مهاجرت به کشور آلمان

جمعیت آلمان

جمعیت آلمان

آلمان کشوری اروپایی است که از صنایع و اقتصاد بسیار پیشرفته ای بهره می برد. همین موضوع می تواند اصلی ترین علت هجوم مهاجران و افزایش جمعیت آلمان تلقی گردد. کشور آلمان بالغ بر 82 میلیون جمعیت را در خود جای داده است و با توجه به این که آلمان جزو کشورهای پهناور نیست، لذا جمعیت بسیار زیاد این کشور، آلمان را به یک کشور پرتراکم جمعیتی تبدیل نموده است.

تقریبا 41 میلیون نفر از جمعیت این کشور به زنان اختصاص دارد و مابقی جمعیت متشکل از مردان است. به طور طبیعی افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، می خواهند جزئیات کامل تری در خصوص جمعیت این کشور و شرایط زندگی در آلمان را در دست داشته باشند که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امر را آسان نموده و اطلاعات مفیدی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

کشور آلمان

کشور آلمان در شمال مرکزی اروپا واقع گردیده و کشورهایی هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئیس، فرانسه، جمهوری چک، اتریش، لهستان و دانمارک دارای مرز مشترکی با آلمان هستند. زبان تکلم مردمان آلمان، زبان آلمانی است. بنابراین اگر قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارید، ابتدا بایستی دانش و مهارت کافی در زبان آلمانی داشته باشید. زبان آلمانی از زبان های اصلی در اتحادیه اروپا محسوب می شود. به طوری که طبق آمارها، بالغ بر 120 میلیون نفر در سطح جهان وجود دارند که به زبان آلمانی صحبت می کنند. شخصیت های بزرگی در تاریخ جهان از این کشور برخاسته اند.

از چهره های شاخص کشور آلمان می توان به این افراد اشاره کرد:

  • گوته
  • مارکس
  • موتزارت
  • بتهوون
  • فروید
  • کیمیت
  • انیشتین

آمار و ارقام جمعیت آلمان

آمارهای دقیق و رسمی که در مورد جمعیت آلمان به ددست آمده است، نشان از رشد بی سابقه جمعیت کشور آلمان در سال 2016 میلادی دارد که تعداد جمعیت این کشور به بیش از 82 میلیون نفر رسید. از آنجا که کشور آلمان، کشوری مهاجرپذیر بوده و هر ساله افراد خارجی زیادی از نقاط مختلف جهان از طرق مختلف نظیر تحصیل در آلمان، اشتغال در آلمان، سرمایه گذاری و… وارد خاک این کشور می شوند، لذ می توان یکی از دلایل رشد جمعیت در آلمان را، رشد مهاجرت به آلمان دانست. گزارش های دقیق تری در دست داریم که اقامت 36 درصدی مهاجران آسیایی در کشور آلمان به عنوان عظیم ترین گروه مهاجران را به اثبات می رساند. در سال 2007 میلادی، تقریبا 120.000 نفر تبعه ایرانی مقیم آلمان بوده اند که در حال حاضر این تعداد با افزایش بسیار زیادی رو به رو بوده است.

تقسیم بندی جمعیت آلمان

در این بخش از مقاله در نظر داریم جمعیت آلمان را بر اساس ایالت های مختلف این کشور تقسیم بندی نماییم. همان طور که می دانید این کشور به عنوان یک کشور اروپایی دارای ایالت های مختلفی است که میزان جمعیت هر یک از آنها به کیفیت زندگی، هزینه زندگی در آلمان، تعداد دانشگاه ها و شرایط ایده آل زندگی مرتبط است. به نمودار دایره ای در شکل زیر توجه نموده و میزان جمعیت آلمان در هر یک از ایالت ها را با یکدیگر مقایسه نمایید.

هرم سنی جمعیت به این شرح است:

بازه سنی درصد جمعیت
تا 18 سال 15.7%
18 تا 29 سال 14.1%
30 تا 49 سال 28.2%
50 تا 64 سال 20.8%
65 سال به بالا 21.2%

ارتباط باروری و افزایش جمعیت آلمان

هر ساله آمارهای جدیدی از جمعیت آلمان به دست می آید که نشان دهنده رشد روزافزون جمعیت این کشور است. جمعیت این کشور در سال 2019 میلادی نیز مورد سرشماری قرار گرفت و مشخص گردید کشور آلمان به دلیل دارا بودن جمعیت متراکمی نسبت به مساحت آن، رتبه 17 را در میان کشورهای پرجمعیت جهانی به خود اختصاص داده است. یکی از نتایجی که در تحقیقات علمی جمعیت آلمان به دست آمده است، مربوط به ارتباط باروری زنان با تحصیلات آنان می باشد. بدین معنا که زنانی آلمانی که از تحصیلات عالیه برخوردار هستند، تعداد فرزندان کمتری دارند و بالعکس.

از سویی دیگر این کشور از زنان تحصیلکرده بسیار زیادی بهره مند است. بنابراین این موضوع نمی تواند تاثیر منفی در رشد جمعیت داشته باشد. لذا مهاجرت به آلمان می تواند گزینه معقولی برای افزایش جمعیت این کشور در نظر گرفته شود. طبق قوانین فرزند آوری کشور آلمان، صرفا افرادی می توانند نسبت به لقاح آزمایشگاهی (IVF) اقدام کنند که حداکثر 40 سال داشته باشند. این امر برای افراد با سنین بالاتر از 40 سال، غیر قانونی محسوب می گردد.

کلیاتی درباره آلمان

از دیدگاه صندوق جمعیت سازمان ملل، کشور آلمان از لحاظ پذیرش مهاجران بین المللی، رتبه دوم را دارا است. ایالات متحده آمریکا رتبه اول را به خود اختصاص داده است. بالغ بر 16 میلیون مهاجر در آلمان غربی و شهر برلین سکونت دارند. تقریبا 7 میلیون نفر آنها جزو افراد پناهجو بوده که در حال حاضر در کمپ های مهاجران آلمان اقامت دارند. از مهمترین و بزرگ ترین مهاجران غیر قانونی که وارد این کشور شده اند، مهاجران سوری و ترکی هستند. مردمان کشور سوریه به دلیل جنگ و عدم امنیت در این کشور، اقدام به مهاجرت های قاچاقی و غیر قانونی به آلمان نموده اند.

اما کشور آلمان همواره مهاجر پذیر بوده و موافقت با تقاضای پناهندگی را جزو قوانین کشور خود و همچنین مقررات بشردوستانه می داند. برای مهاجرت به آلمان توصیه می گردد از وجود وکلای زبردست و زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره بگیرید. چراکه اطلاعات کامل و دقیقی را در اختیار دارند که می تواند رمز موفقیت شما در امر مهاجرت محسوب گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *