مهاجرت سرمایه گذاری در هند

ثبت شرکت در هند

افرادی که قصد ثبت شرکت در هند را دارند، بهتر است از طریق ثبت یک شرکت خصوصی در این کشور اقدام کنند. در سال 2016 بیش از 10 میلیون شرکت خصوصی در هند به صورت رسمی و با مسئولیت های محدود مشغول فعالیت بوده اند. برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور هند شما باید حداقل یک شریک قانونی داشته باشید و البته محدودیت هایی در رابطه با حداکثر آن نیز وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

در رابطه با ثبت شرکت در هند هیچ محدودیتی برای شهروندان خارجی، یا افرادی که اقامت کشور هند را در اختیار ندارند وجود ندارد و آن ها نیز قادر خواهند بود تا  شرکت خود را در این کشور داشته باشند. برای آگاهی بیشتر در این زمینه، در ادامه نتایج تحقیقات تیم مشاوره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه بفرمایید.

دلیل ثبت شرکت مسئولیت محدود در هند

در ابتدای امر توصیه کردیم که برای ثبت شرکت در هند در فکر افتتاح شرکت خصوصی با مسئولیت محدود باشید چرا که این امر به شما کمک خواهد کرد تا مسئولیت سهام داران مختلف در شرکت را محدود کنید. همچنین زمانی که از نظر مالی دچار مشکلاتی نظیر عدم سود دهی کافی می شوید، قادر خواهید بود تا سرمایه اولیه خود را مجددا بدست آورید.

این نوع شرکت ها، رایج ترین نوع شرکت های جدید در کشور هند به حساب می آیند و از اعتبار ویژه ای در بازار این کشور برخوردار هستند. با وجود این که این شرکت ها نام شرکت مادر را یدک می کشند، اما انعطاف پذیری بسیار بالایی را از خود نشان می دهند.

در سال های اخیر، روند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هند به صورت چشمگیری ساده شده است اما همچنان سختگیری های فراوانی در این زمینه صورت می گیرد و به همین دلیل زمان زیادی را نیاز خواهید داشت تا بتوانید به هدف نهایی خود دست پیدا کنید. بنابراین به شما توصیه می کنیم که فعالیت خود را با شرکت های حرفه ای آغاز کنید.

توجه داشته باشید که به تازگی سامانه های آنلاین ثبت شرکت در کشور هند نیز راه اندازی شده است اما باز هم تکرار می کنیم که پروسه رسیدن به هدف نهایی در این زمینه کمی طولانی است و نیازمند صرف زمان نسبتا زیادی، شاید در حدود چند ماه، خواهد بود.

پروسه ثبت شرکت در هند

از ابتدای سال 2018 دولت هند روش جدیدی را برای ثبت شرکت در این کشور معرفی کرد که اطلاعات مربوط به آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

نام شرکت

بر اساس آخرین تغییرات شما اجازه خواهید داشت تا دو نام پیشنهادی را برای شرکت خود معرفی کنید. البته در قسمت های دیگر سامانه ثبت شرکت در هند می توانید نام شرکت های ثبت شده را مشاهده کنید.

در این قسمت شما باید اطلاعات زیر را نیز در اختیار داشته باشید:

  • منشور یا گواهی ادغام شرکت خارجی به زبان انگلیسی
  • مصوبه شرکت مادر برای استفاده از علامت تجاری و نام اصلی و هدف از حضور در بازار هند

ساخت امضای الکترونیکی

گواهی امضای دیجیتال در حقیقت یک کپی الکترونیکی از مدارک و مشخصات اولیه مدیر شرکت است. در حدود 3 تا 7روز زمان لازم است تا این گواهی صادر شود. تمامی مدیران شرکت باید این گواهی را در اختیار داشته باشند. مدت اعتبار این گواهی تا سقف دو سال خواهد بود.

افرادی که اقامت کشور هند را در اختیار ندارند، باید پاسپورت خود را در اختیار قرار دهند تا صحت آن سنجیده شود.

دریافت شماره شناسایی مدیران

یک شرکت خارجی باید فرم شماره FC-1 را به صورت کامل تکمیل کند. در این فرم مشخصات اولیه شرکت به طور کامل ثبت می شود. همه مدیران یک شرکت باید این شماره هشت رقمی را در اختیار داشته باشند و هر فرد تنها می تواند یک شماره الکترونیکی داشته باشد. این شماره هرگز باطل نخواهد شد و نیاز به پیگیری مجدد ندارد.

تکمیل فرم های اداری

برای ثبت شرکت در هند سه فرم بسیار مهم وجود دارد که باید حتما توسط مدیران اصلی تکمیل گردد. اولین فرم فرم INC-32 است که شامل موارد زیر می شود:

  • نامه رسمی(مجوز) شرکت مادر
  • مقررات شرکت
  • کپی صورتحساب خدمات
  • مدارک آدرس اصلی شرکت (سند انتقال، اجاره نامه، قرارداد خرید)
  • گواهی هویت و آدرس همه مدیران
  • گواهی ثبت نام تجاری
  • معرفی همه مدیران خارجی

فرم INC-33 در رابطه با مجوز شرکت مادر به صورت آنلاین است.

فرم INC-34 نیز در رابطه با مقررات شرکت مادر به صورت آنلاین است.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند شما را در تکمیل این فرم ها یاری دهند.

مالیات در هند

یکی از مواردی که در ثبت شرکت در هند باید مورد توجه شما قرار گیرد، شرایط اخذ مالیات در این کشور است. در صورتی که شرکت شما درآمد های خارج از کشور هند دارد، هیچ گونه مالیاتی بر آن درآمد وارد نخواهد شد و تنها میزان درآمدی که در کشور هند بدست می آورید شامل مالیات های قانونی می شود.

مالیات در کشور هند برای شرکت های خصوصی در حدود 30% است اما در صورتی که شرکت شما در شرایط مالی خوبی قرار نداشته باشد و یا میزان بازگشت سرمایه در آن کم باشد، میزان مالیات به 25% کاهش پیدا می کند. همه شرکت ها موظفند تا نسبت به بیمه کارکنان خود اقدام کرده و میزان مشخصی که به عنوان حق تحصیل شناخته می شود را نیز پرداخت کنند.

کلام پایانی

ثبت شرکت در هند یکی از روش هایی است که به کمک آن قادر خواهید بود تا اقامت این کشور را بدست آورید و در این کشور ساکن شوید. البته توجه داشته باشید که هیچ گونه محدودیتی برای شما در این رابطه وجود ندارد و شما می توانید با وجود ثبت شرکت در هند، در کشور دیگری اقامت داشته باشید.

شما باید حتما یک شریک را به صورت رسمی معرفی کنید و نهایتا می توانید از نام 200 شریک در ثبت شرکت خود بهره ببرید. هر یک از شرکا برای اینکه بتوانند به صورت قانونی به عنوان سرمایه گذار شناخته شوند باید حداقل 100هزار روپیه را پرداخت کنند. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ایم تا بررسی طرح اقتصادی شما به عنوان کلید مهاجرت به هند، شما را در این مسیر همراهی کرده تا به هدف نهایی خود دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *