری می شود که این دانشگاه دارای دفتر ویژه رسیدگی به امور بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خود می باشد که هر ساله به 200 دانشجوی خارجی بورسیه تحصیلی بر پایه شایستگی دانشجویان اختصاص می دهد. دانشجویان خارجی در حال تحصیل در دانشگاه بغازچی ترکیه ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی به دانشگاه می باشند. معمولا شهریه های دانشگاه به صورت ترمی از دانشجویان دریافت می شود. شهریه های دانشجویان مقاطع مختلف به شرح ذیل می باشد:

شهریه برنامه های لیسانس دانشجویان خارجی:

  • دانشکده اقتصاد و علوم مدیریت (3000.00 TL)
  • دانشکده علوم کاربردی (3000.00 TL)
  • دانشکده آموزش (3000.00 TL)
  • دانشکده هنر و علوم (6000.00 TL)
  • دانشکده مهندسی (6000.00 TL)

دانشگاه بغازچی ترکیه دارای امکانات رفاهی و آموزشی مختلف شامل موسسات علمی- تحقیقاتی، رصدخانه، کتابخانه، مرکز بهداشت، آزمایشگاه مدرن، امکانات ورزشی، خوابگاههای مجهز و … می باشد. کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر دانش روز و تجارب چندین ساله خود می توانند هموطنان را در زمینه اخذ پذیرش نحصیلی از هر دانشگاه کشور ترکیه راهنمائی نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *