مهاجرت به کشور سنگاپور

جمعیت سنگاپور

جمعیت سنگاپور

در این مقاله به بررسی مبحث جمعیت سنگاپور پرداخته می شود و این کشور از شمال با مالزی و از جنوب با اندونزی به عنوان همسایه شناخته می شود. آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و سالانه بیش از 224 سانتی ‌متر باران می‌ بارد. بیشتر جمعیت این کشور در منطقه شهر سنگاپور متمرکز هستند و بقیه خاک این جزیره را جنگل‌ های بارانی استوایی پوشانده است و مهمترین فعالیت مردم پراکنده در آن مناطق کشاورزی است. در مقاله پیش رو که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده اطلاعاتی راجع به جمعیت سنگاپور، شرایط اقتصادی و سایر موارد در سال 2023 بیان گردیده است.

سنگاپور از قرن نوزدهم مستعمره انگلیس شد و طی جنگ جهانی دوم از سال 1942 تا سال 1945 به دست ژاپن افتاد. پس از آن جزئی از مالزی شد و سرانجام در 1965 از مالزی اعلام استقلال کرد. سنگاپور از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که به بخش خدمات، چینی، تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی وابسته است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده است.

درباره کشور سنگاپور

سنگاپور جزیره و ایالت شهری است که در انتهای جنوبی مالزی واقع شده و از یک جزیره اصلی و 62 جزیره و جزیره تشکیل شده است. از زمان استقلال خود از بریتانیا در سال 1963، سنگاپور خود را به عنوان یک مرکز مالی جهانی و مرکز فناوری با جمعیتی متنوع و چندفرهنگی 5.6 میلیون نفری تثبیت کرده است. شهروندان رسمی تقریبا 60% از جمعیت سنگاپور را تشکیل می دهند. %40 باقی مانده مقیم دائم یا دانشجویان و کارگران خارجی هستند. جمعیت سنگاپور از تعدادی اقوام از جمله چینی، مالایی و هندی تشکیل شده است.

سنگاپور همچنین یکی از متنوع‌ترین مکان‌های مذهبی در جهان است – طیف وسیعی از ادیان از جمله بودیسم، مسیحیت و اسلام انجام می‌شود. همچنین چهار زبان رسمی در سنگاپور وجود دارد. انگلیسی، مالایی، چینی ماندارین و تامیل و اکثریت قریب به اتفاق مردم سنگاپور 2 زبانه هستند. این شهر دولت به دلیل داشتن یا نزدیک به بالای بسیاری از رتبه بندی های بین المللی شناخته شده است. این شهر یکی از امن ترین شهرهای جهان است و در شاخص توسعه انسانی سازمان ملل با سومین تولید ناخالص داخلی سرانه در رتبه پنجم قرار دارد. همچنین اغلب در صدر لیست گران ترین مکان های جهان برای زندگی قرار می گیرد.

در نمودار زیر شاهد جمعیت سنگاپور در نواحی مختلف می باشید:

جمعیت نواحی مختلف در سنگاپور

جمعیت مهاجرین در سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور، یکی از بهترین کارهایی است که شما می توانید برای داشتن یک آینده ای بهتر انجام دهید و سنگاپور از جمله کشورهایی است که بخش بزرگی از جمعیت را مهاجران تشکیل می دهند و از این جهت تعداد افرادی که قصد دارند تا مهاجرت به سنگاپور را تجربه کنند بسیار زیاد است. براساس آخرین آمار، تقریبا 6232 میلیون نفر که امروز در سنگاپور زندگی می کنند، اصالتا از کشور دیگری هستند. این رقم چیزی بیش از 44% از کل جمعیت سنگاپور را نشان می دهد که 5863 میلیون نفر است. افراد مستقر در این کشورها کمی بیش از 1835 میلیون نفر از جمعیت سنگاپور را تشکیل می دهند. به طور متوسط ​​روزانه 147 نفر به این کشور مهاجرت می کنند.

اکثریت این افراد خارجی متولد سنگاپور از 5 کشور جهان آمده اند:

  • مالزی
  • چین
  • اندونزی
  • هند
  • پاکستان

بررسی جمعیت سنگاپور

جمعیت این کشور حدود چهار میلیون و 608 هزار نفر با میانگین سنی 38 سال است. امید به زندگی برای زنان 85 و برای مردان 79 سال است. میانگین جمعیت در این کشور بدین قرار است:

نژاددرصد
نژاد چینی77%
نژاد مالایی14%
نژاد هندی9%

5.42% از مردم پیرو دین بودا و 15% مسلمان هستند. زبان‌ های رایج در این کشور شامل ماندارین، انگلیسی و مالایی است. با اینکه سنگاپور یک کشور جزیره‌ ای کوچک است اما بیش از 5.5 میلیون نفر جمعیت دارد و پس از موناکو و هنگ‌کنگ، سومین کشور پرجمعیت جهان نسبت به تراکم است. برخلاف بسیاری از کشورهای پرجمعیت، بیش از 50% سنگاپور با فضای سبز پوشانده شده است. همچنین این کشور با دارا بودن بیش از 50 پارک بزرگ و 4 منطقه‌ حفاظت ‌شده‌ طبیعی، همانند یک باغ بزرگ و زیبا به نظر می ‌رسد.

جمعیت و مذهب مردمان سنگاپور

کشور سنگاپور یک کشور چند مذهبی است البته همه مردم با دین‌های مختلف در کنار هم در صلح و آرامش زندگی می‌کنند. طبق آمار سال 2010 میلادی در مورد افراد بالای 15 سال، مذهب بدین قرار است:

مذهب درصد
بودایی و تائو44.2% افراد مقیم سنگاپور به غیر از گردشگران و کارگران مهاجر
مسیحی18.3%
مسلمان14.7%
هندو 5.1%
پیرو ادیان دیگر7.0%
بدون مذهب17%

جمعیت و مذهب مردمان سنگاپور

زبان مردمان سنگاپور

اسلام در سنگاپور به عنوان سومین دین رسمی بعد از تاتوئیسم و هندوئیسم شناخته و رسمیت دارد و این در حالی است که مسیحیت و سایر اقلیت های دینی در رده های بعد از اسلام قرار گرفته اند. البته درصد قابل توجهی از مردم در این کشور هنوز آیین بت پرستی داشته و از آن پیروی می کنند. سازمان دار الارقام یکی از نهادهای اسلامی سنگاپور است که به انجام اموری با محوریت دعوت غیر مسلمانان به اسلام می پردازد. سنگاپور به عنوان یکی از مدرنترین کشورهای آسیا، به توسعه اسلام و بهبود شرایط مسلمانان این کشور کمک شایانی کرده است و اسلام را کاملا به رسمیت می شناسد و جالب است که حتی یکی از شبکه های تلویزیونی در ساعات شرعی اذان پخش می کند

فرهنگ و آداب و رسوم مردم سنگاپور

فرهنگ‌ های گوناگونی در سنگاپور وجود دارد که این موضوع از مهاجرت اقوام مختلف به این کشور در گذشته سرچشمه دارد و نیز هر کدام از این قوم ‌ها مذهب مخصوص به خودشان را دارند، اما در نهایت در کنار یکدیگر به زندگانی مسالمت آمیزشان ادامه می ‌دهند. هرچند که کشور سنگاپور طی چندین سال گذشته، ظاهری مدرن و جالبی به خود گرفته است اما هنوز هم آداب و رسوم سنتی این کشور زنده نگه داشته شده است و برای عموم مردم حائز اهمیت است. تأثیر قوم‌ های مهاجر در این کشور به راحتی قابل مشاهده است.

برای مثال ساختمان‌ های نئوکلاسیک بعضی قسمت‌ های شهر، استعمار کشور انگلستان و محله‌ چینی ‌ها یا خیابان عرب نیز ویژگی‌ های منحصر به فرد این گروه‌ ها را به خوبی در معرض دید گردشگران می گذارد، بیشتر مردم سنگاپور از فردگرایی به دورند و به شدت از آن پرهیز می کنند و به گروه و امنیت متقابل اعتقاد عجیبی دارند . خانواده، کانون ساختارهای اجتماعی آن‌ ها به شمار می رود و الفاظی مثل وفاداری و احترام به بزرگ‌ ترها از اینجا شروع می ‌شود و وقتی گفته میشود خانواده در واقع اقوام و دوستان نزدیکی که با آن ‌ها صمیمی هستیم را شامل می شود.

قوانین کشور سنگاپور

قوانین کشور سنگاپور در مورد اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور دارای شرایط خاصی است که علم و آگاهی به این قوانین می تواند به افراد متقاضی در رسیدن به اهداف مهاجرتی آنها کمک های شایانی نماید. عدم آگاهی نسبت به قوانین مهاجرتی این کشور باعث شده درخواست های افراد جهت اخذ تابعیت و اقامت دائم سنگاپور با شکست روبرو شود این امر باعث شده افراد دچار سردرگمی شوند و ندانند چه کارهایی باید انجام دهند.

در انتها پیشنهاد می شود در خصوص شرایط اخذ پاسپورت سنگاپور و قوانین تابعیت دو گانه و همچنین قوانین و روش های مهاجرت به سنگاپور پیش از هر اقدامی با وکیل مهاجرتی مشورت و مشاوره تخصصی داشته باشید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه درخشان در امر مهاجرت و امور حقوقی مفتخر است تا شما عزیزان را در خصوص مهاجرت یاری دهد.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *